Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 09:57
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Ostrożnie z biurami podróży oferującymi pracę za granicą

Ostrożnie z biurami podróży oferującymi pracę za granicą

Biuro "A" w Piotrkowie Tryb. załatwia pracę w Niemczech, obiecując zarobki w wysokości średnio 2500 EURO na miesiące. Wygląda to dosyć atrakcyjnie, jednak rzeczywistość nie jest taka piękna... 18.12.2012 11:45    3
Czekamy na otwarcie

Czekamy na otwarcie

Być może ktoś z Państwa wie, kiedy wreszcie oddane do użytku zostanie skrzyżowanie Warszawskiej, Szerokiej i gen. Grota - Roweckiego. Z tego, co zdążyłam zauważyć, to prace na nim zostały zakończone już dwa tygodnie temu. Czy naprawdę w tym czasie nie można było dokonać odbioru technicznego robót? Przecież to wstyd i dodatkowa duża uciążliwość dla mieszkańców Tomaszowa. Ja rozumiem, że inwestycję realizowało województwo ale przecież w granicach administracyjnych Tomaszowa Mazowieckiego, a więc w mojej ocenie władze zarówno miasta, jak i Powiatu powinny naciskać na Urząd Marszałkowski i Zarząd Dróg Wojewódzkich o jak najszybsze otwarcie drogi. W mojej ocenie zarówno prezydenta jak i starosta w tej sprawie się po prostu skompromitowali. Tak samo, jak nie popisała się trójka naszych wojewódzkich radnych. Jeszcze raz widać wyraźnie, że Tomaszów nie ma prawdziwych gospodarzy, bo dobry gospodarz nie dopuszcza do bałaganu na własnym podwórku. Jakoś argumenty o długotrwałości procedur mnie nie przekonują. Najwyraźniej komuś zabrakło zwyczajnie dobrej woli. 15.12.2012 19:23    38
Bezgotówko, czyli drożej niż myślisz

Bezgotówko, czyli drożej niż myślisz

Mam pewien "problem" z mechanikiem i naprawą jakiej dokonał. Blisko rok temu moja żona wpadła autem w poślizg (Golf MK4) i uderzyła w znak. Jechała powoli (około ~ 30 km/h) więc szkody nie były poważne. Po zasięgnięciu opinii znajomych postanowiłem skorzystać z usług pana X. Samochód zaprowadziłem osobiście, wskazałem co trzeba naprawić. Z uwagi na fakt iż auto posiadało pełen pakiet ubezpieczeń (AC/OC/NW) naprawa nic mnie nie kosztowała. Po około 4 dniach naprawy, samochód był gotowy do odbioru. 09.12.2012 19:06    18
Nie ma gdzie zaparkować

Nie ma gdzie zaparkować

Jakiś czas temu Urząd Pocztowy w Tomaszowie Mazowieckim zlikwidował parking dla swoich klientów, który znajdował się przy poczcie głównej na ulicy Mościckiego. 04.12.2012 17:16    25
Takie drobne przeoczenie

Takie drobne przeoczenie

26 listopada w I LO odbyła się uroczystość z okazji nadania nazwy ulicy Kawki właśnie kończonej i roboczo wcześniej nazywanej ulicy bibliotecznej. Spotkanie miało ciekawy i miły przebieg. Młodzież I LO występująca na przemian z pokazami slajdów na temat życia i działalności Profesora budowała spójny i ciekawy przekaz. 04.12.2012 17:00    19
Pomnik do naprawy

Pomnik do naprawy

Jedna z naszych czytelniczek przyniosła do naszej redakcji fotografie przedstawiające uszkodzony w czasie prac budowlanych pomnik, jaki znajduje się w miejscu straceń z okresu II Wojny Światowej w bezpośrednim sąsiedztwie dawnego browaru, gdzie obecnie budowane jest nowe osiedle mieszkaniowe. Pani Maria nie kryła swojego wzburzenia, ponieważ jej zdaniem te miejscu należny jest szczególny szacunek. Opinię tę podzielamy dlatego też o wyjaśnienie poprosiliśmy pełnomocnika prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, pana Jakuba Pietkiewicza 21.11.2012 21:27    96
Do uprzątnięcia

Do uprzątnięcia

Niedawno na łamach portalu opublikowano list czytelnika dotyczący martwego kota, który leżał przez jakiś czasu na ulicy Zgodnej. Po około tygodniu został on uprzątnięty przez miejskie służby. Piszę więc do Was po raz kolejny z podobną sprawą, licząc, że i tym razem interwencja medialna przyniesie odpowiedni skutek. Otóż idąc dzisiaj ulicą Popiełuszki na wysokości usypanej skarpy przed dworcem zobaczyłam białego kocura leżącego na owej właśnie skarpie. Nic w tym dziwnego, że sobie kot leży, ale szkopuł w tym, że się nie rusza... bo jest martwy. Ktoś odrzucił go na tę skarpę i tak już pozostał. Może warto, by służby porządkujące miasto zajęły się tą sprawą. 21.11.2012 10:52    4
Wypadek na Modrzewskiego

Wypadek na Modrzewskiego

Wypadek na Modrzewskiego. Z ogromną prędkością uderzyli w słup wysokiego napięcia . 11.11.2012 18:07    22
Nie ma kto uprzątnąć

Nie ma kto uprzątnąć

Chciałabym podzielić się z Wami pewną sprawą bo nie wiem za bardzo co można jeszcze zrobić, żeby odpowiednie służby w tym mieście poruszyć. Chodzi o to, że kilka dni temu zawiadomiłam Straż Miejską o tym, że na ulicy Zgodnej, po stronie nowego chodniczka przy lasku leży martwy kot. Prawdopodobnie został potrącony przez jakiś pojazd i ktoś go zepchnął pod krawężnik. No i sobie nadal leży. Nie wygląda to "apetycznie". Ciekawe co by było latem? Co można jeszcze zrobić. Punktu zbioru padliny w TM ponoć nie ma ale strażnik, z którym rozmawiałam powiedział mi, że zawiadomi odpowiedni punkt z innej miejscowości obsługującej TM pod tym względem. Mijają dni i nic z tym się nie dzieje. 10.11.2012 17:28    15
W mokrych pantofelkach

W mokrych pantofelkach

W imieniu kierowców chcących zaparkować na nowej ulicy z parkingiem przy ul. POW od strony dawnej Straży Pożarnej uprzejmie proszę o wystąpienie do inwestora oraz wykonawcy z zapytaniem: czy nie zapomniał postawić znaku "prosimy wysiadać z samochodów tylko w kaloszach". Parking jak się wczoraj okazało nie posiada sprawnego odwodnienia przez co nie sposób tam zaparkować, żeby nie zmoczyć nóg po kostki! a deszczyk padał taki sobie. Eh.... strasznie pod górkę w tym Tomaszowie ... Pozdrawiam w mokrych pantofelkach 06.11.2012 10:50    12
Platforma w oparach jesiennej mgły

Platforma w oparach jesiennej mgły

Kilka dni temu otrzymaliśmy informację o posiedzeniu lokalnej, powiatowej rady Platformy Obywatelskiej. Wiadomość była lakoniczna: nazwa, termin 30 października godz. 18, nowa siedziba PO. No cóż „nowa siedziba” to już jest „jakaś” wiadomość. Pomyśleliśmy jednak, że musiało wydarzyć się coś niezwykłego, skoro w połowie kadencji samorządowej PO przypomina nam o swoim istnieniu. 28.10.2012 21:50    7
Oznakowane: 2/3

Oznakowane: 2/3

Ostatnio było głośno o nieoświetlonych kominach na terenie dawnego Wistomu - z trzech obiektów dwa pozostawały nieoznakowane co zagrażało statkom powietrznym, ale sytuacja zmieniła się na lepsze... 24.10.2012 19:38    9
Czy warto w Tomaszowie coś robić?

Czy warto w Tomaszowie coś robić?

Narzekamy, że w naszym mieście brak jest inwestycji, które byłyby ukierunkowane na zainteresowanie dzieci i młodzieży. Ale zastanówmy się czy nasza młodzież dorosła do tego, aby inwestować niemałe środki finansowe w takie działania. Bo przyglądając się niektórym miejscom, gdzie lubi przesiadywać młodzież można by mieć olbrzymie wątpliwości. 22.10.2012 17:25    17
Nie każdemu się należy

Nie każdemu się należy

Chciałabym, aby redakcja zainteresowała się uchwałą Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego w sprawie opłat za usługi przewozowe. Jak wiele osób, w tym tomaszowian, posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności. O ile pamiętam, kilka lat temu, odbierając legitymację ze starostwa otrzymałam informację, iż w przywilejach posiadamy ulgowe przejazdy środkami komunikacji miejskiej. 14.10.2012 09:56    14
Na objeździe

Na objeździe

Z uwagi na remont skrzyżowania ul. Warszawskiej i Grota Roweckiego, kierowcy zmuszeni są do korzystania z objazdów ulicą Długą. Ja zmuszony jestem do wykonania korzystania z niego codziennie. Przeraża mnie stan skrzyżowania Długiej i Grota Roweckiego, skręcając z tej ulicy w prawo wpadamy w dziurę widoczną na załączonym zdjęciu. Stan taki trwa od dziesięciu dni. Zdjęcie zrobiło 26.09.2012 o godz 16ej.- pisze jeden z naszych czytelników. My dodamy natomiast od siebie, że objazdem poruszają się także ciężarówki, dla których wyznaczono inną trasę. Efektem są nie tylko pokazane na fotografii uszkodzenie ale także zniszczone fragmenty chodnika przy skrzyżowaniu z ulicą Smutną. 27.09.2012 09:08    6
Element krajobrazu

Element krajobrazu

- Obok pętli autobusowej na ul. Zawadzkiej stoi nieczynny sklep spożywczy, Drzwi otwarte, wewnątrz bałagan. Ogólny widok przeraża przechodniów. Stan techniczny zagraża zawaleniem w każdej chwili. Czemu nikt się tym nie zainteresuje? - pisze jeden z naszych czytelników i załącza zrobione przez siebie fotografie. Takich szpecących krajobraz obiektów w Tomaszowie nie brakuje. Spacerując ulicami mijamy je niemal codziennie i to na każdym roku. Nie najlepiej świadczy to o miejskich i powiatowych służbach. Ulica Zawadzka nie jest strefą zamkniętą i niedostępną, ani też terenem ogrodzonym drutem kolczastym pod napięciem. Niejednokrotnie przejeżdżają tędy przecież radiowozy, samochody straży miejskiej a być może nawet radni i urzędnicy samorządowi, którzy jak widać na załączonych obrazkach mają wszystko „w nosie”. Takie obrazki świadczą o tym, że Tomaszów Mazowiecki nie ma gospodarza. Zachęcamy Was do przysyłania podobnych fotografii, będziemy podejmować interwencje w Waszym imieniu. 23.09.2012 17:33    11
Kolejka do Spały

Kolejka do Spały

Wagony do niej podoczepiali, wielkie i ciężkie, z żelaza, stali. I pełno ludzi w każdym wagonie… 17.09.2012 18:15    20
Jak na Białorusi

Jak na Białorusi

Miałem niedawno okazję odwiedzić Tomaszów, po ponad 16 latach nieobecności. Z Polski wyjechałem ponad 20 lat temu. Cały ten czas mieszkałem w różnych krajach, nie tylko europejskich. To, co zauważyłem w rodzinnym mieście woła o pomstę do nieba. 09.09.2012 21:07    25
Cmentarne nieporządki

Cmentarne nieporządki

Chyba najdynamiczniej rozwijającą się „firmą” w Tomaszowie Mazowieckim jest cmentarz przy ulicy Dąbrowskiej. Na przestrzeni minionych 20-30 lat liczba pochowanych tutaj tomaszowian wzrosła najprawdopodobniej o kilka tysięcy. Zajmuje on coraz większy obszar. Każdego roku pojawiają się nowe alejki i kolejne groby. Niestety nie wszystkie z nich należą do osób, które mają bliskich, którzy na co dzień dbaliby o utrzymanie na nich porządku. 02.09.2012 22:47    3
Tomaszów nie dla matek

Tomaszów nie dla matek

Jestem matką dwójki małych dzieci i wyjście do miasta pozałatwiać jakiekolwiek sprawy graniczy z cudem. Owszem dobrzy ludzie pomagają,ale nie chciałabym zawsze być zdana na pomoc innych. 30.08.2012 07:22    28
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama