Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 19:35
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Listy czytelników

Cyrk bez zwierząt !

Cyrk bez zwierząt !

W piątek 20 września br organizujemy kolejną pikietę w obronie zwierząt występujących w cyrkach. Jesteśmy przeciwni uprzedmiotowieniu zwierząt i traktowaniu ich jak zabawki. Spotykamy się przed wejściem cyrku przy ulicy Strzeleckiej w Tomaszowie Mazowieckim o godz.16,30. Protest będzie trwał godzinę. Liczymy na obecność osób,ktorym leży na sercu dobro zwierząt. 18.09.2019 10:04    3    5
Latarnia do naprawy

Latarnia do naprawy

Tym razem jeden z naszych czytelników podesłał zdjęcie przewróconej latarni na ul. Milenijnej w okolicach Ceramiki Paradyż. 17.09.2019 00:25    7    1
Bo w zupełności wystarczy

Bo w zupełności wystarczy

Po wypadku z latarnią przy ul. Granicznej wiele osób rozmawia w Tomaszowie na temat stanu technicznego oświetlenia miejskiego. Wśród nich są i tacy którzy nie bacząc na koszty I bez jakiejkolwiek refleksji oczekują od zarządców osiedli, natychmiastowej wymiany latatnii na LEDowe. Przyznam, że bardzo ucieszyłem się, widząc, że Spółdzielnia Mieszkaniowa nie uległa tej presji. 15.09.2019 12:05    8    23
Zbliża się sezon grzewczy. Zadbajmy o dzieci w przedszkolach

Zbliża się sezon grzewczy. Zadbajmy o dzieci w przedszkolach

Bądź grzeczny, słuchaj Pani, baw się ładnie i nie oddychaj… Mamy początek roku szkolnego, a wkrótce początek czegoś znacznie mniej przyjemnego – okresu grzewczego. Chociaż już dzisiaj niektóre z czujników, badających jakość powietrza w Tomaszowie pokazują chwilami zaskakujące wyniki. Problem smogu, zanieczyszczonego powietrza w naszym mieście jest powszechnie znany (w całej Europie) i nagłaśniany. Miasto oczywiście podejmuje działania zmierzające do jego eliminacji. Zdać sobie należy sprawę jednak z tego, że mamy do czynienia z procesem długofalowym, w którym odpowiedzialność spoczywa nie tylko na władzach ale także na nas samych.  Oczywista oczywistość, jak powiedziałby klasyk... tyle, że nie dla wszystkich. Chciałbym dzisiaj zwrócić uwagę na smog z nieco innej perspektywy. Zadajmy sobie pytanie: dla kogo największe zagrożenie? Odpowiedź nasunie się sama: dla dzieci. 12.09.2019 12:30    27    2
Polowanie na leszcza

Polowanie na leszcza

Jestem mieszkanką Warszawy, a równocześnie miłośniczką Jazzu. Specjalnie wygospodarowałam sobie czas w ten weekend, aby odwiedzić absolutnie fantastyczny Festiwal Love Polish Jazz. Jestem pod ogromnym wrażeniem rozmachu imprezy, organizacji. Miasto uważam również za urokliwe i proszę przyjąć moje szczere gratulacje jeśli chodzi o rozwój Państwa infrastruktury. Hotel również spełnił wszystkie nasze oczekiwania. 09.09.2019 20:29    15    12
Latarniami prosto w okna

Latarniami prosto w okna

W miniony wtorek przy placu zabaw przy ulicy Granicznej złamała się latarnia. W wyniku zdarzenia ucierpiało dwoje dzieci, sprawa zajęły się media ogólnopolskie – Teleexpress TVP1, do Tomaszowa przyjechała również reporterka TVN24. Władze miasta zareagwoały błyskawicznie przeprowadzając przegląd wszystkich miejskich latarni. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Przodownik” już w sobotę rozpoczął usuwanie niektórych z nich. M.in przy przedszkolu przy ul. Sikorskiego. 07.09.2019 19:18    44    189
Jak działają urzędy w naszym mieście

Jak działają urzędy w naszym mieście

Chciałbym na swoim przykładzie opisać indolencję urzędów działających w Tomaszowie Mazowieckim. Problemem nie do rozwiązania okazuje się namalowanie koperty wyznaczającej miejsce parkowania dla osoby niepełnosprawnej. 20.08.2019 10:13    15    2
Czytelnicy proszą o interwencje

Czytelnicy proszą o interwencje

Drugi już dzień w koszu na papier przy bloku na ulicy Synów Pułku (przy jednokierunkowym fragmencie ulicy Smugowej) jest wetknięty wyrwany przez wandali znak zakazu postoju (znak wyrwany ze skrzyżowania Smugowej i Legionów - tam gdzie kończy się ścieżka rowerowa). Straż Miejska została wczoraj o tym poinformowana telefonicznie, ale najwyraźniej są ważniejsze sprawy od zabezpieczenia mienia publicznego i do tej pory znak jest w koszu. Prosimy o interwencje 18.08.2019 18:15    4    4
Gdzie popadnie...

Gdzie popadnie...

Zaśmiecona i umierająca planeta? Cóż... sami sobie to robimy. Dokładnie ujmując, to niektóre prymitywne jednostki robią nam (przecież nie musimy dokonywac projekcji cudzych zachowań na samych siebie). Punkt przyjmowania (nieodpłatnie) odpadów wielkogabarytowych znajduje się przy ulicy Majowej. Tymczasem niektórzy wolą zużyte kanapy podrzucić do lasku przy ulicy Parkowej. To tylko kilkaset metrów różnicy. Naprawdę nie udało się dojechać odrobinę dalej? Zabrakło benzyny? Może uszkodził się amortyzator? Trudno nam uwierzyć, by ktoś, widoczny na zdjęciach mebel, przyniósł w to miejce na własnych plecach. Zresztą.... kto wie... "inteligencja" niektórych osób jest nieodgadniona. Przy okazji mieszkańcy Nowego Portu za naszym pośrednictwem proszą służby miejskie o usunięcie tego drobnego elementu "architektury krajobrazu". 17.08.2019 17:13    2    1
Jak nas widzą, tak o nas piszą

Jak nas widzą, tak o nas piszą

Ulica Warszawska, czyli główny ciąg komunikacyjny miasta, od czasu swej przebudowy budzi wiele kontrowersji. Słowa krytyki dotyczą przede wszystkim małej ilości miejsc parkingowych, braku wyłączonego pasa ruchu dla rowerzystów, oraz jej znacznego zwężenia. O wszystkich tych mankamentach można długo dyskutować. Za każdym z nich można znaleźć sporo argumentów. Zwężenie wymusza spowolnienie ruchu i przez to czyni ulicę bezpieczniejszą, a mniejsza liczba miejsc parkingowych jest zgodna z polityką ogranniczania ruchu pojazdów mechanicznych (niezbyt dużym przecież) mieście. Rozwiązania ktoś projektował, ktoś je także uzgadniał. Proces planistyczny trwał zapewne kilkanaście miesięcy. Jednak nie to jest na ten moment chyba najwazniejsze. Nie jesteśmy w stanie już teraz stworzyć nowych zatok parkingowych, poszerzyć pasa jezdni, czy zlikwidować pasy zieleni i zastąpić je... no właśnie czym je zastąpić? Dzisiaj po każdym deszczu pasy te w wielu miejscach przypominają rozjeżdżone kołami ciężarówek błotniste bajora. Czy naprawdę nie ma kto o nie zadbać? Czy jest możliwe, by zarząd nad drogą przejęło od samorządu województwa miasto i o tę ulice w sposób odpowiedni zadbało? Na pokazanych poniżej fotografiach widzimy, że aż się prosi o ustawienie słupków uniemożliwiających wjazd. Posianie trawy czy nasadzenie jakiejś roslinności nie jest zbyt wielkim kosztem. Jak dbamy, tak mamy i jak nas widzą tak o nas piszą. 06.08.2019 09:14    39    9
Pracują za karę?

Pracują za karę?

Kieruję otwarte pytanie do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, jakie ciężkie zbrodnie/ grzechy popełniła część lekarzy pracujących na NPL ? Czemu dyrekcja Tomaszowskiego Centrum Zdrowia zmusza ich do pracy na dyżurach skoro oni sami nie mają na to ochoty ? 29.07.2019 21:24    55    16
Przestawić jezioro?

Przestawić jezioro?

Jak widać, nie trzeba było długo czekać.... 29.07.2019 16:32    45    30
Niechciana droga

Niechciana droga

Od jakiegoś czasu przy ulicy Barlickiego powstał nowy obiekt "budowlany" 25.07.2019 21:03    36    12
Na Podleśnej potrzebny szybki remont

Na Podleśnej potrzebny szybki remont

Nasi czytelnicy proszą o pilną interwencję na ulicy Podleśnej, gdzie zbudowano jaiś czas temu nowe chodniki i ścieżkę rowerową. Na wysokości jednej z posesji nawierzchnia uległa poważnemu uszkodzeniu (zdjęcia). jak zapewnia nas dyrektor ZDiUM, Szymon Michalak, jutro zostanie przeprowadzona wizja w terenie. Po oględzinach i stwierdzeniu przyczyn powstania przedmiotowych uszkodzeń zostanie podjęta decyzja o sposobie ich naprawy. 25.07.2019 17:53    7    1
Nowy market na Niebrowie

Nowy market na Niebrowie

Dużo więcej osób niż podczas listopadowego otwarcia niemieckiego Aldi przy Rondzie Tomaszowskich Olimpijczyków, przyszło dziś na otwarcie nowego marketu u zbiegu Kwiatowej i Szerokiej. Lokal zajmowany do niedawna przez sklep z tym samym asortymentem – „Mila”, zajęła „Stokrotka” należąca do polskiej sieci sklepów z Lublina. To pierwszy ich obiekt w Tomaszowie i trzydziesty trzeci w naszym województwie. Co ciekawe są obecni już w dużo mniejszych od Tomaszowa miastach jak Rawa, Przedbórz czy Koluszki. Czy to oznacza, że w naszym mieście jest jeszcze rynek na obiekty tego typu? 18.07.2019 19:12    35    26
Rośnie cena uprawnień emisyjnych – nie unikniemy podwyżek

Rośnie cena uprawnień emisyjnych – nie unikniemy podwyżek

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową XV taryfę dla ciepła Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Maz. Sp. z o.o. Została ona opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego w dniu 3 lipca 2019 roku pod pozycją 3782. 15.07.2019 11:38    27    1
Zakopcony "Niebrów"

Zakopcony "Niebrów"

Od dłuższego czasu popołudnia a także wieczory, na osiedlu Niebrów uprzykrza ciemnoszary,a nawet czarny i śmierdzący dym. 15.07.2019 09:25    42    10
Kto to projektuje?

Kto to projektuje?

Po kilku naszych publikacjach dotyczących niedozwolonego parkowania samochodów na ciągach pieszo rowerowych rozgorzała dyskusja na temat sensowności ich projektowania. Wielu miłośników jazdy na jednośladach zwraca uwagę na fakt, że ścieżki projektowane są w sposób de facto uniemożliwiający rowerzystom korzystanie z nich. Jako przykłąd wskazują między innymi ulicę Spalską ale również ulicę Główną w Smardzewicach, gdzie jazda przypomina prawdziwy tor przeszkód. - Jazda tędy może nabawić nas prawdziwej choroby morskiej. Trudno się dziwić, że rowerzyści wybierają bardziej ryzykowną ale wygodniejsza ulicę. 13.07.2019 11:10    15
Pytanie od czytelniczki

Pytanie od czytelniczki

Przesyłam zdjęcie kładki na końcu ulicy Nadrzecznej. Góra piachu... czy to już koniec remontu....? A co z drugą stroną... za kładka czarny piach... żwir... buty po przejściu paru metrów są po prostu czarne. Czy naprawdę nie można z tym coś zrobić? Chętnie podeślę jeszcze zdjęcia z drugiej strony kładki przy kolejnym spacerze wózkiem z dzieckiem 3 miesięcznym. Wdzięczna będę za poruszenie tematu 13.07.2019 09:50    4
Zanim wyrzucisz, oddaj

Zanim wyrzucisz, oddaj

Współczesny styl życia jest przez wielu opisywany jako wysoko konsumpcyjny. Pracujemy coraz dłużej, kupujemy coraz więcej, żyjemy coraz szybciej, zastanawiamy się coraz mniej. A przecież coraz częściej pojawiają się niepokojące dane dotyczące stanu naszej Planety. Ludzie są zgodni, to ostatni moment, by uchronić Świat od zniszczenia. Mówią o tym naukowcy, politycy, celebryci i działacze. Czy zwykli mieszkańcy mają pomysł jak uratować Ziemię dla przyszłych pokoleń? 12.07.2019 21:28    1
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:10 Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama