Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 11:28
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Ciemno jak w… Egipcie

Ciemno jak w… Egipcie

Szanowni Państwo, piszę do Was, ponieważ zaskoczona jestem brakiem z Waszej strony reakcji na notoryczny brak oświetlenia na prawie całej długości ulicy Słowackiego. Dziwi mnie to tym bardziej, że właśnie przy tej ulicy mieści się redakcja portalu NaszTomaszów.pl. Ale może pracujecie tylko do 15 i nie macie świadomości, że wraz z nadejściem mroku latarnie wciąż pozostają wygaszone. 01.02.2012 19:04    4
Rozkład jazdy  w rozkładzie

Rozkład jazdy w rozkładzie

Jak obserwuję coraz to nowsze pomysły tomaszowskiego MZK, to dochodzę do wniosku, że pracującym tam ludziom zupełnie nie zależy na wożeniu pasażerów. Nic dziwnego, bo po co przejmować się zapewnieniem odpowiednich usług, skoro można zgłosić się po dotację do miasta. Lekko, łatwo i przyjemnie. Za obrzydłej, jak zwykło się mówić, komuny autobusy woziły ludzi z miejsc zamieszkania do ówczesnych miejsc pracy i na odwrót. Kursy jakimś dziwnym trafem mogły być dostosowane do godzin pracy ówczesnych przedsiębiorstw. 29.01.2012 18:50    36
Kto winny? Oczywiście klient

Kto winny? Oczywiście klient

Na imieniny koleżanka zakupiła mi na jednym ze stoisk na tomaszowskim bazarku koszulę. Miły prezent, tym bardziej, że podarowany ze szczerego serca. Niestety nie dane mi było długo się nim cieszyć. Po jednorazowym założeniu stwierdziłem, że materiał z którego była wykonana koszula w miejscu gdzie są obrobione dziurki do zapinania guzików, najzwyczajniej w świecie rozszedł się. Postanowiłem, że wspólnie z koleżanką złożymy reklamację u sprzedawcy. 29.01.2012 13:01    16
Bez zabezpieczenia

Bez zabezpieczenia

Chciałabym zwrócić Państwa uwagę na most znajdujący się na rzece Wolbórce przy ul. Warszawskiej. Piszę do Was, ponieważ próbowałam wysłać maila na ten specjalny adres dla mieszkańców, którzy chcieliby zgłosić swoje zastrzeżenia, ale niestety bezskutecznie. Moja wiadomość odbija się po prostu od serwera. Może Państwo zainteresujecie się problemem i zwrócicie na niego uwagę władzom naszego miasta . 26.01.2012 22:33    21
"Perły przed wieprze"

"Perły przed wieprze"

Jakiś czas temu zawiozłam moją mamę do szpitala. Na izbie przyjęć spędziliśmy "niewiele" czasu, bo nieco ponad 6 godzin. W tym czasie wykonano też badania a resztę czasu schorowana, 78-letnia kobieta przesiedziała na ławce w poczekalni. Wreszcie została przyjęta na oddział. Było już po kolacji, więc pojechałam do domu przywieźć mamie coś do jedzenia. Osłabioną mamę zostawiono na korytarzu, przy pokoju pielęgniarek. 22.01.2012 23:06    100
Przejście dla pieszych  poprawi bezpieczeństwo

Przejście dla pieszych poprawi bezpieczeństwo

Minęło już ponad dwa miesiące, jak pisałam do władz miasta za Waszym pośrednictwem w sprawie przejścia dla pieszych na ulicy Zawadzkiej. Jak widzę nic w tej sprawie się nie dzieje. Pasów jak nie było, tak nie ma. Dlatego znów chcąc skorzystać z Waszej uprzejmości i przypominam o tej sprawie. 21.01.2012 14:48    6
Ciemna strona "halówki"

Ciemna strona "halówki"

Co roku, już od 20 lat w naszym mieście organizowana jest Halowa Liga Szóstek Piłkarskich. Od zawsze przyciągała ona setki osób, dla firm była to bardzo atrakcyjna forma reklamy, lecz wszystkiego kiedyś musi dojść kres. Czy popularna „Halówka” straciła swój blask? 15.01.2012 20:06    61
Z podatkiem lub bez

Z podatkiem lub bez

Piszę do Was w sprawie artykułu, jaki ukazał się wczoraj na łamach portalu NaszTomaszow.pl. „Nie bądź jeleń, weź paragon”. Problem w tym, że nie zawsze daje się go wziąć. Co gorsza, opór stwarza też wystawienie rachunku. Jakiś czas temu poprosiłam o wystawienie rachunku mojego lekarza, u którego się leczę, w jego prywatnym gabinecie. Gdy pan doktor usłyszał moją prośbę omal z krzesła nie spadł, bo chyba pierwszy raz spotkał go taki „afront” ze strony pacjenta. 14.01.2012 14:07    8
Zwracam się z prośbą o pomoc..

Zwracam się z prośbą o pomoc..

Nasza córka Maja ma Mózgowe Porażenie Dziecięce, stopy końskokoślawe, wadę rozwojową kręgosłupa, 3 rodzaje zeza (jest po operacji obu oczu zeza zbieżnego. Maja mimo ciężkiej i długotrwałej rehabilitacji (od 7 miesiąca życia) jest miłym i pogodnym dzieckiem, ciekawym świata. Rehabilitacja przynosi korzystne efekty, widać ciągły postęp. Wszystko to wiąże się jednak z dużymi kosztami. Dlatego prosimy o przekazanie 1% podatku, dzięki któremu Maja będzie mogła tak jak inne, zdrowe dzieci funkcjonować samodzielnie. 12.01.2012 11:41    5
"Do decyzji NFZ"

"Do decyzji NFZ"

Przyznam, że śmieszy mnie niezmiernie zamieszanie, jakie wywołali swoimi pieczątkami stawianymi na receptach lekarze. Od lat wiadomo, że środowisko należy do jednego z najbardziej zdemoralizowanych. Nie wiem, czy jest inna grupa zawodowa, w której korupcja jest zjawiskiem nie marginalnym ale powszechnym. Wszelkie próby uporządkowania tej sytuacji i ukrócenia arogancji spotykają się ze sprzeciwem. Pacjent jest oczywiście na dalszym planie. Przy okazji podnoszone argumenty są delikatnie mówiąc infantylne, bo czy można traktować poważnie kogoś, kto twierdzi, że barierą dla lekarza jest posiadanie komputera? Szczególnie jeśli ten sam lekarz za 15 minutową poradę pobiera od nas 100 zł. Za pięć godzin pracy można więc kupić bardzo dobrej jakości laptop. Kolejne pięć minut i mamy sfinansowany całomiesięczny dostęp do Internetu. Oczywiście o samej jakości świadczenia usług medycznych się nie mówi. 11.01.2012 21:27    43
Policjanci dla Owsiaka

Policjanci dla Owsiaka

W minioną niedzielę, tomaszowscy policjanci aktywnie włączyli się w XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie tylko pilnowali bezpieczeństwa kwestujących wolontariuszy ale zorganizowali także Dni Otwarte Komendy. 10.01.2012 14:55    1
Czy w końcu coś się zacznie dziać? – stereotypy naszego miasta

Czy w końcu coś się zacznie dziać? – stereotypy naszego miasta

W swoim artykule postanowiłem pokusić się analizę niektórych stereotypów na temat naszego miast. W artykule prześledzone zostaną najważniejsze stereotypy dotyczące obecnie Tomaszowa Mazowieckiego. Artykuł oparty jest na rozmowach z mieszkańcami miasta, przedsiębiorcami oraz na danych ze strony urzędu miasta 08.01.2012 23:00    16
Kołem do dziury

Kołem do dziury

Piszę do Was, ponieważ nie wiem do kogo mogę się zwrócić w sprawie dwóch tomaszowskich rond, prze które jestem zmuszona kilka razy dziennie przejeżdżać. Zastanawiam się, czy jest u nas ktoś, kto monitoruje stan ulic i co w ogóle robią wybierani przez nas radni oraz pracujący w magistracie urzędnicy. Rozumiem, że po ciężkiej zimie, niskich temperaturach i dużych opadach śniegu lub deszczu mogą pojawiać się na droga uszkodzenia (szczególnie na takich, po których jeździ duża liczba ciężarówek). Chyba jednak, kiedy zima się skończy to można podjąć się ich naprawy i załatania. Wydawałoby się, że nie powinno to stanowić problemu. A jednak… 05.01.2012 12:35    8
Bez taryfikatora

Bez taryfikatora

Witam! Mam pytanie, może ktoś z czytelników mi podpowie. Jeżdżę do pracy busem do Piotrkowa, od stycznia windują ceny biletów jak chcą. Kierowca powiedział mi, że będą ustalać ceny biletów jakie chcą bo to prywatny przewoźnik, konkurencji nie ma i nikomu nic do tego. Czy ma rację ? Czy mają takie prawo? 31.12.2011 12:35    18
Na pełnym gazie

Na pełnym gazie

Coraz częściej czyta się wypadkach spowodowanych przez kierowców samochodów ciężarowych. Nie ma właściwie dnia, by media nie opisywały drastycznych szczegółów zdarzeń u źródeł których leży brawura i agresja prowadzących ciężkie pojazdy osobników, których zachowanie na drodze stawiać może pod znakiem zapytania stan ich zdrowia psychicznego. Wyścigi TIR-ów, na drogach poza miastem nie są dla nikogo zaskoczeniem a stanowią „obrazek dnia codziennego”. Niestety podobne mają miejsce w granicach miast. 30.11.2011 23:17    19
Rodzice nie są "trendy"?

Rodzice nie są "trendy"?

Sobota. Dzień, wydawać by się mogło, wolny od pracy. Tyle, że nie dla kobiety. Sprzątanie, pranie, zakupy, a potem wieczorek towarzyski, bo przecież życie, to nie tylko praca. Wstaję rano, tzn. przed południem i pędzę na rynek po świeże mięso na niedzielę. Udaje mi się zaparkować samochód tylko dlatego, że mam podwórko rodziców w pobliżu. Biegam jak „kot z pęcherzem" i wyszukuję kawałków ładnej łopatki, kwaśnych jabłek i wkładki na rosół. Mam prawie wszystko, jeszcze tylko buraki i kasza. Zatrzymuję się w kolejce przed „spożywczakiem” i mam chwilę, by trochę się porozglądać. Moją uwagę przykuwa niecodzienny obraz. Dwa ciastka nagryzane przez dwie niebywałe, a zarazem tak zwyczajne osoby. Młody mniej więcej 18 letni mężczyzna i może 60 lat starsza od niego kobieta. 24.11.2011 14:07    8
Chrześcijanie w Chinach

Chrześcijanie w Chinach

Kolejny artykuł o sytuacji chrześcijan na świecie. Tym razem relacja z Chin. Tekst jak zwykle pochodzi ze strony Głos Prześladowanych Chrześcijan. 18.11.2011 22:45    3
Czy Internet jest zły ?

Czy Internet jest zły ?

Internet, jedni bez niego nie mogliby żyć, drudzy korzystają z niego sporadycznie. Ale czy sieć jest w tych czasach wrogo nastawiona do nas, ludzi ? W tym artykule przedstawię plusy i minusy Internetu . 14.11.2011 19:48    4
"Polska to jest dziwna kraja"

"Polska to jest dziwna kraja"

"Polska to jest dziwna kraja" - mawiał w komediowym serialu Zulu Gula, grany przez Tadeusza Rosa. Mógłby w ten sposób powiedzieć o tym, że można być u nas 40 letnim emerytowanym policjantem. Dyskusja na temat tzw. „mundurówek” toczy się u nas od co najmniej kilku lat. To, że po 15 latach służby funkcjonariusze mogą odchodzić na wcześniejsze emerytury, finansowane oczywiście z pieniędzy podatników, budzić musi liczne kontrowersje i uzasadnione protesty. 13.11.2011 21:38    26
W schronisku brakuje miejsc

W schronisku brakuje miejsc

Od dłuższego czasu w serwisie pojawia się dużo informacji dotyczących funkcjonowania tomaszowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Należy cieszyć się, że portal zachęca do adopcji przebywających w tym miejscu zwierząt w taki sposób, by znalazły swoje domy i właścicieli, którzy będą się o nie troszczyć. 13.11.2011 15:58    19
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: woody Treść komentarza: ZAMIAST TANCOWANIA INWESTOWAC W HISTORIE KASY NIE ZA BOGATO Data dodania komentarza: 27.06.2026, 09:27 Źródło komentarza: Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Cytat ze wstępniaka grubym drukiem: "...polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał." To jest sedno opisanej sprawy. Ta lokalna, niby "samorządowa" sitwa, To jest antyspołeczne dziadostwo, które nawet uczniom podczas zakończenia ważnego dla uczniów każdego roku szkolnego, potrafi obrzydzić sens takiej ważnej dla tych uczniów uroczystości. I przyłażą takie miernoty , takie totalne zera i obrzydzają życie uczniom, nauczycielom i rodzicom tych uczniów. To jest kompletne, moralne DNO!!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 00:58 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama