Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 12:58
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Pies w worku

Pies w worku

Człowiek – istota rozumna, która bierze odpowiedzialność za swoje czyny. Ma także świadomość konsekwencji swoich zachowań i działań. Jest też wrażliwa i zdolna do empatii. Tylko czy aby na pewno? Wiele wcześniej słyszałem o sposobach, jakimi posługują się osobnicy rodzaju ludzkiego, by pozbywać się niechcianych zwierząt domowych. Tym razem z ludzką bezdusznością spotkałem się osobiście. Kilka dni temu spacerując w lesie niedaleko Golesz w pewnej chwili usłyszałem ciche popiskiwanie. Idąc w kierunku, z którego dochodził dźwięk, znalazłem worek związany u góry i przywiązany do drzewa. Wewnątrz znajdował się malutki, 2-3 miesięczny szczeniaczek, mała suczka, wygłodniała i wyziębiona. 25.09.2010 15:29    9
Remont wyznaniowy

Remont wyznaniowy

Rzecz jest prozaiczna ale dla lokalnej społeczności dość istotna. Chodzi o remont chodnika na ulicy Niskiej i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest on remontowany tylko na krótkim odcinku. Krótkim ale za to jakim... 22.09.2010 22:46    6
To nie jest łatwe życie

To nie jest łatwe życie

Bycie radnym w TM? Powiem szczerze, że to nie jest łatwe życie. Ale nikt nas do tego nie zmusza. Ja swoją rolę traktuję typowo życzeniowo-dzielnicowo. To znaczy, wybrali mnie ludzie, których znam osobiście. Powiedzieli mi, jedną prostą rzecz. Należy zrobić ulice w osiedlu Kanonierów i Zielonej. I to właśnie robię. Przy okazji są inne tematy. Sławek Żegota pokazał mi 8 lat temu swoją szkołę. To była ruina. Przez te dwie kadencje doprowadziliśmy ją do stanu, że nikt jej się teraz nie wstydzi. Jeszcze tylko moim marzeniem jest wykonie bezpiecznego przejścia przez ulice Legionów dla dzieciaków. Potrzebne jest tu takie oświetlenie, jakie zafundowały sobie urzędniczki z ZUS. Jak znam siebie i Sławka Żegotę to takie bezpieczne przejście powstanie. 14.09.2010 11:26    32
Święta krytyka

Święta krytyka

Od tygodni opinię publiczną pochłania tematyka krzyża. Doniesienia medialne nie pozostawiają żadnej wątpliwości. Mamy do czynienia z konfliktem społecznym. W ślad za tymi wydarzeniami oraz ogólnopolską dyskusją na ich temat i „nawiedzeniem naszego miasta przez obraz Matki Boskiej Częstochowskiej” możemy przeczytać artykuł w TIT „Zaścianek Tomaszów” 04.09.2010 14:22    27
Czy tomaszowianie to brudasy?

Czy tomaszowianie to brudasy?

Pytanie retoryczne, ale co można powiedzieć o mieszkańcach naszego miasta w kontekście wypoczynku nad wodą. To, co się dzieje nad naszymi rzekami przechodzi po prostu ludzkie pojęcie . Jeden wielki syf. Tak można to skwitować w jednym słowie. Butelki, puszki, resztki jedzenia, pampersy i zużyty Unimil z materiałem genetycznym a pośrodku oczywiście nasi kochani „milusińscy” w brudnych i wyciągniętych gaciach z flaszką nieodłącznego piwunia w łapie 15.07.2010 10:07    18
3 miesiące później

3 miesiące później

Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. W Smoleńsku rozbił się samolot Tupolew 154-M, którym leciała głowa Państwa i 95 towarzyszących jej osób . Przy podchodzeniu do lądowania samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewa i rozbił się. Gubernator okręgu smoleńskiego poinformował, że wszyscy pasażerowie zginęli. Parlamentarzyści, generałowie, członkowie rodzin katyńskich wysocy urzędnicy państwowi, w tym prezesi NBP i IPN . 11.07.2010 18:16    27
Przerwa na mały spacer

Przerwa na mały spacer

Szanowni Państwo, piszę do Was ponieważ zaskoczony jestem, że na Waszym portalu nie pojawiła się informacja, że nasze miasto swoją obecnością zaszczycił dzisiaj pan Grzegorz Napieralski. Nie wiem co on tu u nas robił ale widziałem, że biegał po Placu Kościuszki a za nim mała grupka dziennikarzy. Tak się nawet zacząłem zastanawiać, czy przypadkiem nie dowiemy się niedługo, że dzięki niemu będzie odnowione nasze centrum miasta. Przypomniałem sobie, że jak ostatnio był u nas nieżyjący Jerzy Szmajdziński, to w gazecie napisano, że nam jakieś pieniądze przywiózł, czy załatwił. Nic takiego się jednak nie wydarzyło a może należy zaczekać na kolejne wydanie gazety. Mnie jednak zastanowiło coś zupełnie innego. .. 08.07.2010 22:21    23
Kąpiel (nie)dozwolona

Kąpiel (nie)dozwolona

Szanowni Państwo, korzystając z możliwości publikowania na Waszych łamach listów czytelników w różnych sprawach pragnę w sposób zdecydowany zaprotestować przeciwko narażaniu przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie zdrowia i życia moich dzieci. Uważam za szczególny w swoim rodzaju skandal, że informacje o stanie kąpielisk i ich przydatności podane na oficjalnej stronie internetowej Powiatu są po prostu fałszywe. Nie wiem, kto za to odpowiada ale uważam, że pan Jacek Kowalewski , którego wciąż widzę w mediach opowiadającego głupoty na temat turystyki, Czterech pancernych i Bóg wie czego jeszcze, powinien w pierwszej kolejności skupić się na rzetelnym informowaniu turystów ale i mieszkańców miasta, czy Powiatu. 01.07.2010 20:24    5
Niebezpiecznie na Modrzewskiego

Niebezpiecznie na Modrzewskiego

Ulica Modrzewskiego, to jedna z najbardziej zdradliwych i niebezpiecznych ulic w naszym mieście. Jest nie tylko źle wyprofilowana ale również zbyt wąska i wyjątkowo śliska. Co jakiś czas dochodzi tu do niebezpiecznych wypadków. Kilka tygodni temu, jadący od strony Smardzewic samochód ciężarowy z naczepą wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie jednego z domów. Na szczęście nikt nie jechał z przeciwka. Obyło się bez ofiar chociaż nie opodal zdarzenia jest przystanek MZK! 26.06.2010 21:00    7
Dziurawy parking

Dziurawy parking

Tak wygląda prawie od roku wyjazd na parking przy Biedronce na ul. Strzeleckiej. W tej chwili jest po deszczu - widać tylko kałuże. Ciekawe kto zapłaci, gdy ktoś zostawi koło w takiej dziurze? Biedronce to nie przeszkadza, aż dziwne, że jeszcze ma kupujących. A może ten parking jest osiedlowy? Oceńcie sami. Ja mam samochód terenowy a inni .... . 12.06.2010 22:00    11
Adoptuj jedną z nich

Adoptuj jedną z nich

Trzy młodziutkie, malutkie istotki. Bardzo biedniutkie istotki: Kajtusia, Bajka, Kiara. Dlaczego biedne skoro urocze i piękne? Ano od początku los dziewczynek nie rozpieszczał. Jako puszyste kuleczki trafiły do schroniska a i przed trafieniem tutaj chyba nie miały lekkiego życia. Bardzo bały się ludzi. Miały chyba tylko siebie. Dwie siostrzyczki i przyjaciółka na dobre i złe. Los nadal jest okrutny... Jedna panienka poszła do adopcji, ale została zwrócona jako totalny dzikusek. I siedzą sobie w budach... boja się dojść do krat.... A teraz jest ultimatum, albo znajdziemy im domy tymczasowe albo w końcu morbital.... 09.06.2010 21:00    14
Podziękowania dla Strażaków

Podziękowania dla Strażaków

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim Strażakom ze Straży Pożarnej w Tomaszowie Maz. którzy przyjechali na miejsce wypadku 24.05 na skrzyżowanie Strzeleckiej i Mazowieckiej około godziny 23! Jeszcze nie widziałam ludzi o tak wielkim sercu, którzy przejęliby się zdrowiem poszkodowanych bardziej niż samo pogotowie!!! Naprawdę Ci panowie zasługują na wyróżnienie 30.05.2010 12:00    26
Znowu ktoś nie pomyślał

Znowu ktoś nie pomyślał

Kilka razy czytałam na portalu o budowie ulicy Piłsudskiego. Jak to wszystko jest zrobione nie chcę się wypowiadać, ponieważ się na tym nie znam. Jednak mieszkam obok i jest prawdą, że na wysepkę, która jest przy skrzyżowaniu z Bema nie jeden już by wpadł kierowca swoim autem. Mnie to nie przeszkadza, bo prawa jazdy nie mam i jeździć nie potrafię. Przeszkadza mi natomiast coś innego. Mianowicie całkowity brak wyobraźni osób planujących i projektujących na nowo drogę. Wymieniono nawierzchnię, chodniczki i wjazdy na posesje (za co sami zapłaciliśmy) a zapomniano o ławeczkach, które stoją ustawione wzdłuż ulicy. Osoby odpowiedzialne u nas za remonty chyba w ogóle nie mają rozumu albo nie chce im się ruszyć zza biurek za przeproszeniem swoich tłustych czterech liter. A wystarczy przejść się i popatrzeć. 25.05.2010 22:00    4
Bez pobocza

Bez pobocza

Szanowna Redakcjo chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden problem. Często jeżdżę, również wieczorem i nocą ul. Dąbrowską przechodzącą obok miejscowości Dąbrowa od cmentarza aż do zjazdu na ul. Cegielnianą. Powiem krótko, wąska droga (obok powstało osiedle i dalej się rozbudowuje), brak utwardzonego pobocza a ruch samochodów ciężarowych i osobowych jest duży. Moje pytanie: którędy ma poruszać się pieszy? 12.05.2010 22:10
Omijanie utrudnianie

Omijanie utrudnianie

Piszę do Państwa, bo być może dzięki Wam ktoś wreszcie zainteresuje się utrudnieniami w jeździe po ulicy Bartosza Głowackiego. Przy skrzyżowaniu z ulicą Niską od kilku tygodni stoi słupek, który sygnalizuje dziurę, jaka pojawiła się w jezdni. Jest on ustawiony tuż przy samym wyjeździe w prawo w kierunku Nowowiejskiej. Aby go ominąć należy wyjechać na sąsiedni pas ruchu. W godzinach szczytu stanowi to prawdziwy problem i jest nie tylko utrudnieniem ale także zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzkiego. Pytam więc publicznie, czy władze naszego kochanego miasta, naprawdę nie potrafią na przestrzeni kilku tygodni załatać jednej małej dziury w drodze? To pojawia się pytanie: co tak naprawdę potrafią poza opowiadaniem o swoich wizjach i chodzeniem na akademie „z okazji”. Pozdrawiam Imię i nazwisko do wiadomości redakcji. 08.05.2010 13:00    26
W lesie najtaniej

W lesie najtaniej

Prezentujemy kolejny list do redakcji i kolejny „wiosenny” temat jakich wiele w naszym mieście i jego okolicach. Dzikie śmietniska są prawdziwą zmorą. Walka z osobami pozbywającymi się śmieci "gdzie popadnie" przypomina walkę z wiatrakami. Straż miejska i służby leśne są bezsilne. Brudasów należałoby złapać na „gorącym uczynku”, co jest w praktyce niemożliwe. 27.04.2010 22:40    11
Pochmurna Tomaszowska Wiosna

Pochmurna Tomaszowska Wiosna

Chciałabym zwrócić uwagę na kwalifikacje do konkursu "Tomaszowska Wiosna". Rozumiem, że organizatorem jest MDK i dlatego zwolniony jest z przestrzegania regulaminu konkursu! Może warto, aby Urząd Miasta, np. Wydział Promocji zabrał się za organizację konkursu, pozyskawszy ludzi, którzy w sposób bezstronny ocenią nagrania dzieci, które z niemałym wysiłkiem nauczycieli i rodziców poczyniły starania, aby nagrać swoje utwory i przesłać je organizatorom. 25.04.2010 11:00    14
Jak za dnia

Jak za dnia

Szanowni Państwo, pisze do Was, ponieważ nie tak dawno temu czytałem na Waszej stronie, jak ktoś twierdził, że TTBS nie dokonuje remontu budynków przy ulicy Głównej, bo nie chce „wyrzucać pieniędzy w błoto”. Trochę to stwierdzenie mnie zaskoczyło, ponieważ tak się składa, że mieszkam na ulicy Majowej i właściwie codziennie przechodzę obok budynku, w którym mieszczą się biura spółki. Przed niezbyt dużym budynkiem znajduje się spory plac. Większą jego część stanowi po prostu trawnik. I jest to chyba najlepiej oświetlone miejsce w mieście. W dodatku często jest to oświetlenie całodobowe. Poza pięcioma latarniami zamieniającymi noc w dzień na trawniku jest jeszcze latarnia zamontowana nad wejście oraz światło dodatkowo oświetlające drzwi wejściowe. Od dłuższego czasu zastanawiamy się wszyscy komu to potrzebne. 24.04.2010 23:00    5
Lokator

Lokator

Piszę do Państwa w imieniu mieszkańców posesji przy ulicy Głównej w Tomaszowie Mazowieckim. Mimo, iż nasze domy mieszkalne ze swojej zewnętrznej strony nie zachwycają swoim widokiem, mogę zapewnić, że mieszkają w nich ludzie o wysokiej kulturze osobistej, a co najważniejsze, ludzie, którzy wychowują małe dzieci. Cały problem tkwi w jednym lokatorze, który nie szanuje czyjegoś dobytku, nie wspomniawszy o swoim. W załączniku przesyłam kilka zdjęć, które zilustrują Wam całą sytuacje, a zarazem pozwolą na wyciągnięcie odpowiednich wniosków. 20.04.2010 22:30    15
Kto posadził to drzewo

Kto posadził to drzewo

Ciekawą archiwalną fotografię, jaka krąży po sieci, przesłał nam jeden z naszych czytelników. Fotografię otrzymał podobno od organizatorów corocznego Rajdu Katyńskiego. Uważamy, że warto ją pokazać, szczególnie w sytuacji, jakiej obecnie doświadczamy. Zwróćcie uwagę na datę i podpis. 10 kwietnia 1940 roku - Stalin i Beria szukają miejsca, w którym posadzą drzewo obok lotniska pod Smoleńskiem. To co wydaje się nieprawdopodobne jest rzeczywiście głupim żartem. Prawdziwe miejsce wykonania fotografii to Soczi a data 25 sierpnia 1933. Gratulujemy idiotycznego poczucia humoru 13.04.2010 22:30    3
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: woody Treść komentarza: ZAMIAST TANCOWANIA INWESTOWAC W HISTORIE KASY NIE ZA BOGATO Data dodania komentarza: 27.06.2026, 09:27 Źródło komentarza: Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Cytat ze wstępniaka grubym drukiem: "...polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał." To jest sedno opisanej sprawy. Ta lokalna, niby "samorządowa" sitwa, To jest antyspołeczne dziadostwo, które nawet uczniom podczas zakończenia ważnego dla uczniów każdego roku szkolnego, potrafi obrzydzić sens takiej ważnej dla tych uczniów uroczystości. I przyłażą takie miernoty , takie totalne zera i obrzydzają życie uczniom, nauczycielom i rodzicom tych uczniów. To jest kompletne, moralne DNO!!! Data dodania komentarza: 27.06.2026, 00:58 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama