Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 23:04
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Od kilku lat czekamy na normy jakości

Niezwykle cieszy mnie, że temat smogu - tak istotny dla naszego zdrowia - jest podnoszony w przestrzeni publicznej. Mam ogromną nadzieję, że osoby reprezentujące różne środowiska nie zajmują się tą kwestia tylko z powodu zbliżających się wyborów. Podnosząc ten niezwykle istotny dla nas wszystkich problem, warto pochylić się nad tym zagadnieniem całościowo.

Do tematu podchodzimy niezwykle poważnie i uczciwie. Stąd pomysł zainstalowania czujników powietrza w naszym mieście. Tak, by każdy miał świadomość czym oddychamy. Przypominam, że na dziś posiadamy najgęstsza sieć czujników powietrza w Polsce. Cały system, wymyślony przez polską (jeszcze niedawno małą) firmę składająca się młodych, kreatywnych studentów, jest rozwiązaniem bardzo tanim, a oferującym produkt wysokiej jakości. To dzięki temu rozwiązaniu, wszyscy zyskaliśmy możliwość śledzenia jakości powietrza w naszym mieście i to dzięki temu systemowi różne osoby mogą o problemie smogu rozmawiać, bazując na sprawdzonych i kompleksowych danych. I jak widać czynią z tego narzędzia użytek. 

 

Dużo samorządów zwracało się do nas z prośbą o pomoc w zbudowaniu podobnego systemu w ich miejscowościach. W Łodzi, na którą się powołuje w ostatnim tekście Pani Barbara Klatka, podobne rozwiązanie (choć w daleko mniejszej skali) ma być dopiero wdrażane. Podejście do rozwiązania problemu musi być wielowymiarowe. Gdyby recepty były tak proste, już dawno byłyby wdrożone. Niemniej bardzo cieszy fakt, że od niedawnego spotkania, na którym kilka osób żądających bezwzględnego karania bardzo wysokimi mandatami mieszkańców Tomaszowa, zdążyło zapoznać się z obowiązującym w Polsce prawem i obowiązującymi procedurami.

 

Dla przypomnienia, Straż Miejska posiadająca upoważnienie wydane przez prezydenta miasta może wejść na posesję i zbadać rodzaj paliwa używanego do ogrzewania. W przypadku stwierdzenia spalania odpadów może nałożyć mandat w wysokości do 500 zł. Gdyby osoba nie zgodziła się na przyjęcie mandatu, pobiera się próbkę popiołu i wysyła do akredytowanego laboratorium, a później można skierować sprawę do sądu, gdzie wysokość grzywny może sięgnąć kwoty 5000zl plus koszty badań i procesowe.

 

Strażnicy miejscy są przeszkoleni w badaniu używanego do ogrzewania paliwa oraz do ewentualnego pobierania próbek. Dodatkowo niemal każdorazowo dokładnie informują jakie paliwo i w jaki sposób może być w domowym kotle używane. Każda osoba specjalizująca się w zagadnieniach smogu, doskonale wie, że nie ma skuteczniejszej metody walki ze smogiem niż kontrole Straży Miejskiej i edukowanie jak i czym palić.

 

 

Od kilku lat czekamy na normy jakości paliw stałych, które mogą być stosowane w domowych kotłach i wielka szkoda, że normy te nie zostały wprowadzone przynajmniej 10-15 lat temu. Dziś bylibyśmy w całkiem innym punkcie. Niemniej dobrze, że w końcu normy staną się faktem. Wymagało to jednak decyzji na poziomie rządowym. Trudno, żeby władze samorządowe, badały co prywatni przedsiębiorcy sprzedają na składach węgla, bo nie jest to zadanie samorządu, ale rządu właśnie! Osoby, od lat związane z samorządem powinny to wiedzieć…  

 

Trudności z walką ze smogiem jest więcej, nie kto inny jak rząd PO-PSL wprowadził do systemu wsparcia dla rozwoju sieci ciepłowniczych kryterium efektywnego systemu ciepłowniczego. Brzmi ciekawie, ale kryje się za tym wymóg, aby produkowane ciepło w przynajmniej 50% pochodziło ze źródeł opartych o odnawialne źródła energii lub 75% z wysokosprawnej kogeneracji (czyli procesu jednoczesnej produkcji energii elektrycznej i cieplnej). Wprowadzenie tego wymogu, wyłączyło z systemu wsparcia rozwoju sieci niemal 95% przedsiębiorstw ciepłowniczych w Polsce! Warto to przypomnieć tym, którzy mają pamięć dobrą, acz krótką.

 

Niemniej nie poddaliśmy się i przygotowaliśmy wniosek o taką rozbudowę miejskiej ciepłowni, aby to kryterium spełnić, choć trzeba wiedzieć, że faktyczna rezerwa mocy do produkcji ciepła w naszej ciepłowni jest jeszcze wystarczająca do podłączenia do niej przynajmniej jednej całej dzielnicy naszego miasta. Koszt tego przedsięwzięcia to około 25 mln złotych. Po raz pierwszy przygotowaliśmy też program rozbudowy sieci ciepłowniczych w całej południowej części miasta. Dokładnie zinwentaryzowaliśmy liczbę nieruchomości, ich zapotrzebowanie na ciepło, długość sieci i przyłączy, które trzeba wybudować, koszty budowy sieci oraz koszty zakupu węzłów. Nikt przed nami nie podjął się tego zadania, a przecież oczywistym jest, że bez dobrego przygotowania nie można dobrze prowadzić takich inwestycji.

 

W ostatnich 3 latach spółka ciepłownicza zainwestowała bardzo duże pieniądze w modernizację sieci ciepłowniczych i bardzo intensywnie w rozbudowę infrastruktury. Dzięki temu zdecydowanie zwiększył się zasięg sieci i sprzedaż ciepła. Z wyliczeń spółki wynika, że dzięki tym działaniom, każdego roku, spalanie węgla w Tomaszowie Mazowieckim w indywidualnych kotłowniach jest niższe o około 2500 ton węgla. To pokazuje najlepiej intensywność naszych działań. Przyłączyliśmy do sieci odbiorców, których zapotrzebowanie na ciepło przekracza 10 MW. Żeby zobrazować skalę przyłączeń warto zauważyć, że zapotrzebowanie domu jednorodzinnego na ciepło wynosi 15 kW. Taką ilość ciepła, która została przyłączona do sieci pobrać może niemal 670 domów. Co oczywiste przyłączyliśmy do sieci nie tylko domy, ale właśnie także kamienice, bloki czy nowobudowane obiekty handlowe i inne użyteczności publicznej w naszym mieście.

 

Taka skala inwestycji w przyłączenia i nowych odbiorców powoduje duże zaskoczenie w środowisku ciepłowniczym w Polsce, bo jest to zjawisko rzadko spotykane. Tym bardziej należy podkreślić, że wydanie ponad 15 mln złotych na inwestycje w ZGC pochodzące w głównej mierze z własnych środków to bardzo duże osiągnięcie. Przytaczanie przykładu Łodzi jako miasta przyłączającego śródmiejskiej kamienice do sieci ciepłowniczych chyba nie do końca znajduje pokrycie w faktach. Choć warto dodać, że decyzja o przeznaczeniu tylko dla Łodzi, niemal 3/4 środków na rewitalizację miast z terenu województwa, z całą pewnością nie pomaga, nie tylko naszemu miastu, w pozyskiwaniu zewnętrznych środków na renowację kamienic i w walce ze smogiem. O tym też warto pamiętać. Łatwo mówić, że trzeba przyłączyć kamienice do sieci, nawet gdy mieszkańcy w uporczywy sposób za usługi nie płacą, trzeba jednak pamiętać, że płacimy w zasadzie za to wszyscy.

 

Choć z całą pewnością za chwilę pojawi się artykuł, że mieszkańcy mają duże zadłużenie w ttbs. Pomysł na kamienice miejskie musi być kompleksowy i rozsądny, a nie dyktowany zbliżającymi się wyborami. Na koniec warto zauważyć jeszcze dwie kwestie. Po pierwsze zdecydowanie łatwiej byłoby nam prowadzić walkę że spalaniem odpadów w kotłowniach domowych gdybyśmy mogli zajmować się w sposób kompleksowy odpadami w naszym mieście. I tutaj jak sądzę wielu polityków tak mocno "zaangażowanych" w temat smogu może pomóc nam w działaniach i przekonać zarząd województwa do wpisania kompleksowej regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych do wojewódzkiego planu.

 

To jest działanie realne. Po drugie, spalanie węgla w dobrej jakości kotłach, w sposób znaczący ograniczy problem smogu, bo nie tyle rodzaj paliwa, co jakość instalacji do jego spalania stanowi największy problem. Jeszcze raz podkreślę, nasze działania obejmują wiele różnych, czasami małych zagadnień, ale z problemem smogu poradzimy sobie tylko wtedy gdy będziemy działać kompleksowo, cały czas mając na uwadze fakt, aby ciepło dostarczane mieszkańcom było jak najtańsze!

 

Błażej Spychalski

radny sejmiku województwa łódzkiego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

fctm 12.04.2018 07:47
Sztuczny wymysł na potrzebę Politykierów.

MM 12.04.2018 13:00
Dokładnie. To jest temat "zapachaj dziura" dla perełooo i okolicznych partyjek. PiS buduje, bez podnoszenia podatków zwiększa dochody państwa, poszerze dostęp do dóbr publicznych, a ci prywatnie w domach najpierw patrzą z rozdziabionymi gębami z niedowierzaniem. "Jak to? Udaje się?" Potem na gwałt szukaja dziury w całym. Sami od lat nie potrafią nawet zaproponować nic sensownego. Mamy więc smog, aborcję, walkę o zwierzęta.

jak było kiedyś -25* C 11.04.2018 20:51
Nikomu nie przeszkadzały koksowniki na przystankach

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 4 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 5
Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama