Inwestycje drogowe są bez wątpienia potrzebne. Nasi czytelnicy zwracają, że należy je jednak prowadzić "z głową". Prezentowane poniżej fotografie przedstawiają realizowaną przez Gminę Tomaszów budowę drogi w Łazisku. Okazuje się, że nikogo nie obchodzą ptaki i ich okres gniazdowania. Liczą się cele nadrzędne
26.04.2017 09:23
(aktualizacja 17.08.2023 15:23)
1/2Kogo obchodzą wstrętne ptaszyska
2/2Kogo obchodzą wstrętne ptaszyska
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
m&m
29.04.2017 06:59
Od 45 roku w Polsce powierzchnia obszarów zalesionych zwiększyła się z 20 do 30% powierzchni kraju. Jak się mają do tego drzewa wycinane przy drogach? Albo prywatnych dzialkach? Ludzie ochloncie troszkę i używajcie rozumu. Generalnie Polacy potrafią się obchodzić że swoimi drzewami. Ale jak jeden z drugim za dużo tv się naogląda, gdzie politycy postanowili swoje fronty przenieść również na ten temat, to co się dziwić.
klug
27.04.2017 15:07
Przeszkadzające, komuś, drzewo ten ktoś powinien przesadzać, a nie ścinać.
Howgh!
do wpis 17 i innych
27.04.2017 12:57
pokrewnych myślicieli. Czytając jakże złote wypowiedzi .. niby jesteście w swoim mniemaniu , w duchu , wymowie - mądrością absolutną , a jednak w tym przypadku brzmi to jakoś anachronicznie . Można odnieść wrażenie ,że jednak daleko odporni na uelastycznienie wszelakich dzisiejszych prawd ( hołubiąc tylko swoje przemyślności ) Powiem więc uprzejmie : twórco 17 korzystając z dobrodziejstw natury , (a nie szarego betonu) posłużę się swoją wiązką aksonów , punktem widzenia tego tematu , pewną przenośnią . - Ta banalna niby wycinka ! to symbol kropli w morzu ,ale jakże ważny ! To jest jeden z końcowych oddechów agonii ..teej ziemi... i umysłów wielu. ( Szkoda , że pisklęta wyklute na tych drzewach będą musiały odfrunąć z polskich lasów wcześniej ,czy później) Ostaną się być może ? tylko stare : kruki ,wrony ze rzeźliwym wtórowaniem kraczących srok... ) Człowiek świadomy - jeśli ma szacunek do samego siebie to wie jak ważna jest koegzystencja z dobrami natury. Jeśli ktoś nie potrafi odróżnić tej kwestii od napadów swoich histerii - to chyba sam ma serce skamieniałe od srebrników , a rozum zawinięty w rolkę papieru nie koniecznie toaletowego . Już dzisiaj osobnik o tak charakterystycznych przypadłościach : dla swojej zdrowotności ..? winien robić zapasy i wyciskać soki z brzozy - nie tylko na swój użytek ,ale też zadbać o swoich popleczników . Warto więc! skupić się na maxa , bo za chwilę braknie natury i drzew osłaniających . Dla miłośników ,,obsry...ania,, , a zwłaszcza takich co wygód namiętnie szukają ,a wycinają piękne drzewa i niszczą naturę może nastąpić szok .Kiedy to przyjdzie moment ,gdy nagle będzie ,,trza ,, wychodzić na nieosłonięte wychodki i ,,dupu ,, wystawiać na mocne wiatry , mrozy albo kleszcz może gdzie wlezie : , żaden dąb nie zaszeleści i nie ochroni , bo wkoło sucha ziemia , blaszane molochy i znikąd nie uwidzisz życia.
Właśnie!
28.04.2017 13:26
Co to za grafomania? Po co tyle wykrzykników, pytajników, myślników, kropek, wielokropków? Prościej nie można? Wystarczy napisać po polsku...
z całą uprzejmością
29.04.2017 17:09
czasami nie można ,ale zawsze po swojemu.... Prościej to może leżeć wkrótce cała ludzkość jak ,starożytna , mityczna Atlantyda .Dużo by mówic ..i chyba mi się nie chce , bo to wymaga wiedzy bardzo dużej wręcz transcendentalnej ,świadomości ,intuicji , prostego widzenia i naturalnego dialogu dla chcącego umysłu oczywiście. Co mamy teraz ano cały wachlarz matrixa i bajerów. Jeśli chodzi o lasy polskie to co w niebie , na ziemi i dużo w ziemi , a pszczoły giną od chemtraits i wymyślili robociki do zapylania ...Polska to naprawdę dorodna część Europy w różnych dobrach ..warto zapoznać bogactwa wszelakie - nie tylko interpunkcyjne... ps, w naszej rodzinie brat nie stosuje żadnych znaków , a inny pisze z tzw. bykami ,siostry niczego nie piszą ,bo mają wciąż paznokcie pomalowane , a brat co macha poprawnością nic nie pisze - miłego wolnego czasu..
m&m
27.04.2017 08:53
O co ta chryja? A gdzie widać gniazda? Drzewo można rżnąć nawet w okresie gniazdowania, jeżeli nie ma na nim gniazd. Nie ma zniszczonych gniazd- nie ma sprawy. Pseudoekolodzy dajcie żyć.
♥
26.04.2017 19:15
Albert Einstein miał powiedzieć, że gdy wyginą pszczoły, to ludzkość przetrwa najwyżej cztery lata.
http://pl.blastingnews.com/spo...31405.html
W Polsce w Karkonoszach masowo wymierają pszczoły. Zwykle zimą pada około 2 proc. owadów, a obecnie 65%.
http://www.agropogoda.pl/masow...ie-pszczol
Będziemy musieli tak jak chińczycy ręcznie zapylać rośliny.
werty
27.04.2017 10:53
pszczoły na Dolnym Śląsku prawdopodobnie giną ze względu na chemie lub gmo używane w Niemczech wiec nikomu to nie będzie przeszkadzać, mało tego wkrótce dowiemy się że to były "polskie faszystowskie" pszczoły
Kościół Św. Idziego
26.04.2017 18:09
Czy znajdzie się chętny do wycięcia drzewa rosnącego przy kościele Św. Idziego w Inowłodzu od strony drogi biegnącej do do Zakościela? Gdy w Inowłodzu spojrzy się na kościół z drugiej strony Pilicy, widok jest niemal niezrównany. Niemal, bo rosnące tam drzewo przesłania dość mocno sylwetkę kościoła. Szkoda, bo i cudowny widok zakłócony, i niejeden przejeżdżający tamtedy kierowca nawet nie zauważy kościoła. A mogłaby to być najlepsza reklama dla Inowłodza. Właśnie widok kościoła. Gdyby nie to drzewo nieszczęsne...
A ja się cieszę,
26.04.2017 18:03
że nareszcie wycięto drzewo na parkingu przy ING Banku. To dopiero było chore, że na prywatnym terenie trzeba było tak układać kostkę, aby ominąć rosnące tam i przeszkadzające drzewo. Przynajmniej kierowcy (ci mniej doświadczeni) odetcznęli z ulgą, bo parkowanie przy ING Banku będzie mniej stresujące. Nareszcie trochę normalności w tym kraju!
Alinka
26.04.2017 15:54
Kto wyciął dziś rano drzewa na końcu ulicy Hallera przy Kapliczce? mieszkańcy są tym czynem bardzo zbulwersowani a nawet żądni wymierzenia złoczyńcy samosądu. Piękne drzewa były uroczym zwieńczeniem prawie stuletniej odbudowanej niedawno tu Kapliczki. Kto to uczynił niech się przyzna...
Marek
26.04.2017 16:07
odpowiedż jest prosta- to droga powiatowa za którą odpowiada pan starosta, jak i rosnące przy niej drzewa swój los jemu zawdzięczają
Norek
26.04.2017 20:46
Pilarz widocznie pomylił kapliczki i wyciął nie te drzewa, może był po kielichu, widziałem to puste miejsce po drzewach ,makabra.
Hieronim
26.04.2017 11:53
Tak! NIE BUDUJMY ŻADNYCH DRÓG BO ZGINĄ DŻDŻOWNICE ALBO INNE WYBITNIE ZAGROŻONE WYGINIĘCIEM KAŻDEGO ŹWIERZAKA!
Autor tego tekstu to chyba jakiś nie w ten czas jest! Człowieku! To jest CENA postępu! Dodatkowo - te ptaki NIE SĄ zagrożone wyginięciem a zatem twoje pieprzenie to tylko pieprzenie!
Ng
26.04.2017 11:31
W kontekście ustawy ministra Szyszuni należałoby zapytać raczej jaki sens ma budowanie dróg, skoro wkrótce nie będzie miał kto po nich jeździć. Bo zdechniemy z braku tlenu. Taką rabunkową gospodarkę prowadzi się nie tylko w Polsce. W Amazonii też lasy idą pod topory, bo co tam tlen. Ważne, żeby hajs się zgadzał. A że trzeba będzie się przestawić na oddychanie azorem np to przecież pikuś. Ewolucję odgórnie się zarządzi. Banda kretynów, która swój dom oblewa benzyną i rozpala w nim ognisko
Do tego dochodzi zaburzanie ekosystemu, poprzez eliminację kolejnych gatunków, zmianę ich siedlisk itp chorą ingerencję
26.04.2017 18:01
Głupoty piszesz. Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz. W Polsce coraz więcej się sadzi, a Szyszko wycina Puszczę Białobrzeską dla ochrony paru bzdurnych owadów. To sens działania UE, bronimy za wszelką cenę siedliska żuczka, nawet za cenę wycięcia starodrzewu.
kiki
26.04.2017 11:10
A po co drogi w Łazisku, skoro można łazić gdzie się chce i po czym jak popadnie.
Barbarzyńcy !!! Nawet ptaki im wrogiem. Hańba.
obserwator
26.04.2017 10:47
Mieszkańcy Łaziska już zacierają dłonie, ceny okolicznych działeczek znacząco pójdą w górę bo to świetny teren dla inwestorów.
snarki
26.04.2017 10:38
Co autor miał na myśli pisząć ten artykuł???
Jak maja być budowane drogi, skoro ni emożna wyciąć drzewa bo akurat ptaszki na nim zorganizowały sobie swoje gniazda???to jakś żart.....Ekolodzy jak widać nie będą użytkować nowych dróg bo im hornor nie powinien na to pozwolić, PRAWDA???a może budżety sie pokończyły i trzeba wyrwac parę groszy na bieżąca działalnosć ekologów...
asto
27.04.2017 10:55
Nie chodzi o to żeby nie budować dróg i nie wycinać drzew jeśli to konieczne, tylko żeby wycinać je po za okresem lęgowym, niby co? urzędnicy w kwietniu się dowiedzieli że droga tam powstanie, to w lutym tych prac nie mogli prowadzić?
ptaszek
26.04.2017 10:34
Walczymy o przetrwanie szanowny autorze poprzedniego wpisu.Wymieranie kolejnych gatunków to coraz bliższy koniec homo sapiens.Chyba warto o tym pomyśleć zanim będzie za późno!!!
sowa
26.04.2017 10:56
tak, owszem ,ale skad pieniazki na tą walke bierzecie? Zastanawiales sie kto tobie i podobnym finansuje tą zabawe?
Ola
26.04.2017 11:56
W Niemczech ekolodzy nie mamrotają tak, tylko przed wycinką drzew zakasają rękawy i przenoszą ptasie gniazda w bezpieczne miejsce. To są prawdziwi ekolodzy a nie tacy jak u nas lokalni maruderzy, co tylko zganiają winę na innych.
Właśnie!
26.04.2017 18:10
Siedząc przed kompem też zatruwasz środowisko. Pomyśl o tym, nim będzie za późno!!!
Właśnie!
26.04.2017 10:06
Po co budować drogi, skoro obrońcom przyrody są one niepotrzebne? Obrońcy przyrody, podobnie jak ptaki, mają skrzydła i fruwają. Bo czasami głupota potrafi fruwać.
Poirot
26.04.2017 11:04
jeśli głupota potrafi fruwać to z pewnością ma większy zmysł ,niż zabetonowany mózg .
Właśnie!
26.04.2017 18:11
Nie ponoszę odpowiedzialności za stan twojego mózgu. To, że masz zabetonowany, to twój problem, nie mój.
Napisz komentarz
Komentarze