Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 08:43
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Jak likwiduje się drobny polski handel? Głupota czy sabotaż?

Jak likwiduje się drobny polski handel? Głupota czy sabotaż?

1 kwietnia 2013 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 roku w sprawie kas rejestrujących opublikowane w Dzienniku Ustaw z 2013 roku poz. 363. 17.05.2013 16:55    53
Wita nas symbol upadku

Wita nas symbol upadku

Zastanawiałam się długo czy pisać ten list, bo sporo ostatnio mówi się o tym, że Tomaszów jest źle promowany i że generalnie jest miastem bardzo zaniedbanym. Mieszkańcy zdążyli się już do tego przyzwyczaić i trudno im się dziwić, bo u nas patologia stała się normalnością. Nikt o nic nie dba z władzami samorządowymi na czele. Często nie potrzeba wiele, by zmienić choć odrobinę wizerunek miejsca, w którym żyjemy. Na większości tomaszowskich rogatek ustawiono tablice witające przyjezdnych. Teoretycznie powinny one zachęcać do wizyty, tymczasem jedyne do czego zachęcają, to jak najszybsza ucieczka. Pomijam fakt, że są one w swojej formie i kształcie anachroniczne. Najgorsze jest to, że ich stan techniczny nie jest najlepszy. Konstrukcję, która znajduje się na „wylotówce” w kierunku Opoczna można uznać na wprost za symbol upadku Tomaszowa Mazowieckiego. 12.05.2013 14:19    22
Uliczne wykopki

Uliczne wykopki

Tomaszów to jest miasto, które chyba nie doczeka się ludzi odpowiedzialnych na stanowiskach związanych z zarządzaniem publicznym majątkiem. Marnotrawstwo i bezmyślność są zjawiskami powszechnymi i spotykanymi na każdym kroku. 10.05.2013 23:56    25
Bezsilni, kosztowni i niepotrzebni

Bezsilni, kosztowni i niepotrzebni

Czy Straż Miejska jest w ogóle potrzebna? Takie pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Wiele miast zlikwidowało tego rodzaju podmioty, uznając że koszty ich funkcjonowania są nie współmierne do korzyści, jakie płyną z ich istnienia. Sprawdziłem, że u nas w mieście utrzymanie kilku strażników i dwóch komendantów kosztuje mnie, jako podatnika, półtora miliona złotych rocznie. Równocześnie zakłada się, że wpływy z mandatów to 75 tysięcy złotych. Nie chodzi jednak o to, by Tomaszowian karać bez umiar aby zyskać uzasadnienie własnego trwania ale o to, by z czarnomundurowej formacji płynęły jakieś korzyści. Czy takie są rzeczywiście? Może warto byłoby aby jacyś radni zainicjowali dyskusję w tym temacie, ponieważ uważam, że obserwując miasto, można mieć sporo wątpliwości. Wystarczy przejechać się w kierunku Spały. Kiedy tylko miniemy przejazd kolejowy, po lewej stronie ulicy mamy zabudowania, które same w sobie stanowią wizytówkę nie miasta ale właśnie funkcjonowania służb miejskich a przede wszystkim Straży Miejskiej. Należące, na ile zdążyłem się zorientować, do prywatnej osoby, ruiny nie tylko straszą przejezdnych ale również stanowią zagrożenie, ponieważ nie są w żaden sposób zabezpieczone. Strażnicy Miejscy okazuje się, że są bezsilni, podobnie jak w przypadku śmietniska przy ulicy Legionów. Skoro więc są bezsilni, to może nie są potrzebni. 04.05.2013 10:55    77
Jeszcze jedno niebezpieczne skrzyżowanie

Jeszcze jedno niebezpieczne skrzyżowanie

Niedawno na łamach portalu ukazał się artykuł dotyczący niebezpiecznego skrzyżowania przy ulicy Orzeszkowej. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że miejsce to wymaga budowy ronda a osoba, która je zaprojektowała w dotychczasowym kształcie musi być całkowicie pozbawiona albo wyobraźni albo rozumu. Ja chciałbym zwrócić dzisiaj uwagę na jeszcze jedno niebezpieczne skrzyżowanie w Tomaszowie, na którym regularnie dochodzi do wypadków i kolizji. Mówię oczywiście o ulicy Mazowieckiej, którą przecina ulica Strzelecka. Wydaje się, że jest tu wystarczająco dużo miejsca do zbudowania ronda. Czemu nikt o tym nie pomyślał przez tyle lat a pomyślał np. o budowie wysepki na przecięciu Zielonej i Legionów, trudno powiedzieć. Widać, że w mieście brak długoterminowej koncepcji na stworzenie organizacji ruchu a podejmowane działania mają charakter chaotyczny i przypadkowy. 03.05.2013 12:03    25
'Perła w koronie' wymaga opieki

'Perła w koronie' wymaga opieki

Szanowni Państwo, piszę do Was abyście zainteresowali się bunkrem z okresu II Wojny Światowej położonym przy ulicy Strzeleckiej. Obiekt przez wiele stał w tym miejscu niemal całkowicie zasypany piachem. Kilka lat temu grupa pasjonatów postanowiła go odkopać i udostępnić do zwiedzania. Regelbau 621 (bo tak brzmi jego fachowa nazwa) zyskał oryginalne wyposażenie i stał się sporą atrakcją nie tylko dla pasjonatów militariów. Wygrał między innymi trzecią edycję konkursu na perły w koronie województwa łódzkiego. Bunkier oraz wykopane wokół niego transzeje wymagają jednak stałej opieki, której w ostatnim czasie zabrakło. Jak widać na załączonych fotografiach, ziemia wokół wykopu się obsunęła a drewna wzmocnienia popękały. Stwarza to zagrożenie dla bawiących się często w tym miejscu dzieci. Liczę na to, że po publikacji na stronie ktoś się tą sprawą zainteresuje. 03.05.2013 08:19    28
Potrzebny ścisły nadzór

Potrzebny ścisły nadzór

Witam. Pierwszy raz się odzywam ale moim zdaniem to naprawdę grzechem byłoby się nie odezwać. Mianowicie chodzi o nowopołożony na krótkim odcinku chodnik na ulicy Marii Curie - Skłodowskiej - ten dochodzący do ul. Garbarskiej. To co dziś zobaczyłem przeraziło mnie. Polecam przejść się i zrobić zdjęcia, bo to ludzkie pojęcie przechodzi jak można tak zrobić i jak można przyjąć taką fuszerkę. Skandal i moim zdaniem ktoś powinien się tym zająć. 15.04.2013 17:10
Rondo, którego nie ma

Rondo, którego nie ma

Piszę do Waszej redakcji aby zwrócić uwagę na pewien fakt, szczegół ale dużych rozmiarów. Otóż z tego co słyszałem swego czasu miała być modernizacja ciągu ulicy wojewódzkiej DW 713 tj. od Starzyc aż po koniec ulicy Opoczyńskiej. (Warszawska, Mościckiego, Mireckiego, Białobrzeska, Radomska i Opoczyńska) Dodatkowo miały powstać dwa ronda, jedno na skrzyżowaniu ulic Szeroka - Grota Roweckiego - Warszawska drugie w Białobrzegach na skrzyżowaniu ulic Wąwalska - Gminna - Opoczyńska. Projekt umarł, zostało tylko zmodernizowane skrzyżowanie ulic Szeroka - Grota Roweckiego - Warszawska. Jakież było moje zdziwienie, gdy wczoraj wracając z podróży nawigacja pokazała mi że w Tomaszowie na zmodernizowanym skrzyżowaniu dojeżdżam właśnie do ronda. Jestem ciekaw kto odpowiada za taki stan rzeczy i na jakiej zasadzie są wprowadzanie zmiany danych do systemu satelitarnego. Może mi ktoś potrafi to wytłumaczyć? Dane pozostawiam do wiadomości serwisu. Z pozdrowieniami 14.04.2013 17:57    3
Przerażająca (nie)znajomość znaków

Przerażająca (nie)znajomość znaków

Jestem kierowcą od kilku lat. Mimo tak krótkiego stażu mogę śmiało powiedzieć, że najgorszym kierowcą nie jestem. A dlaczego tak sądzę? Ponieważ jeżdżąc, nawet po naszym mieście, staram patrzeć się na znaki bo często organizacja ruchu potrafi się zmienić. Postanowiłem napisać ten artykuł ponieważ widzę co się dzieje na drogach i zaczynam się bać. A boje się zwłaszcza "taksiarzy". 14.04.2013 17:51    7
Wiosennie i optymistycznie

Wiosennie i optymistycznie

Przyznam, że śledzę od dłuższego czasu dyskusje jakie toczą się na temat miasta oraz rządzących tu władz. Trochę zaskakuje poziom krytyki, z którym się spotykam. Czasem wydaje mi się, że żyję w innym mieście niż ludzie tu piszący. Dlaczego? Bo ja nie sądzę, by było tu aż tak źle albo inaczej mówiąc, by było gorzej niż gdziekolwiek indziej. Wystarczy przejechać się gdziekolwiek indziej. Taka nasza Polska rzeczywistość. Dziwię się, że za wszystko, co w Tomaszowie jest złe obwinia się prezydenta Rafała Zagozdona. Wydaje mi się, że to dobry prezydent i że robi co może, by miasto się zmieniało . Zresztą zmiany widać gołym okiem. Buduje się ulice i przebudowuje plac Kościuszki. Mamy basen, boiska i korty tenisowe. Do tego fajny nowy dom kultury, odnowione Niebieskie Źródła, Nagórzyckie Groty, Skansen Rzeki Pilicy. Pokażcie mi inne miasto w okolicy, którego prezydent zrobiłby tak dużo. W całym województwie łódzkim wszyscy mogą nam pozazdrościć lasów, terenów rekreacji, Zalewu Sulejowskiego. Wiem, że są brudne i zaniedbane ale przecież śmieci do lasu nie wywozi prezydent a mieszkańcy miasta i okolicznych wsi. Tak więc pozdrawiam wszystkich wiosennie i optymistycznie. 13.04.2013 22:09    28
Łatanie tomaszowskich dziur

Łatanie tomaszowskich dziur

A może by tak na ten sposób? Bo to co dotychczas robi się z naszymi ulicami łatanie i "nibynaprawy" to skandal. To co się dzieje to bezmyślność i marnotrawstwo naszych pieniędzy. Mokre dziury zasypywane są żwirem lub łatane nie wiadomo czym no i wystarczy przejechac samochodem po czymś takim i znów mamy dziurę. Pomysłów naszych urzędnikom nie brakuje. Ja mam inny koncept może na taki sposób załatamy to co mamy będzie na pewno piękniej!. 09.04.2013 12:43    31
O ulgach dla uczniów

O ulgach dla uczniów

Jestem ojcem 18 letniej córki uczącej się w jednym z Tomaszowskich LO zamieszkującym w pod tomaszowskiej miejscowości. Do chwili obecnej moja córka korzystała z okresowych, ulgowych biletów szkolnych na dojazdy do szkoły. Z chwilą ukończenia 18 lat uchwałą Radnych Tomaszowa Maz. nr. XI/102/2011 z dn.25.maja 2011r straciła możliwość korzystania z tej ulgi.Dzwoniąc na infolinię MZK tylko potwierdziłem tą informację lecz obsługująca osoba nie wytłumaczyła mi dlaczego np. dorośli studenci posiadają 50% zniżkę. Chciałbym zainteresować tym tematem gdyż nie dotyczy on tylko mnie a nie wiem czy był już kiedyś poruszany. 08.04.2013 15:04    9
Szaro, smutno, mokro.... tomaszowsko

Szaro, smutno, mokro.... tomaszowsko

Wiem, że już ktoś pisał w tej sprawie ale i ja już nie jestem w stanie dłużej znieść tomaszowskiego bałaganu. To, że na ulicach zalegają tony śniegu, którego nikomu nie chce się posprzątać, to jeszcze nic. Dziurawe ulice to prawdziwy koszmar. Warto zapytać kto i w jaki sposób tym całym cyrkiem zarządza. Najwyraźniej zabrakło dyrektora i jego rolę przejął któryś z klaunów, tyle że nam wcale nie jest wesoło. 06.04.2013 16:18    26
TTMiOZ podsumowuje dwa lata pracy

TTMiOZ podsumowuje dwa lata pracy

31 marca Tomaszowskie Towarzystwo Miłośników i Opieki nad Zwierzętami przekazało prowadzenie schroniska dla zwierząt tomaszowskiej spółdzielni socjalnej Impuls. Poniżej oświadczenie podsumowujące pracę Towarzystwa. 05.04.2013 23:59    3
Felieton z drogi

Felieton z drogi

Napisze krótko i szybko, bo nie znalazłem innego wyjścia i nie potrafię pozostać obojętnym na to, co widzę. 04.04.2013 20:42    44
Premiery kinowe w ocenie naszych czytelników: Intruz

Premiery kinowe w ocenie naszych czytelników: Intruz

Rozdajemy pierwsze z naszych zaproszeń do kina Helios. Otrzyma je Katarzyna Przygocka za opisanie swoich wrażeń z filmu "Intruz". Kolejne otrzyma osoba, która podzieli się swoją opinią na temat "Układu Zamkniętego". Zaproszenie do odbioru w naszej redakcji. 03.04.2013 18:08
Siwy (duszący) dym

Siwy (duszący) dym

W imieniu mieszkańców osiedla z ulicy Św. Antoniego i Czołgistów chciałbym zwrócić uwagę na problem z jakim borykamy się już od wielu miesięcy. Otóż zwykle w godzinach popołudniowych i wieczornych Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim dokonuje palenia w piecu z czym wiąże się bardzo duże zadymienie i bardzo nieprzyjemna woń spalania najprawdopodobniej bardzo niskiej jakości węgla. Nie można otworzyć, a nawet rozszczelnić okien bo w mieszkaniach okolicznych bloków pojawia się dym, który także wchodzi przez wietrzniki. 23.03.2013 23:59    18
Czy Tomaszów może być turystycznym centrum Regionu

Czy Tomaszów może być turystycznym centrum Regionu

Chyba trochę zbyt wygórowane przyjęliśmy założenia w naszej zabawie, w której poprosiliśmy Was o próbę poszukania odpowiedzi na pytanie: Czy Tomaszów ma szansę stać się centrum sportowo turystycznym regionu łódzkiego? Dziesięć tysięcy znaków, to jednak za dużo. To, co dla nas jest chlebem powszednim, a więc pisanie różnego rodzaju tekstów, nie musi być nim dla naszych czytelników. Następnym razem obniżymy więc nieco poprzeczkę. Postanowiliśmy jednak, że mimo , iż jedyny przesłany do nas tekst nie spełnia wymogów konkursowych, mimo wszystko na zachętę nagrodzimy jego autora rewelacyjnym dresem reprezentacji Polski w biathlonie. Mimo wszystko zachęcamy do aktywnej dyskusji na temat Tomaszowa Mazowieckiego, jako centrum sportowo - turystycznego regionu. Poniżej przesłany tekst. 23.03.2013 23:59    22
W odpowiedzi na list czytelnika

W odpowiedzi na list czytelnika

W nawiązaniu do publikacji "List otwarty do Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim”, który ukazał się 12 marca 2013 roku na łamach portalu internetowego „Nasz Tomaszów”. 19.03.2013 21:00    16
Zapomniany odcinek ul. Pięknej

Zapomniany odcinek ul. Pięknej

I kto za taki stan odpowiada? Gdzie są służby porządkowe? Czy naprawdę musi się coś wydarzyć żeby wreszcie ktoś zareagował? 19.03.2013 13:30    7
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama