Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 1 października 2022 04:00
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Ktoś tu zginie

Droga redakcjo! Piszemy do was list, ponieważ nie możemy już akceptować tego, co dzieje się na naszej ulicy. Jesteśmy mieszkańcami ul. Szczęśliwej, a dokładnie zapomnianego oraz nieustannie ignorowanego odcinka między ul. Spalską i Popiełuszki. To co od kilkunastu lat dzieje się na tej drodze nie daje nam szans na prowadzenie normalnego życia. Informowaliśmy władze powiatu, policję i straż miejską. Jak nic się nie zmieni, to ktoś tutaj wreszcie zginie…
Ktoś tu zginie

Niestety w Polsce jest taka tendencja, że reaguje się na coś dopiero po fakcie i często musi to być zdarzenie ze skutkiem śmiertelnym.

Od kilkunastu lat mieszkamy przy ulicy Szczęśliwej, ale nasze życie do szczęśliwych wcale nie należy. Wiemy, że wielu mieszkańców miasta pisało do Was listy w sprawie zniszczonych dróg na osiedlach, które są w złym stanie technicznym i nie da się po nich jeździć. Nasza ulica choć z asfaltu, również jest beznadziejna. Cały pas drogowy to katastrofa.

Proszę sobie wyobrazić, że na Szczęśliwiej nie ma chodników. Zwykle poruszamy się po prostu po ulicy. Mało tego. Robimy to slalomem, omijając gęsto zaparkowane na ulicy samochody oraz uważając, aby w trakcie tych manewrów nie wpaść pod rozpędzone TIR- y, które bez przerwy lekceważą znak „Zakaz ruchu dla pojazdów powyżej 3,5 tony”. Do tego lecą nam na głowy połamane gałęzie drzew, które ów ciężarówki łamią przejeżdżając.

Powyższy problem to nie koniec. TIR-y często parkują na drodze i blokują wyjazd z naszych posesji. Gdy zwracamy uwagę, kierowcy w wulgarny sposób odzywają się do nas. Uważamy, że policja powinna wziąć się poważnie za robotę i częściej patrolować tę ulicę.

Ulica Szczęśliwa to także brak kanalizacji deszczowej. Podczas opadów deszczu zmienia się w najprawdziwszą rzekę. Woda spływająca w dół (z małego wzniesienia rozpoczynającego się już na ul. Popiełuszki) zalewa nasze posesje, niszczy ogródki i podmywa kostkę.

My, mieszkańcy ulicy Szczęśliwej po prostu mamy dosyć opieszałości urzędników oraz służb mundurowych. Chcemy nagłośnić naszą sytuację, dlatego piszemy ten list i prosimy o publikację. Załączamy również zdjęcia.

Pozdrawiamy, nieszczęśliwi mieszkańcy Szczęśliwej


***


Ulica Szczęśliwa jest własnością powiatu. Wszystkie decyzje dotyczące dróg powiatowych w Tomaszowie zapadają w Zarządzie Dróg Powiatowych z siedzibą w Jakubowie i Zarządzie Powiatu. Sporo do powiedzenia w sprawie dróg mają również radni. O ulicę Szczęśliwą zapytaliśmy radnego Andrzeja Wodzińskiego, który jest również Przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu Tomaszowskiego.

- Muszę przyznać, że znam sytuację ulicy Szczęśliwej, lecz jest to jedna z wielu dróg w mieście pozbawiona chodnika. Z tego co wiem, żadne działania budowlane na tej drodze nie są planowane – mówi przewodniczący. - To przykre, ale niestety w tym roku ogólnie powstanie bardzo mało chodników finansowanych z budżetu samorządu powiatu. Mówię tutaj konkretnie o dwóch. Pierwszym jest 200 metrowy odcinek na ul. Granicznej a drugim odcinek takiej samej długości na ul. Nowowieskiej. Na inne brakuje pieniędzy, dlatego sprawa ta wygląda tak mizernie. Na którejś z ostatnich sesji Rady Powiatu złożyłem interpelację w sprawie współpracy między powiatem a miastem, która miałaby dotyczyć współfinansowania budowy chodników na drogach powiatowych. Znacznie poprawiłoby to sytuację w mieście, może nawet i na ulicy Szczęśliwiej. Niestety odzewu ze strony miasta wciąż nie ma – dodaje zawiedziony Wodziński.

Tekst: Paweł Bogaczewicz
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
nikifor 07.09.2009 11:28
hahaha ty jesteś jakiś anormalny! Co ty za teksty puszczasz? Rozumiem jeśli mieliby po jednej stronie chodnik to mógłbyś się czepiać! Szedłeś kiedykolwiek tamtą ulicą? Jeśli nie to przejdź się w godzinach szczytu i nie oglądaj się za siebie. Ciekawe czy uda ci się dojść do końca bez szwanku!

Jerzy Gołąbek 05.09.2009 08:55
Zgadzam się z projektantem. Miasto ma do zrealizowania swoje zadania. To po pierwsze. Po drugie budżet powiatu jest miejscem skąd od lat pslowskie draby rabują kaskę na remonty i budowę wiejskich dróg, kosztem tych, które są w mieście. Kolejną kadencję nie można sobie z tym poradzić, bo to PSL już 3 raz z rzędu rządzi albo współrządzi w powiecie. Co ciekawe zawsze do spółki z komunistami z SLD. No i mamy jeszcze pana dyrektora od dróg, który jest jakimś makabrycznym żartem. Powinien sie nazywać nie Kilman ale Killstreet. Duże składy ciężarowe są problemem w całym mieście. Te tzw. TIR-y jeżdżą gdzie chcą, jak chcą i kiedy chcą. Kierowcy podjeżdżają sobie pod domy i sobie parkują parkują całą noc. Przykłady można mnożyć. Kiedyś pisaliście o zakazie na rondzie olimpijczyków. Widzę tam ciężarówki codziennie i nie tylko takie dowożące towar do biedronki. Chłopcy siedzą na monitoringu i nic ie robią. Zmarnowane pieniążki jak dla mnie i na kamerki i na etaciki.

projektant 05.09.2009 08:24
Panie Radny Wodziński ma Pan wyjątkową tendencję do wystepowania do miasta o pieniążki na zadania, które leżą w kompetencji powiatu. Szkoda, że w drugą stronę to nie działa. Niezbyt chętnie powiat dorzuca się do zdań mista na dni tomaszowa dali z łąski 3 tyś zł. Kupa pieniędzy. Dodatkowo wyjątkowo opornie idzie w powiecie uzdadnianie projektów dróg miejskich, co chwila problem i brak dobrej woli. Może złoży Pan interpelację do starosty o szybsze i sprawniejsze działanie w tej kwestii. Co do ulicy to potwierdzam bo mieszkam niedaleko. Może gdyby parę razy panowie w radiowozach pogonili towarzystwo z tir-ów byłoby ciut lepiej. szarak znaki ma respektować, ale panowie szlachta z większych ciężarówek juz nie. Takich dróg jak Szczęsliwa jest masa i to zarówno w zarządzie powiatu jak i miasta. Wystarczy popatrzeć na Ludwików i to co się tam dzieje po deszczu. Rzeczywiście zamiast udawać, że coś się robi na wiadukcie w Białobrzegach lepiej zrobić choćby jedną droge z płyt jomb.

varan 04.09.2009 23:48
"...w tym roku ogólnie powstanie bardzo mało chodników finansowanych z budżetu samorządu powiatu. Mówię tutaj konkretnie o dwóch. Pierwszym jest 200 metrowy odcinek na ul. Granicznej a drugim odcinek takiej samej długości na ul. Nowowieskiej. Na inne brakuje pieniędzy..." Skoro powiat zamieszkały przez około 120 tyś ludzi stać rocznie na ułożenie 400 metrów chodnika, to ja sie pytam co za nieudacznicy tym powiatem zarządzają ?! Kompromitacja totalna. Nie róbcie sobie więcej obciachu tylko podajcie sie do dymisji. Najsmieszniejsze że za około rok pewnie z 90% osób z obecnych władz powiatu w kampanii wyborczej będzie robić ludziom wodę z mózgu kolejnymi obiecankami gruszek na wierzbie, mimo że jak widać nie są w stanie zebrać pieniędzy nawet na 1 kilometr chodnika. A najsmutniejsze jest to, że głupi lud znów pozwoli sie nabić w butelkę. Ciemnogród Mazowiecki - powtarzam tę nazwę od jakiegoś czasu i będę powtarzał dopóki będą "wyrastać takie kwiatki" ;)

Kapciaty 04.09.2009 21:55
Z tymi TIRami, to jest tak, że jak ma kurs docelowy przez tą ulicą lub na tą ulicę, to można go serdecznie pocałować :). Niech Ci ludzie co tam mieszkają nie wydziwiają za nadto. Mają asfalt w całkiem niezłym stanie. Z pewnością o klasę lepszy od dróg gruntowych na które nie ma pieniędzy aby ułożyć tam chociażby płyty dziurawki. Co do kanalizacji burzowej to nie bądźmy śmieszni... droga jest mało ruchliwa więc ewentualna woda nie powoduje zagrożenia ruchu. Jest tam spadek, więc woda nie zalega, tylko spływa. A jeżeli mieszkańcy mają problem z wodą na podwórkach, to proponuję wykopać sobie jakieś studzienki, ustawić podmurówkę czy jeszcze coś innego - nie jest to jakaś wyszukana technologia. A jeżeli mieszkańcy mają problem z zaparkowanymi samochodami i brakiem, to proponuję ustawienie na tej ulicy znaku 'strefa zamieszkania' i wtedy pieszy może korzystać z całej szerokości jezdni, obowiązuje ograniczenie prędkości do 20km/h i obowiązuje zakaz parkowania poza miejscami do tego celu przeznaczonymi (parkingami), więc jeżeli ktoś sobie stanie przed własną bramą i nawinie się patrol Policji lub Straży Miejskiej, to do wydatków na samochód można sobie doliczyć 200 zł i 4 punkty :) Tak więc radzę tym nieszczęśliwym mieszkańcom ulicy Szczęśliwej pogodzić się ze swoim losem zanim ktoś go im uprzykrzy, lub też zrobić zrzutkę z sąsiadami na brakujące elementy drogi. Sądząc po wyglądzie posesji przy tej ulicy, biedota tam nie mieszka.

Jasiu 04.09.2009 20:01
Znam Szczęśliwą, bo jestem mieszkańcem tej ruchliwszej części (obwodnicy ) z chodnikami ,kanalizacją i chętnie zamienię się na Szczęśliwą bez chodników, kanalizacji i zielonym trawiskiem do pasania kóz.Mam stary drewniak ,ale chętnie wymienię go na murowany domek ( plac min. 1600 m2, garaż, wszystkie media ,oczko wodne- zarybione a resztę sobie już sam urządze).A co do TIR-ów to lipa ,bo żadne TIR-y tam nie jeźdżą.

kiki 04.09.2009 19:44
Qrde co się czepiać TIR-ów...a może to tirówki a tej nieszczęśliwej konkurenję robią miejscowej exna-plans ?...

Leona 04.09.2009 19:32
@5 hahaha .. mm skoro chodnik to dla Ciebie warunki dla "szlachciców" to przepraszam zapytam w jakiej epoce żyjesz?

Z Białob. 04.09.2009 16:38
Zamiast wkładać 70 tys. w wiadukt w Białobrzegach który za kilka miesięcy się rozpadnie,można było ułożyć chodnik na Szczęśliwej.

hahaha 04.09.2009 15:07
Co, buciki by sie ubrudzily jakby sie po trawce przeszlo, co? Szlachta wszedzie.

ateista 04.09.2009 15:01
co tam taka Szczęśliwa, Pan Wodziński jest przecież specjalistą od rond, z innymi rzeczami raczej gorzej...

kiki 04.09.2009 14:59
ja....ale wiocha,tylko barany na tej trawie paść.

vidal 04.09.2009 14:51
problemem nie jest brak chodnika problemem są tiry rozjeżdżające miasto za łaskawym pozwoleniem dyrektora dróg powiatowych schowanego w jakubowie no i oczywiście pana starosty a pan prezydent też nie może lub nie cgce interweniować w tej sprawie mimo że skrupulatnie pobiera podatki od nas

Leona 04.09.2009 14:42
Cóż..przykra sprawa z tą ulica.. może jak ktoś wkońcu nabawi się przez to poważnego uszczerbku na zdrowi to coś się zmieni. A co do tych TIR-ów.. to brak słów poprostu.

Zabrakło tylko dziarskich chłopców Zabrakło tylko dziarskich chłopców Historia lubi się powtarzać, zataczać koła i często śmieje nam się prosto w twarz. Czasem wesoło a czasem ze złośliwą przekorą. Takie refleksje mam po tym jak wylądowałem ostatnio na ławie oskarżonych w piotrkowskim Sądzie. Trudno nie odczuć rechotu losu, kiedy po jednej stronie sali siedzę ja, syn działacza Solidarności z lat 80-tych, wciąż pamiętający ubeckie rewizje w swoim domu, a po drugiej typ, który widnieje na liście donosicieli służby bezpieczeństwa PRL oraz wyszkolony w komunistycznym reżimie prokurator. Zabawne jest też to, że to oni znowu oskarżali. Wyrok (prawomocny), jaki zapadł okazał się korzystny dla mnie, a uzasadnienie stanowiło pochwałę profesjonalnie przygotowanego i napisanego artykułu. W dodatku ten w pierwszej instancji zapadł w Dniu Wolności Prasy, co ma dla mnie znaczenie symboliczne. Nie tej sprawie jednak poświęcę swój dzisiejszy felieton, ale temu, że w czasach, kiedy usuwa się ostatnie pomniki sławiące komunistyczną dyktaturę, bolszewicka mentalność nadal znajduje się w głowach wielu ludzi, szkolonych i wychowanych w duchu partyjnej indoktrynacji. Te osoby wciąż zachowują się, jak reprezentanci reżimowej władzy, aroganccy, pewnie siebie i wulgarni niczym witkiewiczowski Prokurator Scurvy, który jak zapewne pamiętacie lubił otaczać się Dziarskimi Chłopcami. Siedząc na sali Sądowej czekałem więc aż krzyknie: "hej dziarscy chłopcy do mnie" i zostanę zamknięty w sali przymusowego bezrobocia.
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022
Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! EKG, USG płuc, konsultacja pulmonologiczna, dermatologiczna, dietetyczna, spirometria, mammografia, pomiary cholesterolu, glukozy, natlenienia krwi, konsultacja internistyczna w ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości – to tylko niektóre badania, które bezpłatnie i bez skierowania będzie można wykonać w najbliższy weekend, 1-2 października na pl. Kościuszki. Mobilne Strefy Zdrowia będą dostępne przez dwa dni w godzinach 10 - 19.Projekt „Zdrowe Życie”, w ramach którego odbywa się wydarzenie, to pierwszy, ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz grupy PZU - pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Projekt zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w Mobilnych Strefach Zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych.W najbliższy weekend specjaliści trafią do naszego miasta. W strefie będą dostępne m.in. następujące badania i wydarzenia:pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;badanie EKG;badanie USG płuc + konsultacja radiologa;konsultacje dietetyczne;konsultacje dermatologiczne;mammografia (badania dla pań w wieku 50–69 lat);analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną;wystawianie kart EKUZ;potwierdzanie profilu zaufanego;informacje o programach profilaktycznychkonsultacja farmaceutyczna.w sobotę w godzinach 10-15 dzięki obecności Narodowego Centrum Krwiodawstwa będzie możliwe oddanie krwiWojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska zapewni:pomiar ciśnienia i tętna, pomiar glukozy z krwi włośniczkowej, saturacji,       temperatury,BMIkonsultacja internistyczna ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości oraz instruktaż pierwszej pomocy przy użyciu fantomu do BLS, instruktarz samobadania piersi na fantomie piersi.Dodatkowo, w trakcie trwania wydarzenia, policja przeprowadzi działania w zakresie profilaktyki senioralnej o tematyce dotyczącej oszustw, bezpieczeństwa w domu i poza domem oraz cyberzagrożeń, profilaktyki dla dzieci i młodzieży o tematyce dotyczącej cyberzagrożeń i innych aspektów bezpieczeństwa, profilaktyki dotyczącej uzależnień i przemocy w rodzinie, profilaktyki z zakresu ruchu drogowego,  promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Odbywać się będą także aktywne pokazy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratownika policyjnego przy wykorzystaniu manekinów. Na miejscu obecny będzie również przewodnik z psem służbowym.Straż Pożarna przygotuje stanowisko medyczne z fantomem. Przedstawi zasady udzielania pierwszej pomocy, oraz omawiane będą wszelkie zagadnienia medyczne zgodnie z potrzebą i zainteresowaniem gości odwiedzających. Pojawi się także stoisko promujące zdrowe i bezpieczne życie, pojazd ratowniczy GBA i pojazd pożarniczy typu quad, zaplanowano również prelekcje dotyczącą zagrożeń ze strony czadu wraz z pokazem. Po więcej informacji i aktualności zapraszamy na Zdrowezycie.org.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.10.2022
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ***** ***Treść komentarza: raka to ma polska - ostatnie stadiumData dodania komentarza: 30.09.2022, 21:25Źródło komentarza: Jodek potasu dla dzieci z powiatu tomaszowskiegoAutor komentarza: Jadwiga BąkTreść komentarza: A Morachowa sprzedawała barszcz za 50 groszy, tj pół słoiczka po dżemie.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 20:50Źródło komentarza: Spacer szklakiem tomaszowskich muraliAutor komentarza: SzakalTreść komentarza: A wiadomo co się znajduje w tych tabletkach co rozdaję rząd? Jak będą ludzie chcieli to wiedzą gdzie jest apteka Tak jak szczepionki ludzie dzięki nim noszą śmierci w sobie która ich zżera każdego dnia. Spier....cię z tymi tabletkami.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 15:36Źródło komentarza: Jodek potasu dla dzieci z powiatu tomaszowskiegoAutor komentarza: NieróbTreść komentarza: To kto taki ma ciężej? Skoro taki z Ciebie obserwator pracy innych to widocznie masz dużo czasu. Skoro masz dużo czasu na obserwację więc tym mającym ciężej nie jesteś z pewnością Ty. Jak to cudownie oceniać innych nie mając za krzty pojęcia. Skoro taki z Ciebie chojrak lub chojraczka to napisz gdzie Ty pracujesz, co robisz a ja z wielką chęcią porównam twoją pracę z moją. Niestety najczęściej tak durne opinie jak Twoja snuja ludzie mający z jakąkolwiek pracą tyle co pasek w TVP info z prawdąData dodania komentarza: 30.09.2022, 14:43Źródło komentarza: Biedny jak... pracownik samorządowyAutor komentarza: KiedyśTreść komentarza: zrobiłam tam malutkie zakupy. To był pierwszy i ostatni raz pobytu w tym sklepie. Wyłożyłam na taśmę wybrany towar i kazano mi go przenieść na taśmę przy innej kasie. Nadmieniam, że przy żadnej kasie nie było żadnej pracownicy. Nie kupujcie w DINO na św.Antoniego to te "książniczki spod Łopocna" może nabiorą jakiejś ogłady.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 12:19Źródło komentarza: Cena nie bez znaczeniaAutor komentarza: KtośTreść komentarza: E Mariuszo jest wesoły:))))Data dodania komentarza: 30.09.2022, 11:41Źródło komentarza: Kolejna droga w gminie Ujazd do modernizacji
Reklama
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022 Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy
Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! EKG, USG płuc, konsultacja pulmonologiczna, dermatologiczna, dietetyczna, spirometria, mammografia, pomiary cholesterolu, glukozy, natlenienia krwi, konsultacja internistyczna w ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości – to tylko niektóre badania, które bezpłatnie i bez skierowania będzie można wykonać w najbliższy weekend, 1-2 października na pl. Kościuszki. Mobilne Strefy Zdrowia będą dostępne przez dwa dni w godzinach 10 - 19.Projekt „Zdrowe Życie”, w ramach którego odbywa się wydarzenie, to pierwszy, ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz grupy PZU - pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Projekt zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w Mobilnych Strefach Zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych.W najbliższy weekend specjaliści trafią do naszego miasta. W strefie będą dostępne m.in. następujące badania i wydarzenia:pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;badanie EKG;badanie USG płuc + konsultacja radiologa;konsultacje dietetyczne;konsultacje dermatologiczne;mammografia (badania dla pań w wieku 50–69 lat);analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną;wystawianie kart EKUZ;potwierdzanie profilu zaufanego;informacje o programach profilaktycznychkonsultacja farmaceutyczna.w sobotę w godzinach 10-15 dzięki obecności Narodowego Centrum Krwiodawstwa będzie możliwe oddanie krwiWojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska zapewni:pomiar ciśnienia i tętna, pomiar glukozy z krwi włośniczkowej, saturacji,       temperatury,BMIkonsultacja internistyczna ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości oraz instruktaż pierwszej pomocy przy użyciu fantomu do BLS, instruktarz samobadania piersi na fantomie piersi.Dodatkowo, w trakcie trwania wydarzenia, policja przeprowadzi działania w zakresie profilaktyki senioralnej o tematyce dotyczącej oszustw, bezpieczeństwa w domu i poza domem oraz cyberzagrożeń, profilaktyki dla dzieci i młodzieży o tematyce dotyczącej cyberzagrożeń i innych aspektów bezpieczeństwa, profilaktyki dotyczącej uzależnień i przemocy w rodzinie, profilaktyki z zakresu ruchu drogowego,  promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Odbywać się będą także aktywne pokazy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratownika policyjnego przy wykorzystaniu manekinów. Na miejscu obecny będzie również przewodnik z psem służbowym.Straż Pożarna przygotuje stanowisko medyczne z fantomem. Przedstawi zasady udzielania pierwszej pomocy, oraz omawiane będą wszelkie zagadnienia medyczne zgodnie z potrzebą i zainteresowaniem gości odwiedzających. Pojawi się także stoisko promujące zdrowe i bezpieczne życie, pojazd ratowniczy GBA i pojazd pożarniczy typu quad, zaplanowano również prelekcje dotyczącą zagrożeń ze strony czadu wraz z pokazem. Po więcej informacji i aktualności zapraszamy na Zdrowezycie.org.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.10.2022 Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim!
Reklama
Reklama
a