Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 20:51
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Rośnie cena uprawnień emisyjnych – nie unikniemy podwyżek

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową XV taryfę dla ciepła Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Maz. Sp. z o.o. Została ona opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego w dniu 3 lipca 2019 roku pod pozycją 3782.

Niestety, nie unikniemy podwyżki, choć nie będzie ona tak wysoka jak w innych miastach. Głównym i jedynym powodem podwyżki cen ciepła są rosnące w tempie rekordowym ceny uprawnień do emisji CO2. Na potrzeby ubiegłego roku spółka wydała na ich zakup kwotę 3,3 mln złotych, co stanowi ponad 16 % kosztu wytworzenia usług. W obecnym roku na zakup brakujących uprawnień emisyjnych spółka potrzebuje wydatkować olbrzymią kwotę 4,7 mln złotych. Ponieważ uprawnienia emisyjne są kupowane na giełdzie, ZGC jest uzależnione od cen jakie dyktuje rynek - ten jest bardzo zmienny, ale ciągle rosnący. Dla porównania jeszczew lutym 2018 roku uprawnienia kosztowały 10 euro za tonę, aby obecnie osiągnąć cenę 28 euro za tonę.

Ceny ciepła w nowej, XV taryfie dla ciepła, która niedługo wejdzie do stosowania, pomimo podwyżki pozostaną na znacznie niższym poziomie, niż w wielu porównywalnych ciepłowniach węglowych w naszym rejonie województwa łódzkiego. Dla przykładu wskaźnikowe ceny ciepła obecnie stosowane w Piotrkowie Trybunalskim są wyższe od naszych cen w nowej taryfie dla ciepła o ponad 20 %. Jedynie PEC w Bełchatowie posiada znacznie niższe ceny ciepła, ale pamiętajmy, że tam ciepło jest pozyskiwane jako produkt uboczny przy produkcji energii elektrycznej.   

Zgodnie z przepisami prawa energetycznego, jak również umowami pomiędzy ZGC i odbiorcami ciepła, taryfa nie może wejść w życie wcześniej niż 14 dni od jej publikacji. Ustalony został tym samym termin jej wprowadzenia w życie na 1 sierpnia bieżącego roku.

Jan Woźniak

Prezes Zarządu
Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej
w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gość 25.07.2019 10:47
Witam Jak to jest zwalnia się ludzi ze spółki ZGC bo jest na minusie ale 3 prokurenta za duże pieniądze się przyjmuje.

Myślący obiektywnie 16.07.2019 15:04
do tomaszowiaka: Taryfa została opublikowana 4 lipca, uchwalona kilka lub kilkanaście dni wcześniej, analizowana przez URE kilka tygodni, przygotowywana kilkanaście tygodni, prezes Woźniak pracuje od 24 czerwca 2019 r. Znajomość matematyki na poziomie szkoły podstawowej powinna wystarczyć, aby te fakty połączyć i policzyć.

tomaszowiak 17.07.2019 09:51
Prezes Czarnecki zrobił dezercję do Zduńskiej Woli więc nowy Wożniak nie musiał podpisywać

tomaszowiak 16.07.2019 13:37
Prezes Wożniak powinien wziąść się do roboty a nie ledwo przyszedł i już podwyżka ciepła. To źle o nim wróż y.

Platforma Obywatelska jedyna szansa na ocalenie naszego Panstwa i zachowanie go w strukturach UE 16.07.2019 14:30
WziaĆ prostaczku. Podwyżki są nieuniknione, by ocalić nasza Planetę

Breaking news: 16.07.2019 11:50
Daniel Martyniuk rozwodzi się z żoną, córka potentata w produkcji kur i kaczek! Zaplodnil ja po 1,5 miesięcznej znajomości. Co to ma wspólnego z Tomaszowem, ano to, że mamy w mieście podobna jakość elit.

jerzyk 16.07.2019 09:34
Z tymi podwyżkami to jest tak jak z tą domniemaną falą samobójstw nastolatków, którzy nie dostali się do wymarzonej szkoły średniej. co zaobesrowała prezydent Gdańska - Dulkiewicz :)) Upały? Wina PiSu Zimno? Wina PiSu Truskawki po 12 zł? Wina PiSu? Koń by się uśmał z tej tępej propagandy PO. Wcześniej próbowali podjudzać drogim paliwem, gdy ludzie jeszcze pamietają ile kosztowało za ich czasów

LL 16.07.2019 08:05
Zarządzenia unijne, jeszcze z czasów starej kadencji. Podziękujcie europarlamentarzystom PO.

LL 16.07.2019 08:16
Prawda Panie Mariuszu?

Mariusz Strzępek 16.07.2019 01:21
Panowie i być może Panie. Powyższa informacja dotyczy podwyżek taryf za centralne ogrzewanie z miejskiej ciepłowni, z którego korzysta blisko połowa mieszkańców miasta. Poniższe wpisy są kompletnie niezrozumiałe i absolutnie nie na temat. Proszę o komentarze ad meritum

EKO 16.07.2019 08:45
Dokładnie Panie Mariuszu chodzi o spółki miejskie które mogą jak napisałem wcześniej wziąć na siebie ciężar opłat za śmieci

? 16.07.2019 08:57
co śmieci mają wspólnego z ciepłownictwem panie trollu PO?

EKO 16.07.2019 10:29
A tu Cię zmartwie bo głosowałem na PIS i głosował będę. P O to dla nie porażka

? 16.07.2019 10:49
EKO-kłamca

ja 16.07.2019 10:25
Nie mogą - wystarczy zajrzeć do ustawy żeby to wiedzieć.

EKO 15.07.2019 22:40
Prezydent obiecał że nie będzie podwyżek za śmieci więc trzeba to czymś zrehabilitowac, zaraz poleca w górę opłaty za wodę. Suma sumarum mieszkańcy zapłacą za te nowe smieciary i inne pojazdy w nowo urworzonej spółce ???( ale za śmieci nie i potem powie że jednak można nie podnosić a mieszkańcy uwierzą)

varan 15.07.2019 13:10
Głupota UE jest niebywała. Co z tego że za kilkanaście lat emisja CO2 będzie wynosić "zero", skoro Chiny, Indie, USA czy Brazylia (także poprzez wycinkę lasów Amazonii) mają ekologię w nosie i emitują zanieczyszczeń wielokrotnie więcej niż Europa dzisiaj. A poza tym wulkan podczas erupcji może wyemitować CO2 tyle ile światowy przemysł przez 100 lat, tak więc ta walka Europy z CO2 przypomina raczej walkę Don Kichota z wiatrakami. W wyniku tej głupiej nadgorliwości tylko cierpią portfele Europejczyków, a Planeta Ziemia nawet nie odczuje tych ekologicznych zabiegów. Problemem Polski jest dzisiaj niska emisja, czyli piece węglowe w domach jedno i wielorodzinnych powodujące smog, a nie CO2 emitowane przez ciepłownie czy zakłady przemysłowe. Oczywiście działajmy pro ekologicznie, nie betonujmy przestrzeni miejskich, wprowadzajmy zielona energię - fotowoltaika na dachach domów jedno i wielorodzinnych plus małe turbiny wiatrowe, farmy fotowoltaiczne, elektrownie wodne. Natomiast nie zaczynajmy działań od tyłka strony, czyli od płacenia kar/uprawnień. Swoją drogą na co idą te pieniądze, kto na tym zarabia ? Inna sprawa to co zrobiły rządy PO PIS z różnymi przystawkami przez ostatnie, powiedzmy 15 lat, czyli od momentu wejścia do UE ? Wielkie nic. I co ciekawe w wyborach mogą liczyć w sumie na około 85% poparcia. I niech mi ktoś powie że polskie społeczeństwo nie jest, powiedzmy delikatnie, niemądre.

L.J 15.07.2019 11:55
Ludzie pobierający 500 plus narzekają już, że ta kwota jest niewystarczająca. Gdyż wszystko drożeje piorunująco, wzrost cen ziemniaków i marchwi o ponad 100%. Drożyzna zalewa Polskę a tu jeszcze haracz emisyjny 4,7 mln zł. Emeryci przestają już wykupywać leki żeby regulować rachunki... Wyborcy PIS-u są gorzko zawiedzeni!

. 15.07.2019 12:29
Oj bzdury wypisujesz. O podwyżka h jeszcze się naczytamy na tym portalu. Od czereśni przez ciepło po ceny u grabarza i księdza :) Bójta się PiSu

światełko w tunelu 15.07.2019 12:37
Proszę dostrzec światełko w tunelu oto Koalicja Obywatelska zatroszczy się o Polaków, tezy programowe i program rozdawniczy KO są interesujące m.in >program gospodarczy, którego osią będą wyższe wynagrodzenia dla Polaków; uzdrowienie służby zdrowia i polityka wobec osób starszych i wykluczonych<.

POKO KOKO 15.07.2019 12:51
Chyba niczego jeszcze nie opublikowali. A jesli to zrobią to można im wierzyć jak Schetynie w sprawie wmuszanych uchodźców :))

? 15.07.2019 12:57
Wyższe wynagrodzenia Polaków można zadekretowac? Zecudwana wiekszosc firm - nawet takiego gignty ja Lidl czy Biedronka nigdy nie daje podwyżki rzędu 500 zł największej grupie pracowników jakim są ci na hali sprzedażowej. Tam wyżej może tak, ale to dotyczy 1% zatrudnionych w tych firmach. Także gadać sobie mogą. Liczą się fakty, a na ich realizacji mieli 8 lat i to w czasach gdy o środki unijne można bylo występować na wszystko. Teraz te programy są zawezane i wymagają zwykle coraz większego wkłady własnego. W rezultacie o środki z wspólnych europejskich podatków dziś mogą wnioskować jedynie ci którzy już coś tam mają. Jesli jesteś młodym człowiekiem między 20-35 lat od PO. Ko możesz dostać kopniakaktoru wypchnie Cię na wlóczęgę po najnizszuch pracach w Europie. Potem bidolenie, że Polska się wylidnia :))

Mateusz 15.07.2019 22:08
To nie światełko w tunelu stoimy nad przepaścią!

wyborca 16.07.2019 16:58
PIS przebija KO w rozdawnictwie, teraz będzie 500+ co miesięc dla niepełnosprawnych i to już od pażdziernika tego roku. Tym samym PIS pozyskał sobie setki tysięcy wyborców!

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku Upał zamiast akademii. Prezydent apeluje: zakończenia roku szkolnego tylko w niezbędnym minimum Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda 26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał.
Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama