Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 07:33
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Powstaniec Warszawski Czesław Czekalski

Powstaniec Warszawski Czesław Czekalski

Archiwum 2 Harcerskiej Baterii Artylerii Przeciwlotniczej "Żbik" poszukuje kontaktu z rodziną - krewnymi Czesława Czekalskiego ur. w 1923 r. w Kole, syn Józefa i Michaliny. Przez pewien okres życia Józef mieszkał w Tomaszowie Mazowieckim na Kanonicznej 9. Czesław Czekalski zmarł w USA w 1985 roku. 24.10.2013 15:03    3
Przypadek pewnego wójta, czyli  czy daleko mu do Janosika?

Przypadek pewnego wójta, czyli czy daleko mu do Janosika?

To, że „wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze” , a „biednemu wiatr zawsze w oczy” to tylko proza życia. Coś, z czym każdy z nas zaraz po wkroczeniu w dorosłość się zderza i do czego, z bólem lub bez, musi po prostu przywyknąć. O ile w staraniach o to, by bieda nas w życiu nie dotknęła, nic nieprzyzwoitego nie ma, o tyle zabieganie o prawo przynależności do tych równiejszych nasuwa już konkretne konotacje. 24.10.2013 12:44    5
Nie widzą problemu

Nie widzą problemu

Szanowni Państwo od dłuższego czasu zastanawiam się czy w Tomaszowie Mazowieckim, poza ulicą Nowowiejską można gdzieś spotkać policjantów. 24.10.2013 11:30    42
Będzie, będzie  się działo, że czasu będzie mało........

Będzie, będzie się działo, że czasu będzie mało........

Wreszcie mamy parkingi jak w prawdziwej metropolii. Tomaszów odetchnie od spalin, mieszkańcy będą zdrowsi. 22.10.2013 09:18    79
Głupki w akcji

Głupki w akcji

Ideologię można dorobić do wszystkiego. Montaż zbitek słownych bywa często wprost proporcjonalny do głupoty osób je wygłaszających. Przyprawiony wulgaryzmami umiejscawia autora we właściwym dla niego miejscu. O ile użycie dosadnego słowa zdarza się być często uzasadnionym, to mazanie go sprayem na fasadzie budynku jest aktem pospolitego wandalizmu i durności. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że twórcy pokazanych na zdjęciach napisów nie mają nic wspólnego z jakimkolwiek ruchem społecznym lub politycznym, jak sami chcieliby być może sugerować. W okolicach ulicy Akacjowej podobnych "malunków" jest dużo więcej. Za odnowienie ścian zapłacą oczywiście mieszkańcy. 21.10.2013 23:00    13
Bezmyślne parkowanie

Bezmyślne parkowanie

Tak wygląda parkowanie kompletnego ignoranta i cwaniaka przy wieżowcu przy ulicy Kwiatowej. Parking znajduje się 20 metrów dalej. Co najgorsze, wezwana straż miejska uznała takie parkowanie za zgodne z prawem, bo strażnicy tylko przejechali obok zaparkowanego na trawie samochodu. Zgroza! Zamiast piętnować cwaniastwo, egoizm, głupotę i łamanie przepisów, zwyczajnie zezwala się na takie zachowania. Skandal! Ja się pytam, do czego potrzebna jest nam straż miejska? A może tylko ja dostrzegam problem 20.10.2013 20:28    13
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie

Szanowni Państwo, chciałabym za Waszym pośrednictwem zwrócić uwagę władzom miasta, że w obecnej porze roku, o godzinie 18:00 jest już ciemno. Może więc wypadałoby spowodować, by uliczne latarnie o tej godzinie były już włączane. Oszczędności moim zdaniem są pozorne a niebezpieczeństwo sporo. Na nierównych tomaszowskich chodnikach można sobie po prostu wybić zęby i połamać nogi. Piesi przechodzący przez ulice są właściwie niewidoczni. Znowu jak widać czekamy na nieszczęście. Czy w Tomaszowie Mazowieckim nic nie może być normalne? 19.10.2013 11:28    16
Zapomniana wojskowa nekropolia tomaszowska

Zapomniana wojskowa nekropolia tomaszowska

Dziś będąc w okolicy cmentarza przy ul. Smutnej spojrzałem przez płot na stan cmentarza wojennego... przeraziłem się. Brud, pełno niezgarniętych liści, wywalające się śmieci z kosza, uschnięte iglaki pod płotem, stare i brzydkie wiązanki (częściowo zeschnięte) chyba pamiętające uroczystości z września albo i sierpnia. Po prostu jeśli się nie ma zamiaru czegoś podlewać latem (iglaki) to się ich nie sadzi i nie ma kłopotu. Brawo władza, brawo prezydent, brawo Wydział Inżyniera Miasta :/ 17.10.2013 20:52    16
W Spale drzewka trzeba przyciąć

W Spale drzewka trzeba przyciąć

Wczoraj spacerowałam po spalskim parku. Jest on urządzony niby w stylu angielskim. Władze gminy szczycą się nim kiedy tylko mogą, choć jeszcze jest niedokończony. Szkoda tylko, że ktoś zapomniał zadbać o to miejsce, zlecić przycięcie drzew. Mają nadane naprawdę ciekawe kształty ale aby je utrzymać wszystkie wymagają cięcia według mnie ze dwa, a nawet trzy razy w sezonie. Po dożynkach władze gminy mają wszystko w przysłowiowym poważaniu. Myślałam nawet, żeby w tej sprawie do kancelarii prezydenta Komorowskiego napisać, bo robi się tak jak w „komunie” kiedy malowano krawężniki jak pierwszy sekretarz KC PZPR miał przyjechać z „gospodarską” wizytą. 13.10.2013 11:52    8
Błąd Prokuratury,  czy  sterowane działanie, wymierzone przeciwko mojej osobie?

Błąd Prokuratury, czy sterowane działanie, wymierzone przeciwko mojej osobie?

Były wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego o decyzjach prokuratury 09.10.2013 22:24    30
Miejsce podwyższonego ryzyka

Miejsce podwyższonego ryzyka

Ulica Dąbrowska, to miejsce, gdzie dzieją się rzeczy przechodzące ludzkie wyobrażenie. Chodzi mi o „wyścigi” samochodowe, jakie urządzają sobie tu mało odpowiedzialni kierowcy. Prędkość niektórych „rajdowców” przekracza w tym miejscu grubo 100 km/k, mimo że na wysokości cmentarza obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. 06.10.2013 23:59    17
Czujne oko stróża prawa

Czujne oko stróża prawa

Jadę dzisiaj o godzinie 7.45 samochodem zawieźć dzieciaki do szkoły. Na pętli autobusowej na Ludwikowie, obok piekarni pana Jóźwika stoi sobie radiowóz a policja zatrzymuje kierowców. Zapewne panowie policjanci postanowili przeprowadzić poranną kontrolę prędkości, bo weryfikację trzeźwości robią najczęściej w okolicach niebieskich źródeł. Nie mam nic przeciwko ściganiu piratów drogowych i pijaków ale o tej porze policyjny patrol przydałby się całkiem gdzie indziej. 01.10.2013 23:54    23
„Zapracowany” Zarząd Powiatu

„Zapracowany” Zarząd Powiatu

Przeglądając stronę internetową Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim wraz z przyległym jej Biuletynem Informacji Publicznej, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że niektórzy członkowie Zarządu Powiatu są bardziej „zapracowani” niż inni 27.09.2013 23:59    29
W zasadzie bez zmian

W zasadzie bez zmian

Wydział Komunikacji i Transportu to bez wątpienia największy pożeracz czasu interesantów Urzędu Powiatowego. Niektóre "okienka" są miłe i sprawne, niektóre nieco mniej. Jak to w życiu, ale chyba nie to jest największym problemem tego wydziału. A więc co? 23.09.2013 18:24    28
Godzina w lesie

Godzina w lesie

Wybrałem się dziś do lasu za Emilianów i szok w ciągu godziny pół wiaderka grzybków. To jeszcze nie wysyp ale po jutrzejszym deszczu może się to zmienić. Czego więcej chcieć, kolacja pycha i troszkę więcej tlenu w płucach. Uwielbiam zbierać podgrzybki, a jeszcze bardziej zjadać - smażone z cebulką i jajeczkiem! Mmm pychota! 22.09.2013 20:49    4
Zamiast zakazać - zacznijcie zachęcać

Zamiast zakazać - zacznijcie zachęcać

Szanowni Państwo, może poruszony prze zemnie temat jest banalny, ale jakże może wpływać na komfort emocjonalny wszystkich mieszkańców miasta. 19.09.2013 21:28    68
Miło i komfortowo autobusem? To nie w Tomaszowie

Miło i komfortowo autobusem? To nie w Tomaszowie

Częste spóźnienia i podróż starymi autobusami to obraz naszego tomaszowskiego MZK, które jak słyszymy ma zostać sprywatyzowane. 19.09.2013 09:55    13
Jak likwiduje się polski drobny handel cd.

Jak likwiduje się polski drobny handel cd.

W maju na łamach portalu NaszTomaszów.pl napisałem o zmianach w przepisach dotyczących kas fiskalnych używanych przez małe polskie firmy handlowe. 17.09.2013 23:59
Kolejne grzybki w naszym "barszczu"

Kolejne grzybki w naszym "barszczu"

Kolejne zdjęcia z grzybobrania przysłane przez naszego czytelnika. Czekamy na następne 13.09.2013 15:38    12
Nasze drogie śmieci

Nasze drogie śmieci

Przetarg na wywóz nieczystości stałych, czyli inaczej mówiąc śmieci, okazał się w Tomaszowie całkowitą klapą. Jedna firma wygrała, później przegrała i w końcu została wybrana. Cóż z tego, jeśli nie radzi sobie ona z odbiorem śmieci, do których sortowania zobligowano nas, stosując na zachętę zróżnicowane stawki opłat. O ile z odpadami niesegregowanymi problemu nie ma, to plastikowe pety zalegają okolice osiedlowych śmietników. Nie jest to jednak jedyny problem zgłaszany przez wiele osób 11.09.2013 20:43    6
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama