Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 23:05
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Taksówkarze w odwrocie. Uber zabija legalnych przewoźników

W najnowszym wydaniu magazynu Wired ukazał się artykuł Mirandy Katz na temat coraz liczniejszych samobójstw wśród nowojorskich taksówkarzy. Motywacje samobójców są prozaiczne. Świetnie znający miasto, od lat opłacający licencje i wszelkie podatki kierowcy żółtych aut które na całym świecie stały się symbolem Ameryki są wypierani przez ludzi z ulicy dzięki firmie, która działa na granicy prawa.

Ktoś z Państwa korzysta z Ubera w Tomaszowie? Jaka jest skala zjawiska w naszym mieście? Czy można oszacować ilu kierowców prywatnych aut dorabia w ten sposób? Stanowią realne zagrożenie dla tomaszowskich taksówkarzy? Czy ten zawód w Tomaszowie ma jeszcze jakieś perspektywy w czasach gdy auto na chodzie można kupić z 2 tysiące złotych? I w końcu czy ustawodawca powinien znieść licencje, by każdy z nas kiedy tylko przyjdzie mu na to ochota mógł legalnie odpłatnie przewieźć pasażera po zatrzymaniu się na ulicy i głośniejszym zadeklarowaniu: "halo, jestem przez dwie godziny taksówkarzem, wydaje mi się, że znam miasto, mogę kogoś odpłatnie przewieźć?"


Tekst Mirandy Katz 
Why Are New York Taxi Drivers Killing Themselves?
https://www.wired.com/story/why-are-new-york-taxi-drivers-committing-suicide/

 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

MG 19.04.2018 00:55
Może tak być. Nawiązałem do tekstu z Wired.

dociekliwy 13.04.2018 14:25
a jakie są pozostałe statystyki dotyczące samobójstw? Jaki procent z pośród osób odbierających sobie życie stanowią osoby wykonujące zawód taksówkarza?

Wuj Tom włożył swój łom siostrze Hilary prosto do 19.04.2018 00:24
szpary. A jaki procent spośród wszystkich pedofili to księża? A jaki rabini? By się nie okazało, że proporcje są nieprzyjemne... Wzrosła ilość samobójstw wśród taksówkarzy w NY i tyle. Resztę sobie szukaj sam.

Misiek 12.04.2018 09:35
Kilka razy przeszło mi przez myśl, żeby sobie trochę dorobić w uberze

m&m 11.04.2018 19:56
Złośliwy z ciebie typ Panie Grazynski. Co Cię to obchodzi gdzie i na co ktoś wydaje swoje pieniadze. To wyczuwanie mentalności brzmi dziwnie .Ile w tym komentarzu jadu, że ktoś chce dobrze zagospodarować swój budżet.

18.04.2018 19:41
Okradając kogo innego

08.04.2018 04:32
Jeździłem wielokrotnie na Dworzec z rogu św. Antoniego / Głowackiego. Wcześnie rano. Za 10 zł przy włączonym taksometrze. Teraz pewnie nie będę musiał bo Witko wzmocnił MZK i jest więcej połączeń. Za Zagozdona i wcześniejszych nie było. Innowacja Ubera jest tym samym co sprzedaż bez nabicia na kasę w sklepie. Cała innowacja. Oszustwo z aplikacji. Poza tym jaki zawód pan wykonuje? Nie taksiarz, a pan taksówkarz. Nie korzystasz, nie korzystaj, nie obrażaj.

Lidia 06.04.2018 15:48
Jeśli muszę korzystać z jakiegoś przewozu to tylko uberem

08.04.2018 04:36
Urzędniczką pewnie jesteś albo córką urzędniczki. Swoje "pieniążki" muszą być na czas by można było sobie coś zaplanować, po marketach w Łodzi po wyprzedażach pochodzić by coś taniej chapnąć, a jak kto inny żyje, co to mnie obchodzi. Wyczuwam tę mentalność.

Tomaszowianin 06.04.2018 04:27
Za każdym razem kiedy potrzebuje transportu wybieram Uber. Dlaczego? Dlatego że to ja wiem z kim będe jechał, jakim samochodem i z góry wiem ile Mnie wyniesie podróż.Nie ma tutaj żadnej mowy o kantowaniu klienta. Wiekszosc zlotów z Tomaszowa nie dosc ze stare pryki, taksometry wylaczone to biora nawet juz 30zl po miescie. Kpina.

maniek 05.04.2018 20:26
Ceny TAXI w Tomaszowie to chyba są jak w Nowym Yorku 8zł początkowa, 4zł za km. Noce czy w święta to już całkiem kosmos, kiedyś w niedzielę zapłaciłem za kurs od Szpitala do Bema przy jednostce 18zł - to jest 2km. Po tym kursie nie korzystam już z TAXI w Tomaszowie. Jechałem w Szczecinie ostatnio Radio Taxi - 2,90zł początkowa 2,30zł kilometr, za całą trasę 2,5km do zapłaty 8,40zł - tyle co za samo wejście do TAXI w Tomaszowie, dałem 10zł bez reszty bo uważam, że to adekwatna cena.

06.04.2018 19:04
Uber nie płaci za nic, więc i ceny niższe. Co w tym innowacyjnego? Zwyczajnie nieuczciwa konkurencja. Z taksówkarzem tez sie można umówić co do ceny.

ARIEL 07.04.2018 00:30
Umawianie się z taksiarzem to też szwindel bo wtedy nie włącza taksometru i nie płaci podatku czyli tak samo jak w Uberze.

MG 19.04.2018 00:53
Większą konkurencja, niższe ceny. Nie chcę by to zabrzmiało wulgarnie ale dziewczyny w Warszawie też się taniej cenią jeśli chodzi o seks niż w Tomaszowie. W sensie, że za 100 zł jeśli dłużej poszukasz na najpopularniejszym portalu znajdziesz kogoś naprawdę ładnego. Może nie w nocy i na łapu capu ale tak z tygodniowym wyprzedzeniem na pewno. Poza tym jeśli szanuje się partnerkę (przychodzi się umytym, nie pijanym, kupi się rajstopy jeśli wiesz jakie nosi, a chcesz porozrywac na niej), to te znajomości trwają dłużej. Gdy zmieni numer to ci napisze SMSa itd. Na święta życzenia się wysyła. Nie trwa to w nieskończoność, kiedy nawet ten numer który Ci poda przestaje być aktywny, ale czasem zdaza się jakaś dłuższą relacja. U nas byly trzy panie...i że tak powiem nie w moim guście, by nie obrażać nikogo. Starsze, trochę więcej ciałka, podwójny podbródek. Nie ma już zakładki na Odlotach z naszym miastem ale gdy była to 3-4 panie były. I ceny od 150 w górę :( Chciałem się wyoutowac jakimś tekstem na ten temat, ale może by nie przeszedł, a nie chce też Redaktora w kłopotliwej sytuacji stawiać. Ale warto by było porozmawiać publicznie po pierwsze o zniesieniu celibatu w KK, bo to jest głupota i źle wpływa na wizerunek Kościoła w Polsce, gdy ludzie na wschodzie to akceptują że ksiądz bliżej żyje z jedną z pań i dłużej w lesie latem siedzą, to powinno być zniesione (nawet zinesc kosztem oderwania się od Watykanu, a teraz jest dobry moment. Co do majątku mogą nam skoczyć. Przejmuje po prostu Państwowy Kosciół Katokicki i co? Wojnę wywoła papiez? Trzeba by było głęboko zinfiltrowac struktury kościelne, zablokować w jakiś klasztorach ewentualnych oponentów, a reszcie ogłosić zmiany i albo akceptujesz albo wychodzisznze struktury), no i właśnie o uprawianiu seksu za pieniądze. Czy to jest źle, czy zawsze źle? Mnóstwo niepotrzebnej hipokryzji. Umawia ja się dwie strony na usługę i... najczęściej jest bardzo przyjemnie. Cudzoloży się jeśli ona jest sama i ja jestem sam? Oszczedzilibyśmy wielu ludziom rozbitych małżeństw i cierpienia. PS by było jasne, nie jestem księdzem, ani nikomu nie obiecywałem wierności w obszarze mojej seksualnosci. Przy rozmowach prywatnych zawsze staram się po kilku tygodniach znajomości wspomnieć o tym. Bo wiem, że ludzie różnie reagują, a ja sobie tak z przerwami na zwiazki od drugiego roku studiów... Zależy mi trochę by to napisać, by potem nie było że hipokryta PiSowiec itd. Tak samo z gejami / lesbijkami. Zalegalizować. Chcą się żenić, proszę bardzo. Kaczyński powinien nam taka niespodziankę przed śmiercią zrobić. To by gęby wielu pootwieralo.

amator 05.04.2018 18:31
Uber zmienił rynek, hahaha dobre. Śmierdzące złotówy, z autami nadającym się jedynie do utylizacji. Wolę rower niż Januszy

m&m 04.04.2018 20:09
I w ogóle co to znaczy: " uber zabija legalnych..."? Czyli co? W domyśle uber to nielegalny szwindel? Bo robią to inaczej ( przy tym chyba lepiej dla klientow)? Powinno im sie bic brawo za pomysł na dobry biznes. Skoro oni moga, to reszta rynku powinna brak jakiś przykład, a nie płakać.

multi99 05.04.2018 19:15
Ci co jeżdza na UBerze nie płaca składek ZUS , podatków , nie opłacają koncesji na przewozy a normalni Taksiarze muszą na to wszystko zarobic ... Dlatego UBER to szwindel ....

m&m 05.04.2018 19:56
Jada na tym patencie na całym świecie. Klient zadowolony i to się liczy.

Ginger 04.04.2018 13:58
zdecydowanie uważam, że uber zmienił rynek. Ale jest to zmiana na lepsze - w końcu zaczęto bardziej starać się o klienta.

m&m 04.04.2018 11:13
Pitolenie o znajomości topografii miasta można odłożyć do lamusa. W czasach smartfonów można sobie, korzystając z darmowego oprogramowania, włączyć trasę w dowolnym mieście i jeszcze wybrac odpowiednia w zależności od natężenia ruchu. Niektorzy starzy taksiarze siedza jeszcze mentalnie w dawnych czasach i trudno im sie przestawić i przystosować do nowych oczekiwań klientów, którzy co raz większym stopniu są przyzwyczajeni, że przez telefon, w dwie minuty można sobie szybko kupić i zamówić dowolną rzecz . W tym kurs taksą.

MG 04.04.2018 16:29
Tylko rozumu nie można nadal kupić.

Jasiek 04.04.2018 09:56
Każdy, kto odrobinę zna się na badaniach naukowych wie, że związek przyczynowo skutkowy między dwoma zmiennymi nie jest tak oczywisty, jak zasugerował twórca tego artykułu

? 04.04.2018 16:29
Ponieważ?

Jasiek 05.04.2018 10:17
na jedną zmienną może mieć wpływ wiele czynników. A jeżeli nie przeprowadzi się rzetelnych badań i nie sprawdzi się występowania korelacji wśród obserwowanych zjawisk, to równie dobrze można powiedzieć, że nowojorscy taksówkarze popełniają więcej samobójstw bo jesienią zapadają na depresję

henio 03.04.2018 07:37
Rozwoju nie da się zatrzymac. Uber to wyzszy poziom. Kazdy moze byc taksowkarzem, bo od topografii mam GPS, ktore wiedza gdzie sa korki i jak je ominac. Rozliczyc z kierowca ubera mozna sie przez program, bezgotowkowo, zamowic w dowolnej chwili i zawsze wiadomo gdzie jest taksowka. Jest bezpiecznie, milo i nowoczesnie. Jak Tomaszow chce byc zasciankiem, to bedzie. W miastach dookola nas dziala to doskonale. Jezdzilem Uberem w 3-miescie, jezdzilem w Warszawie, Walencji, Bangkoku. Dlaczego mamy byc gorsi.

Znam Etm 02.04.2018 17:04
W Tomaszowie wystarczy znać trzy strategiczne punkty -Aleja Zasłużonej Dla Tomaszowa Wielkiej Wandy Panfil,ulice Księcia Grada i Rondo M i L Kaczyńskich -pozostale mniej znane ulice takich osób jak Sienkiewicz,Grot Rowecki,Pilsudski i inne o mniej znaczącym wkładzie w historii Polski znajdują się na obrzeżach

multi99 02.04.2018 18:57
Skoro dla Ciebie GłÓWNA ulica a raczej ALEJA Piłsudskiego znajduje się na obrzeżach miasta To jesteś KRETYNEM do potęgi N..

02.04.2018 19:46
Ulica nie Księcia Grada, tylko Księdza Grada.

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 4 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 5
Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama