Tuż przed świętami oddano do użytku zrewitalizowany Park Bulwary. Już na samym wstępie wiele osób niepoiło się o to, jak długo uda się tam utrzymac porządek. W Parku zainstalowano na szczęście kamery miejskiego monitoringu. Brakuje ich natomiast w Parku im. Solidarności, który dzisiejszej nocy został zdewastowany przez lokalną dzicz. Trudno nam pojąć dlaczego komuś przeszkadzały kosze na śmieci. Służby miejskie dwoją się i troją, by utrzymywać porządek. Wszystko to na nic...
22.04.2019 17:12
(aktualizacja 16.08.2023 04:58)
Autor: Piotr Borowski
.
1/10
2/10
3/10
4/10
5/10
6/10
7/10
8/10
9/10
10/10
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
Woiźny
25.04.2019 14:30
Miasto powinno ogłosić, że za wskazanie sprawców jest nagroda, tak ze 2 - 3 tysiące złotych. Zaraz by się winnych znalazło - winno się im "skuć mordy kablem od prodiża", "okulawić" a ręce przy samej d... urwać. Już dosyć pobłażania i głaskania po głowie! Ta hołota nie rozumie niczego poza argumentem siły - wpier...ć bydlakom to się nauczą, a jak nie to zatłuc i koniec, kolejny się nie odważy, a jeśli nawet to czapa. I byłby porządek.
Obywatel gc
24.04.2019 10:59
Przepraszam za sianie języka nienawiści ale się ku.... Nie da
Obywatel gc
24.04.2019 10:57
Ale farmazony piszecie. Gdybym mogł to połowę dzisiejszej młodzieży palowalbym za sam wygląd a potem za zachowanie. Macie swoje bezstresowo wychowane bachory. Nieroby i popierdółki. Co na kosztach siłę pokazują. Męstwo jak Ch... J
Ryszard
24.04.2019 09:27
wysadzić straż miejska z samochodu i policje, pojazdy używać tylko na wezwanie patrolu podczas interwencji a nie oglądanie miasta za szyb samochodu a gdzie jest nasza słynna konnica Wenecka
czarny
24.04.2019 09:14
a co z tym wandalem co rozwalił przystanek przy galerii chyba nic bo to pociotek notable pisowski i wszystko ucichło
88
24.04.2019 06:12
200 h sprzatania w czynie spolecznym i 10tys.grzywny.Debili trzeba karac i uczyc a nie pouczac.
TM
24.04.2019 01:50
O czym mówimy?
Sytuacja ta odbywa się prawie cyklicznie tylko z różnym nasileniem. Przechodzę tam w poniedziałki rano, syf pełno butelek po alkoholu. Większość ławek w okolicy Mc Donald's ma znamiona alkoholowych imprez, co z resztą ułatwia całodobowy w pobliskiej "Fabryce". Proponuję automaty z alkoholem przy każdej ławce, jednak pancerne.
Przecież służby miejskie o tym dobrze wiedzą, gdzie zatem jest policja i straż miejska? Oczywiście jest, lecz monitoruje tylko odcinek od Lechii do fontanny i to z naciskiem na dłuższy postój przy samej fontannie.Jeśli takie jest działanie, przyzwolenie na małe bibki to nie trudno się spodziewać eskalacji imprez.
Młodzież się nudzi i nie ma co tu tykać polityki, ale sianie zła i robienie podziałów nie wychodzi na dobre.
Józek
23.04.2019 16:53
Najprawdopobnie wracały to jakieś półmózgi z dyskoteki, dla takich tylko dotkliwa kara finansowa. Kamery by się przydały max 2-3.
m&m
23.04.2019 11:14
Po co gadać przy takiej okazji o polityce i rozkminiać za kim są wandale. Toż to zwykłe robienie gównoburzy tam, gdzie nie trzeba i c.d. napuszczania na siebie społeczeństwa. Oni przecież są ledwo piśmienni, więc w *** mają wybory i głosowania.
mieszkanka TM
23.04.2019 10:53
Kiedyś ten park tętnił życiem, rodziny z dziećmi, młodzież, starsi a nawet zakochani tam miło spędzali czas. Park jest zmodernizowany a jednocześnie niszczony przez otępiałych i pijanych.
Trzeba nad tym zapanować, więcej nadzoru przez straż miejską i odpowiednie kary dla wandali.
Pond
23.04.2019 08:44
Do jakiego miejsca w rozwoju społeczności lokalnej doszliśmy, by egzekwować odpowiedzialność za wandalizm w parku (kosze na śmieci) przy pomocy monitoringu...
to kolejny dowód na to, że tkanka społeczna w TM jest w rozsypce i na porażkę lokalnych autorytetów (rodziny, szkoły czy kościoła).
W efekcie godzimy się na montowanie wszechobecnego monitoringu, by chronić kosze na śmieci (bo ta dzicz nie szanuje podstaw, które powinna szanować od dziecka)...
Amunaki
22.04.2019 21:23
to nie wandale tylko pijani frajerzy , za takie czyny powinien odpracowac wakacje na wysypisku smieci , a i pod nosem kamery na Tkackiej kosz wywalają a monitoring...
KR
22.04.2019 20:54
Moim zdaniem zrobił to pijany nastolatek który chciał pokazać jaki jest twardziel swoim koleżanką... Ten osobnik ma gdzieś PIS czy PO w jego świecie rządzi ten najsilniejszy? tak wiem dramat ale tak wygląda zycie
Aga
22.04.2019 19:58
A przepraszam gdzie jest monitoring gdzie jest straż miejska
Jimmy
23.04.2019 17:17
Straż miejska i policja najprawodpodobniej miały ciepło w gaciach ze strachu na samą myśl o interwencji. Te formacje są dobre tylko do łapania babć sprzedających pietruszkę na straganie.
varan
22.04.2019 18:59
Raczej zrobili to wrogowie całej cywilizowanej ludzkości. Natomiast zgadzam się co do poucinania, tego czy owego, tym człekokształtnym stworom. Szkodniki należy niszczyć.
Napisz komentarz
Komentarze