Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 09:57
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Tomaszów nie jest "spoko"... co najwyżej koko

Tomaszów nie jest "spoko"... co najwyżej koko

Za 9 dni rozpocznie się Euro 2012, czyli największa w dziejach Polski impreza sportowa. Przez niespełna miesiąc oczy całego świata będą zwrócone na nasz kraj. Miliony widzów, tysiące dziennikarzy, mnóstwo kibiców zjedzie się do 40 mln kraju, aby móc podziwiać najlepsze europejskie drużyny piłkarskie. 30.05.2012 22:52    24
Potrzebny pomysł nie pieniądze

Potrzebny pomysł nie pieniądze

Niedawno w serwisie NaszTomaszów.pl ukazał się artykuł poświęcony kosztom prowadzenia działalności promocyjnej, przez tomaszowski Urząd Miasta. Co zwróciło moją uwagę to fakt, że w zasadzie cała aktywność ukierunkowana jest na organizację, z roku na rok gorszego, festynu, który przez brak kreatywności prześcigany jest przez licznie organizowane parafiady. 27.05.2012 21:50    7
Dziura na dziurze

Dziura na dziurze

Ostatnimi czasy mam niewątpliwą przyjemność urządzać sobie rowerowe wycieczki. Jako niespełna 40 letni emeryt, mogę wskoczyć na moje dwa kółka o dowolnej porze dnia oraz nocy i nic nie jest w stanie mnie zatrzymać. No może z tą nocą odrobinę przesadziłem, bo są o tej porze przyjemniejsze rzeczy do robienia, chociaż równie wyciskające z człowieka „siódme poty”. Szczegółów opowiadał nie będę, bo kogo one obchodzić mogą. 27.05.2012 21:13    6
Do Bielska już nie PKS-em

Do Bielska już nie PKS-em

Kolejne kursy autobusowe zniknęły z rozkładu jazdy tomaszowskiego PKS. Tym razem chodzi o przejazdy do Bielska Białej, które wydawać by się mogło, cieszyły się dużą popularnością wśród podróżnych. 27.05.2012 20:28    6
Śmietnik centrum miasta

Śmietnik centrum miasta

Do naszej redakcji przychodziło w ostatnim czasie wiele listów dotyczących dzikiego śmietniska, jakie urządzono na terenach w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Wolbórki przy ulicy Legionów. Od dłuższego czasu w to miejsce zwożona jest ziemia z wykopów, gruz z rozbieranych budynków i oczywiście śmieci. Nieruchomość przy jednym z głównych ciągów komunikacyjnych w mieście należy do prywatnego właściciela, który jak odwiedziliśmy się w Urzędzie Miasta nie ma zezwolenie na prowadzenie składowiska odpadów. 24.05.2012 20:09    25
Komu one przeszkadzały?

Komu one przeszkadzały?

W tym tygodniu Urząd Miejski rozpoczął prace budowlane na Placu Kościuszki. To bardzo dobrze, że coś się wreszcie w mieście dzieje, ale mimo wszystko zastanawiam się, komu przyszło do głowy, by wyciąć wszystkie drzewa jakie tam rosły. Chodzi mi w szczególności o topole rosnące w pobliżu pomnika Tadeusza Kościuszki. Na wyrośnięcie tak dorodnych drzew potrzeba dziesiątek lat. Mam więc nadzieję, że w ich miejsce pojawią się inne nasadzenia. 20.05.2012 09:01    29
Wielkie nieporządki

Wielkie nieporządki

Codziennie w drodze do pracy i z pracy przechodzę cała długość ulicy Barlickiego. Na dzień dzisiejszy, to chyba najbardziej zaniedbana ulica w Tomaszowie Mazowieckim. 19.05.2012 13:55    9
Rower wodny

Rower wodny

Okazuje się, że nie tylko okoliczne lasy służą tomaszowianom jako miejsca, w których bezpłatnie można pozbyć się różnych niepotrzebnych w domu rzeczy i śmieci. Śmieci wyrzucane są wszędzie. Niestety wiele z nich trafia do tomaszowskich rzek. 12.05.2012 13:11    2
Co mogę zrobić...

Co mogę zrobić...

Moja działka jest na terenie ogrodów działkowych ROD "Róża" przy ulicy Zawadzkiej. Mój skrawek leży przy granicy ogrodów z polem. Jak na tern miejski jest to enklawa zieleni i drobnej fauny. Mam jednak taki kłopot tuż przy stawie są wyrzucane śmieci. Nie bardzo wiem jak mogę na to zareagować, teren ów jest terenem prywatnym. Mimo wszystko uważam za naganne jego zaśmiecanie. Czy są jakieś organa które mogły by tam wkroczyć ze swoimi kompetencjami? 10.05.2012 15:20    7
Bezrozumne remonty

Bezrozumne remonty

Nic nie denerwuje mnie tak bardzo jak bezmyślność i lekceważenie obywateli. Arogancja władzy doprowadza mnie do „szewskiej pasji”. Czuję się bezsilny w sytuacjach, kiedy muszę rozstrzygać czy dany urzędnik robi coś złośliwie, z lenistwa czy po prostu z głupoty. 09.05.2012 19:30    12
Marcin Witko czuje się zbulwersowany

Marcin Witko czuje się zbulwersowany

Publikujemy list posła Marcina Witko do dyrekcji do dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. prof. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Maz. Z jego treścią się w pełni utożsamiamy. 23.04.2012 22:16    63
Czy ktoś to planuje?

Czy ktoś to planuje?

Zastanawiam się, kto w Tomaszowie koordynuje roboty budowlane, jakie prowadzone są na ulicach w naszym mieście. Od równo tygodnia prowadzone mają być prace przy ulicy Bartosza Głowackiego. Została ona zamknięta i wyznaczono objazdy. Problem w tym, że te objazdy są również remontowane. Przykładem jest odcinek Św. Antoniego od Mazowieckiej do Bartosza Głowackiego właśnie. Skierowani w tym kierunku kierowcy muszą uprawiać slalom między wystającymi na kilkanaście centymetrów nad poziom jezdni studzienkami. Czy naprawdę nie można remontów zaplanować w taki sposób, by były one jak najmniej uciążliwe.? 22.04.2012 10:32    14
Nagroda za wskazanie

Nagroda za wskazanie

Wandalizm jest prawdziwą plagą. Nie radzą sobie z nim prezydenci dużych miast i wójtowie małych gmin. Zdarza się, że świeżo wyremontowane elewacje, ustawione ławki, czy wymienione oświetlenie jest niszczone już kilka dni po oddaniu ich do użytku. Nie pomagają zainstalowane kamery monitoringu, bo wystarczy kaptur lub czapka z daszkiem, by bezmózgi niszczące publiczne mienie pozostawały anonimowe. Co ciekawe często sami wandale lub ich koledzy lubią swoje wyczyny sfilmować za pomocą telefonu komórkowego i pokazywać podobnym sobie, stając się „bohaterami filmu akcji”, których kolejni kretyni próbują niestety naśladować. 10.04.2012 23:14    14
Wesołych Świąt - smacznego jajka dyrekcji MOPS życzą osoby niepełnosprawne

Wesołych Świąt - smacznego jajka dyrekcji MOPS życzą osoby niepełnosprawne

W naszym mieście rośnie bezrobocie i przybywa osób bezrobotnych. Sporą część tej społeczności to ludzie niepełnosprawni z orzeczeniem o tej niepełnosprawności, pobierający zasiłek stały z MOPS. Są to ludzie, którzy nie spełniają wymogów ZUS do otrzymania renty. Wysokość zasiłku stałego to kwota 444 PLN. Często jest to jedyny dochód osoby niepełnosprawnej. W miesiącu kwietniu MOPS postanowił, że Święta Wielkanocne osoby niepełnosprawne pobierające zasiłek przeżyją w szczególny sposób - poszcząc. 06.04.2012 23:29    3
Zamknięte na „amen”

Zamknięte na „amen”

Tym razem zwracam się z prośbą o doinformowanie mnie, komu podlegają miejskie szalety. Bardzo fajnie, że ktoś je postawił, ale jeszcze fajniej byłoby, gdyby można było z nich skorzystać. 02.04.2012 17:59    17
List otwarty rodzica ucznia II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim

List otwarty rodzica ucznia II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim

Pragnę poinformować redakcję nasztomaszów.pl. , że prezydium rady rodziców przy II LO w Tomaszowie Maz. w dniu 16.03.2012 r. złożyło do Starosty Powiatu Tomaszowskiego, pana Piotra Kagankiewicza, protest dotyczący zamiaru likwidacji stołówki szkolnej. Został on również przekazany do wiadomości Przewodniczącego Rady Powiatu, Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych, radnych Rady Powiatu, Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Treść przekazanego protestu jako załącznik do listu. Przy okazji pragnę, jako rodzic wyrazić moje oburzenie brakiem jakichkolwiek konsultacji społecznych w tej sprawie. 23.03.2012 11:43    27
Z bezsilności ręce opadają

Z bezsilności ręce opadają

Cholera mnie po prostu bierze, kiedy widzę wszechobecny wandalizm w naszym mieście. Często myślę sobie, że odsetek idiotów jest u nas większy niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. Wystarczy pomalować elewację, by znalazł się jakiś dureń, który zniszczy ją jakimiś bohomazami. Ustawienie nowych ławek skutkuje ich połamaniem. W Tomaszowie przeszkadza po prostu wszystko. Niszczone jest to, co daje się zniszczyć. Do tego wszechobecne śmieci. Butelki po napojach, puste paczki po papierosach i niedopałki rzucane są gdzie popadnie, tworząc obraz Tomaszowa Mazowieckiego, za który trudno obwiniać jakąkolwiek urzędującą władzę. Wczoraj w nocy grupa kretynów zabawiała się wyrywaniem i niszczeniem nowych koszy na śmieci wzdłuż ulicy Jana Pawła II pomiędzy szpitalem a rondem im. Sybiraków. 22.03.2012 22:51    23
Pomóżcie małemu Tomaszowianinowi

Pomóżcie małemu Tomaszowianinowi

Michał urodził się 4 maja 2006 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Niestety w szóstym miesiącu rozpoznano u niego mózgowe porażenie dziecięce w postaci obustronnego niedowładu kurczowego, powodujące brak możliwości samodzielnego chodzenia. 06.03.2012 12:32    2
Krzyk Kultury - dzień po koncercie...

Krzyk Kultury - dzień po koncercie...

W piątek wieczorem 2.03.2012r. miała miejsce pierwsza edycja minifestiwalu muzyki alternatywnej Krzyk Kultury. Jak na początek można uznać, że była ona udana. 04.03.2012 19:00    14
Jasna strona „Halówki”

Jasna strona „Halówki”

Jakiś czas temu ukazał się na tym portalu list pewnego „sympatyka Halówki”. Długo zastanawiałem się czy odpowiedzieć na słowa zawarte w tym liście jak i w komentarzach do niego. Na ogół szkoda mi czasu na polemizowanie z anonimowymi złośliwościami, pomówieniami...jak mówi mądre porzekadło: ”Psy szczekają, a karawana idzie dalej”, ale tym razem postanowiłem odpowiedzieć i to z kilku powodów 10.02.2012 22:42    14
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama