Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 02:44
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

List otwarty mieszkańców osiedla Nowy Port do Komendanta Policji w Tomaszowie Mazowieckim

My mieszkańcy osiedla Nowy Port w Tomaszowie prosimy Pana Komendanta o pomoc.

Na ulicy PCK prawie codziennie organizowane są w godzinach późnonocnych ok pierwszej, drugiej w nocy nielegalne wyścigi samochodowe. Ścigający się nie respektują przepisów, a tzw. „palenie opon” uniemożliwia odpoczynek i zagraża bezpieczeństwu innych użytkowników drogi. Po dopiero co namalowanym oznakowaniu poziomym przy pętli autobusowej i na asfalcie najlepiej widać jakie prędkości są rozwijane. Natomiast w godzinach wieczornych spotykająca się młodzież swym zachowaniem sugeruje, że znajduje się w stanie po użyciu środków odurzających. Ich zachowanie powoduje, że ludzie już boją się tam nawet spacerować. Przy torze łyżwiarskim jest monitoring czy na okres wakacji nie można go przenieść w okolice przystani?

 

Mieszkańcy osiedla Nowy Port

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kgbsgh 24.08.2016 01:25
tak wiemy teraz to młodzi kierowcy są najgorsi nie doświadczeni nie potrafią jezdzić nie znają przepisów i najlepiej jakby pieszo chodzili z mamusią pod rączke ... szkoda tylko że Ci młodzi kierowcy zdając prawo jazdy mieli w bazie ponad 3 tysiące pytań aby móc zdać zam egzamin teoretyczny nie wspominając o praktycznym zmieniły sie czasy gdy jechało sie za przeproszeniem rozdupconym maluchem a na egzaminie teoretycznym było 100 pytań które kuło sie na blache, szkoda że Ci "STARZY WYJADACZE" wszechwiedzący wszystko o wszystkim co tylko z 4 kółkami związane nie wiedzą że jest coś takiego jak np. jazda na suwak czy też kultura na drodze serio co ci zależy wpuścić jeden samochód ? tobie to dużo nie zajmie a ruch sie upłynni tak samo jak nawet głupi gest podziękowania awaryjnymi sam jestem młodym kierowcą i nie ukrywam że pętle na PCK robiłem ale jak widziałem że mam do tego warunki... a propo rowerzystów których rzekomo rozjedziemy to gwarantuje że jak będzie miał lampke z przodu i z tyłu gdy bedzie ciemno nic mu sie nie stanie i chciałbym też nadmienić że rowerzystą teraz może być byle deb*l a gdy ktoś już ma to prawo jazdy to jednak musi coś sobą reprezentować żeby je otrzymać. Odnosząc sie do komentarza o 3 letnim samochodzie który "objeżdża" 99% "trupów" sądze że nie da sobie rady z 16 letnim 3 litrowym dieslem. Z pełnym szacunkiem ale naprawde wiekszym niebezpieczenstwem jest 70 letni dziadek w okularach który ledwo widzi i ZAPOMINA NAWET O PUSZCZENIU PEDAŁU SPRZĘGŁA I TYRA TO SEICENTO PO RUSZENIU NA TYM SPRZĘGLE PRZEZ 200 METRÓW ALBO JEZDZIE NA WLACZONYM KIERUNKOWSKAZIE W LEWO PRZEZ CAŁE MIASTO zanim zostane zwyzywany za interpunkcje ze nie ma przecinków kropek wszystko jednym ciagiem to naprawde czytając wasze komentarze to aż szkoda stawiać te przecinki czy tam kropki bo to nie ma sensu DZIĘKUJE ZA UWAGE DOBRANOC

Kierowca pojazdów wszelakich 23.08.2016 10:08
Wiem kiedy wolno jeździć rowerem po chodniku trollu a kiedy nie wolno, napisałem wyraźnie poniżej: "za jazdę po chodniku i jezdni gdy obok jest ścieżka rowerowa" więc nie odwracaj kota ogonem, ty w każdym razie nie masz żadnego prawa jazdy. Koniec tematu, wykaż się zdanym egzaminem to wtedy pogadamy. Czytać kodeks i nic nie wiedzieć też można.

Kierowca pojazdów wszelakich 22.08.2016 21:57
A ja podpiszę - papugo powtarzająca bezmyślnie słowa - każdy projekt ustanawiający wymóg zdania prawa jazdy przez rowerzystów (gdy nie mają samochodowego) i od razu zabieranie za: przejeżdżanie po pasach w miejscach niedozwolonych i za jazdę po chodniku i jezdni gdy obok jest ścieżka rowerowa. Aha i oczywiście obowiązkowe badania psychiatryczne by oszołomstwo nie mogło nawet wsiąść na dwa kółka :)

juzek 23.08.2016 06:14
widzisz jaki jesteś TROLL poczytaj sobie Prawo o Ruchu Drogowym to dowiesz się w jakich warunkach wolno jeżdzic po chodniku rowerem ... Uświadomię Ciebie połowa tego oszołomstwa posiada prawo jazdy najprawdopodobniej a przesiedli sie na rowery bo jest na nie moda.... Ale z jednym się zgodzę wkurzają mnie rowerzyści ze słuchawkami na uszach ...

Kierowca pojazdów wszelakich 22.08.2016 14:01
Nie wam, nie wam trollu bo ja tam nie jeżdżę, to po pierwsze. Po drugie jak tacy są owi mieszkańcy pokrzywdzeni to wystarczy jeden telefon pod ogólnie znany numer i sprawa załatwiona. Ale nie monitoring przenieść, najlepiej by owo młodzieżowe zło samo się nagrało i ukarało a "pokrzywdzony" tyłka nie ruszył. Swoją drogą zastanawiam się jak codziennie tam te "wyścigi" się odbywają w sytuacji gdy wiem doskonale że Policja ten teren patroluje o różnych godzinach. Dzięki takim leniom i trollom nasi kochani stróże prawa nie mogą złapać "bandytów" w samochodach :)

sam 22.08.2016 16:06
innych od troli wyzywasz (129) a masz pretensje że piszą trolu do ciebie . Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie - znasz takie przysłowie . Na drugi raz za czym coś napiszesz to pomyśl !

juzek 22.08.2016 18:05
Powiem Krótko na głupotę nie ma rady TROLLU .... Jęzeli ktoś wymyśli projekt aby zabierać Prawo JAZDY ZA przekraczanie prędkości na terenie miasta ... PODPISZĘ OBY DWOMA RĘKAMI !!! Proszę jak obrońca uciśnionych nagle tym młodych kierowców tam się im dzieje krzywda ... nie ważni mieszkańcy tej ulicy ... Prawda ?????

Kierowca pojazdów wszelakich 21.08.2016 23:46
Kolego Silv nie karmmy trolla :) I tak będzie tutaj udowadniał że wszelkie pojazdy silnikowe to zło i trzeba je zwalczać o każdej porze i że najlepszym środkiem transportu jest rower. Najgorsze jest to że uznaje się za znawcę kodeksu drogowego a podejrzewam że egzaminu na kartę rowerową by nie zdał :D I z powodu właśnie m in takich trolli jestem za wprowadzeniem ponownie kart rowerowych dla osób które innych dokumentów uprawniających do jazdy pojazdami nie posiadają.

juzek 22.08.2016 06:16
Ja niczego nie próbuję udowadniać to wręcz przeciwnie To WY próbujecie pokazać , że niema żadnego problemu ..A cały ten list mieszkańców NP to nie istniejący problem , bo co tam ... Przecież nic się nie dzieje jak kilku sobie po 22 poszaleje autami na uliczce osiedlowej ... PRZECIEŻ GDZIEŚ MUSZĄ ĆWICZYĆ ... A trollami to sami jesteście bo nie widzicie problemu , który powstał dzięki wam. Żeby nie wasze szaleństwa to by nikt nie pisał listu o pomoc ...

juzek 21.08.2016 16:05
Bardzo dobrze że ci młodzi ludzie mają pasję i niech ją rozwijają JA JESTEM ZA !!!!! Ale w miejscach do tego stworzonych , TOR WYŚCIGOWY na Miedzianej Górze koło KIELC ... a nie na drogach osiedlowych czy miejskich w póżnych godzinach kiedy ludzie chcą odpocząć po ciężkim dniu lub już śpią !!!! I tutaj jest cały problem .

Silv 21.08.2016 00:03
I znów pochopnie wyciągasz wnioski... Gdzie ja napisałem, że biorę w tym udział ? To, że nie zgadzam się z waszą argumentacją i ją obalam nie znaczy, że lubię to robić :) Jakoś twój post nie brzmiał sarkazmem, ale tonący brzytwy się chwyta :) Na obecną chwile pokazałeś jedynie,że : 1. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. 2. Nie znasz przepisów ruchu drogowego. A teraz odnośnie twojej odpowiedzi : "Tylko podejrzewam że jakby tobie ktoś szalał pod oknami to pierwszy byś dzwonił na POLICJĘ i szukał sprawiedliwości ... " Nie jestem tobą ... " Nie bierzecie pod uwagę że tam też ludzie mają małe dzieci i oni mają prawo do ciszy nocnej ... Ale najważniejsze jest to że WY musicie ćwiczyć manewry autami i nic się dla was nie liczy i cały czas czytam ,, ŻE WY MUSICIE !!!!!" Rozumiem, zatem twierdzisz, że 7 dni w tygodniu po 22 każdy robi ci wyścigi pod domem ? "Jesteście bardzo buńczuczni"- wybacz ale nie ma sensu użycie w tym wypadku bardzo ... Mam wrażenie, że nie rozumiesz znaczenia tego słowa... "Cały czas widze że tylko WY sie znacie na przepisach RD" - Nie, też tego nikt z nas nie napisał... Jedynie, że ty się na tym nie znasz a to wielka różnica... A teraz podsumowując wychodzi na to, że obecnie młodzież nie ma prawa mieć żadnych ale to absolutnie żadnych zainteresowań ..., jedynie powinni siedzieć w domu przed komputerem... Zastanówcie się trochę... Ludzie mają pasję i działają z nią, nie siedzą na ławce i piją, nie zaczepiają ludzi, ale pretensje bo coś robią... Bo rozwijają pasję, szkoda tylko, że większość z was nie pamięta jak w młodości przeszkadzała innym... W sumie czytając twoje komentarze jak i innych mogę wnioskować,że młodzi nie powinni miec żadnej pasji bo nie ważne colubią to komuś przeszkadza

juzek 20.08.2016 14:59
kolego czytać to nie potrafisz : zaproponowałem wam teren Tamy do waszych wyścigów to pan z wpisu 123 odpisał mi że na tamie się nieda bo jest tam ograniczenie do 40 km ??? dlatego odpisałem że to dziwne jest myślenie na Tamie jest 40 km to żle , ale na Nowym Porcie jest 50 km to wolno szaleć .... rozumiesz sarkazm ???? Prawda jest taka że wolicie szaleć w nocy ludziom pod oknami i zakłócać im cisze nocną niż pojechać sobie gdzieś za miasto !!!! Tylko podejrzewam że jakby tobie ktoś szalał pod oknami to pierwszy byś dzwonił na POLICJĘ i szukał sprawiedliwości ... Nie bierzecie pod uwagę że tam też ludzie mają małe dzieci i oni mają prawo do ciszy nocnej ... Ale najważniejsze jest to że WY musicie ćwiczyć manewry autami i nic się dla was nie liczy i cały czas czytam ,, ŻE WY MUSICIE !!!!! ten argument powtarza się tutaj kilkakrotnie ... nikt z was nie bierze do siebie to że to jest zwykła osiedlowa uliczka ... Jesteście bardzo buńczuczni ... Nikt z was nie napisał ani razu : fakt przepraszamy może faktycznie jest za głosno .... Cały czas widze że tylko WY sie znacie na przepisach RD .

Kierowca pojazdów wszelakich 20.08.2016 10:35
Juzek nie znasz znaków drogowych? Kiedy byłeś swoim rowerem na tamie? Tam od 40 lat jest ograniczenie do 40 km/h :) Popieram kolegę Silv, wrzucasz wszystkich do jednego wora i uważasz się za znawcę ruchu drogowego, choć nie jeździsz na co dzień samochodem i nie masz o tym bladego pojęcia a przepisy jako rowerzysta i pieszy łamiesz zapewne nie rzadziej niż kierowcy czterech kółek.

juzek 20.08.2016 11:21
Hmm dziwne myślenie na Tamie jest 40 km to żle , ale na Nowym Porcie jest 50 km to wolno szaleć ??? Jeśli kogoś obraziłem to przepraszam . a co do palenia to niestety nie pale papierosów...

Silv 20.08.2016 12:45
A gdzie kolega napisał, że jest to źle a tamto dobrze ?? Umiesz czytać ze zrozumieniem ? Napisane jest tylko, że nie znasz się na przepisach ...

Silv 20.08.2016 09:50
Kolego i tu jest twój problem... Nie odróżniasz ludzi z pasją od debila, który zasuwa przez miasto ..... Ile razy kolego przeszedłeś w niedozwolonym miejscu ? Czy zawsze przechodziłeś min 100m od pasów ? Czy nigdy nie paliłeś papierosa w miejscu publicznym ? Mam wymieniać dalej ? Prędkość zawsze dostosowujemy do warunków... Przepuszczanie pieszych nie jest tak złe jak myślisz jest dużo lepiej niż kilka lat temu...Poza tym wpływ na to też mają sami piesi... bo ludzi się zatrzymają a ci przejść nie chcą no bo po co ... no bo on czeka na znajomych albo sobie poprostu gadają przy przejściu czy myślisz, że takie sytuację nie wkurzają kierowców ?? Jak zmienią prawo będzie trzeba się zatrzymywać na razie tak nie jest... Zapoznaj się z przepisami zanim walniesz kolejne głupstwo dobrze ? Hm a kolego od czego jest droga rowerowa? .... Po co wam droga rowerowa jak wolicie korzystać z pasa ruchu ?

Juzek 20.08.2016 08:04
Z tą prędkością faktycznie mała pomyłka po 23. jest 60 km sorry za błąd. Są auta w Tomaszowie które jak jadą to dają hałas niesamowity .... Szanowny Kolego właśnie ostatnio 2 dni temu taki mistrz kierownicy w wieku 31 lat zabił 2 miesięczne dziecko na przejściu dla pieszych w Sochaczewie , bo mu się pomylił tor wyścigowy z normalną ulicą i zapieprzał ponad 130 przez miasto .... Ilu z was jeżdzi przepisowo po mieście i szanują przepisy RD ??? No słucham ??? Ilu z was dziennie łamie te przepisy drogowe ??? A co do tego twojego dziadka to bardziej on jest bezpieczny niż WY którym to się wydaje że potraficie na drodze wszystko !!!!! A już przepuszczanie pieszych na pasach to jest dalekie w Tomaszowie do normy ... Czasami trzeba stać po kilkanaście minut przy niektórych przejściach aż ktoś się zlituje i się zatrzyma a przecież Pieszy ma ponoć pierwszeństwo !!!! I na koniec powiem tak sprawdzanie tych wariacji jak to określamy lepiej testować na torach, nikomu żle nie życzę , ale oby nie doszło do tragedii ... Kiedy wyjedzie wam w nocy jakiś zabłąkany rowerzysta wracający np z pracy , bo wtedy będzie za póżno i znając życie to bedzie jego wina bo po co tamtędy jechał przecież mistrzowie KIEROWNICY szlifowali swoje doświadczenia drogowe .... Panowie chcecie szaleć macie wolny parking na Borkach lub prostą na Tamie ...

Silv 19.08.2016 22:28
Kolego po 23 to jest 60 km/h trzeba się trochę zorientować w temacie zanim się coś zacznie pisać :) Oczywiście wszystko można sprawdzić i nawet do tego zachęcam ... ale czemu nazywasz to wariactwem to już tego nie rozumiem ... Może tego nie wiesz ale większe zagrożenie na drodze robi dziadek, który raz w tygodniu jeździ do kościoła i przepisów zna tyle co nic niż tacy kierowcy, którzy ciągle sprawdzają różne jak to nazywasz wariację :) No kolego juzek ko 23 już na drogach jest spokój więc jest mniejsze zagrożenie niż to o którym piszesz :) A ja na miejscu twoim to najpierw poczytał bym ustawę, kodeks karny itp zanim wymyślisz kary, które w naszym prawie nie obowiązują..

juzek 19.08.2016 20:15
cytuję: Cisza nocna to nie jest zakaz poruszania się samochodami po mieście jeśli faktycznie tak chciałbyś zrobić to zamieszkaj na osiedlu strzeżonym i tam ci nikt nie będzie po osiedlu jeździł, natomiast dopóki droga jest miejska to takiego zakazu nie ma... ok / ale na terenie miasta obowiazuje kolego 50 km/ h ., mało tego zawsze można sprawdzić te wasze wynalazki jakie macie ciche tłumiki !!! Poza tym kolego Silv wygłupy i wariacje na drodze po 22.00 to nie relax ale stwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym !!!! Ja na miejscu POLICJI nakladałbym wam mandaty z najwyzszej półki a nawet konfiskował auta ... Nie umiesz spokojnie jeżdzic nim po mieście to , bedziesz chodził pieszo !!!!!

Satyryk. 18.08.2016 08:44
Przenieść tę rajdową część drogi do Aleppo w Syrii tam chłopcy napewno się rozerwią a niejeden z Isis wysadzi ich gratis pod szkołą.

kiki 15.08.2016 11:37
Najlepiej zainstalować tam stały posterunek Policji. Można do tego wykorzystać emerytowanych policjantów za dodatkową opłatą. Skończą się wówczas rozróby w tym miejscu dzielnicy.

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Wczoraj, 14:59 Liczba komentarzy: 4 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 5
Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama