Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 03:52
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Przejście, by było bezpiecznie

Przejście, by było bezpiecznie

Minęły juz dwa tygodnie roku szkolnego. Przed jego rozpoczęciem służby miejskie i powiatowe, w tym oczywiście policja lustrowały okolice placówek oświatowych, dokonując przeglądu oznakowania poziomego i pionowego a także kompletności zabezpieczeń w postaci np. łańcuchów. najwyraźniej zapomniano w okolicach prywatnej szkoły "Tomaszek". Brakuje tu oznakowanego przejścia dla pieszych przez ulicę Grunwaldzką. Jest ono tym bardziej potrzebne, że dzieci ze szkoły oraz przedszkola korzystają ze zbudowanego w położnym po drugiej stronie ulicy parku, placu zabaw. Ruch na ulicy Grunwaldzkiej jest stosunkowo duży. Zachęcamy do zainteresowania się sprawą przejścia tomaszowskich radnych Rady Miejskiej. 17.09.2015 11:49    3
Mierzyć wszystkich jedną miarką?

Mierzyć wszystkich jedną miarką?

Coraz więcej ostatnio sie mówi o konieczności przyjęcia emigrantów z Syrii czy Erytrei do naszego kraju. Coraz więcej pokazują nam media drastycznych scen na dworcu Keleti w Budapeszcie, czy na granicy Węgier. Przekaz jest jasny i wyraźny - to dzicz, która chce trafić do krajów UE. Pokazują jak to muzułmanie uciekający przed wojna z Syrii obrzucają łajnem samochody, kradną ubrania i jedzenie. Ale czy wszyscy uciekinierzy są tacy sami? 10.09.2015 08:20    151
Mamo, a gdzie moje koleżanki? Urzędnik zabrał do innej grupy, córciu

Mamo, a gdzie moje koleżanki? Urzędnik zabrał do innej grupy, córciu

Pierwszego września przedszkolaki rozpoczęły nowy rok przedszkolny. Przed wieloma rodzicami pojawiło się wiele znaków zapytania. Mają one miejsce w związku z reformą szkolnictwa w naszym mieście. 02.09.2015 20:53    28
Bo chodzi o to, by być mądrym... przed szkodą

Bo chodzi o to, by być mądrym... przed szkodą

Poniżej list, który dwa tygodnie temu do Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, Marcina Witki i jego zastępcy Tomasza Jurka, wysłał były wiceprezydent Grzegorz Haraśny. Jak twierdzi autor do dzisiaj nie otrzymał odpowiedzi. Tymczasem list porusza bardzo ważny temat planowania przestrzennego w dłuższej perspektywie czasowej oraz bieżącego "łatania" dziury budżetowej za pomocą wpływów ze sprzedaży miejskiego majątku. Przy okazji warto wspomnieć, że jest to kolejny przypadek, kiedy miasto chce sprzedać należącej do niego nieruchomości, bez żadnych planów, koncepcji i pomysłów na przyszłość. 27.08.2015 10:40    24
Kto powinien usunąć reklamę?

Kto powinien usunąć reklamę?

Czytelnicy portalu NaszTomaszow.pl zwracają uwagę na ustawioną w Spale, a od kilku lat nieaktualną tablicę reklamową, ustawioną w pasie drogowym. Kto powinien ją usunąć? Najprawdopodobniej jej właściciel lub zarządca drogi. 21.08.2015 18:04    6
Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

Tomaszowianie odpoczywają. Jest ciężko. Trzeba tyle dobra nad tą rzekę z dyskontu zatachać, że już w drugą stronę można sobie odpuścić. Niech dziatwa posprząta w czasie Święta Ziemi, albo klub "Amber" Przypominam, że prawdziwy gospodarz zanosi wszystko do domu. Nawet własne "gie". Tym się różnimy od zwierząt. Choć jak widać nie bardzo, bo nawet psy robią to w krzakach, nie na ścieżkach. 12.08.2015 10:32    6
Piłkarze trzymają poziom

Piłkarze trzymają poziom

W upalne letnie południe piłkarze Lechii zainaugurowali trzecioligowy sezon odnosząc efektowne zwycięstwo i potwierdzając że tym sezonie będą walczyć o najwyższe cele, niestety wygląda na to że tylko oni... 09.08.2015 15:12    20
Czy w rodzinnym moim mieście musi być taki syf?

Czy w rodzinnym moim mieście musi być taki syf?

Dzisiaj wybrałem się na niedzielny spacer po 8:00 rano, tradycyjnie z dzieckiem odwiedzając piękny miejski park. 09.08.2015 13:31    25
Pomnik Viktorii 1920 cz. 3

Pomnik Viktorii 1920 cz. 3

"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo" jak mawiał Józef Piłsudski Pomnik Viktorii 1920 roku ma oprócz pamięci historycznej uświadamiać nam Polakom o drzemiącym w nas potencjale rozwoju zarówno osobistego jak i społecznego. 08.08.2015 22:19    3
A wszystko to w Centrum miasta

A wszystko to w Centrum miasta

Na co zdają nam się te piękne "krzaki" przed oknem? Czy jak jedziecie autem nie zwracacie uwagi, że to nawet nie jest PIĘKNE? Każdy podchodzi do tej sprawy obojętnie. 06.08.2015 19:41    17
Wy pytacie, my szukamy odpowiedzi (1)

Wy pytacie, my szukamy odpowiedzi (1)

Tym razem pytanie dotyczy rozstrzygnięć przetargowych w zakresie zbywania miejskich nieruchomości. 06.08.2015 15:48    4
Strefa Płatnego Parkowania

Strefa Płatnego Parkowania

Chciałbym zwrócić uwagę na nieprawidłowe oznakowanie strefy płatnego parkowania. Jeżeli miasto i powiat nie ma możliwości wyznaczenia białymi liniami płatnych miejsc postojowych to opłaty powinny być zlikwidowane. 04.08.2015 23:18    7
Oznakowanie do poprawki?

Oznakowanie do poprawki?

Droga redakcjo chciałbym się podzielić dzisiejszą historią jaka mi się przydarzyła na stacji PKP koło budki z lodami. Podjechałem, poszedłem po lody a tu nagle podchodzi do mnie prawdopodobnie taksówkarz z informacją że stoję na strefie wydzielonej dla taksówek. Owszem z rozpoczęciem budowy drogi od Głównej do Warszawskiej postój został przeniesiony ale zwracając uwagę na znaki postawione dla strefy TAXI wynikało że stałem poza strefą gdyż wjeżdżając na teren PKP wzdłuż budynku na początku jest znak D20 koniec postoju taksówek a na końcu tejże alejki gdzie stoją pojazdy taxi znak D19 postój taksówek. Więc o co tu chodzi i kto stawiał te znaki. Może zgłosić to do programu ABSURDY DROGOWE? 04.08.2015 21:10    2
Pomnik Viktorii 1920 roku

Pomnik Viktorii 1920 roku

Marszałek Józef Piłsudski na koniu. Lokalizacja pomnika skwer przy osiedlu Browarna naprzeciw budynku ZUS. Wszystko w ramach projektu Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. 03.08.2015 19:26    40
Przestroga dla rowerzystów

Przestroga dla rowerzystów

Mamy kolejny bubel drogowy. W trakcie sezonu rowerowego wymaga szybkiego wyjaśnienia. Dotyczy ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła, Granicznej i Smugowej. 28.07.2015 10:55    4
Zanim coś się stanie

Zanim coś się stanie

Jeden z naszych czytelników zwraca uwagę na stary drewniany dom, rozpadający się przy ulicy Juliana Ursyna Niemcewicza. Niezabezpieczona rudera grozi nie tylko bezpośrednim przechodniom. Porywiste wiatry, z jakimi mamy ostatnio do czynienia mogą unosić fragmenty dachu, ścian i okien w dowolnym kierunku. 27.07.2015 16:47    9
Może ktoś zrobi z tym coś

Może ktoś zrobi z tym coś

Szanowni Państwo, za Waszym pośrednictwem pragnę poprosić (sam nie wiem kogo) o zwiększenie liczby pieszych patroli Policji i Straży Miejskiej na osiedlu Niebrów. Chodzi mi przede wszystkim o główny chodnik przecinający niemal całe osiedle. To, co dzieje się w tym miejscu w okolicach placu zabaw i siłowni na świeżym powietrzu przechodzi wszelkie ludzkie wyobrażenia. Każdego dnia siedzą na ławeczkach grupy pijaczków zamieszkujących w okolicznych blokach i nie tylko. Picie alkoholu, wulgarne okrzyki, śmieci i wszechobecne śmieci. Na to wszystko musza patrzeć bawiące się nieopodal dzieci. 23.07.2015 20:50    11
Nie wyrobił na zakręcie

Nie wyrobił na zakręcie

Raczej nie z gorąca przechyliła się widoczna na przesłanym do nas zdjęciu latarnia na rondzie u zbiegu ulic: Dzieci Polskich, Zawadzkiej i Milenijnej. Wszystko wskazuje na to, że ściął ją jakiś przejeżdżający tędy samochód. Apelujemy do zarządcy drogi o jak najszybsze naprawienie szkody. 21.07.2015 22:52    9
Lokalny obrazek obyczajowy

Lokalny obrazek obyczajowy

Tomaszów Mazowiecki, ulica Św. Antoniego, główny ciąg komunikacyjny miasta. Obrazki, takie jak na zmieszczonych zdjęciach nie należą tu do rzadkości, nawet (jak widać) w godzinach wczesnopopołudniowych. 17.07.2015 11:27    55
Park Miejski do naprawy

Park Miejski do naprawy

Czy taśma zabezpieczającą to najbardziej popularny gadżet prezydenta Marcina Witko. Czy miejskie służby mogłyby się zająć miejskim parkiem, muszlą i placem zabaw? Bo niebawem zabraknie taśmy. Naprawdę niewiele trzeba aby usunąć te zagrażające zdrowiu i życiu uszkodzenia - pisze czytelnik portalu NaszTomaszow.pl 23.06.2015 00:57    8
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 325

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 325

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 325 w kolorze buk, z płytą osłaniającą napęd łóżka. Akcesoria: szafka Rubens 1 w kolorze buk.Ekonomiczne łóżko PB 325 wyróżnia się lekką konstrukcją przy zachowaniu wszystkich funkcji i wymogów nowoczesnego łóżka do opieki długoterminowej. Model ten sprawdza się doskonale zarówno w środowisku domowym jak i placówkach opiekuńczych. Z uwagi na szczególne parametry, łóżko to również idealnie wpisuje się w oczekiwania wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.DETALE PRODUKTU:1. Dopuszczalne obciążenie 200 kg4. System napędowy Linak2. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji5. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu (opcja)3. Solidne koło z hamulcem6. Osłona frontu (opcja) OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • funkcja TrendelenburgaPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze200 kgMaksymalna waga użytkownika165 kgRegulacja wysokości leża:od 40 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:218 × 102 cmCiężar całkowity:87,0 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJE ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGODO POBRANIA: Karta produktu [PDF]
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:27 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:39 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:22 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:12 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama