Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 20:49
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Detale, które sprawiają ból

Detale, które sprawiają ból

Tomaszowska oczyszczalnia ścieków przy ulicy Henrykowskiej to obiekt, z którego bez wątpienia możemy być dumni. Zmodernizowana przed kilkoma laty, dziś jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Tym bardziej drażnią detale jakie widzimy przed wjazdem do przedsiębiorstwa. Detale ważne, których ochronę zapisano w polskim prawie, a po ludzku dla wielu z nas są po prostu bardzo bliskie sercu. 01.05.2019 21:00    13    8
Kolejne uszkodzenia w Parku Bulwary. Grożą poważnym wypadkiem

Kolejne uszkodzenia w Parku Bulwary. Grożą poważnym wypadkiem

Nasi czytelnicy proszą o pilną interwencję w sprawie uszkodzonej kładki na placu zabaw dla dzieci w oddanym niedawno do użytku parku Bulwary. Liczymy na szybką reakcję służb miejskich 01.05.2019 16:44    1    2
Dziękuję za ekspresową naprawę fontanny

Dziękuję za ekspresową naprawę fontanny

Trzy dni temu przed godziną jedenastą zgłosiłem portalowi NaszTomaszów.pl usterkę w postaci zapadniętej płyty w głównej fontanny w Parku Miejskim Bulwary. Po godzinie osiemnastej wybrałem się na spacer i jak zauważyłem wszystko już zostało naprawione! Dziękuję Portalowi i Służbom Miejskim, za skuteczne i bardzo szybkie załatwienie sprawy. Trwało to zaledwie kilka godzin. Naprawdę jestem pod wrażeniem. 27.04.2019 13:05    4    7
Nie chcą zabrać... trzeba spalić

Nie chcą zabrać... trzeba spalić

Na szczęście jest wiosna i smog wiszący w tomaszowskim powietrzu nieco zelżał. Za to przez całą zimę słuchaliśmy o tym, że źle wyedukowani, niesforni i źli mieszkańcy wrzucają co popadnie do przydomowych palenisk, przez co trują nas na potęgę. Najczęściej o problemie dyskutują rezydenci blokowisk, na których śmietniki wyglądają niczym wojenne pobojowiska a segracja odpadów ma charakter jedynie symboliczny i teoretyczny. Dochodzi do tego problem śmieci wywożonych do lasu. Dziwicie się, że jest źle? Cóż, każdy ma prawo do zdziwienia. Ale popatrzcie jak wygląda system... 27.04.2019 12:18    7    3
 Fontanna na Bulwarach już uszkodzona

 Fontanna na Bulwarach już uszkodzona

 Nie minął miesiąc, a główna fontanna w zrewitalizowanym Parku Miejskim Bulwary już została uszkodzona. 25.04.2019 10:04    9    6
Urokliwie i... smrodliwie

Urokliwie i... smrodliwie

Łąki nad rzeką Wolbórką położone wzdłuż drogi S8 są fantastycznym miejscem dla pieszych i rowerowych wycieczek. Płynąca tędy licznymi zakolami rzeka tworzy wiele malownicznych zakątków. To miejsce, gdzie spotyka się również wędkarzy i poza nielicznymi wyjątkami wolne jest od wszechobecnych śmieci. Pobliski las to także miejsce, gdzie można byłoby aktywnie i miło spędzić czas. Tyle, że... niestety ten idylliczny obraz zakłóca, czy raczej psuje, ohydny fetor, który wdziera się w nasze zmysły nie tylko za pomocą nosa ale po kilkunastominutowym spacerze wydaje się, że przesiąkamy nim niemal na wskroś. W ustach czujemy kwaśny posmak a w oczach ból i piczenie 24.04.2019 20:01    19    2
Wandale w natarciu

Wandale w natarciu

Tuż przed świętami oddano do użytku zrewitalizowany Park Bulwary. Już na samym wstępie wiele osób niepoiło się o to, jak długo uda się tam utrzymac porządek. W Parku zainstalowano na szczęście kamery miejskiego monitoringu. Brakuje ich natomiast w Parku im. Solidarności, który dzisiejszej nocy został zdewastowany przez lokalną dzicz. Trudno nam pojąć dlaczego komuś przeszkadzały kosze na śmieci. Służby miejskie dwoją się i troją, by utrzymywać porządek. Wszystko to na nic... 22.04.2019 17:12    19
Techniczna po remoncie. Kilka uwag do oznakowania

Techniczna po remoncie. Kilka uwag do oznakowania

Nowa nawierzchnia jezdni z kostki brukowej, zatoki parkingowe i chodniki – tak zmieniła się ulica Techniczna w Tomaszowie Mazowieckim. Umowa z wykonawcą opiewałą na 574 tys. zł. My mamy jednak kilka uwag do jej oznakowania 17.04.2019 11:57    4    1
Listy czytelników: Podziękowania dla nauczycieli

Listy czytelników: Podziękowania dla nauczycieli

Jako rodzic dziecka uczęszczającego do pierwszej klasy, chciałbym podziękować nauczycielom biorącym udział w egzaminach ośmioklasistów. 12.04.2019 14:14    24    14
(Wywiad) Strajk oczami rodzica: "Każdy nauczyciel ma swój interes, a później cierpi dziecko"

(Wywiad) Strajk oczami rodzica: "Każdy nauczyciel ma swój interes, a później cierpi dziecko"

O polskich szkołach i strajku nauczycieli rozmawiamy z rodzicem jednej z uczennic (Zosia - 8 lat). Nasz rozmówca nie ma wykształcenia wyższego, posiada własną działalność gospodarczą jednoosobową. Pracował jako stolarz, hydraulik, zbierał owoce za granicą, w Niemczech zajmował budowlanką. Dziś zajmuje się grafiką komputerową poza Tomaszowem. Rodzina naszego czytelnika: żona (magister pedagogiki zdrowia) i dwoje dzieci (wiek 8 i 11 lat). 08.04.2019 11:13    36    3
Znak drogowy a służby miejskie

Znak drogowy a służby miejskie

To, że ludziom różne pomysły przychodzą do głowy, jakoś specjalnie mnie nie dziwi. na przykład potrafią odwrócić znak drogowy w taki sposób, że oznaczenia na nim są niewidoczne. Co ciekawe dowcipnisiów nie odstraszają nawet kamery monitoringu miejskiego. Dziwi natomiast, że efektów "żartu" nie widzą przejeżdżający tędy kierowcy, w tym wszelkiego rodzaju służby miejskie, w tym oczywiście policja i straż miejska. Czy tak trudno się zatrzymać, włączyć niebieskie koguty i naprawić sytuację przekręcając znak tak aby był prawidłowo ustawiony. A znak ten został przekręcony kilka tygodni temu i czekalem aż ktoś go poprawi ale jak widać nikt nie widzi. 07.04.2019 23:32    2
Czarny poniedziałek w KRUS! Mogą tylko protestować. Nie mają prawa do strajku!

Czarny poniedziałek w KRUS! Mogą tylko protestować. Nie mają prawa do strajku!

Zakładowa Organizacja Związkowa przy PT KRUS w Zgierzu wyrażają swój sprzeciw wobec nierównego traktowania. Jesteśmy zdesperowani i wyrażamy swoje oburzenie, że wykonując zadania tożsame z ZUS zostaliśmy po raz kolejny pominięci przy podwyżkach wynagrodzeń. Pracownicy ZUS w 2019 r. otrzymają podwyżki wynagrodzeń (średnio 500,00 zł, jednak nie mniej niż 400,00 zł brutto). Dodatkowo ich pensje były od 2008 r. corocznie podwyższane, a nasze nie. 04.04.2019 13:50    8    4
Moje Miasto - Historia Tomaszowa Mazowieckiego

Moje Miasto - Historia Tomaszowa Mazowieckiego

We wtorek, 2 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się IV edycja konkursu "Moje Miasto - Historia Tomaszowa Mazowieckiego". Pomysłodawczynią i koordynatorką wszystkich edycji konkursu jest nauczycielka historii w ZSP nr 2 - Renata Kasiewicz. Hasłem przewodnim konkursu jest myśl: ”Są miejsca, czas i ludzie, których się nie zapomina" 03.04.2019 19:25
Co słychać na Przystani?

Co słychać na Przystani?

Zapewne wszyscy czekacie na miesiące letniego wypoczynku. Przystań na rzeką Pilicą należy do ulubionych miejsc tomaszowian. W tym roku nie dane nam jednak z niej korzystać. Prace nad rewitalizacjątego miiejsca trwają. Wyburzono już budynek, mieszczący wczęśniej bar "Wodnik". Zresztą zobaczcie sami. Zapraszamy do fotowycieczki. 03.04.2019 11:13    15    13
Poprawiamy oznakowanie Granicznej i Bartosza Głowackiego

Poprawiamy oznakowanie Granicznej i Bartosza Głowackiego

Krótka wycieczka ulicami: Graniczną i Bartosza Głowackiego 02.04.2019 11:35    2
Fuszereczki po tomaszowsku

Fuszereczki po tomaszowsku

Wreszcie po pół roku od rozpoczęcia budowy można korzystac (prawie) z 2 rond powstałych w linii ul. Mazowieckiej. Jako człowiek, który dośc sceptycznie podchodzi do wydawania grubych, publicznych pieniędzy na zbędne cele byłem zwolennikiem budowy rond, ale już przeciwnikiem modernizacji odcinka ul. Mazowieckiej. 29.03.2019 11:19    11    4
Kilka uwag do organizacji ruchu na nowych rondach

Kilka uwag do organizacji ruchu na nowych rondach

Czasem projektowanie "zza biurka" przynosi odmienne od oczekiwań rezultaty. 27.03.2019 21:31    9    3
Proszą o reakcję

Proszą o reakcję

Prosimy o solidniejsze zabezpieczenie studzienki przy ulicy Bohaterów Getta obok największego dzikiego parkingu przy tej ulicy u zbiegu z ulicą Jerozolimską. Przy obecnym zakryciu paletą jesteśmy o krok od tragedii. 27.03.2019 20:34    8    3
Wiosna... ach to Ty

Wiosna... ach to Ty

Wiosną zapachniało, więc można wybrać się nad rzekę. Spotkanko w gronie przyjaciół? Czemu nie. Tylko dlaczego po sobie nie posprzątacie 24.03.2019 15:30    11    1
Bulwary na ukończeniu

Bulwary na ukończeniu

Zbliżają sie do końca prace przy rewitalizacji Bulwarów. Czego mogą spodziewać się mieszkańcy, poza pięknie oświetlonymi w nocy kładkami? Zobaczcie na naszych fotografiach 24.03.2019 10:38    54    16
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama
Reklama