Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 19:36
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Zdalne nauczanie… i co dalej.

Obecna sytuacja spowodowana  zagrożenia koronawirusem przełożyła  się na nasze nauczanie i dotknęła  nasze  polskie szkolnictwo. Od 25  marca zamknięto przedszkola, szkoły uczelnie wyższe. W myśl rozporządzenia MEN-U  i Szkolnictwa Wyższego realizowane jest nauczanie zdalne .. na odległość. Ministerstwo podało jedynie ogólne informacje, natomiast ze szczegółami tego nauczania  borykają się dyrektorzy placówek , nauczyciele, uczniowie.

Powoduje to liczne "spięcia" na tej  tej linii. Na początku z informacji o zawieszeniu pracy w tych placówkach ucieszyli się i skakali – wręcz do góry – uczniowie i nauczyciele, studenci itp. Jednak obecnie ta euforia radości już zanikła. Wszyscy chcieliby jak najszybciej wrócić  do nauki i pracy. Kilkugodzinne siedzenie przed komputerem powoduje nie tylko dysfunkcje fizyczne np. problemy z kręgosłupem , ale także psychiczne dotyczy to szczególnie nastolatków). Powoduje u nich zaburzenia psychiczne np. lęk, , niepewność, poczucie osamotnienia itp.

Inna kwestia to  sprawa  obecności i  oceniania uczniów w warunkach ,,pozaszkolnych". czy chociażby nabywania wiedzy bez pomocy nauczyciela "na odległość" ( jak np. w Australii, gdzie rząd doskonale rozwiązał ten problem).

 Aktualnie Ministerstwo podało obligatoryjną wiadomość o dacie tegorocznej matury i egzaminach ośmioklasistów. Natomiast kiedy nauczyciele i uczniowie wrócą do szkoły stoi wciąż pod znakiem zapytania.

Chcę zwrócić  uwagę jeszcze na pewien problem,  który występuje nie tylko na naszym tomaszowskim podwórku. Do pracy zdalnej jest potrzebny komputer. A co zrobić, jeżeli dziecko nie posiada takiego sprzętu (bo takie sytuacje, też mają miejsce), albo jeżeli w domu jest 3 lub 4 dzieci i  1 komputer,  a wszyscy muszą w tym samym czasie pracować zdalnie..

W odczuciu rodziców nauczycieli, pracowników oświaty nikt i nic nie zastąpi bezpośredniej pracy nauczyciela z dzieckiem… chociażby posiadało najlepszy sprzęt informatyczny.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

WuPe 29.04.2020 09:45
Jejku jakie głupoty... Znam nauczycieli bardzo zadowolonych z obecnego sposobu nauczania. ,,Kilkugodzinne siedzenie przed komputerem powoduje nie tylko dysfunkcje fizyczne np. problemy z kręgosłupem , ale także psychiczne dotyczy to szczególnie nastolatków" - hahaha;-) To chyba komentarza nie wymaga?;-) Kłamiesz, komputer nie jest potrzebny do zdalnych lekcji. Materiały dostaje się wtedy drukowane.

hasp 29.04.2020 10:38
Tylko jaka jest jakość pracy na takich materiałach? Nauczycieli znam bardzo wielu, a żadnego zadowolonego. Bawi Cię taka sytuacja? Można wsadzić kij w mrowisko? Ja widzę same negatywne skutki, pomijając choroby kręgosłupa, ale izolacja, nie wpływa na niczyją psychikę dobrze. Odseparowywanie dzieci od siebie, niesie opłakane skutki z punktu widzenia psychologicznego. I jak dorosły zna mechanizmy, które pozwolą mu do pewnego momentu, na walkę z takim stanem , tak dzieci niestety nie. One muszą mieć czas socjalizacji,wspólnej zabawy, poczucia przynależności do jakiejś wspólnej grupy (społeczność klasowa, przedszkolna). Ta sytuacja zubaża psychikę, bardzo! Więc nie pieprz, byleby popieprzyć.

Zdalny uczeń 28.04.2020 22:58
Pani nauczycielka przychodzi do szkoły ze swoim (różowym) laptokiem (za 3 tysie) i pracuje zdalnie ze szkoły, bardzo ciężko (10 godzin ponadwymiarowych na tydzień). Jak twierdzi, nie będzie płaciła dodatkowo za prąd, używając ładowarki w domu. Ale nikt z ucznów jej nie odpisuje ..... ;-(

? 28.04.2020 23:13
Po kolorze wyceniłeś?

Dobre strony pandemii 28.04.2020 21:08
Po tym wszystkim, przy płynącej powszechnie ze szkół zachęcie do korzystania z nowych technologii, na pewno wielu rodziców, którzy do tej pory nie planowalo wcześnie dziecoom kupować laptopa – teraz zrobi to. Tak sobie myślę. O ile smartfon ma już każdy berbeć, o tyle z pelnofunkcjonalnym komputerem nie jest wcale tak dobrze. A do nauki – nie czarujmy się – potrzebne jest coś z klawiaturą fizyczną. Na smarftonie odtwarzającym jedynie obraz i rejestrującym go, dzieciak może wcześnie zetknąć się z patologią. Można cudować z blokowaniem stron itd, ale wszystko można obejść. Gdybym miał dziecko wczesnoszkolne, to bardzo bym starał się kupić laptopa i przez kilka pierwszych lat w ogóle nie podłączał go do sieci. To może być nawet wtedy coś ze słabszym procesorem. Z 1 GB RAMu. Nowy, albo po starszym rodzeństwie. Sieć zablokować w najprostszy sposób – nie ujawniać dziecku hasła do Wi-Fi. Nauka pisania w Wordzie czy w darmowym Libre lub Open Office, jakichś fajnych krótkich tekstów, może Power Point z laurką dla babci, może nawet Excel. To zaprocentuje. Internet na samym końcu.

JAn 28.04.2020 20:59
"Chcę zwrócić uwagę jeszcze na pewien problem, który występuje nie tylko na naszym tomaszowskim podwórku. Do pracy zdalnej jest potrzebny komputer. " Czy chirurg przynosi sobie do miejsca pracy własny stół operacyjny i skalpel? NIE Czy chirurg pracuje zdalnie ? NIE Czy górnik przynosi sobie do miejsca pracy własną koparkę i łopatę? NIE Czy górnik pracuje zdalnie ? NIE Czy... itp. itd. A CZY z założenia nauczyciel ma mieć narzędzia do swojej pracy za swoją pensję i w swoim domu? A gdzie rachunki za prąd, kupno komputera, abonament za internet...? Czekam na teksty typu: - macie prace, to się cieszcie; - macie tyle wolnego, wakacji; - macie płacone; - "siedzita w domach"; - "tera wreszcie pracujeta uczciwie" - "tera sie opier""ata" - budżetówka.... coś ktoś ?

Żal na Ciebie patrzeć, naprawdę :( Tylko narzekanie. Przyznaj z kotem siedzisz do dziś? 28.04.2020 21:24
„Czy chirurg przynosi sobie do miejsca pracy własny stół operacyjny i skalpel? NIE” Antoni Kosiba w „Znachorze” Dołęgi-Mostowicza nogi składał wiejskim dłutem stolarskim. Jak to mówią? Złej baletnicy rąbek u spódnicy? Czy o tym co nie gdy nie potrafi pływaćm narzeka, że woda zarzadka... Jeśli nie potrafisz zorganizować pracy zdalnej dzieciom to może jest tak, że na pedagogikę poszłaś jedynie dlatego, że najłatwiej – do dzis – się tam dostać. Pięć lat na koszt nas wszystkich, teraz ciagłe roszczenia. Bleh :(

Alchemik 29.04.2020 06:56
Rozumiem że ty się się nie uczyłes. Nawet to zrozumiałe po stanie umysłu. Od 5 lat to koronawirusy biorą po kilka tys miesięcznie zasiłków, dodatków, świadczeń, zupek, na koszt nas wszystkich. Nie każdy musi mieć komputer, laptop, telefon i internet. Tak uczeń jak i nauczyciel, lekarz itp. Po prostu państwo rozdało kasę nie patrząc na co szła. No a szła na wakacje, samochody, raty na telewizor i praklę. Mało kto inwestował w dzieci. Darmowe pieniądze w postaci 500+ stały się elementem budżetu domowego a nie inwestycja w dzieci. Nie wyskakuj więc z takimi tekstami bo zwyczajnie nie wiesz o czym piszesz. Najlepiej gdyby ktoś Ci dziecko nauczył, wychował, lekcje odrobił, czas zorganizował mu bo Jaśnie pan podatki płaci i wymaga.

bez czwartego podbródka 29.04.2020 11:05
„Po prostu państwo rozdało kasę nie patrząc na co szła” To jest hejt do którego już się przyzwyczailiśmy, chyba na nikimi to już nie robi wrażenia. Wyrzucasz po prostu swoje frustracje obrażając mnóstwo uczciwie pracujących ludzi. Nie potrafisz tego udowodnić tylko snujesz seoje wizje. I to też nieudolnie, bo jakby biedniejsze osoby w XXI wieku nie mogły mieć pralki. Zatem tak, sklepikarzyku, lokalny producencie farb (a częściej ściągaczu ich z marketow z Łodzi, sprzedajac tutaj 100 razy drożej), tłusta nieokrzesana mo.rd.o często z taką kozią rudą bródką by ten okrągły czerep troche uszlachetnić, choć tylko w oczach najbliższych, to że nie jest już Ci łatwo wykorzystywać ludzi płacąc im pensje które nie starczały na opłacenie rachunków, to że podobni Tobie byznesmeny od firm chwilkówkowych, nie mają już całorocznych żniw na łamaniu życiorysów, to że coraz mniej ludzi musi wyjeżdzać z Polski by zarobić na chleb, a wiodąc tam życie poniżej standardów przeciętnego Hindusa. to martwi tylko Was.

Beka 28.04.2020 21:25
Nie masz komputera przyjdz i pracuj w szkole...prad i internet dostaniesz.A jesli wolisz w ciepełku domu .Czy chirurg przynosi skalpel?Ja jestem nauczycielem i noszę pióro . Zero zrozumienia. Kazdy ma dosc koronawirusa...ale sa wieksze problemy

question 28.04.2020 21:33
Bardzo słuszne stwierdzenia. Skąd wzięło się przekonanie, że każdy nauczyciel ma komputer i odpowiednie oprogramowanie pozwalające uczyć na odległość? Pracodawca jest obowiązany zapewnić odpowiednie wyposażenie stanowiska pracy. Brak komputerów u uczniów - tego nie do końca rozumiem. Przecież rodzice dostają na każde dziecko miesięcznie nieopodatkowane 500 zł. Nawet na siedmiolatka wystarczyło odłożyć te 500 zł i kupić za te pieniądze komputer. Rodzic zapyta - a abonament internetowy? Oczywiście z tych 500 zł. To są pieniądze na dziecko a nie na raty za nowe auto!!!

@question 28.04.2020 21:55
jesli nauczyciel nie ma komputera to dyskwalifikuje go jako nauczyciela. Wykładać algebrę po godzinach, na liczydle. NIE ZA NASZE PODATKI!

Kojot 28.04.2020 22:18
Jeśli uczeń nie ma komputera to dyskwalifikuje obecny rząd, po cholere rozdają kasę na samochody i ***y za 500+

Dingo 28.04.2020 22:48
Bez samochodu dzis nie masz pracy. Kolejne rządy SLD (dzisekszy Biedroń)-PSL-PO poniszczyły komunikacje zbiorową szczególnie na prowincji, ze nawet 15 km jest barierą nie do przejscia. 500+ to sa w takiej sytuacji nedzne grosze, gdy musisz codziennie korzystac z auta. Nikt poza szczylami z zamoznych domow, nie kupuje auta dla przhjemnosci. To sa zawsze koszty.

question 29.04.2020 12:42
Te 500+ nie jest przeznaczone na samochód i paliwo do pracy (pracujesz - zarabiasz). To są pieniądze przeznaczone na utrzymanie dzieci.

Praca bez sensu 29.04.2020 18:05
Więksość prac w Polsce nie daje szansy na utrzymanie się. Przynajmniej z jednej pensji.

My, z tej gorszej waszym zdaniem Polski 28.04.2020 23:08
Za 500 złotych laptop? To chyba jakis uzywany? A to juz trzeba sie troche znac i ryzkwoc czy typ przysle ci z rozlaną matrycą czy całą. Czy zawiasy będą na tyle obluzowane, ze bedzie to de facto komuputer stacjonarny wymagajacy sciany czy jednak da sie go przenies na stol w innym pokoju. Jako dorosly czlowiek pracuje sobie i na sprzecie za 250 zl, ale to jest systematyczne przeczesywanie Allegro i jednak troche juz doswiadczenia z takimi wysylkowiczami. I to tez nie bez porazek. Standardowy komputer nadajacy sie do pracy dla osoby niezorientowanej a chcącej po zainstalowaniu podstawowych programow cos sobie napisac korzystajac z internetu, to jest 1200-1500 zl w sklepie. Za 500 zl mozesz sobie dziubać - jednego miesiaca kupić samą skorupę, drugiego dysk twardy (kto doradzi? Czy wszyscy mamy sie znac?), trzeciego dokupić sobie RAM, a czwartego baterię, bo rzecz jasna za 500 zl sprzeda ci cwaniaczek z internetu z taką ze nawet Windows nie zdarzy sie zaladowac. Takie sa realia. Na internetowym forum mozemy sie przechwalac kto czego tam nie potrafii, ale rzeczywistosc trzeszy i widokiem wlasciwie codzinnym jest 50-60 latka spisujaca co chwile na nowo czesto zmieniajcy sie ostatnio rozklad jazdy na przystanku. Jezdzi z nudow? Nie, jezdzi bo musi. To tylko pijaczyny? Dziecioroby? Odpady od zdrowego spoleczenstwa? Cos nas duzo :(

kjo 29.04.2020 10:53
Idąc tym tokiem, jeśli kierowca zawodowy nie ma własnego TIRa z naczepą, to go też to dyskwalifikuje jako kierowcę zawodowego? Jeśli piosenkarz nie ma własnego studia nagraniowego, to go dyskwalifikuje, jako piosenkarza? A jeśli ksiądz nie ma własnego kościoła? Tak można przykłady mnożyć i mnożyć. To pracodawca ma obowiązek zapewnić stanowisko pracy! Nauczyciele też są ludźmi, mają rodziny, dzieci, które również mają nauczanie zdalne> To co? Taki z trójką dzieci, ma mieć trzy komputery, po jednym na dziecko, czwarty dla siebie? I pewnie wynajęty biurowiec, bo w typowym mieszkaniu, w blokowisku miejsca brak!

@ 30.04.2020 18:41
Bzdury. Oprogramowanie jest bezplatne. Transmisji na YT wprawdzie od poczatku marca nie zrobisz nie majac 1000 subskrybujacych, ale film nagrac mozna. 10 minutowe sety razy 4 i jest godzina lekcyjna samego wykładu. To tylko You Tube. Bezplatna wersja.

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku Upał zamiast akademii. Prezydent apeluje: zakończenia roku szkolnego tylko w niezbędnym minimum Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda 26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama