Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 15:00
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Morderstwo na pełnym gazie

Morderstwo na pełnym gazie

Czy urzędnicy miejscy planują morderstwo? Zdaniem jednego z użytkowników, korzystających z portalowego forum, tak właśnie jest. Działania urzędników stwarzają realne zagrożenie i mogą doprowadzić do śmierci niewinnych osób. 22.04.2009 15:38    5
Na Gminnej zasypali

Na Gminnej zasypali

Od kilku lat zabiegamy o remont wiaduktu (mostu) nad torami kolejowymi przy ulicy Gminnej. Niestety bezskutecznie. Kolejne władze miasta, kolejni prezydenci, obiecywali przed wyborami, by po wyborach natychmiast o nas zapomnieć. 17.04.2009 13:27    15
Hydrant w promieniu mili

Hydrant w promieniu mili

Witam. Piszę do was ponieważ dręczy mnie jedna sprawa w naszym mieście, a mianowicie zastanawiam się czy przez ostatnie lata był sprawdzany stan techniczny naszych osiedlowych hydrantów przeciwpożarowych. Czy one w ogóle działają? 14.04.2009 13:32    5
Stać! Nie uciekać!

Stać! Nie uciekać!

Chciałabym podzielić się z Państwem pewnymi moimi spostrzeżeniami. Już od dłuższego czasu zastanawiam się w jaki sposób kształtuje się u nas patriotyzm lokalny. Narzekamy wciąż, że młodzież ucieka z miasta, tymczasem nie robimy nic, by wytworzyć w młodych ludziach poczucie przynależności do miejsca i tradycji z nim związanych. Dlaczego jest tak, że naszego miasta się wstydzimy? Jak wielu młodych zapytanych: skąd jesteś, odpowiada, że z Łodzi? 09.04.2009 18:02    30
Do góry nogami

Do góry nogami

W ubiegłym tygodniu pisałem do Was na temat przewróconego znaku „przejście dla pieszych” przy skrzyżowaniu ulic Zielonej i Bluszczowej. Znak oczywiście leży do tej pory i „pies z kulawa nogą” się nim nie chce zainteresować. Jednak przyglądając się miastu widać, że problemem poprzewracanych, połamanych i poodwracanych znaków nikt się nie interesuje w naszym mieście. 07.04.2009 12:02    8
Kto to posprząta

Kto to posprząta

Piszę do Was, ponieważ od jakiegoś czasu zastanawiam się do kogo należy sprzątanie piachu, jaki zostaje po zimie na naszych ulicach. Nie chodzi tylko o ogólne wrażenia estetyczne ale również o bezpieczeństwo. 06.04.2009 09:54    15
Spod kół

Spod kół

Kolejny list do redakcji. Tym razem problem dotyczy bezpieczeństwa na ulicy Legionów w bezpośrednim sąsiedziwe Szkoły Podstawowej numer 14. 03.04.2009 10:03    20
Jak zostać fajną nastolatką

Jak zostać fajną nastolatką

Co charakteryzuje szanującą się 14-15 latkę? Przede wszystkim musi posiadać konto na jednym z internetowych serwisów społecznościowych. Kiedyś prym wiodła Osada, dzisiaj bez wątpienia numerem jeden jest nasza klasa. 31.03.2009 18:11    122
Leżący pieszy

Leżący pieszy

Jestem mieszkańcem ulicy Bluszczowej. Dla osób, które nie znają dobrze miasta dodam, że jest to osiedlowa uliczka pomiędzy Ogrodową i Zieloną. Piszę do Was, ponieważ od ponad tygodnia nikt nie interesuje się przewróconym znakiem informacyjnym „przejście dla pieszych”. 31.03.2009 10:15    4
Na leżąco

Na leżąco

Przedstawiamy kolejny list do redakcji. Dla wielu osób, problem w nim przedstawiony moze okazać się bulwersujący. 20.03.2009 13:53    62
Czyny nie cuda? Czyny nie obłuda!

Czyny nie cuda? Czyny nie obłuda!

Jestem stałą czytelniczką portalu. Lubię tu zaglądać. Wasze teksty są czasami smutne a czasami zabawne. Ostatnio razem z mężem śmialiśmy się do łez czytając jeden z artykułów. 17.03.2009 08:52    138
Budynek w cywilu

Budynek w cywilu

Publikujecie często listy dotyczące stanu dróg w mieście. Trudno mi powiedzieć, czy świadczy to o niekompetencji tomaszowskich władz. Moim zdaniem jest to dosyć problematyczne biorąc pod uwagę stan w jakim są one od lat. O wyżynach niekompetencji i braku prawdziwego zaangażowania w sprawy miasta jest według mnie coś, co wydarzyło się kilka tygodni temu. Zacznę jednak od początku. 13.03.2009 07:20    12
Tomaszów Trophy

Tomaszów Trophy

Otrzymujemy ostatnio dużo listów dotyczących stanu tomaszowskich dróg. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że jazda ulicami naszego miasta może przyprawić każdego o chorobę nerwową. 09.03.2009 10:51    15
Ludwikowskie kąpiele błotne

Ludwikowskie kąpiele błotne

Pokazywaliście kilka rzeczywiście brzydkich i zapomnianych przez władze miasta ulic. Jest ich u nas dużo, dużo więcej. Wystarczy wybrać się do nas na Ludwików. U nas wszystkie ulice wyglądają jak Poprzeczna, Torowa czy Jaśminowa. 06.03.2009 09:00    31
Niech Pan idzie z tym do Zagozdona

Niech Pan idzie z tym do Zagozdona

Mieszkańcy ulicy Torowej mają już dosyć pisania pism i podań. Rozmowy z urzędnikami i kolejnymi władzami miasta również nie przynoszą żadnych efektów. Nowe wybory, nowe nadzieje i nowe rozczarowania. Przeciwko lekceważącemu stosunkowi do nich postanowili zaprotestować w dosyć nietypowy sposób. 05.03.2009 12:07    58
Jaśminowa pachnąca... błotem

Jaśminowa pachnąca... błotem

Droga redakcjo, wczoraj na łamach waszego portalu ukazał się list, który napisał mieszkaniec ulicy Poprzecznej. Wspólnie z mieszkańcami ulicy Jaśminowej chcielibyśmy zwrócić uwagę władz miasta na drogę przy której mieszkamy. 03.03.2009 13:57    17
Poprzeczna (nie)bajeczna

Poprzeczna (nie)bajeczna

Prezentujemy kolejny list do redakcji. Tym razem sprawa dotyczy tematu, delikatnie mowiąc, grząskiego. 02.03.2009 11:56    10
Tomaszów tonie w reklamach

Tomaszów tonie w reklamach

Zabytkowe kamienice w centrum miasta są pożywką dla reklamodawców. Budynki zamiast być remontowane, zostają po prostu zaklejane krzykliwymi bannerami. Według mieszkańców takie działania psują estetykę miasta. Tym bardziej, że barwna na początku reklama po jakimś czasie przybiera kolor brudno-szary. 25.02.2009 12:53    41
Biały dom-ek

Biały dom-ek

Kolejny sympatyczny list do redakcji przesłany przez naszą czytelniczkę Basię. 24.02.2009 14:02    23
Zima za oknem

Zima za oknem

Szanowna Redakcjo, można chyba śmiało powiedzieć, że zima w tym roku, jak zwykle zaskoczyła drogowców. Cieszą się za to dzieci. Szykują sanki. Niektóre już od samego rana lepią bałwany. Inne, nieco starsze, lepiły już wczoraj... polityków. 14.02.2009 10:16    17
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: woody Treść komentarza: ZAMIAST TANCOWANIA INWESTOWAC W HISTORIE KASY NIE ZA BOGATO Data dodania komentarza: 27.06.2026, 09:27 Źródło komentarza: Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Cytat ze wstępniaka grubym drukiem: "...polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał." To jest sedno opisanej sprawy. Ta lokalna, niby "samorządowa" sitwa, To jest antyspołeczne dziadostwo, które nawet uczniom podczas zakończenia ważnego dla uczniów każdego roku szkolnego, potrafi obrzydzić sens takiej ważnej dla tych uczniów uroczystości. I przyłażą takie miernoty , takie totalne zera i obrzydzają życie uczniom, nauczycielom i rodzicom tych uczniów. To jest kompletne, moralne DNO!!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 00:58 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama