Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 08:43
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Nie zapłaciłeś abonamentu RTV? "Skarbówka" zajmie twoje wynagrodzenie

Nie zapłaciłeś abonamentu RTV? "Skarbówka" zajmie twoje wynagrodzenie

Wstrzymywałeś się od płacenia abonamentu RTV? Komornik zajmie twoje wynagrodzenie. Urząd Skarbowy "wziął" się do pracy i zajmuje 25 procent świadczeń emerytom, oraz innym "dłużnikom", którzy mają zaległości w opłatach RTV. 14.03.2013 21:30    15
Kto zmieni oprogramowanie?

Kto zmieni oprogramowanie?

Pragnę zwrócić uwagę na obecną sytuację jaka ma miejsce na głównym skrzyżowaniu naszego miasta. Od kilku dni mamy przez wiele lat oczekiwaną rewitalizację placu Kościuszki. Na czas remontu, a potrwa on wiele miesięcy, jedna z dróg przechodzących przez plac została zamknięta. Z tego powodu mamy wiele nowych tablic informujących o objazdach. Nikt jednak na czas remontu nie pomyślał, bądź nie chciał cokolwiek uczynić, aby remont był jak najmniej uciążliwy dla kierowców. 11.03.2013 23:10    17
List otwarty do Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim

List otwarty do Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Szanowny Panie Komendancie Policji w Tomaszowie Mazowieckim, Mirosławie Domański. Zwracam się do pana, jako do osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo i porządek publiczny w naszym mieście, z żądaniem zdecydowanej reakcji na ustawiczne łamanie prawa i stwarzanie realnego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego przez kierowców parkujących w obrębie skrzyżowania ulicy Słowackiego i Krzyżowej. Pojazdy parkowane są tutaj w miejscach całkowicie niedozwolonych a więc w pasie zieleni na wysokości kościoła (który jest już całkiem rozjeżdżony) i na samym skrzyżowaniu, ograniczając w sposób znaczący widoczność kierowcom wyjeżdżającym z ulicy Krzyżowej. Samą ulicą Krzyżową praktycznie nie daje się przejechać a przypomnę panu komendantowi, jeśli o tym zapomniał, że od zamknięcia części Placu Kościuszki duża część ruchu kołowego odbywa się właśnie tędy. Zadaje panu, panie Domański publiczne pytanie: co robią Pańscy pracownicy? Czy ulicę Słowackiego całkowicie omijają w czasie swoich patroli? Może zbyt dużo czasu spędzają na skrzyżowaniu z ulicą Nowowiejską, gdzie poziom zagrożenia jest praktycznie zerowy? Czy musi dojść do kolejnego nieszczęścia i śmierci kolejnego człowieka, potrąconego przez wyjeżdżający z ulicy Krzyżowej pojazd, któremu ktoś pozbawiony całkowicie wyobraźni zasłonił widoczność, bo akurat tak mu było wygodnie? Panie Komendancie, przypomnę też panu i pańskim pracownikom art. 49 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z jego brzmieniem zabronione jest parkowanie pojazdu w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania. Zapraszam więc panów na wspomniane przeze mnie skrzyżowanie o dowolnej porze dnia. Z oczywistych względów moje imię i nazwisko pozostawiam do wiadomości redakcji serwisu NaszTomaszow.pl 10.03.2013 23:10    44
Zapomnieli, że jest zima

Zapomnieli, że jest zima

Oj zima zaskakuje drogowców nie tylko w grudniu i styczniu. Aura zaskoczyła też w marcu, chociaż słowo zaskoczenie nie jest w tym przypadku właściwe, bo wszystkie serwisy pogodowe od kilku dni zapowiadały powrót śniegu na polskie ulice. Śnieg spadł i aż kilka albo i nawet kilkanaście godzin zajęło służbom drogowym skierowanie pługów i piaskarek na tomaszowskie ulice. Efektem była sytuacja na ul. Św. Antoniego, gdzie samochody ciężarowe całkowicie zablokowały jedną stronę jezdni. Ktoś zapomniał w tym miejscu użyć piachu. Zresztą podobnie jak w innych miejscach w naszym mieście. Kierowcy niektórych osobówek próbowali sobie jakoś radzić, omijając zator jadąc po chodniku. 09.03.2013 23:49    7
Wilgoć Tomku w twoim domku - ciąg dalszy

Wilgoć Tomku w twoim domku - ciąg dalszy

Planujesz narodziny dziecka? Szukasz mieszkania? a może bez wychodzenia do lasu, sklepu, potrzebujesz grzybów na pierogi, zupę bądź inną potrawę? Wszystkie twoje problemy rozwiąże niezastąpiony TTBS. 01.03.2013 17:45    69
Jaki pan taki kram

Jaki pan taki kram

Kilka lat temu na skrzyżowaniu ulic Szerokiej, Legionów, Barlickiego i Orzeszkowej powstało całkowicie nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Z uwagi na swój specyficzny kształt zwane bywa „kopcem kreta”, chociaż oficjalnie nosi miano zasłużonego dla Polski generała Władysława Andersa. Zagospodarowano także teren wokół usypanej z piachu wysepki. Pojawiły się łańcuchy zabezpieczające przed wtargnięciem pieszych oraz ławki, na których spieszący w kierunku pobliskich ogródków działkowych mogą przysiąść i odpocząć. 01.03.2013 12:36    19
Jest Pan drugą kadencję i co?

Jest Pan drugą kadencję i co?

Panie Prezydencie mieszkam na pograniczu miasta (Białobrzegi -Wąwał ul. Peryferyjna) obiecywano nam połączenie miasta z wsią drogą z płyt betonowych sprowadzono geodetów wytyczono drogę przesunięto nawet słup energetyczny i okazuje się, że pieniędzy na to zadanie nie ma. Do dzisiaj toniemy my nasze dzieci i pojazdy w błocie dojeżdżając do pracy i wysyłając nasze dzieci do szkół. Mieszkam w Tomaszowie od ponad 23 lat . To miasto wygląda gorzej niż w latach 90 tych. 28.02.2013 23:59    20
Sprostowanie

Sprostowanie

Artykuł zamieszczony na portalu internetowym „NaszTomaszów.pl” w dniu 2 stycznia 2012 roku pod tytułem „RKS szuka sponsora”, autorstwa pana Andrzeja Borzęckiego, zawierał nieścisłe informacje, z których wynikało, iż obecni właściciele „Zajazdu Góralskiego” położonego w Studziankach w gminie Wolbórz odmówili sponsorowania piłkarzy klubu RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki. W rzeczywistości nikt z klubu RKS Lechia Tomaszów nie kontaktował się z właścicielami Zajazdu Góralskiego w kwestii wspierania finansowego piłkarzy klubu RKS Lechia Tomaszów Maz. podpisano: Tomasz Ślifierski. 18.02.2013 00:23
"Kochać" psa inaczej

"Kochać" psa inaczej

Pies - dla większości z nas przyjaciel, kompan do zabawy wspólnych i spacerów. Dla niektórych "terapeuta", który nas wysłucha. Dla dzieci często przytulanka. Dla niewidomych, oraz niepełnosprawnych przewodnik. Niestety są i tacy dla których jest to "przykry" obowiązek, "worek treningowy" i właśnie niedawno byłam takiej sytuacji. Powiem szczerze kochając psy, same łzy cisnęły mi się do oczu. 17.02.2013 00:17    14
Pomoc doraźna

Pomoc doraźna

Pomoc doraźna czy...? Jest sobota wieczór, moje dziecko dostaje temperaturę 40 stopni. Reakcja matki - podaję syrop na obniżenie, wsiadam w auto i jadę na pomoc doraźną. Na miejscu szok, bo kolejka wypełnia cały hol. Na to nawet byłam przygotowana ale sposób przyjmowania... dramat 10.02.2013 20:43    31
Jedna złotówka różnicy

Jedna złotówka różnicy

Postanowiłem do Państwa napisać ten list, ponieważ od dłuższego czasu obserwuję sytuacje rozwijającą się na naszym tomaszowskim rynku samochodowym. Chodzi mi mianowicie o firmy prywatne wożące od dłuższego czasu pasażerów do pobliskich miejscowości oraz tomaszowski PKS. Sytuacja tej ostatniej firmy była dość stabilna lecz od dłuższego czasu zaczyna podupadać. Wszystko zaczęło się od kursów w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego wykonywanych przez prywatnych przewoźników. Od tego czasu widzimy batalię o pozyskanie klientów poprzez zaniżanie cen biletów, jazdę po nie wyznaczonych trasach. 09.02.2013 23:33    69
Utrudnić komuś życie

Utrudnić komuś życie

Czy Tomaszowianie potrafią jeździć samochodami? Przemieszczając się codziennie ulicami naszego miasta śmiem twierdzić, że nie. Co gorsza nie tylko nie potrafią jeździć ale także parkować. Są bezmyślni, samolubni, stwarzający zagrożenie i uciążliwości dla siebie nawzajem. Często słyszy się krytykę umiejętności osób, jeżdżących samochodami z rejestracją EOP, tymczasem ETM-y nie odbiegają swoim poziomem od średniej opoczyńskiej. No może tylko tym, że mają wysokie mniemanie o sobie 02.02.2013 10:36    26
List otwarty  trenera kadry narodowej juniorów PZBil - Dariusza Kobackiego do ministry Joanny Muchy

List otwarty trenera kadry narodowej juniorów PZBil - Dariusza Kobackiego do ministry Joanny Muchy

Wiele negatywnych komentarzy w środowisku sportowym wywołała informacja dotycząca dotacji, jakich będzie udzielać Ministerstwo Sportu, poszczególnym dyscyplinom. Poniżej publikujemy list otwarty trenera wielu utytułowanych bilardzistów, Dariusza Kobackiego 31.01.2013 09:40    24
Zimowe odśnieżanie dróg cz. 2

Zimowe odśnieżanie dróg cz. 2

Nawiązując już do wczorajszego listu czytelnika opublikowanego na Waszym portalu „Zimowe Odśnieżanie Dróg” chciałbym zwrócić uwagę, że faktycznie w tym roku służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku w zimie na ulicach mówiąc kolokwialnie „lecą sobie w kulki”. Poniżej kilka przykładów, które udało mi się zaobserwować w ciągu jednego tygodnia. 16.01.2013 12:09    40
Historia jednej jarzeniówki

Historia jednej jarzeniówki

Jedna pani drugiej pani powiedziała, co od trzeciej miłej pani usłyszała, że sąsiadka dziś płakała przez sąsiada. - Tylko niech się pani czasem nie wygada! Bowiem sama usłyszałam w tajemnicy, po cóż więc ma o tym wiedzieć pół ulicy? – taką anegdotą z wiersza mało znanego poety amatora rozpocznę mój list. 15.01.2013 16:08    3
Zimowe odśnieżanie dróg

Zimowe odśnieżanie dróg

Na osiedlu kanonierów (ulice Czarneckiego, Smugowa, Słowackiego i jeszcze kilka innych). Przy posesjach znajduje się teren zielony, a następnie chodnik, zgodnie z prawem, miasto powinno zająć się odśnieżaniem. 15.01.2013 12:02    15
Cudowne uzdrowienie

Cudowne uzdrowienie

Jednym z pierwszych medialnych newsów na początku tego roku był entuzjastycznie przyjęty przez dziennikarzy system elektroniczny „Ewuś”, który ma ułatwić życie zarówno pacjentom, jak i lekarzom oraz pracownikom zakładów opieki zdrowotnej. Może to i prawda ale szczerze powiem, to nie zmian w systemach elektronicznych nam potrzeba w prawdziwej rewolucji w systemie ubezpieczeń społecznych. O tym, że funkcjonuje on jak zepsuta i nienaoliwiona maszyna mam okazję przekonywać się od jakiegoś czasu na własnej skórze. 09.01.2013 21:51    12
Święta i Sylweter po widzewsku!

Święta i Sylweter po widzewsku!

Okres świąteczny obfitował w kilka inicjatyw przeprowadzonych przez tomaszowskich kibiców Widzewa spod znaku FC TM. Wszystkie należy zaliczyć do udanych, więc postanowiliśmy się nimi "pochwalić". Zapewne wiele osób wciąż uważa, że działalność kibicowska musi ograniczać się do uczestnictwa w tworzeniu widowni na meczach piłki nożnej. Nam po raz kolejny udało się udowodnić, że może być inaczej. 07.01.2013 01:14    21
Nie zawsze widoczni po zmroku

Nie zawsze widoczni po zmroku

Jesteście najbardziej popularnym medium w naszym mieście. Dlatego między innymi postanowiłam napisać do Was krótki list z apelem do pieszych, którzy chodzą po tomaszowskich ulicach. Otóż z racji mojej pracy zawodowej dużo jeżdżę po naszym mieście, zarówno w godzinach dopołudniowych jak tych po zapadnięciu zmroku. Staram się jeździć ostrożnie i powoli, dostosowując mój styl jazdy do okoliczności na drodze. Tyle, że to wszystko na nic, bo bardzo często zdarza się, że muszę gwałtownie hamować, bo nagle tuż przed moim samochodem pojawia się pieszy, który jest absolutnie niewidoczny. To, że nasze ulice są bardzo źle oświetlone nie jest chyba dla nikogo tajemnicą. Wiele ulic tonie w „egipskich” ciemnościach. Do tego dochodzi brak wyobraźni piechurów, którzy wchodzą na jezdnie w przekonaniu, że kierowca jadący samochodem ich widzi. Jest to mniemanie błędne. To, że widzi się jadące auto nie oznacza wcale, że osoby nim jadące będą widzieć przemykającą (nawet na przejściu dla pieszych) osobę, ubraną najczęściej w ciemny strój bez żadnych elementów odblaskowych. Wystarczy oślepiające światło pojazdu jadącego z przeciwka, by przydarzyło się nieszczęście. Piszę ten krótki apel o rozwagę, bo w ostatnim czasie pojawiło się w Waszym serwisie sporo informacji na temat potrąceń pieszych. Pozdrawiam redakcję oraz czytelników NaszTomaszów.pl. 05.01.2013 01:08    4
Świąteczna izolacja

Świąteczna izolacja

Od pewnego czasu obserwuję postępujący proces komunikacyjnego odcinania Tomaszowa od reszty kraju. Już likwidowanie kolejnych popularnych połączeń autobusowych: Tomaszów - Poznań, Tomaszów - Kraków czy Tomaszów - Bielsko-Biała było coraz bardziej uciążliwe dla osób regularnie wyjeżdżających z Tomaszowa do dalej położonych miejscowości. Można jednak poratować się korzystając z połączeń kolejowych z Piotrkowa. Wyjście trochę bardziej kłopotliwe, ale jednak dające możliwość dotarcia na miejsce i powrotu do Tomaszowa. Co jednak, kiedy zabraknie połączenia Piotrków-Tomaszów? 27.12.2012 20:00    17
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama