Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 20:49
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Czy można coś z tym zrobić?

Chciałam poruszyć temat związany z naszym nowym parkiem na bulwarach. Chodzi o podjaz dla wózków, a raczej jego brak po jednej stronie przy moście na ulicy Legionów. Dlaczego nie ma tam zbiegu ścieżek tak jak po drugiej stronie? Jest podjazd tylko dla ścieżki rowerowej, ale dla ścieżki dla pieszych, którzy spacerują też z dziećmi w wózkach już nie ma. Osobiście widziałam jak rodzic przyjeżdżał przez pas zieleni właśnie na ścieżkę rowerową, żeby móc podjechać wózkiem. Czy nie można z tym "niedociągnięciem " coś zrobić? Jestem pewna , że w innym wypadku ludzie zrobią sobie przejście sami właśnie przez pas zieleni. Z góry dziękuję za zainteresowanie się tematem. W załączeniu przesyłam zdjęcie miejsca,o którym napisałam.

.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

gosc 13.05.2019 19:49
Można iść tą drogą , rowerzyści nie najadą. Zreszta i taj poruszają się chodnikami. Nie ma problemu. Jest ładnie.

Czesio 08.05.2019 21:29
Mieszkańcy Osiedla Niebrów teraz bliżej mają na rynek i przyjemność przespacerowania się przez urocze Bulwary.

cel 06.05.2019 09:24
przeciez mozna wozkiem zjechac z drugiej str,mostu a pozniej spacerkiem przez park i kladka na druga strone...nie jest to az tak wielki park zeby nie mozna bylo sie przejsc kladka...

Ilona 06.05.2019 10:29
Po drugiej stronie mostu na Legionów chodnik jest rozwalony przez działkowców, tam to dopiero trzeba akrobacji żeby przejść i pod samochód nie wpaść potknąwszy się.

niebrowiak 06.05.2019 14:26
Paniusi to wszystko przeszkadza, chmary niebrowiaków tendy na rynek lecą i nikt nie narzeka a paniusia straszy że potknąwszy się wpadnie pod samochód.

GG 06.05.2019 23:46
Ale ma rację. Pani Ilona ma rację. Przejedz tam czymś z kółkami. Nawet rowerem już łatwiej ulica mimo natężenia ruchu.

Ważne dribiazgi 07.05.2019 00:29
A jak chcesz dojść przez Legionów z Niebrowa do Galerii przez park, to to nadrabiaj kilometr :) Wszystko się da. Autorka listu prosi o detal. Na tydzień roboty do 5 tysięcy złotych, choć pewnie i mniej. Niebrow jest największym osiedlem, a przez lata odmawia się im wszystkiego. Pamiętam jak Pan Jacek Kowalewski z PO fukal, kwekal i ironizowal, gdy Tkacz tam powstawał. No tak, bo do kultury nie mają prawa ludzie z mieszkań poniżej 60 metrów kwadratowych... Jak to mówią? Perły przed wieprze? :( To wyzszosciowa, panszczyzniana mentalność. Szkoła z dużą hala, te boiska i te tartanowe nowsze i te asfaltowe, no i potem właśnie Tkacz powodują, że na tym osiedlu coraz mniej widuje się chlipiacych piwo puszkowe a już w ogóle nie ma wachajacych Budapren. A jeszcze z 10 lat temu spotykali się. Ludzie muszą mieć alternatywę. Kupuje w markecie za 10 zł piłkę do kosza i idę sobie porzucac gdy mnie depresja jesienią złapie przed telewizorem. To samo z tymi siłowniami na wolnym powietrzu. Ilu ludzi z tego korzysta! Byłem ostatnio na Niebieskich Zrolach spotkalem emerytów na ławkach (których juz przez wiele lat nie było w tej zatoczce tuż przy wywierzskach), w tym jeden emeryt był na elektrycznym wózku!!! Mieszkał pewnie gdzieś dalej ale gładkim chodnikem ścieżki rowerowej przyjechał sobie do parku! W promieniu kilku kilometrów piechota nie ma domów. Tak samo tutaj. Ludzie się starzeja w mieście, mają prawo do takich udogodnień. Tym bardziej że to są w tym wypadku grosze. Tam jeszcze w całym parku brakuje - moim zdaniem - w wielu miejscach przejść między alejkami. Będzie narzekanie że ludzie debcza rośliny ozdobne, ale czasem naprawdę trzeba iść daleko by chodnikiem przejść zaledwie alejke obok. Teraz stojaki na rowery. Dwa stojaki na rowery są w ogóle ustawione w absurdalnych miejscach. M.in. ten tuz przy ulicy Grada, od strony szkoły na Przesoku. Kamera najprawdopodobniej go nie sięga, jest daleko od ławek i tuż pod ręką dla zulerki z Farbiarskiej. Porządne zamknięcie do roweru to jest koszt min. 200 zł. Albo u-lock, albo te składane stalowe. Większość tomaszwian ich nie ma i nie kupi, bo przewyzszaloby to koszt roweru. Te z linek stalowych operujac na samej lince, nie w zamku, ale na samej lincie - słowo, można przerwać w 10 minut zwykłymi mozyczkami, nawet specjalnie ich nie tępiac. Wrzućcie kilka słów kluczowych na You Tube. A złodzieje, nawet patalaszki, też mają You Tube. Przez dwa tygodnie bylem w Nowym Parku Miejskim "Bulwary" codziennie. Tylko mój rower stał przy ulicy Grada. Nawet w godzinach parkowego "szczytu" za każdym razem! Natomiast przy stojaku tuz przy placu zabaw rower na rowerze. Niektóre nawet się wywracaly. Na swój przy Grada, mimo, że zamknięty na oba koła a nawet szczepiam siodełko taka w tym przypadku (tylko siodełko), tansza linka i tak zerknąłem co chwila zaniepokojony. Ktoś kto decydował o tych stojakach wyobrażał sobie jakiś salon miejski, gdzie nie będzie potrzeby nawet zamykać roweru. No nie. Rzeczywistość jest inna. Rowery z bajerami potrafią kosztować 7-20 tysięcy. Tak, siedem - dwadzieścia tysięcy złotych. Mój tyle oczywiście nie kosztował, ale bardzo ne chciałbym go stracić. Ludzie którzy uprawiają turystke rowerowa regularnie, czy nawet jeżdżą po prostu codziennie sobie do pracy kupują rowery za 2-3 tysiące. To również są duże pieniądze. I teraz postaw rower przy Grada bo przy placu zbaw oczywiście już zajęte do granic możliwości, wręcz napchane i drzyj że gdy wrócisz nie będzie koła... Same stojaki na Bulwarach są w porządku, mam nadzieję że w podłożu są wmurowane a nie przykrecane srubka dwunastka na zwykły kłucz :) To co widać nad ziemia jes ok. Byle nie byly tak daleko od rozrywek! Czy nawet najbliższej ławki!

Waldek 10.05.2019 16:11
Kto dzisiaj w Tomaszowie ma rower za 20 tys. zł? ludziska jeżdzą jeszcze na sprzęcie zakupionym za komuny... przetrzyj oczy i rozejrzyj się.

Ważne drobiazgi 11.05.2019 04:19
Podałem widełki droższego sprzętu, ale dostępnego i w Decathlonach, które są marketami sportowymi (czyli dla początkujących i średniaków raczej niż dal wyczynowców) Po drugie, nie badź taki zachowaczy i właśnie to ty się rozejrzyj. Od pewngo czasu regularnie fotografuję miasto i gdy potem przeglądam te zdjęcia na komputerze natykam się co rusz na samochody na tomaszowskich blachach których wartość przekracza koszt mieszkania średniej wielkości w Warszawie, a w Tomaszowie z dwóch. Porscha Cayenne, Mercedesy (ale nie "okularniki" za 10 tysięcy, którymi często jeżdżą emeryci lub taksówkarze, ale świeżaki. Powtarzam: zarejestrowane w Tomaszowie. I świeżaki - 2-5 letnie. Po trzecie jeśli park jest dla wszystkich. Zwykle jestem sceptycznie nastawiony do polskich bogaczy, bo i polski kapitalizm ma szemrane źródła przez co często majętność nie idzie w parze z backgroundem kulturowym, a wręcz przeciwnie (po prostu to są buraki najczęściej), ale park jest również dla nich. Miasto powinno zorganizować stojaki pod rowery (dobre konstrukcyjnie stojaki, wyższe, dość masywne), by różnorodni klasowo mieszkańcy Tomaszowa mogli wspólnie korzystać z parku nie drąc o droższy rower. Warto apelować, bo później to nikogo nie będzie obchodzić, czy ta drobna infrastruktura w jednym miejscu jest praktycznie nieużywana, a w innym wykorzystywana ponad możliwości. Osobnym tematem są wiaty rowerowe w mieście poinstalowane też w bezmyślny sposób. Na przykład ta pod ZDUiM na Warszawskiej czy ta pod domem starców na Jana Pawła II. Obie poza zasięgiem kamer :( Ta na Jana Pawła odwrócona do ulicy jest wymarzonym miejscem dla złodzieja, bo na spokojnie, nieniepokojonym można tam pracować nad zapięciem rowerowym a i z pół godziny. W obu wiatach nigdy nie widziałem zaparkowanego roweru. Ludzie po prostu kierują się własnym rozumem i zamykają w dobrze widocznych miejscach. Na Jana Pawła ta wiata jest w ogóle niepotrzebna. Kawałek dalej jest duży zadaszony parking rowerowy przy budynku ochrony szpitala i spokojnie może służyć też i domowi starców. To nie jet problem przejść się 400 metrów po rower a mieć pewność, że będzie stał przy ochronie. Gdzie nie chodzi o skuteczność tej ochrony, a o to, że cały czas ktoś tam przechodzi.

WD 11.05.2019 04:25
bym był dobrze zrozumiany - stojaki które są w parku są ok. Ich lokalizacja mi nie odpowiada. Tam wcześniej zaimek osobowy - Ty powinien być też napisany wielką literą. Przepraszam.

iFka 12.05.2019 23:40
Pierwszy raz dzisiaj spacerowałam bulwarami. I to miejsce jest nieprzemyslane. Zgadzam się z autorką postu. Miałam ochotę zwiedzić i jedną i drugą stronę. Po zjechaniu z mostu drogą rowerową z wózkiem trzeba długo iść żeby przejść na ścieżkę dla spacerowiczow. Więc problem jest duży i niebezpieczny. Poza tym, niedaleko zaczyna się kros dla rowerów, a tam zjazd z ostatniego nasypu jest za krótki, kończy go metalowy plotek. I tutaj jest bardzo niebezpiecznie, ktoś zjeżdżając z nasypu jest zmuszony skręcić od razu na ścieżkę rowerową, gdzie idę ja, z moim maleństwem Poszukując miejsca gdzie mogę kulturalnie wbić się na ścieżkę dla spacerowiczow. Proszę również uwzględnić poprawkę polegającą na wykonaniu łącznika ze ścieżki rowerowej do spacerowej i przesunięcie metalowego płotka dzieciakom ograniczającego zjazd z nasypu.

PM 04.05.2019 20:07
dodam jeszcze powalone ( bardziej ścięte )drzewopo lewej stronie idąc do centrum ok 400m od tego zejścia leżące w rzece i zbierające wszystkie śmieci..

PIOTR 04.05.2019 19:50
wara od BMW

Jesteś dramatem tego miasta. Konsumujesz, dewastujesz, często okaleczasz a nawet zabijasz :( 04.05.2019 20:28
Szczególnie tych 20-30 letnich, starrszych od Ciebie o pięć latek. Niemiec płakał jak sprzedawał... po powodzi.

KJ 04.05.2019 17:04
Przejście dla pieszych w tym miejscu również bardzo by się przydało. Od strony fabryk Weltomu w kierunku Parku. Skoro nie ma ścieżki rowerowej od strony Niebrowa (ani przy odnowionej Warszawskiej, ani przy Legionów), to chociaż przejście dla pieszych przy rzece, by można było jadąc rowerem ulicą, wjechać na chwilę na chodnik, zsiąść na na chodniku z roweru i bezpiecznie przejść z rowerem do Parku Miejskiego Bulwary. Teraz w ciągu dnia trzeba czekać nawet 15-20 minut by ktoś jadący od ronda życzliwie zatrzymał się i przepuścił. Kierujący autem robić tego nie musi i najczęściej nie robi :( Oczywiście ci tomaszowianie-buraki, którzy miasto postrzegają jedynie pod kątem - wsiadam do auta (zwykle stare BMW), i zatrzymuje się dopiero w miejscu gdzie zamierzam wysiąść, będą przeciwni kolejnemu przejściu dla pieszych (bo po co po raz kolejny hamować?), ale władze miasta powinny brać pod uwagę nie tylko ich wygodę. Tym bardziej, że kierowcy są i zawsze będą w mniejszości. Poczucie, ze posiadanie samochodu (jak wyżej - często zadezelowanego wewnętrznie jakiegoś grata z Niemiec, który odpalany w nocy budzi pól blokowiska), jest wyznacznikiem jakiegoś rozwoju, czy nawet wzrostu zamożności (w sytuacji gdy takiego trupa można kupić już za 3-5 tysięcy złotych), ce***e małe mieściny na wschodzie Polski a dominuje w krajach na wschód od naszych granic. Chyba nie do tego aspirujemy?

BARTŁOMIEJ 05.05.2019 19:25
Ale idąc od ul. HALLERA jest przejście dla pieszych przy rondzie. Nie robi się przejść dla pieszych co 200m....

@BARTŁOMIEJ 05.05.2019 22:14
Daleko. Równie dobrze można przejść od razu przy rondzie Andersa (to przy Barlickiego). Ale dalej jest wąski chodnik (ten z czerwonej kostki), w kierunku Bulwar. Wystarczy, że idą dwie osoby i trzecia musi zejść na trawnik, w praktyce jednak będzie tak, że jeśli ktoś będzie jechał rowerem to i po wjechaniu na chodnik nie będzie pieszo prowadził od Barlickiego roweru, a będzie po prostu jechał chodnikiem. Spotyka dwie osoby idące od Bulwar czy nawet chce wyprzedzić dwie osoby idące w kierunku Parku i? Klops. Trawiaste pobocze jest zboczem. Wjeżdżając na trawnik możesz po prostu spadasz kilka metrów do płotu dawnej fabryki. Ścieżki w tym miejscu nie zrobią nigdy bo wymagałoby to poszerzenia nasypu, a to byłby duże koszty. Dlatego proponuje przejście dla pieszych. Za lub przed mostem. Najtańsze rozwiązanie a jednocześnie działałoby jako ograniczenie prędkości (nie mylić z generatorem korków, to nie jest tożsame. To że ktoś musi przystanąć na 20 sekund nie oznacza korka) Nie robi się - ok, ale jeśli park jest bardzo popularny i będzie jeszcze przez lata, to można by akurat w tym miejscu zrobić wyjątek. Analizowałem podejście do ronda o którym mówisz to przy Hallera, ale jednak jest za daleko i nikt tego nie będzie robił. Gdy siedzę przed komputerem w domu, też w sumie myślę, czemu nie, ale gdy tam jesteś i patrzysz na to rondo jednak jest za daleko. Już dwa razy będąc tam zastanawiałem się nad tym. Będzie przemykanie się i nerwy kierowców po gwałtownym hamowaniu. Było dużo kwękania gdy utworzono przejście dla pieszych po drugiej stronie Bulwar na początku św. Antoniego. Na wysokości ulicy Grada, tuż za mostem na Wolbórce jadąc od strony Warszawskiej. No i co powoduje to korki? Ogranicza jedynie prędkość zjeżdżających z centrum. Tam też do przejścia przy Niedźwiedziu nie jest tak daleko. 400 metrów? Już dawno nie słyszałem o stłuczce w okolicach Galerii czy na tym zboczu koło McDonalds. Przejścia wzmagają uwagę, ludzie jeżdżą po centrum wolniej, ale w tym miejscu akurat korków nie ma.

Autor wpisu z 5 maja z 22:14 15.05.2019 16:41
Czyli wykrakalem wypadek :( Zdaje się że zginęła dziewczyna przy tym przejściu przy McDonald's. Teraz jakoś, kilka dni temu. Tyle, że tak: najechał ja autobus jadąc od Galerii czyli pod górę, prędkości nie musiał wygaszac, tylko ja nabieral. Nie przekroczył jej. Dziewczyna najprawdopodobniej wbiegła na ulice. Wcześniej tym autobusem jadąc. Tam w ogóle czuje się niekomfortowo. Most jest za waski aut nic nie oddziela od pieszych, balony, piłki dzieciom wylatuje wprost pod auta. Nie to bym w tej chwili coś krytykował a opisuje odczucia. A zjeżdżając ze skarpy spod Niedźwiedzia na dół po prostu trzeba bardzo uważać.

Ilona 06.05.2019 06:43
Idąc od ul. HALLERA do wejścia na Bulwary nowe chodniki od Ronda Buka urywają się w pewnym momencie i kilkadziesiąt metrów trzeba przebrnąć przez wertepy chodnika asfaltowego. Dla matki z dzieckiem na wózku jest to bardzo zniechęcające, czy nie udałoby się te kilkadziesiąt metrów chodnika jakoś wyremontować?

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku Upał zamiast akademii. Prezydent apeluje: zakończenia roku szkolnego tylko w niezbędnym minimum Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda 26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał.
Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama