Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 14:08
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Ślepe oko kamery

Ślepe oko kamery

Nasze Miasto posiada całodobowy monitoring, za który my wszyscy płacimy. Na przykład na Placu Kościuszki posiadamy 2 kamery, które doskonale obejmują swoim zasięgiem całą płytę i wiele uliczek przyległych. Na ile jest to skuteczne? Chyba na niewielką skalę, skoro w środku nocy grupa około 6 młodych osób głośno świętuje. Pije alkohol, śpiewa a w końcu skacze sobie do gardeł. Trwa to jakieś 30 minut. I co na to nasza Straż Miejska, która całą dobę obserwuje miasto? Policja przyjechała w końcu ale nie zaalarmowana przez dyżurnego, tylko przez przypadek. Zatrzymują się też przypadkiem, gdy młodzi ludzie wpadają na ulice, tuż przed radiowozem. 22.09.2009 20:01    52
Mały most duży problem

Mały most duży problem

W miejscowości Dzielnica, w gminie Czerniewice zawalił się most i aby przejechać na drugą stronę rzeki trzeba teraz nadrabiać sporo kilometrów. Problem został zgłoszony miesiąc temu, ale do tej pory nie ma żadnych efektów, poza znakami ostrzegającymi o nieprzejezdnej drodze. Próby skontaktowania się ze starostwem kończą się odesłaniem do zarządu dróg, kontakt z zarządem dróg odsyła do starostwa. 21.09.2009 20:57    12
Koniec życia w baraku

Koniec życia w baraku

Czy redakcja pamięta tragedię w Kamieniu Pomorskim? Pożar, tragedię ludzi tam mieszkających? po tym zdarzeniu w całej Polsce zarządzono kontrole w tzw. lokalach socjalnych. W Tomaszowie także taka kontrola pojawiła się w budynku przy ulicy Legionów 21/23 w tak zwanym "baraku". Wynikiem kontroli był nakaz dla TTBS-u wyprowadzenia stamtąd z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców... 18.09.2009 16:00    83
Polowanie na leszcza

Polowanie na leszcza

Wszyscy krytykują naszą kochaną Policję. Wymyślają dowcipy, że pół czapki na jednego i inne podobne bzdety. Tymczasem nikt, jak dotąd nie potrafił docenić sprytu, przebiegłości i pomysłowości stróżów prawa w chwytaniu przestępców. Uważam, że jest to niesprawiedliwe. Jak dużo bowiem inwencji potrzeba, by zaczaić się pod wiejskim sklepem i schwytać przestępcę na rowerze, który 5 minut wcześniej wracając z roboty wypił sobie piwko? W ciągu dnia w jednym miejscu można złapać z dziesięciu takich „kryminalistów”. 15.09.2009 23:55    25
Na petardę?

Na petardę?

Pisze do Was bo właśnie byłem świadkiem „chyba” nowej metody okradania samochodów. Polega ona na tym, że złodzieje na początek rzucają petardę pod wybrane auto, sprawdzając w ten sposób z ukrycia, jak zachowa się autoalarm i jaka będzie reakcja mieszkańców okolicznych domów. Gdy alarm się nie załączy złodzieje wracają i się włamują… 10.09.2009 13:40    18
Worek niespodzianka

Worek niespodzianka

Przechodziłem w piątek obok Urzędu Miasta. Jak zwykle skróciłem sobie drogę idąc przez skwerek. O tym, że różni ludzie wywożą własne śmieci gdzie popadnie słyszałem i czytałem wielokrotnie ale żeby ktoś to robił po nosem prezydenta i Straży Miejskiej, to przyznam, że pierwszy raz zdarzyło mi się zobaczyć. Na samym środku trawnika ktoś zostawił worek pełen śmieci. To znaczy tak mi się wydaje, bo nie zaglądałem do środka. 07.09.2009 22:16    12
Ktoś tu zginie

Ktoś tu zginie

Droga redakcjo! Piszemy do was list, ponieważ nie możemy już akceptować tego, co dzieje się na naszej ulicy. Jesteśmy mieszkańcami ul. Szczęśliwej, a dokładnie zapomnianego oraz nieustannie ignorowanego odcinka między ul. Spalską i Popiełuszki. To co od kilkunastu lat dzieje się na tej drodze nie daje nam szans na prowadzenie normalnego życia. Informowaliśmy władze powiatu, policję i straż miejską. Jak nic się nie zmieni, to ktoś tutaj wreszcie zginie… 04.09.2009 14:19    14
Zastrzyk emocjonalny

Zastrzyk emocjonalny

Piesek imieniem Kubuś był ślicznym małym kundelkiem dającym wiele radości i szczęścia swoim właścicielom przez wiele lat. Podczas burzy, która nawiedziła Tomaszów jakiś czas temu piorun uderzył w pobliską wieżę należącą do TPSA. To spowodowało, że piesek bardzo się wystraszył, zaczął nerwowo oddychać i wstrząsały nim dreszcze. Do tego pechowego dnia nigdy nie bał się burzy. 04.09.2009 10:27    40
O skardze na Prezydenta raz jeszcze

O skardze na Prezydenta raz jeszcze

Chciałam się wypowiedzieć, w sprawie artykułu Prezydent do CBA Ponieważ znam całą sprawę z wglądem do dokumentów potwierdzających prawo własności przedmiotowych nieruchomości włącznie wraz ze znajomością elementarnych przepisów prawa obowiązującego(również P. Prezydenta) uważam, że artykuł zadaje kłam stanowi faktycznemu dotyczącemu sprawy, a także potraktowaniu strony posiadającej interes faktyczny i prawny (dwóch elementarnych zasad postępowania administracyjnego obowiązującego w Polsce) przez Radę Miasta na ostatnim posiedzeniu. 31.08.2009 15:42    2
Pod dywanem

Pod dywanem

Z uwagą przyglądałam się sprawie pedofila na stadionie Lechii, o którym pisaliście na łamach portalu i o którym reportaże nakręcił TVN oraz Polsat. Znam osobiście jedną z dziewcząt, które były w tej sprawie ofiarami. Podobnie jak wiele innych osób byłam zaskoczona udziałem w tej sprawie pana Tomasza Kumka. Do tej pory uważałam go za miłego i sympatycznego człowieka. Takiego wujka „dobra rada”. Zdziwiłam się, że wykorzystując pełnioną przez siebie funkcję bronił pedofila, pisząc list w tej sprawie do sądu. Czekałam cierpliwie, co będzie dalej działo się w tej sprawie i po raz kolejny czuję się rozczarowana. 30.08.2009 20:19    25
Nieszczęśliwa

Nieszczęśliwa

Wczoraj około godziny 17.15 miał miejsce wypadek drogowy na skrzyżowaniu ulic Spalskiej i Szczęśliwej w Tomaszowie. Samochód osobowy potrącił motorowerzystę, który z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Ostatnio w tym miejscu dochodzi do wielu wypadków. Może przydałaby się tam sygnalizacja świetlna? 22.08.2009 11:54    42
Policja ma ciężko

Policja ma ciężko

Droga redakcjo piszę do Was, ponieważ wczoraj byłem świadkiem bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Nieprzyjemnej dla policjantów, którzy patrolują nasze miasto. Wiele razy słyszymy w mediach narzekania, że funkcjonariusze spóźniają się na interwencje. Czy zastanawialiśmy się kiedyś dlaczego? Może mój list będzie odpowiedzią. 14.08.2009 12:40    19
Multi-brak

Multi-brak

Chciałbym podzielić się z Wami dość ciekawym spostrzeżeniem dotyczącym naszego monopolisty na runku usług telewizji kablowej, czyli firmy Multimedia Polska. Niedawno wróciłem z urlopu. W czasie mojej nieobecności miałem stać się szczęśliwym posiadaczem nie tylko TV kablowej ale i internetu, telefonu no i oczywiście telewizji cyfrowej DTV. 13.08.2009 11:56    13
Przekręt

Przekręt

W naszym mieście ktoś notorycznie odwraca znaki drogowe. Rozumiem że trudno złapać takiego sprawcę, ale przecież policja i straż miejska tez mijają te znaki i nie ma z ich strony żadnej reakcji. Czyżby i oni jeździli na pamięć? 12.08.2009 13:03    9
Migacz na skrzyżowaniu

Migacz na skrzyżowaniu

Nie wiem za bardzo gdzie się zgłosić z takim problemem, wiec postanowiłem napisać do Redakcji. Sprawa dotyczy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Szerokiej i Grota Roweckiego. Według mnie działa ona niesprawnie. Jadąc ulicą Szeroką do skrzyżowania, czyli zbliżając się do ulicy Warszawskiej zaobserwowałem dziwne zjawisko. 11.08.2009 15:08    14
Ławeczka Tuwima

Ławeczka Tuwima

Szanowni Państwo piszę do was w sprawie dzisiejszej imprezy, jaka odbyła się na Muszli. Muszę przyznać, że spektakl, oparty na wierszach Juliana Tuwima bardzo nam się podobał. W naszym mieście brakuje imprez dla dzieci. Chwała więc Urzędowi Miasta i Panu Prezydentowi, że coś robi i organizuje. Problem jest natomiast innego rodzaju. Chodzi mi ławki. 08.08.2009 21:16    4
Bilet kontrolowany

Bilet kontrolowany

Jeden z naszych czytelników w liście do redakcji poruszył temat uprawnień, jakie posiadają osoby, które kontrolują pasażerów przemieszczających się autobusami należącymi do MZK w naszym mieście. Czy kontroler ma prawo żądać okazania uprawniającego do przejazdu biletu i czy przede wszystkim jest uprawniony do legitymowania osób, które podróżują bez niego? Czy żądanie okazania dowodu osobistego przysługuje jedynie tzw. służbom mundurowym i czy legitymowanie przez kontrolerów nie stanowi naruszenia ustawy o ochronie danych osobowych. 06.08.2009 13:43    16
Raz z lewa, raz z prawa

Raz z lewa, raz z prawa

Droga Redakcjo! Piszę do Was, ponieważ denerwuje mnie brak postępów w remoncie ulicy Lewej. Od półtora miesiąca po odcinku między ul. Rolną a Słowackiego po prostu nie da się normalnie jeździć. Nawierzchnia została zerwana. Odsłonięte płaty ziemi zapadają się, przez co powstają głębokie i niebezpieczne dziury z ostrymi krawędziami. 05.08.2009 13:42    1
Nowość w parku miejskim

Nowość w parku miejskim

Od niedawna w parku im. Solidarności możemy korzystać z nowych ławek. Jestem bardzo mile zaskoczony, gdyż mój każdy niedzielny spacer po mieście kończy się właśnie na „muszli”. Wreszcie mogę swobodnie odpocząć w komfortowych warunkach. 04.08.2009 09:38    3
Darli pasy

Darli pasy

Nawiązując do listu Malowanie utrudnianie, jako tomaszowianka chciałabym sie dowiedzieć, kto wydaje decyzje w sprawie malowania znaków poziomych? Chodzi mi o ul. Szeroką. Pasy malowane były mniej więcej 2 tygodnie temu. Dziś nawierzchni nie ma, bo została zerwana. Po co malowano pasy i utrudniano życie mieszkańcom? Teraz znów trzeba omijać Szeroką. Kto odpowiada za tak bezmyślne wydawanie również moich pieniędzy?! Tylko pogratulować inteligencji! - czytelniczka. 01.08.2009 10:35    5
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: woody Treść komentarza: ZAMIAST TANCOWANIA INWESTOWAC W HISTORIE KASY NIE ZA BOGATO Data dodania komentarza: 27.06.2026, 09:27 Źródło komentarza: Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Cytat ze wstępniaka grubym drukiem: "...polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał." To jest sedno opisanej sprawy. Ta lokalna, niby "samorządowa" sitwa, To jest antyspołeczne dziadostwo, które nawet uczniom podczas zakończenia ważnego dla uczniów każdego roku szkolnego, potrafi obrzydzić sens takiej ważnej dla tych uczniów uroczystości. I przyłażą takie miernoty , takie totalne zera i obrzydzają życie uczniom, nauczycielom i rodzicom tych uczniów. To jest kompletne, moralne DNO!!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 00:58 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama