Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 20:47
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Niechciana droga

Od jakiegoś czasu przy ulicy Barlickiego powstał nowy obiekt "budowlany"

Foto (1) - Obiekty usytuowanie są tuż przy kratce studni wsiąkliwej, gdzie po większym deszczu stoi woda. W efekcie lokalizacji w tym miejscu będą one stały w wodzie. W zestawieniu z oznaczonym na niej napięciem 15 kV nie trzeba być specjalistą by dostrzec zagrożenia.

Foto (2) - Na skręcie potężny słup, w pasie drogi energetyczne budowle. Pachołki z boku, a z tyłu szlaban. Tak wygląda przyjazna droga dla mieszkańców wspólnoty, włascicieli 24 garaży i dla firmy działającej tu od ponad 20 lat.

Foto (3) - Pozostawiona szerokość, to szerokość drogi rowerowej.

Foto (4) - Sugerowany wyjazd przez Zakład Energetyczny - tyłem.

Takie są fakty i tylko niektórym mieści się to w głowie, bo ogromnej wiekszości ludzi to się nie mieści.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Alojzy M 06.08.2019 09:45
"a gdyby tu było pana dziecko w przyszłości?"

Hencik 31.07.2019 13:07
Ciekawy jestem co na to straż pożarna. Czy tam również pracują tacy " Eugieniusze"(nie ublizajac oczywiście Eugieniuszom). Rozumiem że to droga pożarówa również do osiedla.

M 31.07.2019 22:08
taa... geniusze /./

Marek Olczak 31.07.2019 05:59
Mogę tylko powielić, że podobne pisma wysłaliśmy do wszystkich zajmujących się tą sprawą. Jak dotąd są kłopoty z odpowiedzią. ___________________ Urząd Miasta Wydział Architektury ul. P.O.W. 10/16 97-200 Tomaszów Mazowiecki Zwracam się a prośbą o informację w sprawie budowy stacji transformatorowej w pasie drogi dojazdowej do budynków usytuowanych przy ulicy Barlickiego 10/12 i 10/14. Moje pytanie postawione w dniu 19.07.2019 w Biurze Architektury brzmi: Dlaczego o zamiarze budowy stacji transformatorowej w pasie drogi dojazdowej i to na samym jej wjeździe nie zostały powiadomione wszystkie zainteresowane sprawą podmioty? Dlaczego je pominięto, jeśli postawienie takiego obiektu ewidentnie ograniczy swobodę ruchu i funkcjonowanie w tym miejscu. Postawiona budowla uniemożliwia wjazd, przejazd, oraz swobodę manewru nawet małymi pojazdami. Jak to się ma z bezpieczeństwem w ruchu drogowym w tym miejscu? Trzeba wyjaśnić, że droga ta służy mieszkańcom osiedla, właścicielom 24 garaży i wszystkim pojazdom dojeżdżającym do naszej firmy. Na trzech działkach (424, 425, 230/3) będących naszą własnością i przyległych do działki 230/4 stoją budynki, które służą w prowadzonej działalności jako obiekty handlowe. Są one widoczne, oznaczone i figurują w księgach miejskich jako obiekty handlowe (są opodatkowane według stawek dla działalności gospodarczej). Dlaczego my prowadząc w bieżącym roku drobną inwestycję i to tylko w obrysie budynku musieliśmy z powodu braku Planu Zagospodarowania Miasta w tym miejscu zwracać się do Wydziału Architektury o pozwolenie. Wiązało się to z koniecznością zasięgania opinii i stwierdzeniem braku sprzeciwu przyległych podmiotów. Jak się to ma obecnie do tej konkretnej inwestycji zrealizowanej w pasie drogi przyległej do naszych trzech zabudowanych działek? Obecnie sytuacja wygląda następująco, nasza działka 230/2 w konsekwencji zawęża wjazd i w praktycznie bez naszej zgody uniemożliwia przejazd innym użytkownikom. Nie byliśmy o całej sprawie informowani, nikt się nas nie pytał o zdanie i nikt się do nas nie zwracał o udostępnienie przejazdu. Sprawa ta odbyła się po cichu, jakieś biuro z Opoczna, ktoś zatwierdził, ktoś wydał zgodę. Celowo nas pominięto wietrząc nasz sprzeciw. Prawo obowiązuje wszystkich, projektantów, inwestorów jak również instytucje wydające opinie i zgody. Powstała przy ulicy Barlickiego budowla nie jest żadnym ważnym obiektem dla obronności kraju i nie musiała stanąć właśnie w tym miejscu. Miasto posiada przecież instrumenty by zwaśnione strony, w tym przypadku Zakład Energetyczny i Wspólnotę pogodzić. Powinno stać na straży właściwych rozwiązań, bez naruszania praw innych. Wybudowany obiekt jest w zasadzie przesyłką prądu do galerii, obok której jest przecież wystarczająco dużo wolnego miejsca na jego postawienie. Obiekt jednak wybudowano tutaj bo: -tak było komuś wygodniej -tak było najtaniej -zrobiono to na złość Wspólnocie Osobną sprawą jest usytuowanie stacji przesyłowej tuż przy kratce studni wsiąkliwej, gdzie po większym deszczu przez jakiś czas stoi tam woda. W efekcie lokalizacji w tym miejscu będzie ona de facto stała w wodzie. W zestawieniu z oznaczonym na niej napięciem 15 kV zaistniał tu duży problem i nie trzeba być specjalistą by widzieć zagrożenia. Obecny stan rzeczy jest nie do przyjęcia. Marek Olczak

x 30.07.2019 22:31
Dlaczego pojazd na zdjęciu jeździ po chodniku? Bo nie da się inaczej?

m 31.07.2019 05:46
Właśnie innaczej się nie da. Panowie inżynierowie z PGE, Dróg, Miasta i Starostwa mieli taką wizję.

Anna W. 30.07.2019 21:03
Jak widać przedstawiona w obu artykułach budowla zawadza WSZYSTKIM, nie podoba się WSZYSTKIM, przeszkadza MIESZKAŃCOM, utrudnia funkcjonowanie pobliskiej FIRMIE, a do tego stwarza poważne ZAGROŻENIE to władze powinny jak najszybciej wziąć się do roboty. Tak nie może być! Ludzie, którzy mają w swoich rękach odpowiednie narzędzia i kompetencje i którzy przecież zostali wybrani po to by dbać o nasze dobro powinni zrobić co do nich należy. To jest sprawa na podstawie której będziemy mogli WSZYSCY zobaczyć czy tak się stanie.

Joanna 29.07.2019 15:44
Aż nie mogę uwierzyć w to co widzę! Wydawałoby się, że ludzie którzy planują gdzie mają powstać takie rozdzielnie to osoby wykształcone... Czy naprawdę nikomu z inwestorów i wykonawców nie zapaliła się czerwona lampka, że coś jest nie tak?

Ada 29.07.2019 19:43
Pewnie brak lampek :(

Anna 29.07.2019 11:17
COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO! Osoba która dała pozwolenie na taki bubel powinna za to beknąć

jk 29.07.2019 12:25
3 x bubel

Marek Olczak 28.07.2019 06:58
Pytania, pytania, pytania Urząd Miasta Wydział Architektury ul. P.O.W. 10/16 97-200 Tomaszów Mazowiecki Zwracam się a prośbą o informację w sprawie budowy stacji transformatorowej w pasie drogi dojazdowej do budynków usytuowanych przy ulicy Barlickiego 10/12 i 10/14. Moje pytanie postawione w dniu 19.07.2019 w Biurze Architektury brzmi: Dlaczego o zamiarze budowy stacji transformatorowej w pasie drogi dojazdowej i to na samym jej wjeździe nie zostały powiadomione wszystkie zainteresowane sprawą podmioty? Dlaczego je pominięto, jeśli postawienie takiego obiektu ewidentnie ograniczy swobodę ruchu i funkcjonowanie w tym miejscu. Postawiona budowla uniemożliwia wjazd, przejazd, oraz swobodę manewru nawet małymi pojazdami. Jak to się ma z bezpieczeństwem w ruchu drogowym w tym miejscu? Trzeba wyjaśnić, że droga ta służy mieszkańcom osiedla, właścicielom 24 garaży i wszystkim pojazdom dojeżdżającym do naszej firmy. Na trzech działkach (424, 425, 230/3) będących naszą własnością i przyległych do działki 230/4 stoją budynki, które służą w prowadzonej działalności jako obiekty handlowe. Są one widoczne, oznaczone i figurują w księgach miejskich jako obiekty handlowe (są opodatkowane według stawek dla działalności gospodarczej). Dlaczego my prowadząc w bieżącym roku drobną inwestycję i to tylko w obrysie budynku musieliśmy z powodu braku Planu Zagospodarowania Miasta w tym miejscu zwracać się do Wydziału Architektury o pozwolenie. Wiązało się to z koniecznością zasięgania opinii i stwierdzeniem braku sprzeciwu przyległych podmiotów. Jak się to ma obecnie do tej konkretnej inwestycji zrealizowanej w pasie drogi przyległej do naszych trzech zabudowanych działek? Obecnie sytuacja wygląda następująco, nasza działka 230/2 w konsekwencji zawęża wjazd i w praktycznie bez naszej zgody uniemożliwia przejazd innym użytkownikom. Nie byliśmy o całej sprawie informowani, nikt się nas nie pytał o zdanie i nikt się do nas nie zwracał o udostępnienie przejazdu. Sprawa ta odbyła się po cichu, jakieś biuro z Opoczna, ktoś zatwierdził, ktoś wydał zgodę. Celowo nas pominięto wietrząc nasz sprzeciw. Prawo obowiązuje wszystkich, projektantów, inwestorów jak również instytucje wydające opinie i zgody. Powstała przy ulicy Barlickiego budowla nie jest żadnym ważnym obiektem dla obronności kraju i nie musiała stanąć właśnie w tym miejscu. Miasto posiada przecież instrumenty by zwaśnione strony, w tym przypadku Zakład Energetyczny i Wspólnotę pogodzić. Powinno stać na straży właściwych rozwiązań, bez naruszania praw innych. Wybudowany obiekt jest w zasadzie przesyłką prądu do galerii, obok której jest przecież wystarczająco dużo wolnego miejsca na jego postawienie. Obiekt jednak wybudowano tutaj bo: -tak było komuś wygodniej -tak było najtaniej -zrobiono to na złość Wspólnocie Osobną sprawą jest usytuowanie stacji przesyłowej tuż przy kratce studni wsiąkliwej, gdzie po większym deszczu przez jakiś czas stoi tam woda. W efekcie lokalizacji w tym miejscu będzie ona de facto stała w wodzie. W zestawieniu z oznaczonym na niej napięciem 15 kV zaistniał tu duży problem i nie trzeba być specjalistą by widzieć zagrożenia. Obecny stan rzeczy jest nie do przyjęcia. Marek Olczak

Obserwator 29.07.2019 06:18
Tylko sąd.

M 28.07.2019 06:32
Tak po prawdzie to moc, ilość i siła instytucji: (urzędy miast-urzędnicy-prezydenci-zarządy-sztrostwa-urzędnicy-starości-powiaty-redy powiatów-zarządy dróg-wydziały nieruchomoścI-wydziały utrzymania miast-wydziały architektury i budownictwa-wydziały dróg-wydziały transportu) Za pewnie to jeszcze nie wszystko, trochę dużo, można się zagubić...

Obserwator 29.07.2019 06:15
ARMIA LUDZI I NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADA. PO CO SĄ CO RADNI?

Renata 27.07.2019 13:49
Nieprawdopodobna sprawa dzisiaj tam byłam kto się pod tym podpisał? Kto na to pozwolił?

edek 26.07.2019 14:15
Wygląda na samowolę budowlaną, lecz pewnie nią nie jest. Nie za dobrze to świadczy o osobach odpowiadających za miejskie drogi. Jak w filmie: Panie Dyrektorze to są punktowce. A to nie, to nie, przesuniemy jezioro :)

Reksio 26.07.2019 13:31
No wreszcie coś wesołego się pokazało. Potrzeba matką wynalazców. Była potrzeba budowy stacji transformatorowej to i miejsce się znalazło. Mieszkańcy muszą podziękować Pani Prezes i Prezydentowi. MA BYĆ I JEST. PGE ma dostarczać tylko energię żeby zaspokoić nasze potrzeby nie winił bym ich za to.

Marek 26.07.2019 11:30
a ja uwazam ze zbyt czesto zajmujemy sie tym adresem, mieszka tak kotoś kto zajmuje sie konfidenctwem włącznie z robieniem zdjec samochodom parkujacym na Krzywej i donosi do Policji na kierowcow, Policja z urzedu musi sie zajmowac ***relami, nie majac czasu na wieksze sprawy, bo mieszkaniec jest tak upierdliwy ,że sprawdza jaki jest tok sprawy.Wyjątkowy paskudna postac. Myslę ze to pozostałość po komunizmie i ORMO. Ludzie mieszkający pod tym adresem uwazaja sie za wyjatkowych?, podobnych kwiatkow w miescie jest bez liku........

NIK 26.07.2019 11:58
Wydaje mi się, że Krzywa to inny adres. Widać konfidenttowi-trolowi naciśnięto na odcisk, spokojnie. Co ma piernik do wiatraka?

. 26.07.2019 12:21
Nie ja pisałem o tej Krzyzowej, ale to jest ulica tuz obok., wiec chyba jednak ma racje. I nie konfident, tylko po prostu gosc ktory czuje, ze powiniken zglaszac. Zyjemy demokratycznym kraju. Istnieja procedury, korzysta z nich.

JAK SZYBKO ODRÓŻNIĆ KRZYŻOWĄ OD KRZYWEJ. Dwie stare Tomaszowskie ulice. 26.07.2019 12:49
Krzywa prostopadała do Barlickiego. KRZYŻowa prostopadła do Piłsudskiego. Propozycje pamięciowe, jak zapamiętać sobie i rozróżniać te ulicę. (proste, fajne, trochę śmieszne, nie jak u innych nudne, dęte czasem nawet groźnie brzmiące) 1. KRZYŻowa od krzyża: kościoł Salskiego. W moich czasach, bo przez kilka lat ulica przy której się wychowywałem należała do tej parafii, wołało się „Do Kościoła ped.ał woła!" 2. KRZYŻowa też chyba nie jest krzywa tak jak Krzywa przy galerii. Taka moja propozycja by się nie myliło, bo mi też się myliło co chwila. Przy Krzywej nie ma chyba żadnych obiektów użytecznośći publicznej. Przy KRZYŻowej, są piękne hale przemysłowe, park Tuwimów, a wcześniej przy rynku agencja pocztowa Poczy Polskiej. Nie ma w Tomaszowie ich też tak wielu więc, może też z tym kojarzyć. Przy Krzyżowej w XIX wieku było sporo redakcji gazet. A Tomaszów niby taki robotniczy ma w historii do 1939 roku kilkadziesiąt tyułów. Ludzie mieli aspiracje, również Ci z klas ludowych.

Kontrola społeczna, najczęściej pozytywne zjawisko. Nie tworzyć w mieście prywatnych zagród 26.07.2019 12:14
To nie jest nic złego, że ktoś się interesuje najbliższym otoczeniem. W Wawie jest koleś (były kontroler NIKu, teraz na emeryturze, nie że go zwolnili za coś i dlatego teraz mści się na świecie, tylko doSŁUŻYŁ <ważne rozróżnienie doSŁUŻYŁ do końca i przeszed na emetyturę, ale jescze na tyle dobrze sie czuje, że kontroluje dalej), który załatwia mandaty rowerzystom którzy nie schodzą z rowerów przejeżdżając przez przejścia. I to nie na jakiejś osiedlowej uliczce na Mokotowie, gdzie wszyscy się znają, ale w centrum gdzie jeździ masa ludzi często na rowerach miejskich i mieszkają poza Wawą. Gdzieś tam czytałem, że w sprawie takich sam ustalał tożsamość. Setki spraw. Google: Samozwańczy szeryf poluje na warszawiaków. Co miesiąc wysyła policji tysiące zdjęć. Jednoznacznie tego negatywnie nie ocenia. Kontrola społeczna. A, że w tych blokach oprócz porządnych rodzin mieszka sporo plebsu, to jest co zgłaszać.

NIK 26.07.2019 10:58
Kto na to pozwolił? Autor, autor! (w tle brawa)

. 26.07.2019 10:53
Szczerze powiedziawszy nie widzę problemu. Jakby stał samohód nikomu by nic nie przeszkadzało.

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku Upał zamiast akademii. Prezydent apeluje: zakończenia roku szkolnego tylko w niezbędnym minimum Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda 26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał.
Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama