Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 08:43
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Chamem być

Chamem być

O tym, iż w Tomaszowie panuje znieczulica pisaliśmy już nie raz, jednak temat jest tak świeży, iż warto o nim pisać na okrągło. Niestety w sobotnie popołudnie, po raz kolejny część naszych mieszkańców nie popisała się chlubnym zachowaniem. 24.06.2013 19:57    13
Dni Tomaszowa i 'Imprezy' na PCK

Dni Tomaszowa i 'Imprezy' na PCK

Co się dzieje w tym mieście, gdzie po żenującym DNIU Tomaszowa aka Juwenaliach w niedzielę nie można wejść na Przystań OSiR. Nie wpuszcza się ludzi, ponieważ trwa akurat impreza zamknięta? 23.06.2013 18:37    36
Jak to w końcu jest z tym krwiodawstwem?

Jak to w końcu jest z tym krwiodawstwem?

Piszę do was w bardzo irytującej mnie sprawie a mianowicie odnośnie przywilejów zasłużonych honorowych dawców krwi. Sam jestem Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi no i według mojej wiedzy powinienem mieć pierszeństwo w aptece przychodni itp. 16.06.2013 23:53    17
Kolejka do rejestracji nie maleje

Kolejka do rejestracji nie maleje

Czy ktoś miał ostatnio przyjemność dokonywania czynności związanych z rejestracją pojazdu w naszym starostwie? Kolejka do okienka sięga ostatnimi czasy głównego wejścia. 12.06.2013 11:18    19
Śmieciowa rewolucja

Śmieciowa rewolucja

I tak oto dopadła nas śmieciowa rewolucja...Zostaliśmy pierwszymi "ofiarami" nadzwyczaj interesującej ustawy, która podobno ma nas zbliżyć do Europy i raz na zawsze rozprawić się z dzikimi wysypiskami. Ma być pięknie, czysto i ekologicznie nadzwyczaj. I zaczęło się... 11.06.2013 16:10    20
Tomaszów po burzy.

Tomaszów po burzy.

Popołudniowa nawałnica dała się we znaki mieszkańcom Tomaszowa i okolicznych miejscowości. Strażacy mieli pełne ręce roboty. Droga w kierunku Zalewu Sulejowskiego przez Nagórzyce jest nieprzejezdna w okolicach Grot oraz Babiego dołu. Wystąpiły podmycia 08.06.2013 20:38    26
Działkowcy zabezpieczają się przed podtopieniami

Działkowcy zabezpieczają się przed podtopieniami

Co prawda sytuacja nie jest jeszcze katastrofalna ale tomaszowscy działkowcy z Michałówka już zabezpieczają się przed powodzią układając worki z piaskiem. Niestety prognozy dla naszego regionu nie są najlepsze. Możemy spodziewać się kolejnych burz i większych opadów deszczu. 07.06.2013 19:22    8
Przypadłości naszych czworonogów

Przypadłości naszych czworonogów

Nie wszyscy wiedzą (najprawdopodobniej tylko posiadacze psów), że psiaki boją się różnych rzeczy - strzałów, huków, wybuchów i rozbłysków. Psiaki również boją się burzy. I tak chyba było w tym wypadku. W Niewiadowie przy przedszkolu i sklepie spożywczym błąkała się sunia wielkości sięgającej za kolano dorosłego człowieka. Wszyscy się jej bali i okładali parasolkami, kijami i kaskami. Sunia najprawdopodobniej wystraszyła się burzy i uciekła z obejścia. W chwili obecnej została umieszczona w domu jednej z miłośniczek zwierząt gdzie oczekuje na swojego pana. Właścicieli psiaka prosimy o kontakt z nr tel 606-142-150 06.06.2013 10:48
LICEALIŚCI NA POMOC SCHRONISKU

LICEALIŚCI NA POMOC SCHRONISKU

Każda para rąk przyda się, by pomóc bezdomnym zwierzakom. 05.06.2013 22:56    9
Powódź Rokiciny

Powódź Rokiciny

Rokiciny toną!!! Akcja ratunkowa straży pożarnej z Przesiadłowa i okolic!!! Nieprzejezdna droga wojewódzka w Rokicinach! 03.06.2013 22:13    9
Sprawa do załatwienia

Sprawa do załatwienia

Ostatnio (po długiej nieobecności) przechodziłem przez rezerwat Niebieskie Źródła i wyszedłem (może powiem inaczej : próbowałem wyjść, bo niekoniecznie było to możliwe) od strony osiedla Ludwików. Ku mojemu zasmuceniu zastałem fatalny stan schodów prowadzących do rezerwatu, usytuowanych przy ul. Robotniczej. 02.06.2013 16:45    9
Odbiór naziemnej TV w naszym mieście

Odbiór naziemnej TV w naszym mieście

Problemy z odbiorem. Kto jest w naszym mieście osoba odpowiedzialna za zły stan odbioru TV naziemnej? 01.06.2013 12:59    27
Konkurs listkiem figowym nepotyzmu

Konkurs listkiem figowym nepotyzmu

Coraz częściej instytucja konkursu w procesie naboru nowego pracownika, zwłaszcza w organach samorządu terytorialnego oraz w jednostkach administracji centralnej, budzi słuszne kontrowersje, które podnoszą nawet organy centralnej kontroli Państwa z NIK na czele. 29.05.2013 23:59    8
Do Katowic, czy do Wrocławia

Do Katowic, czy do Wrocławia

Dzień Dobry, chciałbym zainteresować Was sytuacją komunikacyjną jaka wytworzyła się przy okazji remontu skrzyżowania ulic Spalskiej i Szczęśliwej. Od wczoraj rana jestem świadkiem jak zabłąkane tiry krążą w tę i z powrotem niczym bociany zataczając koła na rondzie przy ulicy Popiełuszki. 28.05.2013 13:55    14
Aktualna sprawa ul.Słowackiego

Aktualna sprawa ul.Słowackiego

Przyszło 2 miesiące temu Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Maz. podinsp. Mirosław Domański napisał w liście że zarządca drogi zobowiązał się do przywrócenia istniejącego oznakowania do stanu, zgodnego z przepisami ruchu drogowego. 26.05.2013 20:51    5
W czarne kropki

W czarne kropki

Spalska, cześć Dworcowej i parę innych jeszcze ulic i uliczek wysypana jakimś proszkiem, który ma chyba wyrównywać nawierzchnię. Rzecz jednak w tym, że ta metoda „naprawy” dróg przynosi też sporo szkód ich użytkownikom. 25.05.2013 21:47    9
Jak straszyło, tak straszy...

Jak straszyło, tak straszy...

Obok pętli autobusowej na ul. Zawadzkiej stoi nieczynny sklep spożywczy, Drzwi otwarte, wewnątrz bałagan. Ogólny widok przeraża przechodniów. Stan techniczny zagraża zawaleniem w każdej chwili. Czemu nikt się tym nie zainteresuje? - pisze jeden z naszych czytelników i załącza zrobione przez siebie fotografie. Takich szpecących krajobraz obiektów w Tomaszowie nie brakuje. Spacerując ulicami mijamy je niemal codziennie i to na każdym roku. Nie najlepiej świadczy to o miejskich i powiatowych służbach. Ulica Zawadzka nie jest strefą zamkniętą i niedostępną, ani też terenem ogrodzonym drutem kolczastym pod napięciem. Niejednokrotnie przejeżdżają tędy przecież radiowozy, samochody straży miejskiej a być może nawet radni i urzędnicy samorządowi, którzy jak widać na załączonych obrazkach mają wszystko „w nosie”. Takie obrazki świadczą o tym, że Tomaszów Mazowiecki nie ma gospodarza. Zachęcamy Was do przysyłania podobnych fotografii, będziemy podejmować interwencje w Waszym imieniu. 24.05.2013 22:29    10
Ryk baranów w środku nocy

Ryk baranów w środku nocy

Kilka dni temu grupka osobników weszła w nocy na dach sklepu przy ulicy Maya. Odpalili flary i wydzierali się na całe gardło deklarując chęć odbycia stosunku płciowego z klubem sportowym mającym w nazwie trzy litery, zaczynające się na Ł. Wątpliwa to była przyjemność wysłuchiwania ryku, niezrównoważonych emocjonalnie kolesi, przynoszących wstyd klubowi, któremu kibicują. 24.05.2013 01:06    101
Niebezpieczny fragment ścieżki

Niebezpieczny fragment ścieżki

Często jeżdżę ścieżką rowerową do Spały. Skrzyżowanie ulicy Szczęsliwej i Spalskiej Uważam za bardzo nieudane. Wykonując skręt w kierunku Spały na tym skrzyżowaniu, można doprowadzić do zderzenia z osobami jadącymi i idącymi w przeciwnym kierunku. Dosyć często są tam uszkodzone barierki ochronie w wyniku kolizji samochodowych. Dnia 16.05 o godz 13.44 powiadomiłem Straż Miejską o uciążliwości przejazdu na tym skrzyżowaniu i uszkodzeniu barierek. Zgłoszenie przyjęto i co dalej? Dzisiaj Środa 22.05 i tak wygląda skrzyżowanie jak na załączonych zdjęciach. 23.05.2013 23:56    8
Elementy tomaszowskiego krajobrazu

Elementy tomaszowskiego krajobrazu

Takie obrazki, jak zaprezentowane na poniższej fotografii mam okazję oglądać codziennie. Co ciekawe nie są one tylko domeną peryferyjnych dzielnic i zaułków. Najczęściej spotykam się z nimi w centrum miasta, na głównych skwerach, przy urzędach i pod okiem przecież podobno obecnych kamer miejskiego monitoringu. Nie dziwiłbym się, gdyby pijaczkowie nie dostrzegalni byli w nocy. Natomiast ich występowanie w jasnym świetle dnia kompromituje tomaszowskie służby odpowiedzialne za utrzymanie ładu i porządku. Najzabawniejsze jest to, że od miejsca spoczynku osobników ze zdjęcia w ciągu około pięciu minut dotarłem do ronda im. Tomaszowskich Olimpijczyków. Tam akurat w godzinach szczytu policjanci postanowili blokować ruch, polując na skręcających w prawo z Oskara Lange kierowców, którzy zapomnieli pozapinać pasów. Moim zdaniem tego rodzaju działania są albo wyjątkowo bezmyślne albo po prostu złośliwe. Dodam jeszcze, że dwóm policjantom z „drogówki” dotrzymywało towarzystwa dwóch strażników miejskich. 22.05.2013 14:00    50
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama