Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 13 sierpnia 2022 08:51
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Ktoś tu zginie

Droga redakcjo! Piszemy do was list, ponieważ nie możemy już akceptować tego, co dzieje się na naszej ulicy. Jesteśmy mieszkańcami ul. Szczęśliwej, a dokładnie zapomnianego oraz nieustannie ignorowanego odcinka między ul. Spalską i Popiełuszki. To co od kilkunastu lat dzieje się na tej drodze nie daje nam szans na prowadzenie normalnego życia. Informowaliśmy władze powiatu, policję i straż miejską. Jak nic się nie zmieni, to ktoś tutaj wreszcie zginie…
Ktoś tu zginie

Niestety w Polsce jest taka tendencja, że reaguje się na coś dopiero po fakcie i często musi to być zdarzenie ze skutkiem śmiertelnym.

Od kilkunastu lat mieszkamy przy ulicy Szczęśliwej, ale nasze życie do szczęśliwych wcale nie należy. Wiemy, że wielu mieszkańców miasta pisało do Was listy w sprawie zniszczonych dróg na osiedlach, które są w złym stanie technicznym i nie da się po nich jeździć. Nasza ulica choć z asfaltu, również jest beznadziejna. Cały pas drogowy to katastrofa.

Proszę sobie wyobrazić, że na Szczęśliwiej nie ma chodników. Zwykle poruszamy się po prostu po ulicy. Mało tego. Robimy to slalomem, omijając gęsto zaparkowane na ulicy samochody oraz uważając, aby w trakcie tych manewrów nie wpaść pod rozpędzone TIR- y, które bez przerwy lekceważą znak „Zakaz ruchu dla pojazdów powyżej 3,5 tony”. Do tego lecą nam na głowy połamane gałęzie drzew, które ów ciężarówki łamią przejeżdżając.

Powyższy problem to nie koniec. TIR-y często parkują na drodze i blokują wyjazd z naszych posesji. Gdy zwracamy uwagę, kierowcy w wulgarny sposób odzywają się do nas. Uważamy, że policja powinna wziąć się poważnie za robotę i częściej patrolować tę ulicę.

Ulica Szczęśliwa to także brak kanalizacji deszczowej. Podczas opadów deszczu zmienia się w najprawdziwszą rzekę. Woda spływająca w dół (z małego wzniesienia rozpoczynającego się już na ul. Popiełuszki) zalewa nasze posesje, niszczy ogródki i podmywa kostkę.

My, mieszkańcy ulicy Szczęśliwej po prostu mamy dosyć opieszałości urzędników oraz służb mundurowych. Chcemy nagłośnić naszą sytuację, dlatego piszemy ten list i prosimy o publikację. Załączamy również zdjęcia.

Pozdrawiamy, nieszczęśliwi mieszkańcy Szczęśliwej


***


Ulica Szczęśliwa jest własnością powiatu. Wszystkie decyzje dotyczące dróg powiatowych w Tomaszowie zapadają w Zarządzie Dróg Powiatowych z siedzibą w Jakubowie i Zarządzie Powiatu. Sporo do powiedzenia w sprawie dróg mają również radni. O ulicę Szczęśliwą zapytaliśmy radnego Andrzeja Wodzińskiego, który jest również Przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu Tomaszowskiego.

- Muszę przyznać, że znam sytuację ulicy Szczęśliwej, lecz jest to jedna z wielu dróg w mieście pozbawiona chodnika. Z tego co wiem, żadne działania budowlane na tej drodze nie są planowane – mówi przewodniczący. - To przykre, ale niestety w tym roku ogólnie powstanie bardzo mało chodników finansowanych z budżetu samorządu powiatu. Mówię tutaj konkretnie o dwóch. Pierwszym jest 200 metrowy odcinek na ul. Granicznej a drugim odcinek takiej samej długości na ul. Nowowieskiej. Na inne brakuje pieniędzy, dlatego sprawa ta wygląda tak mizernie. Na którejś z ostatnich sesji Rady Powiatu złożyłem interpelację w sprawie współpracy między powiatem a miastem, która miałaby dotyczyć współfinansowania budowy chodników na drogach powiatowych. Znacznie poprawiłoby to sytuację w mieście, może nawet i na ulicy Szczęśliwiej. Niestety odzewu ze strony miasta wciąż nie ma – dodaje zawiedziony Wodziński.

Tekst: Paweł Bogaczewicz
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
nikifor 07.09.2009 11:28
hahaha ty jesteś jakiś anormalny! Co ty za teksty puszczasz? Rozumiem jeśli mieliby po jednej stronie chodnik to mógłbyś się czepiać! Szedłeś kiedykolwiek tamtą ulicą? Jeśli nie to przejdź się w godzinach szczytu i nie oglądaj się za siebie. Ciekawe czy uda ci się dojść do końca bez szwanku!

Jerzy Gołąbek 05.09.2009 08:55
Zgadzam się z projektantem. Miasto ma do zrealizowania swoje zadania. To po pierwsze. Po drugie budżet powiatu jest miejscem skąd od lat pslowskie draby rabują kaskę na remonty i budowę wiejskich dróg, kosztem tych, które są w mieście. Kolejną kadencję nie można sobie z tym poradzić, bo to PSL już 3 raz z rzędu rządzi albo współrządzi w powiecie. Co ciekawe zawsze do spółki z komunistami z SLD. No i mamy jeszcze pana dyrektora od dróg, który jest jakimś makabrycznym żartem. Powinien sie nazywać nie Kilman ale Killstreet. Duże składy ciężarowe są problemem w całym mieście. Te tzw. TIR-y jeżdżą gdzie chcą, jak chcą i kiedy chcą. Kierowcy podjeżdżają sobie pod domy i sobie parkują parkują całą noc. Przykłady można mnożyć. Kiedyś pisaliście o zakazie na rondzie olimpijczyków. Widzę tam ciężarówki codziennie i nie tylko takie dowożące towar do biedronki. Chłopcy siedzą na monitoringu i nic ie robią. Zmarnowane pieniążki jak dla mnie i na kamerki i na etaciki.

projektant 05.09.2009 08:24
Panie Radny Wodziński ma Pan wyjątkową tendencję do wystepowania do miasta o pieniążki na zadania, które leżą w kompetencji powiatu. Szkoda, że w drugą stronę to nie działa. Niezbyt chętnie powiat dorzuca się do zdań mista na dni tomaszowa dali z łąski 3 tyś zł. Kupa pieniędzy. Dodatkowo wyjątkowo opornie idzie w powiecie uzdadnianie projektów dróg miejskich, co chwila problem i brak dobrej woli. Może złoży Pan interpelację do starosty o szybsze i sprawniejsze działanie w tej kwestii. Co do ulicy to potwierdzam bo mieszkam niedaleko. Może gdyby parę razy panowie w radiowozach pogonili towarzystwo z tir-ów byłoby ciut lepiej. szarak znaki ma respektować, ale panowie szlachta z większych ciężarówek juz nie. Takich dróg jak Szczęsliwa jest masa i to zarówno w zarządzie powiatu jak i miasta. Wystarczy popatrzeć na Ludwików i to co się tam dzieje po deszczu. Rzeczywiście zamiast udawać, że coś się robi na wiadukcie w Białobrzegach lepiej zrobić choćby jedną droge z płyt jomb.

varan 04.09.2009 23:48
"...w tym roku ogólnie powstanie bardzo mało chodników finansowanych z budżetu samorządu powiatu. Mówię tutaj konkretnie o dwóch. Pierwszym jest 200 metrowy odcinek na ul. Granicznej a drugim odcinek takiej samej długości na ul. Nowowieskiej. Na inne brakuje pieniędzy..." Skoro powiat zamieszkały przez około 120 tyś ludzi stać rocznie na ułożenie 400 metrów chodnika, to ja sie pytam co za nieudacznicy tym powiatem zarządzają ?! Kompromitacja totalna. Nie róbcie sobie więcej obciachu tylko podajcie sie do dymisji. Najsmieszniejsze że za około rok pewnie z 90% osób z obecnych władz powiatu w kampanii wyborczej będzie robić ludziom wodę z mózgu kolejnymi obiecankami gruszek na wierzbie, mimo że jak widać nie są w stanie zebrać pieniędzy nawet na 1 kilometr chodnika. A najsmutniejsze jest to, że głupi lud znów pozwoli sie nabić w butelkę. Ciemnogród Mazowiecki - powtarzam tę nazwę od jakiegoś czasu i będę powtarzał dopóki będą "wyrastać takie kwiatki" ;)

Kapciaty 04.09.2009 21:55
Z tymi TIRami, to jest tak, że jak ma kurs docelowy przez tą ulicą lub na tą ulicę, to można go serdecznie pocałować :). Niech Ci ludzie co tam mieszkają nie wydziwiają za nadto. Mają asfalt w całkiem niezłym stanie. Z pewnością o klasę lepszy od dróg gruntowych na które nie ma pieniędzy aby ułożyć tam chociażby płyty dziurawki. Co do kanalizacji burzowej to nie bądźmy śmieszni... droga jest mało ruchliwa więc ewentualna woda nie powoduje zagrożenia ruchu. Jest tam spadek, więc woda nie zalega, tylko spływa. A jeżeli mieszkańcy mają problem z wodą na podwórkach, to proponuję wykopać sobie jakieś studzienki, ustawić podmurówkę czy jeszcze coś innego - nie jest to jakaś wyszukana technologia. A jeżeli mieszkańcy mają problem z zaparkowanymi samochodami i brakiem, to proponuję ustawienie na tej ulicy znaku 'strefa zamieszkania' i wtedy pieszy może korzystać z całej szerokości jezdni, obowiązuje ograniczenie prędkości do 20km/h i obowiązuje zakaz parkowania poza miejscami do tego celu przeznaczonymi (parkingami), więc jeżeli ktoś sobie stanie przed własną bramą i nawinie się patrol Policji lub Straży Miejskiej, to do wydatków na samochód można sobie doliczyć 200 zł i 4 punkty :) Tak więc radzę tym nieszczęśliwym mieszkańcom ulicy Szczęśliwej pogodzić się ze swoim losem zanim ktoś go im uprzykrzy, lub też zrobić zrzutkę z sąsiadami na brakujące elementy drogi. Sądząc po wyglądzie posesji przy tej ulicy, biedota tam nie mieszka.

Jasiu 04.09.2009 20:01
Znam Szczęśliwą, bo jestem mieszkańcem tej ruchliwszej części (obwodnicy ) z chodnikami ,kanalizacją i chętnie zamienię się na Szczęśliwą bez chodników, kanalizacji i zielonym trawiskiem do pasania kóz.Mam stary drewniak ,ale chętnie wymienię go na murowany domek ( plac min. 1600 m2, garaż, wszystkie media ,oczko wodne- zarybione a resztę sobie już sam urządze).A co do TIR-ów to lipa ,bo żadne TIR-y tam nie jeźdżą.

kiki 04.09.2009 19:44
Qrde co się czepiać TIR-ów...a może to tirówki a tej nieszczęśliwej konkurenję robią miejscowej exna-plans ?...

Leona 04.09.2009 19:32
@5 hahaha .. mm skoro chodnik to dla Ciebie warunki dla "szlachciców" to przepraszam zapytam w jakiej epoce żyjesz?

Z Białob. 04.09.2009 16:38
Zamiast wkładać 70 tys. w wiadukt w Białobrzegach który za kilka miesięcy się rozpadnie,można było ułożyć chodnik na Szczęśliwej.

hahaha 04.09.2009 15:07
Co, buciki by sie ubrudzily jakby sie po trawce przeszlo, co? Szlachta wszedzie.

ateista 04.09.2009 15:01
co tam taka Szczęśliwa, Pan Wodziński jest przecież specjalistą od rond, z innymi rzeczami raczej gorzej...

kiki 04.09.2009 14:59
ja....ale wiocha,tylko barany na tej trawie paść.

vidal 04.09.2009 14:51
problemem nie jest brak chodnika problemem są tiry rozjeżdżające miasto za łaskawym pozwoleniem dyrektora dróg powiatowych schowanego w jakubowie no i oczywiście pana starosty a pan prezydent też nie może lub nie cgce interweniować w tej sprawie mimo że skrupulatnie pobiera podatki od nas

Leona 04.09.2009 14:42
Cóż..przykra sprawa z tą ulica.. może jak ktoś wkońcu nabawi się przez to poważnego uszczerbku na zdrowi to coś się zmieni. A co do tych TIR-ów.. to brak słów poprostu.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
6. Love Polish Jazz Festival 6. Love Polish Jazz Festival Ewa Bem, Richard Bona, Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz oraz TM Brass Orchestra wystąpią podczas tegorocznej edycji Love Polish Jazz Festivalu w Tomaszowie Mazowieckim. Koncerty festiwalowe odbędą się 17-18 września w Arenie Lodowej, a poprzedzą je wokalno-instrumentalne warsztaty jazzowe z udziałem znanych muzyków zorganizowane w Miejskim Centrum Kultury oraz jam session w klubie festiwalowym. Partnerem Głównym festiwalu jest PKN ORLEN.Love Polish Jazz Festival to unikalny w skali kraju festiwal jazzowych gwiazd nakierowany na najwybitniejsze osiągnięcia polskiego jazzu. Jest największą imprezą muzyczną Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz największym festiwalem jazzowym w mieście i w regionie. Celem wydarzenia z jednej strony jest tworzenie nowych wartości w kulturze poprzez twórczą konfrontację wizji współczesnych muzyków polskich i zagranicznych w odniesieniu do polskiej klasyki jazzowej, zaś z drugiej prezentacja wielkich, często zapomnianych dzieł – największych osiągnięć „polskiej szkoły jazzu”.Program 6. Love Polish Jazz Festival14-16.09.2022 r. - warsztaty jazzowe, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50Prowadzący:Dorota Miśkiewicz - wokalAdam Wendt - instrumenty dętePrzemysław Raminiak - fortepianKrzysztof „Puma” Piasecki - gitaraTomasz Grabowy - gitara basowaMarcin Jahr - perkusja15-17.09.2022 r. - wieczorne koncerty w klubie festiwalowym - Galeria Sztuki Arkady, ul. Rzeźnicza 4Koncerty festiwalowe, Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/2617.09.2022 r., godz. 18 - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz + trio jazzowe. Projekt: „Nasza miłość”17.09.2022 r., godz. 20 - Richard Bona. Projekt:  „Richard Bona - Alfredo Rodriguez Band”18.09.2022 r., godz. 18 - TM Brass Orchestra wraz z wykładowcami i uczestnikami warsztatów jazzowych. Projekt: „Polskie i światowe standardy jazzowe”18.09.2022 r., g. 20 - Ewa Bem. Projekt: „Ewa Bem - The Best”Warsztaty jazzowe Bezpłatne warsztaty jazzowe dla osób powyżej 13. roku życia odbędą się w MCK Tkacz w dniach 14–16 września. Organizatorzy zaprosili wybitnych artystów, którzy podzielą się z uczestnikami swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem muzycznym. Zajęcia wokalne poprowadzi Dorota Miśkiewicz. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, zaś Przemysław Raminiak zdradzi, jak robić aranżacje jazzowe na fortepian. Młodzi gitarzyści będą mogli skorzystać z wiedzy wirtuozów gitary Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego oraz Tomasza Grabowego.Każdego dnia po zajęciach Galeria Sztuki Arkady zamieni się w klub festiwalowy, w którym uczestnicy warsztatów wystąpią na jednej scenie z wykładowcami. Rozpoczęcie koncertów – godz. 19.30.Sprzedaż biletówBilety na 6. Love Polish Jazz Festival dostępne są na biletyna.pl,a także stacjonarnie:- w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18, - w Skansenie Rzeki Pilicy, ul. A.F. Modrzewskiego 9/11, - PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6- Informacji Turystycznej, pl. Kościuszki 29.Organizator LPJF - Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie MazowieckimPartner Główny 6. LPJF - PKN ORLEN  Data rozpoczęcia wydarzenia: 14.09.2022 00:00 – Data zakończenia wydarzenia: 18.09.2022 20:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ofkorsTreść komentarza: co się z tymi pieniędzmi dzieje, płacimy 9 % od naszych dochodów ( oprócz rolników ), to są miliardy miesięcznie.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 19:57Źródło komentarza: Tomaszowskie Centrum Zdrowia nie ma pieniędzy na podwyżkiAutor komentarza: mkTreść komentarza: Podziwiam tych pielgrzymów i zazdroszczę kondycjiData dodania komentarza: 12.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Wyruszyli Pielgrzymi z Tomaszowa Mazowieckiego na Jasną GóręAutor komentarza: łania parkingowaTreść komentarza: Dziadku, nie idź tom drogom.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:31Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: KalafiorTreść komentarza: Szkoła niby olimpijczyków, a co rusz kombinują jak tu dzieciom zajęcia na basenie zabraćData dodania komentarza: 12.08.2022, 06:58Źródło komentarza: Nowe boisko na Niebrowie wygląda okazaleAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Syf z gilemData dodania komentarza: 12.08.2022, 01:56Źródło komentarza: Najsmaczniejszy letni weekend w Tomaszowie!Autor komentarza: Fiona TrevorTreść komentarza: Uwaga wszyscy: Jestem Fiona, mój mąż grozi mi rozwodem, jeśli ośmielę się zapytać go, czy mnie zdradza. I opuścił dom na 3 lata, znalazłam kontakt z Dr Ogundele, potężnym czarodziejem, ten człowiek przywrócił mi mojego męża w ciągu 24 godzin swoimi mocami. Powiedziałem mu, że nadal będę udostępniał jego imię, ponieważ znalazłem kogoś, kto o nim mówi, zanim się z nim skontaktowałem. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, skontaktuj się z dr Ogundele na WhatsApp: +27638836445. W moim małżeństwie znów panuje pokój, dziękuję.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 01:27Źródło komentarza: Liczy się lojalność i wierność zasadom
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a