Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 07:35
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Gorzkie stażowe żale

Staże to nic innego jak darmowa siła robocza zapychająca statystyki. Odbiera szanse na normalne zatrudnienie bo po co pracodawca ma zatrudniać nową osobę, skoro weźmie stażystę, później następnego, następnego i interes się kreci.

 

Szczerze mówiąc to nie bardzo wiem jak mój natłok myśli oraz skrajnych emocji zebrać w spójną całość ale postaram się . Zacznę może od tego , po co w naszym cudownym, kwitnącym mieście instytucja ciesząca się mianem Powiatowego Urzędu Pracy.


A więc drodzy tomaszowianie Urząd Pracy w naszej miejscowości nie służyniczemu pożytecznemu. Jakże to wiele ofert pracy, szkoleń, robót interwencyjnych, staży oferuje nam nasza instytucja? Kto jest bezrobotny ten doskonale wie na czym to polega. Szkolenia są ale na papierze wszakże papier przyjmie wszystko, oferty pracy- zagraniczne i krajowe a jakże wysokie wymagania mają pracodawcy: najlepiej mieć 20 lat, wyższe wykształcenie, 5 języków obcych, stabilną sytuację rodzinną, ukończone wszystkie kursy kierunkowe - należy tryskać witalnością oraz erudycją (za mądrym też być nie należy bo jak to wygląda aby pracownik miał lepsze kwalifikacje od szefa).

 

Swoją drogą ciekawe jakie wykształcenie mają osoby pracujące w naszej instytucji, skoro mają czelność wymagać od ludzi ciągłego dokształcania się.

 

Powracając do meritum sprawy okazuje się, że staże są praktycznie nie do zdobycia. Dziwne, prawda? Jak to możliwe aby nikt nie chciał darmowej siły roboczej!.

 

Kryteria jakimi kieruje się teraz PUP są jak dla mnie nie do przyjęcia!. Pomijając już fakt, że z powodu ograniczonych środków PUP nie będzie zwracał ludziom kosztów za dojazdy do miejsca " odbębnienia" stażu, także jeżeli jesteś bez pracy a oddelegują Cię do jakiejś wsi w naszym powiecie to radź sobie sam!. Idziesz na staż, żeby zarobić ale jak zarobić skoro na dojazd wydasz połowę swojej nieszczęsnej stażowej pensji?


Kolejną kwestią, którą pragnę poruszyć jest cel staży. Staż - forma nauki polegająca na zdobywaniu wiedzy poprzez wykonywanie zadań w miejscu pracy. Szkoda tylko, że pracodawcy o tym nie wiedzą a raczej udają, że nie wiedzą. Ilu z nas było wykorzystywanych, wyzyskiwanych przez potencjalnych pracodawców robiąc rzeczy najdziwniejsze nie należących do naszych obowiązków?

Staraliśmy się wypaść jak najlepiej w oczach " szefów" licząc na zatrudnienie w danej firmie, urzędzie, instytucji a to wszystko często na marne gdyż zostawali silniejsi - kumoteria i nepotyzm szerzący się w naszej mieścinie to plaga, oczywiście nie jest to regułą jednakże osoby tak zatrudniane to jakieś 80 % , poszukajcie wśród swoich znajomych osób zatrudnionych na stałe po stażach, nie mówię tu o umowie na 3 miesiące, chociaż to wielki sukces:) .


Ile wiedzy oraz umiejętności praktycznych wynieśliście po odbytej praktyce?


Ja mam wrażenie, że to my młodzi ludzie dokształcamy co poniektórych pracowników gdyż wykazują się rażącą niewiedzą podstawowych zagadnień związanych z ich zawodową pracą, takie sytuacje są śmieszne ale jakże częste i niestety prawdziwe. Oczywiście uprzedzając komentarze nie jest to reguła, istnieją jeszcze placówki oraz życzliwe osoby pragnące przekazać wiedzę i umiejętności innym osobom.


Następnym problemem, który chciałabym poruszyć są kryteria, które należy spełnić aby w obecnej " aktywizacji zawodowej" wziąć udział.


Według aktualnych obostrzeń należy być bezrobotnym powyżej 50 roku życia tudzież, bezrobotnym w wieku do 25 lat, którzy nie uczestniczą w kształceniu lub szkoleniu i są zarejestrowani w urzędzie pracy do 4 miesięcy tzw.młodzież NEET.


NEET czyli bezczynna młodzież ( not in employment, education or training). Jakże krzywdzące dla innych młody osób są te kryteria.


Idea programu niby w porządku ale jeśli masz 22, 25 lat, studiujesz, ba poszerzasz swoje kwalifikacje to sorry ale staż nie jest dla Ciebie! Studencie zaoczny chcesz iść na staż? Chcesz założyć rodzinę i odkleić się od biednych rodziców, którzy są skazani na utrzymywanie Cię? Rzuć studia to zarobisz 800 czy 900 zł przez pół roku a później wywalą Cię na zbity ryj. Nie piszcie, że jak się chce to się pracę znajdzie, bo to nieprawda i wszyscy dobrze o tym wiedzą. Nie masz pleców to zapomnij o godziwym, legalnym zatrudnieniu w naszej mieścinie.


Staże to nic innego jak darmowa siła robocza zapychająca statystyki. Odbiera szanse na normalne zatrudnienie, bo po co pracodawca ma zatrudniać nową osobę, skoro weźmie stażystę, później następnego, następnego i interes się kreci. Ludzie są zadowoleni, że mają chwilową pracę a później "do widzenia" bez głupiego dziękuję za odwaloną robotę. Zatrudnią 2,3 osoby na 3 miesiące, później też wyrzucą jak zbędny mebel i machina się ciągle kręci.


Drodzy Tomaszowianie przemyślcie to co się tutaj dzieje. To miasto już umarło więc nie dziwcie się, że młodzi ludzie wyjeżdżają do innych miast lub też za granicę aby godni a przynajmniej normalnie żyć i nie bać się o jutro.


Apeluję do pracodawców aby zastanowili się nad swoim postępowaniem, celem stażów oraz traktowaniu osób, które na nich się znajdą.

 

Ja na staż widać nie zasługuję ale wszystkim innym życzę powodzenia.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

obserwator 17.02.2014 19:33
i kolejne ciekawe spostrzeżenie- dziwna sprawa, że malutkie firmy które z pewnością nie zatrudnią stażysty, dostają nowe osoby do pracy bez kosztów, a inne większe, które być może zatrudniłyby, nie mają szans???

jank 15.02.2014 16:41
komu podlega PUP - ... - not wecie za dupę misia z Lubochni i jemu zadajcie pytania wynikające z listu czytelnika...

kiki 12.02.2014 09:22
No jak pola może liczyć na pomoc jak sama sobie nie może pomóc ? pomóc bo pomoc....ból bo boli...

pola 12.02.2014 08:48
jestem osoba niepelnosprawna i zwrocilam sie o mozliwosc odbycja stazu w instytucji ktora na winna pomuc a okazalo sie ze od stycznia cisza a staze dawno zatwierdzone i nikt nie raczyl mnie pojnformowac jaka zapadla decyzja czekam na tel

arczi 09.02.2014 13:27
Skoro takie bzdury to po co sie tlumaczyc :-) widocznie cos w tym jest :P

kama77 09.02.2014 09:03
Do pana Strzępka: gdyby był Pan zainteresowany podawaniem na swoim portalu PRAWDZIWYCH informacji, a nie zamieszczaniem takich, które działają na czyjąś szkodę lub w czyimś interesie (zależy, z której strony spojrzeć na to samo zjawisko) i nie mam tu na myśli zwyczajnych mieszkańców Miasta i Powiatu, to wszystkie dane, tak fałszywie i bez znajomości faktów podane w tym artykule, są dla Pana dostępne w PUP i za Pana pośrednictwem mogą stać się wiadome osobom bezrobotnym. Brak takiego OBIEKTYWNEGO (co nie oznacza BEZKRYTYCZNEGO) artykułu jest tym bardziej bulwersujące, że bez ruszania się zza biurka może Pan mieć te wszystkie dane, bo ich źródło jest przecież bardzo blisko Pana. Bywało, że broniłam Pana przed tymi, którzy zarzucali Panu brak bardzo szeroko rozumianego profesjonalizmu. Wytrąca mi Pan argumenty.

kama77 09.02.2014 08:50
Nie wiem, na którą z BZDUR tu zawartych odpowiedzieć najpierw. Spróbuję w punktach: 1. Działania PUP reguluje Ustawa i w 90% rozporządzenia Ministerstwa. 2. PUP nie tworzy miejsc pracy i nie ma wpływu na rynek ani na zachowania pracodawców. Ewentualne pretensje proszę zgłaszać do ustawodawców czyli do Sejmu. 3.Każda złotówka przeznaczona na szkolenia dla bezrobotnych jest wykorzystana, a rodzaj szkoleń jest dostosowany do potrzeb jakie zgłaszają osoby bezrobotne. 4. Na bezczelne złośliwości i osobiste "wycieczki" osobiste nie będę odpowiadać, bo nie lubię tak nisko się schylać.

femka 06.02.2014 18:19
a ja pamiętam kiedy staż to było 400 zł i człowiek bardzo cieszył się ale to było oj już dawno

Post 18 07.02.2014 02:21
właśnie post nr 18 pochodzi z okresu kiedy właśnie tyle wynosiło wynagrodzenie stażysty

On 06.02.2014 11:52
A może problem leży w czym innym. Może PUP ma taką marną ofertę, bo PRYWATNE biura pośrednictwa zgarniają z rynku oferty dla bezrobotnych. To co napisze to są tylko moje przemyślenia. Kierowniczka ani żaden urzędnik z PUP nie może zaproponować Panu Prezesowi, Kierownikowi, Właścicielowi zakładu składającemu ofertę pracy żadnej "gratyfikacji" poz tą, która przysługuje zgodnie z przepisami czyli zwolniona z pewnych opłat, czy niepłacenie za prace, bo zrobi to PUP. A być może , podkreślam "być może" właściciel prywatnej agencji, może zaproponować Prezesowi, Kierownikowi, Właścicielowi zakładu, dodatkowy "grosz" do kieszeni, za złożenie OFERTY PRACY właśnie jemu. Czy ty nie należy upatrywać jakiejś patologii, bo gdyby tak było to rzeczywiście skąd PUP ma mieć oferty jak one będą trafiać tylko do prywatnych. Najlepiej byłoby PUP polikwidować i zostawić tylko prywatne i wtedy będzie rzeczywista konkurencja o oferty pracy a nie jak teraz.

Ona 15.02.2014 17:10
mnie też się wydaje, że chodzi o to, żeby PUP-y były nieskuteczne. Gdyby ustawodawca zmienił przepisy i PUP-y zdobywały autentyczne oferty pracy, prywatnym pośrednikom groziłaby plajta, a w obecnej sytuacji wyrastają jak grzyby po deszczu. Dalej wystarczy popatrzeć, kim są właściciele dużych prywatnych firm pośredniczących i zagadka rozwiązana.

PUP- oporny 06.02.2014 10:28
Pani kierownik PUP ma w głowie tylko własny interes, wyjazdy służbowe /- czytaj szkolenia /nie dla bezrobotnych lecz dla siebie. Sprawami bezrobotnych nie interesuje się. Pora odejść na emeryturę a nie kurczowo trzymać się stołka. Czas na zmiany.Bezrobotni stoją w długich kolejkach żeby załatwić sprawę w tym urzędzie.

Kasia 06.02.2014 08:38
Szanowna pani kierownik tomaszowskiego PUP, weś do serca i zacznij pracować na rzecz bezrobotnych, anie tylko na własny wizerunek po przez gazetkę na którą idą prawie wszystkie pieniądze, które powinny być na aktywizację bezrobotnych. Od wielu lat poruszałam problem bazy z kwalifikacjami bezrobotnych zarejestrowanych w PUP, kwalifikacje poszczególnych osób bez danych tylko nr rejestru w PUP, być może pracodawcy byli by bardziej zainteresowani wyszukaniem osób z pośród bezrobotnych po danych, potrzebnych kwalifikacjach i uprawnieniach, niezbędnych w danym czasie poszczególnym miejscu pracy. gdyż oferty są czasem nie od przeskoczenia. Jak samu doświadczasz w wiele miejsc złożyłeś/aś aplikację gdzie każą ci czekać, natomiast idziesz w kolejne miejsce i dowiadujesz się, że właśnie kogoś zatrudnili lecz twoje kwalifikacje bardziej odpowiadałaby niż osoby zatrudnionej. czasem informacja szukaliśmy kilka tygodni , bądź m-cy. po oferowanej stronie pup świadczy, że informatycy może mniej potrafią zrobić niż przeciętny "Kowalski czy Nowak" bez wykształcenia kierunkowego zrobić w informatyce - zasada nepotyzmu

PUP - TRUP 05.02.2014 22:46
Ja jestem ciekaw jakimi sukcesami może się pani Prezes pochwalić? Spadku bezrobocia nie widać, a utrzymywać PUP oraz jakiś Klub Pracy w sumie ok 30 może 40 pracowników plus opłaty (chociażby papier) jak znam życie małe nie są. Może zamiast utrzymując taki PUP w TM warto byłoby zastanowić się nad tym żeby pieniądze wyrzucane w błoto, przeznaczyć na automat w którym można byłoby potwierdzić to że nadal się żyje a składki na podstawowe ub. zdrowotne nadal fundować będzie skarb państwa, resztę z tych oszczędność przeznaczyć na w/w składki lecz dla osób nie posiadających takiego luksusu... Nie jest przecież tajemnicą że podstawowa opieka zdrowotna jest "BARDZIEJ PODSTAWOWA NIŻ MOŻNA JĄ SOBIE WYOBRAZIĆ" a dostać skierowanie na jakiekolwiek badania to prawie tak jak znaleźć Czterolistną Koniczynkę - po prostu MIT. Mniejszą lub większą lecz wszyscy mamy tego świadomość... STAŻE - osobiście proponuje w ARiMR (pracownik biurowy), uprzedzam że trzeba się wykazać dobrą kondycją fizyczną, wg mnie idealne stanowisko dla osoby która trenuje jogging bądź coś powiązanego z biegami. Jestem przekonany że 99,8% czytających pomyśli że coś ze mną nie tak, może... Jednak jako osoba która odbyła 9 mies. stażu w tym miejscu, wiem co piszę. Reasumując... Słów - BRAK Pracy z urzędu pracy - BRAK! Automatu o którym wspomniałem wcześniej - BRAK! (bez szans na zmianę) Pensja odpowiednia do zajmowanego stołka - ZAPEWNIONA! Wszelkie przywileje (umowy na czas nieokreślony, urlopy, premie, szkolenia itp) - ZAPEWNIONE! p.s. Umowa = przywilej Urlop = przywilej NIESAMOWITE!!!

Ajdejano 05.02.2014 18:30
Ludzie: nie wypisujcie tych swoich nie kończących się narzekań, tylko zadajcie pytanie szefowej tomaszowskiego PUP-u. Jakie ona ma wykształcenie i jakim "cudem" tyle lat najpierw była zastępcą i teraz od wielu lat jest szefową PUP-u. Jaki to trzeba mieć nieograniczony intelekt i rozum, jakie specjalne wykształcenie, aby można było tak sprawnie kierować tą zgrają tych wiecznie niezadowolonych bezrobotnych - co? Już nie piszę o układach, układzikach, itp., itd.

ITEGER Sp. z o.o. - firma informatyczna 05.02.2014 18:11
Niestety w większości przypadków to co przedstawia artykuł to niestety prawda. Pracuję w firmie it, która również "wciąga" stażystów. U nas jednak to typowy proces za pomocą, którego nauczamy i nabywamy pracowników. W chwili obecnej jesteśmy po pierwszym stażu, który zakończył się we wrześniu i pracownik jest zatrudniony na stałe. Zatrudnienie informatyka, który zacznie zarabiać dla firmy to żmudny i kosztowny proces - a dzięki stażowi - minimalizujemy koszty. Zatrudnienie informatyka "golasa" bez znajomości oprogramowania biznesowego, które w większości przypadków jest pomijane na uczelniach, to koszt około 4 miesięcy szkolenia i wprowadzenia. Będąc na stażu inwestujemy w człowieka i po 6 miesiącach jest pewną osobą chociażby na helpdesku albo w dziale utrzymania ciągłości usług. Tak pozyskaliśmy już pierwszego czlowieka, który obecnie jest zadowolony ze swojego miejsca pracy. Zamierzamy dalej w ten sposób rozwijać firmę budując pierwszą linię wsparcia technicznego. Jak widać jest też i pozytywny aspekt całej sprawy. Przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu.

spacerowicz 05.02.2014 09:31
ludzie to jest kapitalizm! głosowaliście na cudotwórców to teraz ,,róbta co chceta", myślicie że Ci co im dobrze to zainteresują się tymi co sobie nie radzą? liberalizm uczy, że każdy ma sie martwić o siebie a nie wyciągać łapę po ,,daj" dziękuję za uwagę...

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Święto miasta pełne koncertów i atrakcjiFestiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026 odbędzie się w dniach 26–28 czerwca 2026 roku. Przez trzy dni na mieszkańców i gości czeka bogaty program koncertowy, wydarzenia towarzyszące oraz liczne strefy aktywności przygotowane z myślą o całych rodzinach.Program wydarzeniaW piątek, 26 czerwca, obchody rozpoczną się o 19:00 przemarszem Tomaszowian z Placu Kościuszki ulicami miasta. Tego samego dnia o 20:00 w Parku Miejskim „Solidarność” wystąpią TM Orchestra i Maciej Balcar.W sobotę, 27 czerwca, na Tomaszowskich Błoniach zaplanowano koncerty od godziny 16:30. Na scenie pojawią się Kazzu, wokaliści MCK, Teatr Piosenki MCK, Chór Artis Gaudium, Sarius oraz Happysad.W niedzielę, 28 czerwca, również na Tomaszowskich Błoniach, od godziny 17:00 wystąpią Akcent Zenek Martyniuk, Michał Szczygieł z Zespołem oraz Fun Factory. Przed koncertami odbędą się także pokazy akrobatyki powietrznej przygotowane przez Fundację Astra Fly Academy.Dodatkowe atrakcjeW sobotę i niedzielę w godzinach 17:00–20:00 działać będą specjalne strefy na Tomaszowskich Błoniach oraz na Przystani. W programie znalazły się m.in. Strefa Przedszkolaka, Strefa Mieszkańca, Strefa Mundurowa oraz Strefa Sportu.W ramach wydarzeń sportowych zaplanowano także Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta oraz Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.Informacje organizacyjneWydarzenie skierowane jest do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i wszystkich gości, którzy chcą wspólnie świętować dni miasta. Główne koncerty i atrakcje odbędą się na Tomaszowskich Błoniach, a inauguracja rozpocznie się przemarszem z centrum miasta. Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Wczoraj, 14:59 Liczba komentarzy: 4 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 5
Dzień tych, którzy nie mają działu PR, ale mają telefon zawsze pod ręką Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533

Cena: Do negocjacji Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama