Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 13:42
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

112?  Ale to u nas nie działa?

112? Ale to u nas nie działa?

“112? Ale to u nas nie działa!” – taki właśnie tekst usłyszałem od dyspozytora dzwoniąc pod ten właśnie numer. A sytuacja była dość prozaiczna – południe, centrum miasta, pod jedną z kawiarni leży człowiek (prawdopodobnie mocno “wczorajszy”). Obywatelski obowiązek i sumienie mimo wszystko przykazuje mi zadzwonić z prośbą o pomoc. Po KILKUNASTU sygnałach dzwonka odebrał dyspozytor i spytał, czy zadzwoniłem w tej sprawie na pogotowie. 20.01.2011 23:22    15
WOŚP - śliski temat

WOŚP - śliski temat

Zachęcona przez dyskusję dotycząca służby zdrowia w naszym mieście postanowiłam napisać kilka zdań na nieco inny, chociaż mający z tamtym dosyć luźny związek temat. Bo przecież ewentualna złamana noga, ręka, czy rozbita głowa ma związek z opieką medyczną. Otóż w miniony weekend odbyło się w naszym mieście kilka imprez, które moim zdaniem nie wiadomo dla kogo były organizowane, bo po poziomie ich przygotowania można sądzić, że nie dla ludzi. Zacznę od tej największej, czyli od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14.01.2011 13:35    6
Służba zdrowia jest... chora

Służba zdrowia jest... chora

Temat służby zdrowia, szczególnie tomaszowskiej, budzi właściwie zawsze skrajne emocje. Dwa listy do redakcji, jakie opublikowaliśmy w tym tygodniu wywołały falę komentarzy i następnych listów. Nie wszystkie dotyczą w sposób bezpośredni szpitala. Wiele z nich mówi o przychodniach tzw. "pierwszego kontaktu". Dzisiaj kolejny z nich. Zachęcamy do aktywnej dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami. 13.01.2011 12:10    41
Szpital (nie całkiem) zreformowany

Szpital (nie całkiem) zreformowany

Chciałabym nawiązać do listu, jaki opublikowaliście wczoraj, zatytułowanego "Aby być chorym... trzeba mieć zdrowie". Może rzeczywiście warto rozpocząć publiczną dyskusję na temat jakości opieki medycznej w naszym mieście. Chętnie podzielę się własnymi doświadczeniami z ostatnich kilku tygodni.... 11.01.2011 21:24    53
Aby być chorym.... trzeba mieć zdrowie

Aby być chorym.... trzeba mieć zdrowie

W serwisach informacyjnych media podają dzisiaj, że są w kraju pierwsze ofiary śmiertelne wirusa AH1/N1.W tym miejscu rodzi się pytanie jak na taką ewentualność przygotowana jest tomaszowska służba zdrowia. Mam związane z tym pewne doświadczenia z ostatnich dni. 10.01.2011 13:39    10
Alma czeka na człowieka

Alma czeka na człowieka

Musiałam walczyć. O siebie i o swoje dziecko. Nic do jedzenia i picia, a przy mnie maluch. Moje dziecko... Nadzieja znikała z dnia na dzień, że ktoś się pojawi i nas uratuje. Dlaczego człowieku skazałeś nas na taki los, kiedy tak wiele osób mówi że jesteśmy Twoim najlepszymi przyjaciółmi? Nie miałam siły się podnieść ale czekałam, aby ktoś się nade mną zlitował... 10.01.2011 08:35    1
Na pingwina

Na pingwina

Chciałabym zwrócić uwagę na "jakość usług" oferowanych przez tomaszowski MZK. Szczególnie wysoki standard prezentują autobusy wyruszające na trasę tuż po godzinie 5 rano. MZK ze szczególną troską o zdrowie i wygodę pasażerów wysyła najmniejsze i najmniej pojemne autobusy. Wynika to zapewne z faktu, że wzorem pingwinów cesarskich pasażerowie muszą zapewnić sobie ciepło w iście antarktycznym środowisku nieogrzewanego autobusu. Jeśli chodzi o empatię, altruizm i wzajemne zrozumienie - pingwiny zdecydowanie wygrywają. 28.12.2010 21:57    84
Sms wart "milion"

Sms wart "milion"

Chciałbym opisać na jaki cwaniacki numer wpadła sieć telefonii komórkowej ERA. Po sprawdzeniu, może redakcja naszej gazety zechciałaby opisać ten problem. Na początku grudnia otrzymałem sms-a, że znalazłem się na liście i będę brał udział w losowaniu miliona złotych. Po przeczytaniu tylko początku skasowałem go, bo nie mam czasu ani ochoty na czytanie bzdur. 27.12.2010 18:34    21
Jedyne takie miasto

Jedyne takie miasto

„Tomaszów okiem przybysza” przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Lektura tego listu skłoniła mnie do napisania swoich przemyśleń, obserwacji. O ile zgadzam się niemal w 100% z autorką co do jej opinii o mieście o tyle brakuje mi spostrzeżeń na temat jego mieszkańców. 15.12.2010 12:37    22
Ulica "Niczyja"

Ulica "Niczyja"

Chciałbym zainteresować redakcję problemem ulicy Armii Krajowej. Czyja jest ta ulica i kto odpowiada za jej utrzymanie? Wydaje się, że wszystkie służby o niej zapomniały a jest to ważna wbrew pozorom droga w naszym mieście. Jest ona jedynym dojazdem do większości posesji znajdujących się na osiedlu Zapiecek, jak również główną droga dojazdową do ZUS Tomaszów Maz. Również właśnie na tej ulicy znajdują się parkingi dla klientów ZUS-u na które są oni kierowani znakami drogowymi. Nikt nie dba o jej odśnieżanie . 05.12.2010 21:41    23
Wybory oczyma osiemnastolatka cz. III

Wybory oczyma osiemnastolatka cz. III

Mijają kolejne godziny po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych, a stan osłupienia ani myśli mnie opuścić. Powiedzieć, że jestem zszokowany to mało. O ile można było się spodziewać, że w drugiej turze znajdzie się prezydent Rafał Zagozdon, o tyle pan Marcin Witko jest niespodzianką. Czy niespodzianka to dobre słowo? Chyba bardziej jest to rozczarowanie, przynajmniej w mojej ocenie. Wydaje mi się, że wybór prezydenta jest swego rodzaju konfliktem tragicznym. Z jeden strony widnieje obóz panującego obecnie prezydenta Zagozdona, a z drugiej podupadłe w całym kraju Prawo i Sprawiedliwość. 22.11.2010 21:36    61
Szkoła polityczna

Szkoła polityczna

Szanowni Państwo, piszę do Was, ponieważ szczerze wzburzyło mnie to, co zobaczyłam wczoraj, będąc na szkolnym zebraniu w gimnazjum numer 6. Otóż zszokowała mnie wyborcza agitacja, jaka moim zdaniem prowadzona jest w tej szkole. Wszystko to dzieje się oczywiście „pod płaszczykiem” „edukacji obywatelskiej” oraz nauki Wiedzy o Społeczeństwie. Nie rozumiem dlaczego nasze dzieci mają być poddawane nachalnej indoktrynacji i wykorzystywane do promocji niektórych kandydatów na radnych Rady Miejskiej czy Powiatowej. 19.11.2010 20:11    22
Tomaszów okiem przybysza

Tomaszów okiem przybysza

Pociąg z mozołem wtacza się na peron. Stacja Tomaszów Mazowiecki - mój nowy dom. Byłam tutaj wcześniej tylko raz. Zobaczyć mieszkanie i miasto. Mieszkanie, jak mieszkanie, ale miasto o zgrozo! Brud czai się z każdego kąta, szaro i ponuro. Odpadające tynki z kamienic. Inny świat dosłownie i w przenośni. Na chodniku można zostawić obcas lub całego buta, dziury, które po ulewie zamieniają się w bajorka. Idę na Plac Kościuszki - centrum Tomaszowa. Niespodzianki nie ma. Tak samo szaro i ponuro tyle, że ludzi nieco więcej i samochody. Jeden wielki parking. Czy ktoś widział coś podobnego? Czy można sobie wyobrazić Krakowski Rynek w całości wypełniony pojazdami. I ta jedna uporczywa myśl, to jedno dręczące pytanie… Jak Ci wszyscy młodzi ludzie tutaj żyją? Gdzie się spotykają? Czy coś się tutaj w ogóle dzieje? 17.11.2010 23:08    40
Paradontoza neurologiczna

Paradontoza neurologiczna

Zapewne wielu mieszkańców naszego miasta ma pod opieką psa, kota lub inne zwierzę. Podjęcie decyzji o przyjęciu pod swój dach istoty żywej, wiąże się z pewnymi obowiązkami, ale i radościami. Poprosiłam portal www.nasztomaszów.pl o opublikowanie mojego listu, z powodu nieprzyjemnej sytuacji, jaka miała miejsce kilkanaście dni temu. Chciałabym ustrzec właścicieli czworonogów przed nieuczciwymi i według mnie, kompletnie nieznającymi się na swoim zawodzie, lekarzami weterynarii. 16.11.2010 17:33    3
Bądź gotowy dziś do drogi

Bądź gotowy dziś do drogi

Najnowocześniejsza maszyna, służąca do ratowania życia, z rocznym stażem, zjechała tyłem bez kierowcy z podjazdu na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Tomaszowie Mazowieckim i cudem uniknęła rozbicia! Na własne oczy widziałem jak karetka stacza się z podjazdu. Tylko cudem nie stoczyła się z nasypu i nie rozbiła. Na zdjęciu druga karetka próbuje wyciągnąć pierwszą, co się jednak nie udało. Dwie karetki powinny stać w pełnej gotowości do wyjazdu a tu... nie dość, że nie mogą wyjechać do zdarzenia, to blokują wjazd na SOR. SKANDAL! 13.11.2010 19:45    46
Orlik, obcinacz skrzydeł

Orlik, obcinacz skrzydeł

Okaz frustracji? Nieporozumienie? A może rozczarowanie? Tak naprawdę nie wiem, który z tych powodów, czy pomysłów, są odzwierciedleniem mojego obecnego stanu emocjonalnego związanego z tytułowymi Orlikami. Sfrustrowany jestem na pewno, podenerwowany również, a o zawodzie jaki mnie spotyka, nie mogę nie wspomnieć. To zdumiewające, jak nasze miasto się zmienia. Niby na dobre, a tak naprawdę korzyści z tego są mizerne. Wprawdzie mamy Orliki. I co z tego, skoro korzystanie z nich jest tak dostępne, jak bardzo prawdopodobne jest to, że RKS Lechia awansuje w jednym sezonie o dwie klasy rozgrywkowe. Nieważne w jakiej dyscyplinie. 12.11.2010 21:26    27
List otwarty do Wyborców: Tomaszów Mazowiecki -  Czas na zmiany -  20 lat minęło..

List otwarty do Wyborców: Tomaszów Mazowiecki - Czas na zmiany - 20 lat minęło..

Zbliżające się wybory do samorządu lokalnego skłaniają do refleksji nad dokonaniami władz miasta Tomaszowa Mazowieckiego po 1989 roku. Wystarczy wyjść z domu lub wjechać w rogatki miasta, aby stwierdzić, że w Tomaszowie czas się zatrzymał. Brudne zaniedbane najeżone dziurami i garbami ulice, obskurne centrum miasta, niekoszone place i skwerki mieniące się zielenią miejską, zaniedbane kamienice, brak jakiejkolwiek koncepcji urbanistycznej miasta, znacznie przekraczające średnią krajową bezrobocie. Chyba nadszedł czas, aby zadać sobie pytanie – dlaczego tak się dzieje?. Odpowiedź może być tylko jedna. 12.11.2010 11:20    28
Poznajcie Pawła

Poznajcie Pawła

Wywodzi się z rodziny, która z terenem Tomaszowa i okolic jest związana co najmniej od roku 1746. Jego ciotka, Aurelia z Pazurów Adamska, badając rodzinną genealogię stwierdziła, że ród ten tworzyli głównie rzemieślnicy - leśniczy rządowych borów, karczmarze, kowale, tkacze i szewcy. Paweł też uważa, że w swoim fachu trzeba być najlepszym. Na gotowaniu i zarządzaniu zna się jak nikt. 31.10.2010 12:59    8
Bo trzeba być człowiekiem

Bo trzeba być człowiekiem

W świetle ostatnich wydarzeń które wstrząsnęły nie tylko naszym regionem ale całą Polską postanowiłam napisać parę słów na temat podróżowania tzw. „busami”. Tak się złożyło, że jeżdżę codziennie do pracy do Piotrkowa. Środkiem lokomocji są z konieczności busy należące do prywatnych przewoźników. Niestety warunki w jakich przewożeni są ludzie, szczególnie w godzinach wieczornych przechodzą po prostu „ludzkie pojęcie”. W ubiegłym tygodniu natomiast byłam świadkiem zdarzenia, które wstrząsnęło mną dogłębnie. 26.10.2010 22:03    21
Czerwone światło? - "Nie dla idiotów"

Czerwone światło? - "Nie dla idiotów"

Piszę do Was ponieważ praktycznie codziennie czytam na Waszych łamach o wypadkach, kolizjach, stłuczkach i pijanych rowerzystach. Temat Łaziska był tyle razy poruszany, że nie warto już chyba nawet o nim wspominać. To jak budowanie zamku z suchego nadmorskiego piasku. Często można mieć wrażenie, że policja jest wszędzie, tylko nie tam gdzie potrzeba. Tymczasem tomaszowscy kierowcy to w wielu przypadkach niezrównoważeni psychicznie idioci, stwarzający zagrożenie dużo większe niż pijak na hulajnodze. Jeżdżę po naszych drogach sporo i to, co się dzieje woła o „pomstę do nieba”. Ostatnio kilka razy byłam świadkiem zachowania, które nie tylko nazwać można chamstwem ale również stwarza prawdziwe zagrożenie. Otóż…. 03.10.2010 12:07    12
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: woody Treść komentarza: ZAMIAST TANCOWANIA INWESTOWAC W HISTORIE KASY NIE ZA BOGATO Data dodania komentarza: 27.06.2026, 09:27 Źródło komentarza: Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Cytat ze wstępniaka grubym drukiem: "...polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał." To jest sedno opisanej sprawy. Ta lokalna, niby "samorządowa" sitwa, To jest antyspołeczne dziadostwo, które nawet uczniom podczas zakończenia ważnego dla uczniów każdego roku szkolnego, potrafi obrzydzić sens takiej ważnej dla tych uczniów uroczystości. I przyłażą takie miernoty , takie totalne zera i obrzydzają życie uczniom, nauczycielom i rodzicom tych uczniów. To jest kompletne, moralne DNO!!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 00:58 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama