Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 13:42
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

W odwiedzinach

W odwiedzinach

Przeczytałem dzisiaj wasz artykuł o używaniu służbowego samochodu do celów prywatnych przez starostę i innych urzędników starostwa powiatowego. Moim zdaniem tego typu pisanie jest bez sensu i niczego nie zmieni w sposobie myślenia niektórych osób. Takich, którzy myślą, że stoją ponad prawem i dobrymi obyczajami. Rano opublikowaliście artykuł a w południe znowu przyjechał sobie w odwiedziny do partyjnych kolegów starosta. Ma się rozumieć służbowym Mondeo. Nie wierzę, by była to wycieczka służbowa, bo Powiat nie ma nic wspólnego z miejską spółką poza Andrzejem Barańskim, który urzęduje na Kępie. 06.04.2010 19:59    14
Na schodach

Na schodach

Szanowni Państwo, chciałbym zwrócić Waszą uwagę na remont schodów przy ulicy Rzeźniczej, czyli między ulicą Tkacką a Placem Kościuszki, obok Galerii Arkady. Nie tak dawno temu szedłem tamtędy i zauważyłem, że schody straciły zjazdy dla wózków dziecięcych, które kiedyś, jak mi się wydaje w tym miejscu były. Zastanawiam się dlaczego uniemożliwiono poruszanie się tamtędy osobom, które spacerują z dziećmi w wózkach i komu to przeszkadzało. Remont jeszcze nie jest zakończony, być może jest jeszcze czas, by wprowadzić zmiany. 03.04.2010 17:18    30
Z zimowego snu

Z zimowego snu

Piszę do Was ponieważ byłam ostatnio (i to kilka razy z rzędu) świadkiem czegoś, co śmiało można by nazwać idiotyzmem miesiąca, gdybyście taki konkurs zorganizowali. Otóż jestem krzewicielem (dokładniej mówiąc przedstawicielką) handlowym. Z racji swojego zawodu bardzo dużo przemieszczam się po mieście samochodem. Zaczynam się już nawet przyzwyczajać do braku umiejętności prowadzenia aut, czym wykazują się niektórzy panowie za kierownicą. Właśnie panowie, u których nadprodukcja testosteronu jest powodem ograniczenia w myśleniu. Ale nie o tym chciałam właściwie napisać. Chodzi mi o piach, jaki pozostał po zimie na ulicach i zamiatarki, które go uprzątają. 31.03.2010 00:00    21
Socjalne nie samorządowe

Socjalne nie samorządowe

Piszecie Państwo o rosnącym bezrobociu na waszych stronach, ale nikt nie wie, że można temu zapobiec – można poprzez tworzenie spółdzielni socjalnych. Kiedy chciałam rozmawiać na ten temat z naszymi władzami i szkolić, zachęcać ludzi do otwierania tego typu zakładów ( to mnie wyśmiano), przecież można to zrobić za pieniądze z Unii. 30.03.2010 22:14    5
Weźmy dziury na wesoło

Weźmy dziury na wesoło

Zima, miejmy nadzieję, na dobre opuściła nasze miasto. Wielkimi krokami zbliża się upragniona wiosna, wraz z nią roztopy i... nowe pokolenie dziur w tomaszowskich drogach. Każdy, kto choć raz miał okazję przemieszczać się po naszym mieście samochodem, wie bardzo dobrze jakim utrapieniem jest dla kierowców i ich aut podziurawiona nawierzchnia. I znów jak co roku- im wyższe temperatury za oknem, tym więcej narzekania na stan lokalnych jezdni. 20.03.2010 15:57    14
Ptaszek w klatce

Ptaszek w klatce

Witam , chciałabym napisać w paru słowach na temat usług świadczonych przez Pocztę Polską. Dokładniej mówiąc chodzi wysyłkę paczek. Ostatnimi czasy wprowadzono moim zdaniem bzdurne przepisy ,które utrudniają ludziom życie . 03.03.2010 20:41    8
Spokojnie, to tylko awaria

Spokojnie, to tylko awaria

Zima zaskoczyła nie tylko drogowców. Także i inne służby miejskie najwyraźniej zaskoczone są tak niskimi temperaturami. Wydaje mi się, że również TTBS nie radzi sobie z problemami. Być może ktoś zainteresuje się problemem z jakim borykają się mieszkańcy jednej z kamienic którzy od 04 lutego pozbawieni są jakiegokolwiek dostępu do wody. Przyczyną jest oczywiście awaria. 06.02.2010 18:36    6
Na lodzie

Na lodzie

Ponad dwutygodniowy kataklizm śnieżny, jaki ogarnął nasze miasto, dał nam się wszystkim we znaki. Na szczęście opady szybko się skończyły, śnieg zaczął znikać z naszych ulic. Szkoda tylko, że nie ze wszystkich. Są takie miejsca, z których wcale nie jest on usuwany. Zmarznięte hałdy rosnące przy drogach stwarzają zagrożenie w ruchu samochodowym, głównie, dlatego, że zwężają znacznie pas ruchu i ograniczają widoczność. Tak się dzieje na przykład na ulicy Bartosza Głowackiego i Nowowiejskiej. Dziwi mnie trochę, że z jednych ulic można było śnieg usunąć a z innych, po których w dodatku jeździ dużo ciężarówek pozostawiono prawie metrowe zaspy. 19.01.2010 12:54    6
"Na chybił trafił"

"Na chybił trafił"

Tomaszów miasto rond - powie to prawie każdy kierowca z innego miasta a potwierdzi kierowca z Tomaszowa. Jadąc ze swojego osiedla na Niebrowie w odwiedziny do rodziny koło szpitala mijam cztery skrzyżowania z ruchem okrężnym, czyli "zaliczam" połowę rond naszego miasta. Już nie będę rozważała czy to sensowne rozwiązania czy nie-ronda są i będą raczej jeszcze długo, więc warto by było nauczyć się po nich jeździć!! 18.01.2010 20:18    22
Uważaj na Mikołaja

Uważaj na Mikołaja

Szanowni Państwo, list ten miałem napisać już kilkanaście dni temu, jeszcze w czasie Świąt. Mimo, że zdarzenie miało miejsce przed Świętami, to myślę jednak, że temat jest na tyle bulwersujący, że nie zdezaktualizował go upływ czasu. Chodzi mi o opisywanego przez Was pół roku temu mężczyznę, który mimo, że skazany był za pedofilię prowadził imprezę sportową dla dzieci. Sprawa stała się głośna w całej Polsce dzięki telewizji POLSAT i TVN. Wydawać by się mogło, że nikt już nigdy nie dopuści, by osobnik ten miał jakikolwiek kontakt z dziećmi. Tymczasem znowu paradował przebrany za Mikołaja i rozdawał cukierki dzieciom. Przyznam, że byłem po prostu zszokowany, kiedy to zobaczyłem. 10.01.2010 23:18    24
Sprawdzian skutecznego zarządzania

Sprawdzian skutecznego zarządzania

Klasyk powiedział, że prawdziwego faceta poznaje się nie po tym jak zaczyna ale po tym jak kończy. Po czym jak powiedział tak zrobił, odszedł w niebyt. Tak skończył Leszek Miller, który z wierzby zrywał gruszki. Podobnie nasze władze miasta chwalą się przyszłymi inwestycjami i roztaczają świetlane wizje, tymczasem trudności sprawia im bieżące zarządzanie miastem. Kilka ostatnich dni to po prostu skandal. Całkowity niedowład organu. Mieszkam na Białobrzegach i ani ja ani żaden z moich sąsiadów nie widzieliśmy na naszej dzielnicy pługa ani piaskarki. Zanim zaczniemy budować drapacze chmur spróbujmy doprowadzić do nich ulice. 10.01.2010 22:39    17
Wysepka niedoświetlona

Wysepka niedoświetlona

Chciałbym odrobinkę ponarzekać na oznakowanie dróg w naszym mieście. Dokładnie mówiąc chodzi mi o nowe wysepki jakie zafundowano nam przy okazji przebudowy ulicy Piłsudskiego od strony jednostki wojskowej. Po co zostały zaprojektowane tego zapewne nikt sensownie nie uzasadni. Ani nie spowalniają ruchu ani też nie ułatwiają przejścia pieszym. Do marnowania pieniędzy podatników już się wszyscy przyzwyczailiśmy. To, że nikomu i do niczego nie służą to jednak najmniejszy problem. Dużo większym jest to, że stwarzają zagrożenie. 05.01.2010 20:29    12
Niszczą na okrągło

Niszczą na okrągło

Piszę do Was, ponieważ zastanawia mnie, czy ktoś nadzoruje wykonywane u nas inwestycje. Jeżdżę codziennie po naszym mieście i wydaje mi się, że dla osób odpowiedzialnych, inwestycja, to tylko cyferki zapisane na papierze, których nikt, nigdy nie będzie czytał. Wygląda na to, że coś szwankuje. Albo kontrola, albo komunikacja albo… wady wykonawcze wpisane są po prostu w ryzyko inwestycyjne. Chciałbym jednak zapytać dlaczego, to my, jako podatnicy musimy za nie płacić. Przykładów bubli wykonawczych jest wiele. Jednak ostatnio denerwują mnie słupki ostrzegawcze ustawione na rondzie przy ulicy Św. Antoniego. Przyznam, że nie wiem do kogo należy to rondo, czy do miasta, czy do powiatu. Wiem natomiast, że od czasu budowy ronda upłynęło niewiele czasu a jest ono już po raz kolejny naprawiane. 18.12.2009 18:50    12
Woda płynie po chodniku

Woda płynie po chodniku

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu radna Ewa Wendrowska poruszyła interesujący temat, który związany jest ściśle z powiatowymi inwestycjami budowlanymi. Radna zauważyła to, na co ostatnio zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników i nie tak dawno temu napisał do redakcji list w tej sprawie. Chodzi mianowicie o nowe chodniki położone w al. Piłsudskiego. Otóż na całej swojej długości nie mają ani jednego odpływu deszczowego. Woda z rynien leję się prosto pod nogi przechodniów. Przedstawiamy list do redakcji oraz odpowiedź na pytanie czytelnika, uzyskaną podczas sesji. 18.11.2009 12:38    8
Szkolna promocja

Szkolna promocja

Wiele mówi się w ciągu ostatnich tygodni o szkodliwości hazardu, wszechobecnych maszynach do gry i osobach niepełnoletnich spędzających swój czas grając na jednorękich bandytach. Na waszym portalu przeczytałem też o radnym Węgrzynowskim, który protestował przeciwko reklamie, jaka pojawiła na stadionie Lechii. Ja zapraszam radnego na stołówkę do naszej szkoły. Tutaj też wiszą plakaty reklamujące „napoje energetyczne”. Co ciekawe codziennie przechodzi obok nich dyrektor szkoły i nauczyciele. Nikt nie reaguje. Pomijam fakt, iż te napoje prowadzą podobno do uzależnienia. 07.11.2009 15:28    18
Auto szrot

Auto szrot

Chciałbym zainteresować redakcję a może za jej pośrednictwem także odpowiednie służby miejskie dwoma wrakami znajdującymi się na parkingu na tyłach pawilonu przy ulicy Hożej. Jeden, wiśniowy Opel Vectra stoi już tam ponad 2 lata, drugi, biały Fiat zaczął mu towarzyszyć od niecałego roku. 07.11.2009 12:29    32
B(Łon)d w Sądzie

B(Łon)d w Sądzie

Gdzie można bez skrępowania i w sposób obrazoburczy pochwalić się łonem lub łonami? Odpowiedź na to pytanie być może zdziwi wiele osób ale wydaje mi się, że takim miejscem jest tomaszowski Sąd Rejonowy. 09.10.2009 18:17    13
Pomagajmy pieskom

Pomagajmy pieskom

Drodzy czytelnicy! Prezentowany poniżej list do redakcji, nie jest typowy. Jego treść wygrzebaliśmy z naszego forum. Jako przyjaciele oraz właściciele czworonogów postanowiliśmy pomóc w promocji inicjatywy zapoczątkowanej przez wolontariuszki za schroniska w Tomaszowie. Uważamy, że Małgosia i Ania są doskonałym przykładem bezinteresownych ludzi o wielkich sercach, dlatego wspólnie pomóżmy dziewczynom. Wystarczy jedynie wybrać się z psami na spacer… 09.10.2009 11:36    21
Ptanie na ścianie

Ptanie na ścianie

Czy zauważyliście, że miasto staje się nieco bardziej kolorowe? Sporo starych, zaniedbanych kamienic odzyskuje swój blask. Remontują prywatni właściciele, remontuje też widać miasto, o czym przeczytać mogliśmy także na portalu. To dobrze estetyka jest niezmiernie ważna. Pierwsze wrażenie jest najdłużej zapamiętywane podobno. Szkoda tylko, że czasem brakuje wyobraźni a czasem występuje ona w nadmiarze. Ja zauważyłem te dwa zjawiska w jednym na świeżo wyremontowanej kamienicy na krzyżowanie Warszawskiej i Grota Roweckiego. 30.09.2009 20:30    16
Tomaszowski plener filmowy

Tomaszowski plener filmowy

Mówi się, że miasto jest lustrem mieszkańców. Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? Czy Tomaszów musi być szary i postrzegany jako miasto duchów? Czy dzień dla emeryta musi zaczynać się od lektury nekrologów i tandetnych plakatów na jeszcze bardziej paskudnych słupach ogłoszeniowych? A może to tylko scenografia filmu Piotra Szulkina, którą ktoś tylko przez przypadek zapomniał uprzątnąć. Takich plenerów filmowych jest u nas dużo więcej. 29.09.2009 09:09    12
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: woody Treść komentarza: ZAMIAST TANCOWANIA INWESTOWAC W HISTORIE KASY NIE ZA BOGATO Data dodania komentarza: 27.06.2026, 09:27 Źródło komentarza: Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Cytat ze wstępniaka grubym drukiem: "...polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał." To jest sedno opisanej sprawy. Ta lokalna, niby "samorządowa" sitwa, To jest antyspołeczne dziadostwo, które nawet uczniom podczas zakończenia ważnego dla uczniów każdego roku szkolnego, potrafi obrzydzić sens takiej ważnej dla tych uczniów uroczystości. I przyłażą takie miernoty , takie totalne zera i obrzydzają życie uczniom, nauczycielom i rodzicom tych uczniów. To jest kompletne, moralne DNO!!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 00:58 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama