Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 11:28
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Schronisko dziękuje

Schronisko dziękuje

Od jakiegoś czasu w Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła trwała zbiórka darów dla naszego schroniska. Organizatorkami zbiórki były Panie Beata Zakrzewska i Renata Sawińska. 13.11.2011 12:06
O trujących działkowcach raz jeszcze

O trujących działkowcach raz jeszcze

W nawiązaniu do listu czytelnika, dotyczącego spalania śmieci oraz pozostałości roślinnych przez tomaszowskich działkowców, chciałabym przytoczyć informację, jaką znalazłam na stronie internetowej Polskiego Związku Działkowców. Mówi ona między innymi o możliwości wprowadzenia przez gminę całkowitego zakazu spalania części roślin. Informacja powinna też rozwiać wątpliwości, czy problemem wypalania powinien leżeć w gestii Straży Miejskiej. W związku z tym, że wiele tomaszowskich ogródków działkowych sąsiaduje z osiedlami mieszkaniowymi proszę za pośrednictwem serwisu NaszTomaszow.pl aby Szanowni Państwo radni oraz pan prezydent Rafał Zagozdon zainteresowali się tym problemem. Również osiedle przy ulicy Szerokiej znajduje się po sąsiedzku z działkowcami. Są dni, kiedy nie sposób jest otworzyć okien. W załączeniu widok z okna na działki przy ulicy Krzywej. 10.11.2011 16:56    12
UWOLNIJ ASIĘ BIBI

UWOLNIJ ASIĘ BIBI

W ramach cyklu artykułów o sytuacji chrześcijan na świecie, tym razem zamieszczam apel o pomoc w uwolnieniu pakistańskiej chrześcijanki, Asii Bibi. Nie chodzi tu o pomoc finansową, a jedynie złożenie podpisu pod petycją, która ma charakter międzynarodowy. Część tekstu pochodzi ze strony Głos Prześladowanych Chrześcijan. 08.11.2011 23:43    1
Smutna rzeczywistość

Smutna rzeczywistość

Ofiary śmiertelne, poszkodowani, rozbite samochody, ludzka krzywda, łzy, rozpacz, osierocone rodziny. Tak można podsumować wiadomości, jakie codziennie docierają do nas ze wszystkich stron. Zazwyczaj przyczyną tych hiobowych wieści są nieuwaga, bezmyślność często granicząca z głupotą, brawura ale i pospolite chamstwo. 08.11.2011 21:51    8
Przejściem dla pieszych zajmie się Powiat

Przejściem dla pieszych zajmie się Powiat

Dwa dni temu publikowaliśmy list, jaki do naszej redakcji przysłała czytelniczka portalu. Dotyczył on konieczności wyznaczenia przejścia dla pieszych na wysokości jednego ze sklepów oraz przystanku przy ulicy Zawadzkiej. Wbrew pozorom jest to problem dosyć istotny, ponieważ wiąże się z bezpieczeństwem mieszkańców pobliskiego osiedla. Może się on jeszcze nasilić, kiedy ulica Elizy Orzeszkowej zostanie połączona z węzłem przy trasie K8 oraz otwarty zostanie przejazd przez trasę w kierunku do Łaziska. Listem zainteresował się pełnomocnik prezydenta miasta ds. komunikacji społecznej, Jakub Pietkiewicz. 08.11.2011 09:43
Przejście dla pieszych potrzebne od zaraz

Przejście dla pieszych potrzebne od zaraz

Jestem mieszkanką osiedla Niebrów-zachód i zarówno ja, jak i wielu mieszkańców naszego osiedla robi zakupy w popularnym i dobrze zaopatrzonym sklepie, potocznie nazywanym "Boguśka". Niestety do sklepu tego trzeba przejść przez ulicę Zawadzką, co jest nie lada wyczynem, a w godzinach tzw. szczytu staje się wręcz niebezpieczne. 06.11.2011 22:53    7
Trujący działkowcy

Trujący działkowcy

Jakiś czas temu na łamach portalu przeczytałem list czytelniczki zbulwersowanej dymem, jaki unosi się z kominów niektórych domów w naszym mieście. Faktycznie w tomaszowskich piecach palone jest wszystko. Dym aż gryzie w oczy i zatyka pory w skórze. Należy o tym mówić i krzyczeć coraz głośniej. Tak głośno, by usłyszały ten krzyk władze naszego miasta. Ja chciałbym jednak zwrócić uwagę na zupełnie inny proceder i za waszym pośrednictwem proszę, domagam się i żądam zdecydowanej reakcji pana Prezydenta Rafała Zagozdona oraz komendantów Straży Miejskiej, jeśli jeszcze taka instytucja u nas istnieje. 05.11.2011 21:29    15
Chrześcijanie w Indiach

Chrześcijanie w Indiach

W ramach cyklu artykułów dotyczących sytuacji chrześcijan na świecie, tym razem będzie opisana ich sytuacja w Indiach. Niestety, tam również padają ofiarą krwawych prześladowań. Tekst pochodzi od organizacji Open Doors, która na bieżąco zajmuje się tymi tematami. 31.10.2011 23:39    2
"Ciemność, ciemność widzę..."

"Ciemność, ciemność widzę..."

Skoro został już wywołany temat przesunięcia czasu, to korzystając z okazji chciałabym poruszyć temat oświetlenia tomaszowskich ulic, które moim zdaniem włączane jest zbyt późno. Miałam w tym tygodniu wątpliwą przyjemność przespacerować się ulicą Świętego Antoniego od Placu Kościuszki aż do stacji benzynowej na wysokości ulicy Mazowieckiej. Około godziny 17:00 było całkowicie ciemno a latarnie uliczne wciąż nie świeciły. Rozumiem oszczędności ale nie wtedy kiedy zagrażają one zdrowiu i życiu mieszkańców. I nie chodzi mi wcale o podejrzanych typków czających się w bramach i parku ale stan chodników, po których musimy w mieście chodzić. 29.10.2011 20:09    2
Zmiana czasu. Potrzebna czy nie?

Zmiana czasu. Potrzebna czy nie?

Już dzisiaj uda nam się pospać o całą godzinę dłużej. Teoretycznie mógłby to być powód do radości, w praktyce jednak nie ma się z czego cieszyć, bo i tak nasz „biologiczny zegar zadzwoni” o stałej porze, czyli po tylu godzinach ile każdy z nas indywidualnie potrzebuje do odpoczynku. 29.10.2011 18:00    7
Kolejni mali goście w schronisku

Kolejni mali goście w schronisku

27 października odwiedzili nas uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Maz.Przynieśli zebrane przez siebie dary w postaci kołder, koców, suchej karmy, kaszy, makaronu i ręczników.Goście zwiedzili schronisko i poznali mieszkające w nim psy. Interesowali się ich smutnym losem, bowiem część z nich to zwierzęta po przejściach. Duże wrażenie wywarły na uczniach szczeniaki,które mają blizny najprawdopodobniej spowodowane poparzeniem. 27.10.2011 23:24    1
Dymy nad Tomaszowem

Dymy nad Tomaszowem

Wróciłam do Tomaszowa , kupiłam dom i ….. nie mogę wyjść do ogrodu. 26.10.2011 22:09    34
Zmieniasz religię? Kara śmierci!

Zmieniasz religię? Kara śmierci!

Przesyłam kolejny już artykuł dotyczący tolerancji. Tym razem opisuję sprawę pewnego pastora protestanckiego z Iranu. Mało kto pewnie o tym słyszał, ale w XXI wieku nadal dzieją się takie rzeczy. Sprawa ta wywołała reakcję rządów między innymi Polski i Wielkiej Brytanii. Tekst pochodzi ze strony Głos Prześladowanych Chrześcijan. 25.10.2011 22:06    12
A wystarczy ruszyć głową

A wystarczy ruszyć głową

Zastanawiam się od dłuższego czasu kto projektuje u nas rozwiązania komunikacyjne. Jeżdżąc codziennie moją czterokołową limuzyną nie mogę wyjść z podziwu nad całkowitym brakiem wyobraźni i „pomyślunku”. Na moje szczęście, insomnia, na jaką cierpię, każe mi jeździć głównie w nocy, dzięki temu unikam większości stresów, jakie muszą przeżywać Ci, którzy zmuszeni są jeździć za dnia i w dodatku w godzinach szczytu. 23.10.2011 21:34    9
Chrystianofobia w Pakistanie

Chrystianofobia w Pakistanie

Jest to kolejny artykuł, który ma pokazać sytuację chrześcijan w różnych stronach świata, przekazanie tego opinii publicznej. Tekst pochodzi z organizacji Głos Prześladowanych Chrześcijan, która zajmuje się tymi tematami. 15.10.2011 18:13    4
Chrystianofobia we współczesnym świecie

Chrystianofobia we współczesnym świecie

Znalazłem niedawno ciekawy raport, który tu wysyłam. Jest to temat jeszcze raczej nieobecny w mediach, ale powoli się to zmienia. 08.10.2011 21:45    30
Ludzka znieczulica

Ludzka znieczulica

Zdecydowałam się na napisanie tego tekstu dopiero po 3 dniach. Chciałabym nim zwróć uwagę wszystkich osób (nie tylko z powiatu tomaszowskiego), którym zależy na bezpieczeństwie swoim, swoich bliskich oraz ….. zwierząt. Dnia 26.09.2011r przy ulicy Spalskiej byłam świadkiem makabrycznego zdarzenia. 28.09.2011 16:19    14
Przygarnij kotka

Przygarnij kotka

Cztery małe 6 tygodniowe kotki,dwa czarne i dwa bure czekają na adopcje. Sprawa jest pilna, ponieważ schronisko nie jest dobrym miejscem dla przebywających tam kotów ze względu na brak odpowiednich pomieszczeń. Stałe przebywanie kotów z psami naraża je na silny stres.Liczymy na Waszą pomoc lub znalezienie im domów. Kotki są czyściutkie załatwiają się do kuwetki bardzo lubią się przytulać. Kontakt tel. 789-112-580 27.09.2011 12:56    3
Tolerancja nietolerancji 2

Tolerancja nietolerancji 2

Kolejny artykuł o tolerancji. Również temat kontrowersyjny, o którym się nie mówi. 27.09.2011 11:57    9
"Bohater" wiecznie żywy

"Bohater" wiecznie żywy

Czy ktoś z młodego pokolenia może pamiętać jeszcze kult, jakim otoczona była w czasach PRL postać Janka Krasickiego? Zapewne wszyscy już zapomnieli, że był on patronem komunistycznych młodzieżowych organizacji, wielu szkół a nawet przedszkoli i żaglowców. 26.09.2011 00:10    14
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: woody Treść komentarza: ZAMIAST TANCOWANIA INWESTOWAC W HISTORIE KASY NIE ZA BOGATO Data dodania komentarza: 27.06.2026, 09:27 Źródło komentarza: Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Cytat ze wstępniaka grubym drukiem: "...polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał." To jest sedno opisanej sprawy. Ta lokalna, niby "samorządowa" sitwa, To jest antyspołeczne dziadostwo, które nawet uczniom podczas zakończenia ważnego dla uczniów każdego roku szkolnego, potrafi obrzydzić sens takiej ważnej dla tych uczniów uroczystości. I przyłażą takie miernoty , takie totalne zera i obrzydzają życie uczniom, nauczycielom i rodzicom tych uczniów. To jest kompletne, moralne DNO!!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 00:58 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama