Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 15:00
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Żubr przed 16-tą

Żubr przed 16-tą

Podobno Tomaszów turystyką stoi. Przynajmniej tak się wydaje, gdy słucha się różnych miejscowych polityków, brylujących w prasie, radio i telewizji. Są nawet tacy (pominę ich nazwiska), którzy z tego tematu uczynili główny temat własnych wypowiedzi. Faktycznie atrakcji różnych u nas mnogo. Kiedyś nawet na waszym portalu były w galerii przedstawione foldery reklamujące atrakcje Tomaszowa i okolic. Cóż z tego, kiedy w szczycie sezonu turystycznego niektóre z nich można oglądać jedynie do 16, tak jak to jest w przypadku zagrody żubrów. 30.07.2009 22:36    4
Dwie rocznice

Dwie rocznice

Zbliża się 65 rocznica Powstania Warszawskiego. Niemal codziennie w TV oglądamy jakieś programy wspomnieniowe, dokumentalne i publicystyczne. Będą msze, koncerty, kwiaty i przemówienia. Świętować mają wszyscy. Może nie jest to informacja odpowiednia do portalu lokalnego ale znalazłem dzisiaj informację, że świętowało także SLD. Tyle tylko, że rocznicę ogłoszenia PKWN. 30.07.2009 22:34    2
Totalne zaciemnienie

Totalne zaciemnienie

Piszę do Was, ponieważ ostatnio zauważyłem, że Tomaszów zaczął zasługiwać na miano prawdziwego „ciemnogrodu”. Nie dotyczy to zacofania ale prawdziwie egipskich ciemności panujących na niektórych ulicach w mieście. Zapewne umknęłoby to mojej uwadze, gdyby sytuacja była jednorazowa. Niestety „zaciemnienie” pojawia się właściwie codziennie. Nie wiem, jak to jest w innych częściach miasta ale często zdarza się, że ulice i uliczki wokół Centrum toną po prostu w ciemnościach. 26.07.2009 17:28    7
Zza krzaka

Zza krzaka

Piszę do Was, ponieważ codziennie zmuszony jestem mijać jeden z absurdów tomaszowskiego drogownictwa. Chodzi mi o oznakowanie, niedawno wybudowanej ulicy Garbarskiej. Nie wiem kto wpadł na „genialny” pomysł ustawiania znaków po wewnętrznej stronie chodnika ale okazuje się, że był on mało „trafiony”. Wiele spośród znaków jest całkowicie niewidocznych i zasłoniętych drzewami. 22.07.2009 14:52    9
Bełkot na liczniku

Bełkot na liczniku

Do napisania tego listu zainspirowały mnie artykuły na temat wypadków, do jakich w ostatnim czasie dochodziło w naszym mieście. Nie mogę zrozumieć dlaczego wszystkie właściwie media wciąż powtarzają policyjny bełkot o nadmiernej prędkości, jako o rzekomej przyczynie wypadków drogowych. Dziwi mnie, że dziennikarze, jako osoby inteligentne, powtarzają takie głupoty za dzielnymi stróżami prawa. 21.07.2009 22:19    35
Alkoherb powiatowy

Alkoherb powiatowy

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie banerek reklamowy z herbem Powiatu Tomaszowskiego powieszony na ogródku piwnym przy Placu Kościuszki. Sam ogródek może mi nawet nie przeszkadza, chociaż nieco utrudnia wjazd na parking ale herb, to chyba znak zastrzeżony prawem. Czy ktoś wobec tego wydał zgodę na jego wykorzystanie? 17.07.2009 12:59    23
Ponad poziom

Ponad poziom

Na ulicy Sterlinga 3 przy bloku nr 8 administrowanym przez Spółdzielnię Mieszkaniową ,,Przodownik" znajduje się studzienka kanalizacyjna, której zadaniem powinno być odprowadzanie nadmiaru wody deszczowej z jezdni. Powinno ale nie jest, ponieważ woda nie ma w zwyczaju płynąć do góry. 10.07.2009 13:15    3
Malowanie utrudnianie

Malowanie utrudnianie

Niestety, aż nazbyt często w naszym mieście przekonać można się o braku wyobraźni osób odpowiedzialnych za zarządzanie drogami i ulicami. Do dziurawych i nie pozamiatanych, brudnych ulic zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Do bezmyślnego utrudniania ludziom życia przyzwyczaić się jest trudno. 09.07.2009 23:45    15
Aqua park Solidarność

Aqua park Solidarność

Niedawno pisali państwo na portalu o kałuży przy ulicy Czołgistów. Ja chciałbym zwrócić uwagę na inną kałużę, a raczej na "jezioro", które powstało po ostatnich burzach w Parku Miejskim "Solidarność". To co się tam dzieje przy okazji większych opadów jest po prostu skandalem. 06.07.2009 17:45    1
Nic komu do tego

Nic komu do tego

Do napisania tego listu skłoniły mnie negatywne komentarze dotyczące pokazu świateł laserowych na tegorocznych Dniach Tomaszowa. W pełni zgadzam się z tymi opiniami. Pokaz był wyjątkowo nieatrakcyjny, pomijając może ilustracyjną muzyczkę w tle. 02.07.2009 13:15    13
Demotywująca szkoła

Demotywująca szkoła

Mam 30 lat, dwójkę dzieci i dopiero wczoraj zrozumiałam, co oznacza używane przez niektóre osoby określenie Komuna. Zrozumiałam to będąc na uroczystości zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej numer 1, gdzie do 2giej klasy chodzi moja córka. 22.06.2009 13:12    78
Staramy się pomóc

Staramy się pomóc

Jestem młodym tomaszowianinem. Od kilku miesięcy pracuję jednak poza moim ukochanym miastem. Dodam tylko, że na umowę - zlecenie. Do czego dążę...? – Przedstawiamy list do redakcji od sfrustrowanego czytelnika, który miał wręcz niespotykaną przygodę w Starostwie Powiatowym. 18.06.2009 14:34    27
Pewna sprawa

Pewna sprawa

Chciałbym podzielić się refleksją, związaną z sytuacją, jakiej miałem wczoraj wątpliwą przyjemność doświadczyć, kiedy wracałem z pracy do domu. Około 14:30 jechałem drogą z Glinnika w stronę Lubochni, gdzie od jakiegoś czasu trwa remont nawierzchni. W miejscu, gdzie kończy się wojskowe osiedle musiałem zatrzymać samochód. Przede mną stało już kilka innych aut. 10.06.2009 12:38    9
Łóżko wodne

Łóżko wodne

Drodzy czytelnicy czy wy również zauważyliście wielki mebel leżący w rzece Wolbórce. Najlepiej podziwiać go z mostu obok fabryki filców. Zastanawia mnie jaki imbecyl wrzucił do rzeki kanapę? Mieszkańcy Tomaszowa, którzy to zrobiliście – puknijcie się w głowy. 06.06.2009 14:12    11
Marta jest już zdrowa

Marta jest już zdrowa

Drodzy czytelnicy, dzięki waszej pomocy Marta Biedrzycka przeszła szczęśliwie operację usunięcia guza mózgu we Włoszech. Teraz chciałaby Wam coś powiedzieć… Publikujemy list, który napisała do redakcji. 26.05.2009 14:28    13
Ewidentny brak toalet

Ewidentny brak toalet

Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, czy może państwo również… W parku miejskim brakuje toalet! Odkąd wybudowano w nim plac zabaw, praktycznie podczas każdego spaceru z moim dzieckiem przychodzimy tam. Niestety za każdym razem pojawia się ten sam problem. Mój synek nie ma gdzie się załatwić… 20.05.2009 10:50    17
Sześciu ... jeden na drugim

Sześciu ... jeden na drugim

Około 9 rano jechałem samochodem z Łodzi. Tuż przed zakrętem w Popielawach na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia 6 samochodów. Auta stały jedno za drugim, chociaż lepiej byłoby powiedzieć, że jedno w drugim. 14.05.2009 10:11    4
Gdzie ten chodnik?

Gdzie ten chodnik?

Droga redakcjo, jestem mieszkańcem bloku, który znajduje się przy ul. Ogrodowej. Postanowiłem napisać do was list, ponieważ nurtuje mnie dziwna sprawa. Ponad tydzień temu rozebrano zniszczony chodnik przed moim blokiem (około 50 metrów), by położyć nowy. Niestety na rozbiórce poprzestano. Budowlańcy gdzieś zniknęli… 13.05.2009 13:09    8
Będą szczepić lisy

Będą szczepić lisy

Od 11 do 15 maja na terenie województwa łódzkiego będzie miała miejsce wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie, informuje Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii. Szczepienie zostanie wykonane metodą zrzutów lotniczych. 12.05.2009 09:12    5
Kto to uprzątnie

Kto to uprzątnie

Kilkanaście dni temu pisaliście na temat tragicznego w skutkach pożaru, jaki miał miejsce przy ulicy generała – Grota Roweckiego. Być może, to trochę nie na miejscu, w kontekście ludzkiej tragedii jaka miała miejsce ale przejeżdżam tędy codziennie i zastanawiam się kto i kiedy posprząta pobojowisko, jakie zostało po pożarze. 07.05.2009 14:41    6
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: woody Treść komentarza: ZAMIAST TANCOWANIA INWESTOWAC W HISTORIE KASY NIE ZA BOGATO Data dodania komentarza: 27.06.2026, 09:27 Źródło komentarza: Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Cytat ze wstępniaka grubym drukiem: "...polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał." To jest sedno opisanej sprawy. Ta lokalna, niby "samorządowa" sitwa, To jest antyspołeczne dziadostwo, które nawet uczniom podczas zakończenia ważnego dla uczniów każdego roku szkolnego, potrafi obrzydzić sens takiej ważnej dla tych uczniów uroczystości. I przyłażą takie miernoty , takie totalne zera i obrzydzają życie uczniom, nauczycielom i rodzicom tych uczniów. To jest kompletne, moralne DNO!!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 00:58 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama