Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 09:57
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Czy lato, czy zima, porządku tu nie ma

Czy lato, czy zima, porządku tu nie ma

Jestem mieszkańcem domków w okolicach dworca PKS - ulice Skłodowskiej, Gdyńska, Tuwima, Chopina, Chrobrego, Piastowska, Jagiellońska. Chciałem zwrócić uwagę na nieużytki należące do miasta w obrębie ulicy Skłodowskiej i Chopina, a raczej na gąszcz chwastów i traw, które się na nich znajdują. 25.08.2012 18:24    8
Tomaszów śmierdzi!

Tomaszów śmierdzi!

Jak długo jeszcze będziemy musieli wdychać z obrzydzeniem smrody, prawdopodobnie z niechlujnie prowadzonych hodowli świń w Łazisku i Zawadzie? Stężenie smrodu jest tak wielkie, że często człowieka ciągnie do torsji. Jest upał a nie można otworzyć okien, nie można przebywać przed domem. Fala smrodu dociera do Tomaszowa. Czy jeszcze długo trwała bezkarność właścicieli tych biznesów, kosztem innych. A tak na marginesie jak smakuje mięso z takiej hodowli, przesiąknięte takim smrodem wynikającym z brudu - ohyda? A co na to stosowne władze, sołtys, wójt i służby sanitarne? Czy taka działalność prowadzona jest na pewno z zgodnie z przepisami? 24.08.2012 21:43    129
Za szczepienie nie trzeba płacić

Za szczepienie nie trzeba płacić

Uprzejmie proszę o przekazanie na stronie informacji dla rodziców dzieci uczęszczających do żłobka, że mogą zaszczepić dzieci szczepionką refundowaną przeciwko ospie wietrznej. To kolejny przywilej, o którym się ludzi nie informuje. Sama wpadłam na to przypadkiem i zadzwoniłam do poradni mojego dziecka, by to potwierdzić. Potwierdzono. Ale czemu nie informowano nas w żłobku, nie wywieszono chociaż małej karteczki drobnym druczkiem na tablicy informacyjnej?! 24.08.2012 19:32    8
Przyjaźni dla interesanta?

Przyjaźni dla interesanta?

"Urząd przyjazny dla petenta" - hasło administracji. Jak widać w Tomaszowie to starannie zamaskowana fikcja. Jest jeden dzień w tygodniu, gdzie osoby pracujące na ranną zmianę mogą załatwić swoje sprawy w urzędzie państwowym. 21.08.2012 21:03    25
W sklepach Carrefour trzeba być ostrożnym

W sklepach Carrefour trzeba być ostrożnym

Będąc w sklepie Carrefour spotkała mnie bardzo niemiła sytuacja. Robiąc zakupy w dziale z akcesoriami samochodowymi, chciałam kupić zapach do samochodu. Zapachy wisiały już uszkodzone tzn. miały rozerwane folie, w które były opakowane. 12.08.2012 19:03
List MKRPiA do sprzedawców

List MKRPiA do sprzedawców

Panie i Panowie Przedsiębiorcy, Właściciele sklepów, pubów i kawiarni, Szanowni sprzedawcy napojów alkoholowych 11.08.2012 19:19
Uczcili pamięć bohaterów na swój sposób

Uczcili pamięć bohaterów na swój sposób

Pamięć żołnierzy walczących w Powstaniu Warszawskim można uczcić na wiele różnych sposobów. Jedni zakładają garnitury i prężą się przy świeżo skoszonej trawie na cmentarzu wojennym, inni biorą udział w mszach i akademiach. Są też i tacy, którzy swoją pamięć i szacunek manifestują w jeszcze inny sposób…. 01.08.2012 22:01
Ktoś to przecież kupuje

Ktoś to przecież kupuje

Miała być Galeria, a na razie jest dewastacja i kradzieże. W szybkim tempie ubywa przęseł w ogrodzeniu byłych zakładów Mazovii. Parę metrów dalej jest skup złomu, tak że złodzieje nie muszą się dużo nachodzić. Okazja czyni złodzieja, pozostawiony sobie majątek, obok skup złomu? Oczywiście złodzieje mogą wybrać innego kupującego. Ciekawe tylko, czy osoby pracujące na takim skupie złomu zastanawiają się skąd pochodzą te zabytkowe przęsła? 01.08.2012 10:24
Posłowie okręgu piotrkowskiego przeciw składowisku odpadów niebezpiecznych w Sulejowie

Posłowie okręgu piotrkowskiego przeciw składowisku odpadów niebezpiecznych w Sulejowie

W ostatni poniedziałek miało miejsce spotkanie mieszkańców Sulejowa z posłami z okręgu piotrkowskiego-Antonim Macierewiczem oraz Robertem Telusem. Głównym tematem rozmów było planowane składowisko odpadów niebezpiecznych na terenie gminy. Konferencja została zorganizowana przez osoby skupione wokół stowarzyszenia Młody Sulejów dla Pokoleń. Jej termin zbiegł się z uzyskaniem długo oczekiwanej decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego, do którego mieszkańcy zwrócili się w połowie maja. 27.07.2012 23:40    7
Niebezpieczny próg

Niebezpieczny próg

Jeden z naszych czytelników zwraca uwagę na próg zwalniający, jaki zbudowany został na ulicy Nadrzecznej. - Niedawno położony próg nie doczekał się żadnego oznaczenia! - pisze pan Tomasz. - Nie ma znaku informującego, że za chwilę jadąc samochodem, można sobie urwać zawieszenie. Mało tego próg jest w kolorze jezdni. Po prostu szarość na jezdni i najwyraźniej brak szarych komórek. Swoją drogą ciekawe, czy takie progi są legalne? Co jeśli nasze auto ulegnie w tym miejscu uszkodzeniu, czy zarządca drogi zapłaci za poniesioną szkodę? 27.07.2012 22:24    30
Kto do tego doprowadził ???

Kto do tego doprowadził ???

Byłem pewien, że to miasto już niczym mnie nie zaskoczy w swej beznadziei i nędzy. Przede wszystkim tej moralnej. Otóż myliłem się... 22.07.2012 10:06    49
Wyrównywanie przejazdów

Wyrównywanie przejazdów

W związku z przebudową skrzyżowania ulic Warszawskiej,Szerokiej i Grota Roweckiego, MZK skróciło co drugi kurs linii numer 14 do ronda Milenijna - Zawadzka. Nasuwa się więc pytanie: co z pasażerami mieszkającymi poniżej tego ronda, czyli przy ulicy Ostrowskiego i Zawadzkiej. 18.07.2012 22:00    12
Można łazić jak się chce

Można łazić jak się chce

DROGI ROWEROWE - nie są dla spacerowiczów, wózkarzy, złomiarzy i innej gawiedzi. Takiego dziadostwa i nieposzanowania przepisów nie widziałem nigdzie. Wystarczy przejechać się „Nowym Portem”, by popatrzeć jak tłumy milusińskich "lezą" drogą rowerową, miast chodnikiem i ani myślą zejść na bok. Po wciśnięciu ostrzegawczego dzwonka trzeba mieć się na baczności, żeby nie dostać butelką od piwa, albo w najlepszym układzie wiązanki słownej, której nie da się przytoczyć w cywilizowanym medium. 09.07.2012 18:38    38
Pies jak rzecz

Pies jak rzecz

Wiele piszecie na Waszym portalu o stosunku ludzi do zwierząt. Uważam, że to bardzo dobrze, ponieważ wciąż nasze społeczeństwo traktuje zwierzaki nie jak stworzenia żywe ale jak przedmioty. Tymczasem pies, to nie mebel, który można wyrzucić, kiedy się znudzi lub popsuje a z tego co wiem jest wiele przypadków, kiedy porzuca się psy stare i chore. Wierny przyjaciel staje się balastem. Czy to jest ludzkie? 24.06.2012 17:09    37
Ustawowy, czy ulgowy

Ustawowy, czy ulgowy

Mimo, że jestem rodowitym tomaszowianinem, od dłuższego czasu z racji studiów bywam tu jedynie turystycznie. Nawet jednak podczas tych nieczęstych wizyt jestem negatywnie zaskakiwany. Dziś czara goryczy przelała się odnośnie MZK. 17.06.2012 17:16    38
Na wandali nie ma siły

Na wandali nie ma siły

Wandalizm – niszczenie bez wyraźnego powodu cudzego mienia, zwłaszcza publicznego. Słowo pochodzi od starożytnego germańskiego plemienia Wandalów, wsławionego barbarzyńskim zniszczeniem zdobytego Rzymu. W tym pejoratywnym znaczeniu, po raz pierwszy słowo wandalizm użyte zostało XVIII-wiecznej Francji. - W nawiązaniu do tej definicji chciałbym zwrócić uwagę na zachowanie młodzieży białobrzeskiej i z okolicznych dzielnic czyli z Wąwału i być może z Ciebłowic. 10.06.2012 11:01    13
Czy ktoś je przygarnie?

Czy ktoś je przygarnie?

Za pośrednictwem serwisu NaszTomaszów.pl poszukujemy pilnie domów dla 2 sympatycznych psów, które błąkają się przy ścieżce rowerowej, prowadzącej do Spały, blisko miejsca, gdzie zakopano żywcem w ubiegłym tygodniu psa. 09.06.2012 10:10    21
Zielone światło dla przystanku „Opoczno Południe”

Zielone światło dla przystanku „Opoczno Południe”

Z datą 24 maja bieżącego roku Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej udzieliło odpowiedzi na interpelację posła Roberta Telusa dotyczącą możliwości zlokalizowania przystanku kolejowego „Opoczno Południe” na Centralnej Magistrali Kolejowej. Wynika z niej jednoznacznie, że Ministerstwo jest zainteresowane realizacją tej inwestycji a jej wykonanie szacuje na jeden sezon budowlany. Wszystko zależy jednak od pomyślnej współpracy z Urzędem Miejskim w Opocznie oraz stosunkowo niskiego kosztu całkowitego. 05.06.2012 16:29    10
Śmieci szkodliwe dla wszystkich

Śmieci szkodliwe dla wszystkich

W wyniku majowej interwencji mieszkańców Sulejowa poseł Robert Telus podjął zdecydowane działania przeciwko lokalizacji składowiska odpadów niebezpiecznych na terenie wyrobisk byłych Zakładów Przemysłu Wapienniczego. 04.06.2012 14:40    12
Jutro dzień dziecka

Jutro dzień dziecka

Ładna pogoda za oknem, szkoda by dzieciak siedział w domu... Synek mówi: Tata idziemy na plac zabaw !!! 31.05.2012 22:58    14
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama