Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 12:40
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu

Szanowni Państwo, piszę do Was, ponieważ tak naprawdę nie wiem do kogo w tej sprawie się zwrócić. Dotyczy ona organizacji a właściwie dezorganizacji ruchu drogowego, z jaką mamy do czynienia od kilku miesięcy na ulicy Słowackiego. Nie chodzi bynajmniej o ruch, jaki odbywa się tędy w związku z przebudową ulicy Jana Pawła II ale o kierowców, którzy w obrębie skrzyżowania z ulicą Krzyżową parkują po prostu gdzie popadnie, ograniczając widoczność i stwarzając zagrożenie. Osobiście kilkakrotnie niewiele brakowało abym stała się ofiarą kierowcy usiłującego wjechać z Krzyżowej w Słowackiego. Ostatnim razem zatrzymałam się na milimetry przed wyjeżdżającym samochodem. Na szczęście jeżdżę wolno i ostrożnie ale pamiętam, że w ubiegłym roku w podobnej sytuacji, jadący motocyklem młody człowiek stracił życie. 18.06.2011 15:47    13
Roszczeniowa postawa

Roszczeniowa postawa

Roszczeniowa postawa to jest to, co często zarzuca się matkom niepełnosprawnych. Jestem roszczeniowa, jak diabli. Chcę, aby moje dziecko miało w życiu jak najlepiej i niczym się nie różnię w tym od innych matek. 14.06.2011 22:55    21
Bronią szkoły

Bronią szkoły

Przedstawiamy list, jaki przesłali do nas zaniepokojeni rodzice dzieci uczęszczających do Ośrodka Szkolno Wychowawczego przy ulicy Majowej. 10.06.2011 21:34    100
Basen za drogi na naprawę?

Basen za drogi na naprawę?

Usterka. Oberwany piorunochron. Brak gospodarza? 01.06.2011 10:37    22
Okiem maturzysty

Okiem maturzysty

W minioną środę rozpoczęły się zmagania z egzaminami maturalnymi. To były też moje zmagania. Muszę przyznać, że cała pewność siebie, jaką posiadałem jeszcze dwa dni wcześniej, uszła ze mnie niczym powietrze z przebitego szpilką balonu. Miękkie kolana i drżące uda. Przed wejściem sprawdzam czy czegoś nie zapomniałem. Tak było dzień po dniu. Dopiero w piątek przyszło pewne rozluźnienie, bo z angielskim nigdy nie miałem żadnych problemów. 08.05.2011 22:15    7
Ależ oczywiście... tyle, że nie na pewno

Ależ oczywiście... tyle, że nie na pewno

Od dłuższego czasu śledzę anonse prasowe, dotyczące wolnych miejsc pracy w naszym mieście. Poszukuję posady, która byłaby odpowiednia dla wyuczonego przeze mnie zawodu nauczyciela wychowania fizycznego. Nie marzę nawet o tym aby zostać zatrudnionym na etat ale chociażby w ramach zastępstwa. Nie poprzestałem oczywiście na czytaniu ogłoszeń ale chodziłem także od szkoły do szkoły pytając o ewentualne możliwości zatrudnienia. W ten sposób w sierpniu trafiłem do Technikum Samochodowego. 02.05.2011 23:48    25
Bez(cenna) usługa

Bez(cenna) usługa

Nie chciałbym urazi pana, który prowadzi zakład wulkanizacyjny przy ulicy S… ale delikatnie mówiąc poczułem się oszukany. Od dłuższego czasu sezonowo zmieniałem opony w aucie. Cena była stała 60 zł. Ostatnio było mi po drodze i skorzystałem z usług w/w zakładu. Zapłaciłem 100 złotych tylko za wymianę opon na aluminiowych felgach. Pomyślałem, że trochę drogo ale może zdrożało, bo wszystko drożeje i tak już musi być. 21.04.2011 18:08    33
Daj siebie innym

Daj siebie innym

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Ktoś i po co Ciebie stworzył? Dlaczego w ogóle żyjesz? Co będziesz robił za tydzień, miesiąc, a może rok? Ile jeszcze zostało do końca Twoich dni? Jakie przykrości i radości Cię czekają? Kiedy nadejdzie Twój ostatni dzień tutaj i jak go wykorzystasz? Czy istnieje życie po życiu? A może życie wieczne? Kiedy zmartwychwstaniemy, o ile to jest możliwe? Czy zostanie po nas tylko proch, czy może jednak coś więcej? Czy po Twojej śmierci ktoś za Tobą zapłacze? Co wybierasz idąc przez życie, dobro czy zło? Czy umiesz kochać? Czy w ogóle wiesz co to jest miłość? 15.04.2011 19:18    14
Na Millenijnej będzie mniej światła

Na Millenijnej będzie mniej światła

Nie dalej, jak kilka dni temu, czytałem na łamach portalu o ścięciu słupa oświetleniowego na ulicy Milenijnej przez kierowcę, który jak piszecie, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Sęk w tym, że na tej ulicy to raczej norma. Nie rozumiem, po co wciskać tutaj aż tak mocno pedał gazu. Jedynym wytłumaczeniem jest chyba chęć stania się tematem policyjnego newsa. To zresztą problem kilku innych tomaszowskich ulic, m.in. gen Grota - Roweckiego. Przesyłam zdjęcia, jakie zrobiłem dzisiaj około godziny 12 na Millenijnej. Miasto będzie miało tutaj kolejny słup do wymiany. Pytanie tylko kto za to zapłaci 09.04.2011 16:09    14
Bogatszy o kolejne doświadczenie

Bogatszy o kolejne doświadczenie

Szukając pracy otrzymałem możliwość odbycia stażu w jednej z tomaszowskich firm. Pracodawca wystąpił do urzędu o przyznanie stażystów, wniosek rozpatrzono pozytywnie na każdym szczeblu. Teraz moja kolej – zdobyć skierowanie konkretnie do jego firmy, by przejść wszelkie formalności. W dniu gotowości udaję się do urzędu pracy i odhaczywszy się, staje w kolejce do pokoju, gdzie rozdają skierowania. Kolejka była przerażająco długa. Spodziewając się tego naładowałem wcześniej odtwarzacz, wziąłem dobrą książkę i notatnik w razie potrzeby zapisania różnych pomysłów. Zacząłem robić notatki z życia kolejki. 05.04.2011 16:39    21
Biznes koleżanki, czy żłobek?

Biznes koleżanki, czy żłobek?

Szanowni Państwo, proszę o opublikowanie przesłanej informacji, która ukazała się także na mojej osobistej stronie internetowej www.marcinwitko.pl. Liczę, że temat poruszony przeze mnie spotka się z pozytywnym odzewem czytelników portalu NaszTomaszow.pl 25.03.2011 23:35    77
"Miasto odcięte od świata"

"Miasto odcięte od świata"

Po raz kolejny nasztomaszow.pl staje się forum narzekania na działanie MZK. Rozkład jazdy tego dziwnego tworu chyba nie obowiązuje, gdyż próbując dostać się na dworzec przekonałem się, że jeden autobus odjeżdża 5 minut przed czasem, a drugi spóźnia się o tyleż, co ostatecznie powoduje, że z okien zdezelowanego pojazdu z drugiej ręki udało mi się dostrzec pociąg, którym miałem zamiar jechać. Zmuszony zostałem do podróży autobusem PKS Tomaszów - zimnym i droższym niż PKP. 16.03.2011 21:33    19
Jedyna, rzeczywista dyskryminacja

Jedyna, rzeczywista dyskryminacja

Z głębokim niepokojem czytam różnego rodzaju fora ogólnopolskie różnych organizacji społecznych i politycznych, gdzie pojawiają się wpisy dotyczące przedstawicieli duchowieństwa katolickiego. „Czarny okupant”, „katabasy”, „klechy”, „księża na księżyc”, „wszyscy księża to pedofile” to tylko niektóre z nich. Niestety podobne inwektywy w internetowych (i nie tylko) komentarzach pojawiają się coraz częściej. Moim zdaniem, mamy tu do czynienia z formą rasizmu, niczym nie różniącą się od haseł typu „Juden raus”, czy „Żydzi precz z Polski” itp. 12.03.2011 18:41    117
Następnym razem taksówka

Następnym razem taksówka

Dzień Dobry. Zwracam się do Państwa z nietypową sprawą. Autobus komunikacji miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim nie jest moim codziennym środkiem transportu. Jednakże dzisiaj tj. 01.03.2011r byłam pasażerką jednego z autobusów Państwa linii. Był to autobus niskopodłogowy linii numer 8 jadący o godzinie 16/18 na przystanku Warszawska – Szeroka. Piszę do Państwa, ponieważ chamstwo i gburowatość kierowcy tego autobusu jest nie do opisania. 01.03.2011 20:30    65
Schronisko nie może być zamknięta twierdzą

Schronisko nie może być zamknięta twierdzą

W związku z publikacjami prasowymi publikowanymi w ostatnim czasie w tomaszowskich mediach Tomaszowskie towarzystwo Miłośników i Opieki nad Zwierzętami pragnie uzupełnić uściślić zawarte w nich informacje. 17.02.2011 16:44    8
Opóźnienie

Opóźnienie

Piszę ze skargą na tomaszowski PKS. Ta firma notorycznie lekceważy podstawowe prawa pasażera. Jestem osobą dojeżdżającą zmuszoną do częstego korzystania z usług firmy. Chcę zauważyć, że jakość tych usług to skandal. 17.02.2011 14:01    31
Zamknięta „publiczna”

Zamknięta „publiczna”

Witam serdecznie dzisiaj chciałbym się podzielić pewną dość nieprzyjemnym spostrzeżeniem na temat niedawno pojawiających się w naszym mieście publicznych kontenerowych toalet jakie są usytuowane np. koło rynku, lub wchodząc do parku miejskiego od strony „fabryki” 10.02.2011 12:55    16
„Marsz milczenia” – a wszyscy stali i gadali.

„Marsz milczenia” – a wszyscy stali i gadali.

Na wstępie pragnę zaznaczyć iż tekst ten jest dość subiektywny (Subiektywizm to kierowanie się w działaniu oraz w ocenie faktów i zjawisk wyłącznie własnym sposobem widzenia; stronniczość.), nie zamierzam tutaj rozwiązywać sporu jaki zaistniał pomiędzy stronami, gdyż nie znam wszystkich faktów. Jako wolny obserwator analizowałem wypowiedzi ludzi, zachowania i emocje. 09.02.2011 22:01    36
Miasto, które czeka

Miasto, które czeka

Jak się okazuje nie wszyscy młodzi mieszkańcy naszego miasta widzą w nim same wady. Poniżej publikujemy pracę zaliczeniową Tomaszowianki, studentki dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim dotyczącą stereotypów funkcjonujących w naszej lokalnej świadomości 25.01.2011 18:29    26
Puszysty Hyzio

Puszysty Hyzio

HYZIO - malutka, kudłata kuleczka. Jest śliczny i puszysty. Ma około dwóch, trzech latek. Na spacerze wykazywał energię i chęć do igraszek i do rozrabiania. Niestety w boksie entuzjazmu i energii brak. Hyzio zamyka się w sobie i czas spędza schowany w budzie. Bardzo ciężko znosi schronisko. Maogromny potencjał jako radosny psiak, ale tylko w domu, u boku swojego człowieka. W schronisku ginie. I bardzo się boi błyskowej lamy w aparacie. kontakt w sprawie psa tel. (44)-724-69-87. Pies przebywa w boksie nr 6 20.01.2011 23:48    3
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: woody Treść komentarza: ZAMIAST TANCOWANIA INWESTOWAC W HISTORIE KASY NIE ZA BOGATO Data dodania komentarza: 27.06.2026, 09:27 Źródło komentarza: Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Cytat ze wstępniaka grubym drukiem: "...polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał." To jest sedno opisanej sprawy. Ta lokalna, niby "samorządowa" sitwa, To jest antyspołeczne dziadostwo, które nawet uczniom podczas zakończenia ważnego dla uczniów każdego roku szkolnego, potrafi obrzydzić sens takiej ważnej dla tych uczniów uroczystości. I przyłażą takie miernoty , takie totalne zera i obrzydzają życie uczniom, nauczycielom i rodzicom tych uczniów. To jest kompletne, moralne DNO!!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 00:58 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama