Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 18:42
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Opóźnienie

Piszę ze skargą na tomaszowski PKS. Ta firma notorycznie lekceważy podstawowe prawa pasażera. Jestem osobą dojeżdżającą zmuszoną do częstego korzystania z usług firmy. Chcę zauważyć, że jakość tych usług to skandal.

Jestem w stanie zrozumieć przyczyny spowodowane trudnymi warunkami atmosferycznymi (co miało miejce w grudniu), ale nic nie tłumaczy faktu, że autobusy spóźniały się i spóźniają często (5 minut to norma, a zdarza się 15 i więcej), a pasażerowie są niedoinformowani. Traktuje się nas jak zło konieczne. W krajach zachodnich, gdzie pasażer może domogać się odszkodowania za dany kurs, to nie do pomyślenia.

 

Wielokrotnie z powodu wspomnianych spóźnień nie pojechałam na ważne zebranie. Dziś oczekiwałam na kurs do Rawy, poinformowano mnie, że kurs będzie opóźniony. Minęło pół godziny, autobus nie przyjechał. Na moje ponowne pytanie, odpowiedziano, że autobus jest naprawiany.

 

Po 45 minutach od planowanego odjazdu nadal nie było wiadomo czy autobus pojedzie, czy nie. Dlaczego nie podstawiono sprawnego autobusu? Pozostaje pytaniem, na które tylko PKS zna odpowiedź.

 

Wypadałoby przyjrzeć się z bliska tej tomaszowskiej firmie. Arogancja niektórych zatrudnionych tam osób sięga zenitu.
 

Imię i nazwisko do wiadomosci redakcji

 

*****

 

W powyższej sprawie wystąpiliśmy o zajęcie stanowiska do tomaszowskiego PKS. Zajmuje się nią także Powiatowy Rzecznik Konsumentów, Agnieszka Drzewoska - Łuczak


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
student 07.03.2011 14:59
@25 zadowolony pasażer : i bardzo ładnie, że ktoś (prawdopodobnie pracownik tomaszowskiego pks-u) w końcu odpowiedział na kwestie przytaczane przez pasażerów.. tak powinna wyglądać prawdziwa dyskusja! Nie do końca się z Tobą zgadzam, ale niech Ci będzie. Uważasz, że w autobusach PKS-u jest większy komfort jazdy niż w małych busach... Chyba, że chodzi o nowo zakupione autokary? Bo stare pojazdy jeżdżą bardzo wolno i zdarza się, że jest w nich zimno. Poza tym i w autobusach zdarza się tłok, np w niedzielę po południu, gdy tomaszowscy studenci jadą do Łodzi. Dlaczego wtedy nie jedzie duży pojazd? A odnośnie połączeń przez Brójce czy Czarnocin zgadza się, może i jeździło z 10 osób, ale trudno się temu dziwić, skoro kurs ten wykonywany był tylko w sobotę... Z tego co pamiętam, to mieszkańcy np Będkowa prosili się o dodatkowe połączenia z Łodzią i Tomaszowem. Niech PKS rozważy zakup mniejszych pojazdów i puści takie połączenia oraz połączenie o godzinie 21:40 z Łodzi w dni powszednie. @24 Natalia: Też jeździłem kiedyś autobusem o 7:30 do Rawy i dość dobrze kojarzę tego pana kierowcę. Dość sympatyczny i uśmiechnięty pan, zupełnie przesadziłaś! Pozdrawiam tego pana! A tak poza tym to wolałbym jeździć autobusami PKS-u niż prywatnym przewoźnikiem. Ale często czas pogania a pks kursuje rzadziej, więc pozostaje podróż busem.

Stały pasażer 03.03.2011 20:33
Często korzystam z usług tomaszowskiego PKSu i w zdecydowanej większości przypadków spotykam się z kulturalnymi i uprzejmymi kierowcami: na "mojej" trasie bardzo lubię jeździć z kierowcą, który ma w swoim autobusie powieszony kalendarz strażacki. Ten pan zawsze potrafi powiedzieć coś dowcipnego, pożartować. Równie sympatyczny jest też taki wysoki, młody kierowca, który kiedyś nosił okulary. Jeździł już chyba wszystkimi autobusami, ostatnio widuję go w takim zwykłym autosanie.

Gość 03.03.2011 08:09
DO KOLEJARZA Taksówkarz nie pozwoli sobie na nieprzyjeżdżanie, bo nie będzie miał klientów. Nikt go nie poleci i nikt już nie wykręci drugi raz do niego numeru. Znam tylko jednego taksówkarza, który jest chamski i jest cwaniakiem. Jechałam z nim tylko raz i był to ostatni raz. Jest za to Pan, który jeździ taxi oplem omegą. Super facet. Miły, punktualny, gdy nie może pojechać przyśle zastępstwo, które pojedzie po jego stawkach. Kiedyś jeździłam do pracy MZK i była to dla mnie udręka. Notorycznie się spóźniały. Zawsze tłok. Autobus, który dowoził ludzi do pracy do 6 zakładów był zawsze najmniejszy. O kupowaniu biletów nie wspomnę. PKS-esem też miałam "przyjemność" jeździć. Różnie bywało. Mi się wydaje, że wszystko zależy od kierowców i ich chęci do pracy i czy lubią ludzi. Jak ktoś nie lubi ludzi to nie nadaje się do tej pracy. Były kursy, że podróż była sprawna, przyjemna i w czystym autobusie. A bywało, że jechało się starym, zapuszczonym strupem z kierowcą wyglądającym jakby przed chwilą skończył wyrzucać gnój. I z cwaniakami co nie drukują biletów i kasę biorą do kieszeni. Nie lubię jeździć PKSem, bo nigdy nie ma jak się wydostać z dworca, bo MZK bardzo rzadko jeździ. Kiedyś wróciłam z Warszawy po 21 i musiałam czekać na autobus godzinę. Porażka. Jazda busami też jest ciężka. Często gęsto jeżdżą jak wariaci. Jeździ się z duszą na ramieniu. Najczęściej do Łodzi. Ceny są różne. Jedni nie przesadzają, a drugim palma odbiła. Np. na trasie Tomaszów Maz.- Inowłódz przez Glinnik to jest przegięcie. Bilet kosztuje drożej niż do Piotrkowa. A młody kierowca, który teraz tam jeździ to masakra. Totalna samowolka. Nie przestrzega rozkładu jazdy. Często zmienia trasę przejazdu. Zamiast jechać przez Dąbrowę, Glinnik, Konewkę itd. to on sobie leci prosto na Spałę. A co z potencjalnymi pasażerami z wcześniej wymienionych wsi? Ale jest na to sposób. Ja miałam tego wszystkiego dosyć. Zainwestowałam w prawo jazdy, kupiłam samochodzik i mam wszystkich w du... Wolę dopłacić te parę złotych i mieć święty spokój. Choć o ten spokój na drodze ciężko, bo jeżdżą ludzie, którzy nigdy nie powinni usiąść za kółkiem, a o dziurach i stanie dróg nie wspomnę.

Drwal 02.03.2011 18:07
ODP NATALIA Droga dziewczynko… też jeżdżę tym PKS’em o 7:30 do Rawy, kierowcę prowadzącego ten autobus znam od dawna. Jest to kulturalny, spokojny jak i dobrze wychowany człowiek nawet w sytuacjach skrajnego zdenerwowania zachowuje ogładę. Sam byłem świadkiem jak niedawno jedna młoda dziewczyna (nie będę podawać nazwiska) awanturowała się gdyż próbowała kupić bilet z Czerniewic w Lechowie. Dopiero po kilku min tłumaczenia kupiła odpowiedni bilet. Przez cały czas tej rozmowy rzucała w stronę kierowcy obraźliwymi określeniami i wyzwiskami. Zastanawia mnie tylko jedno kim trzeba być aby potrafić kłamać tak jak Natalia. Nieraz widziałem jak kierowca tego PKS’u przy wsiadaniu starszych osób pyta się o samo poczucie, odpowiada na pytania pasażerów siedzących z przodu. A co do spóźniania się: jak wiadomo droga krajowa A8 jest teraz w trakcie modernizacji i porobione są zwężenia i nawet jazda moim passatem zajmuje mi o wiele więcej czasu niż normalnie. Jako stały pasażer PKS’u nie mogę narzekać na spóźnienia i brak kultury kierowców. Wiec droga Natalio nie obrażaj człowieka którego nie znasz!

kiki 28.02.2011 12:30
PKS...od lat najpoważniejsza i najlepsza firma przewozowa bo państwowa !!! O prywatnych pazernych firmach lepiej nie wspominać. Obłęd w oczach na kasiorę...taka jest niestety smutna prawda.

pasażerkowa 28.02.2011 08:54
Zadowolony mówisz dokładnie jak ten kierowca. Wybacz ja sama pracuje w firmie zajmującej się usługami przewozu osób i większej bzdury "decydują "fachowcy" z Urzędu Marszałkowskiego. PKS ustalił inny czas przejazdu po mieście, " nie czytałam. Rozkłady jazdy zgłaszają przewoźnicy. Takie ściemy to ty możesz laikom wklejać :P

Zadowolony stały pasażer 27.02.2011 22:55
Po przeczytaniu komentarzy mam wrażenie, że korzystam z usług zupełnie innej firmy, niż osoby wypowiadające się wcześniej. @pasażer: Piszesz kompletne bzdury. Korzystam z usług tomaszowskiego PKS-u niemal codziennie od dobrych kilku lat i nigdy nie zauważyłem, żeby kierowcy rzucali bilety na podłogę, czy też żeby osoby przewracały się. Jeżeli chciałeś "przyłożyć" firmie, to mogłeś wymyślić coś mądrzejszego. @UnasToNieDziała: Temperatury bliskie zeru w autobusach? Widocznie trafiłeś na jakąś awarię ogrzewania, wszystko niestety może się zdarzyć, to jest tylko sprzęt... W naszych autobusach naprawdę jest ciepło zimą (nie tylko w Setrach, lecz także m.in w Autosanach: choćby w 72HR, 13HM, czy C898). @pasażer: Przy Piłsudskiego / Kopcińskiego (kurs w stronę Tomaszowa) nasz PKS nie ma przystanku. Wystarczy spojrzeć, że nie ma tam rozkładu jazdy tomaszowskiego PKS-u. Kierowcy zatrzymują się tam TYLKO z grzeczności. W "podzięce" przeważnie i tak się nasłuchają... Kierowcy busów przyzwyczaili pasażerów, że zatrzymują się na każde zawołanie. PKS ma wyznaczone przystanki, na których może się zatrzymywać. Proste. @student: W PKS-ie jest niższy komfort jazdy?! Chyba nie wmówisz mi, że jazda przepełnionym busem z szaleńcem na kierownicą jest bardziej komfortowa od jazdy przestronnym autobusem? Dla mnie od zawsze komfort i bezpieczeństwo są wyznacznikami jakości PKS-u. @student: Jeszcze w ubiegłym roku był kurs z Łodzi do Tomaszowa przez Czarnocin (przejeżdżał także przez Brójce). I jeździło nim maksymalnie do 10 osób. @pasażerkowa: Pomyśl logicznie. Nie jest realne, żeby autobus z dworca przyjechał na pl. Kościuszki w 3 minuty. Wiem, tak jest na rozkładzie, ale o czasie przejazdu - o zgrozo - decydują "fachowcy" z Urzędu Marszałkowskiego. PKS ustalił inny czas przejazdu po mieście, ale mądrale zza biurek uznali, że np. 3 kilometry w ruchu miejskim da się pokonać w 3 minuty. I przewoźnik musi się zgodzić na ich wytyczne :/ Także tutaj nie obwiniałbym PKS-u. Szkoda, że nikt z Was nie zauważa pozytywów (bo najłatwiej jest krytykować, bo wypada przyłączyć się do tłumu?). Podczas ostatniego ataku zimy nasze autobusy jako jedne z nielicznych odjeżdżały z dworca w Łodzi punktualnie! Po zapowiedziach o odwołanych kursach innych przewoźników (dalekobieżnych, ale także choćby do Pabianic) następowała zapowiedź, że na stanowisko planowo podjedzie autobus PKS-u Tomaszów. Tego nikt z Was nie dostrzega, czy po prostu nie chce zauważyć? Nie zgadzam się także ze stwierdzeniem, że PKS lekceważy pasażerów. To właściciele busów robią co chcą, windując ceny. Tam się liczy tylko KASA, a pasażera ma gdzieś (że o ich chamstwie i nagminnym łamaniu prawa nie wspomnę). Na pewno zawsze można podnieść standard usług, jednak każda krytyka powinna być konstruktywna. Tylko taka jest w stanie rzeczywiście poprawić jakość. Oczywiście w dalszym ciągu zamierzam korzystać z usług tomaszowskiego PKS-u. I Wam też to polecam.

natalia 26.02.2011 23:21
ja dojeżdżam do rawy autobusem o 7.30 nie spóźnia sie ale to nie zmienia faktu że kierowca który prowadzi autobus to zwykły prostak! robi łaskę że za bilet pieniądze przyjmuje, bluźni i jest zawsze naburmuszony. od razu humor się pogarsza jak na niego sie patrzy. ale czego można oczekiwać to tylko polska! za granicą kierowca ma być miły i kulturalny a u nas...szkoda gadać

pasażerkowa 21.02.2011 08:01
Dojeżdżam codziennie do Piotrkowa do pracy korzystam z PKS o 6.03 przy czym niezwykle rzadko zdarza sie ze ten autobus właśnie o tej godzinie zatrzymuje się na Pl. Kościuszki :/ Te kilka minut opóźnienia i w Piotrkowie jestem bez szans na punktualne stwienie sie do pracy :/ Najgorsi są starzy kierowcy bo kilku młodych jeżdżących smiało i pewnie to perła PKSu. Wtedy ten autonbus naprawde wygląda na pośpieszny. Pozwalniajcie stamtad starych pryków. Im sie nigdy nie spieszy a na trasie osiągają zawrotną prędkośc az 80km/ h Porażka !!!! Jeszcze słyszałam że te rozkłady jazdy co widnieją to nie są rozkłady jazdy dla kierowców tylko dla kontroli. To powiedział kierowca który miał 7 minut opóźnienia na starcie :/

sarna 20.02.2011 21:34
Jadę codziennie busami do Piotrkowa,To monopoliści! Ostatnio była podwyżka,na komentarze klientów właściciel odpowiedział,że jak zrobię bilety po 10 zł i taki pojedziecie.Sprawdzaliśmy PKS jest ich kilka, to prawda ale co 3 godziny. Z Piotrkowa jest o 16 a później dopiero o 19, koszmar ja pracuję do 17 więc przychodzi 2 godziny czekać.Kolej nie jeździ,więc alternatywy nie ma i nabija się kasę bezczelnemu monopoliście .Jak by były PKSy to i bilet miesięczny by człowiek kupił i spółka zarobiła i kierowcy mieli prace.Ci co jeżdżą do łodzi mają jakiś wybór,pks lub pkp,my co do Piotrkowa już nie.Może czas o tym pomyśleć włdarze tego miasta.Pracy tu brak i trzeba jakoś się przemieszczać.

student 20.02.2011 20:41
@20 - zgadza się, to jest pociąg pospieszny do Krakowa i jedzie 33 minuty. Problem tylko potem dostać się z naszego dworca do centrum Tomaszowa - gdyż nasze MZK jeździ o tej porze co godzinę - jeżeli w ogóle...Ale tak poza tym to nawet pociąg osobowy z Łodzi do TM jedzie tylko ok.godziny! A z przesiadką w Koluszkach jak dobrze trafimy,to nawet krócej niż godzinę! PKS mógłby np puścić część kursów do Łodzi inną trasą- przez Brójce i Wiskitno (nie rozumiem czemu wszystkie kursy są realizowane zatłoczoną i zakorkowaną dk 713). Jadąc p.Wiskitno skróciłby się przejazd i zapewne przybyłoby nowych pasażerów.

zdzih 20.02.2011 19:47
Też się często spotykam z niezbyt miłym zachowaniem kierowców PKS. Nie za bardzo to rozumiem, bo PKS jest teraz prywatny i chyba nawet niektórzy pracownicy mają udziały w spółce. Powinno więc im zależeć na zadowoleniu klientów. Muszę potwierdzić, że najszybszy do Łodzi jest pociąg -jest teraz pociąg pośpieszny z Łódź Widzew o 19.55 i jedzie do Tomaszowa 35minut!! Nie do osiągnięcia czas przez żaden pojazd. Tylko jest problem, żeby w niektórych godzinach dostać się na dworzec, a jeszcze gorzej wydostać się.

Tomasz 20.02.2011 19:08
PKS Tomaszów Mazowiecki hahahaha Rzadko korzystam z ich usług ale jeśli muszę to z wielką nie chęcią. Jadąc do Wrocławia autobus miał być planowo o godz 13:25 (zaznaczam że droga była przejezdna w 100% żadnych korków zero śniegu) a przyjechał 14:30. Mimo tego kierowca był nie miły nie zrobił żadnego postoju nawet na załatwienie swoich potrzeb fizjologicznych,nie wspomnę o tym że na zewnątrz było ładnie i ciepło a w autobusie chyba ze 30 stopni a prosząc grzecznie kierowce aby przykręcił ogrzewanie mówił cyt.,,Jest zima trzeba grzać"

KCh 20.02.2011 18:41
Kursy PKS'ów z i do Tomaszówa Mazowieckiego w stronę Rawy Mazowieckiej to długa historia... Spóźnienia są swoją drogą (jak się chce wyjechać z Tomaszowa), ale zdarza się że druga skrajność iż autobusy przyjeżdżają przed czasem (jak się che dostać do Tomaszowa.). Inną kwestią, jak dotąd nie poruszaną w komentarzach są nieprawidłowe rozkłady jazdy. Pojawiają się w nich błędy lub zapisy nie mające (zawsze) odzwierciedlenia w rzeczywistości a także sprzeczne informacje... PKS Tomaszów Mazowiecki i PKS Rawa Mazowiecka (Skierniewice) często na tych samych przystankach wydają niezależnie od siebie swoje własne rozkłady jazdy. Tomaszowski przewoźnik podaje na swych rozkładach poza swoimi kursami także (niektóre) kursy innych przewoźników, problem w tym że w sposób selektywny i czasami przesuwając godziny. Jeszcze inną kwestią jest sprawdzanie rozkładów w Internecie...

student 17.02.2011 23:26
ostatnio wolę jeździć do Łodzi koleją, bo szybciej ,cieplutko w pociągach, nie spóźniają się i są dużo tańsze bilety! jak nie wierzycie, to spróbujcie sami. prywatne busy jeżdżą często, ale są drogie i zazwyczaj jest tłok,często trzeba przetrwać podróż na stojąco. PKS za to jeździ wolno, rzadko i często jest niższy komfort jazdy.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a