Zanim zdziesiątkuje nas koronawirus, pozabijamy się nawzajem sami. Od lat mówi się o smogu, paleniu śmieci i katastrofalnym stanie powietrza. Wszystko na nic. Na filmie, jaki przesłała czytellniczka portalu widać, jak wyglądają wieczorami uliczki na osiedlu przy ulicy Sterlinga. Domki jednorodzinne przy ulicy Zielonej potrafią mocno zatruwać życie mieszkańcom pobliskich bloków. Sytuacja nie należy do wyjątkowych. Podobnie jest w wielu innych dzielnicach miasta. Co ciekawe, mimo mniejszego ruchu pojazdów, czyjniki airly wciąż odradzają nam wychodzenie z domów. Z kolei na fotografii głównej ulica Szczęśliwa....
Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
06.04.2020 09:08
(aktualizacja 14.08.2023 06:35)
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
Ajdejano
09.04.2020 20:37
Do Tej na różowo poniżej: gdybym ja był jednym z tych, których FAKTYCZNIE nękasz, juz dawno miałabyś ze mną, maleńka, prawne kłopoty.
Jeżeli kontrole wykazały, że sąsiad (sąsiedzi) maja kotły gazowe, to pytam: kto tu ma nie po kolei w główce ???
Ajdejano
07.04.2020 18:20
Płaczecie, biadolicie, jęczycie, że ten smog was zatruwa. No to zróbcie listę tych waszych sąsiadów-kopciuchów i zanieście tę listę do: urzędu miasta, do starostwa, na policję i ch.... wie jeszcze gdzie.
I zobaczymy jaki będzie efekt tej waszej działalności. oleją was wszyscy, a wasz donos trafi do kosza.
Każdy zafundowałby sobie super ekologiczny kocioł, super ekologiczne ogrzewanie podłogowe, ekologiczne paliwo do kotła, itp., itd.
Tylko jest jeden mały szczegół: dajcie tym ludziom kasiorkę - i będzie wszystko O.K.!!!
PS. Miały być ekologiczne drony, srony.... I gdzie to wszystko jest ....
Iwi
07.04.2020 22:14
Niejednokrotnie próbowalam.... po czym uslyszalam od SM ze Ci Panstwo naokolo to mnie mogą o nękanie oskażyć. W odleglosci kilku metrow od okna mam komin piekarni gdzie palą co im podejdzie a jak szanowna SM siię juz doczlapie to okazuje sie ze tam są piece gazowe a oni juz od dawna nie palą..... cynk dostają czy co?
laborant
07.04.2020 10:57
w niedzielę wieczorem poziom pyłu pm2,5 wynosił 359!!!!!, gdzie w dzisiaj jest około 7-20, całe osiedla były jak w ognisku... Legionów, Dąbrowska, Jana Pawła, nie wspominając o Starzycach...
Bogacze nie sa w niczym lepsi. Zapraszam na Podleśną:(
06.04.2020 21:29
Przejdzcie sie na Podleśną (przy okazji zrobcie jakies sloneczne zdjecie do Domeny Publicznej, ORDNowi), wlasciwie przez caly dzien nie jest dobrze ale komora gazowa zaczyna sie ok 16-17stej.
Nie wiem czym pala, mozliwe ze wszystko na legalu, nic to nie zmienia, nie mozna nawet przez nos plytko oddychac.
Byc moze nie pamietam, byc moze sie myle, ale jakos nie przypominam sobie by na duzo biedniejszej Kaczce te 40 lat temu cos trakiego bylo. Pociagi rozwiewaly? Ze z gorki to szybciej zlatywalo? Nie mam pojecia.
Wistom sobie dzialal...
Bardziej wyczulony teraz? Byc moze.
Na Podlesnej masakra. Chalupy 400-500 metrowe a na ulicy magła dymu. Juz 4 raz tam bylem ws jednego zdjecia. Masakra :(
PS bylem przed zakazem wychodzenia.
WuPe
06.04.2020 17:09
Jak mniejszy ruch samochodów? W wielu miastach ograniczono komunikację, co znacznie zwiększyło ruch samochodów;-) Np. Warszawa jest zakorkowana - i widać to na czujnikach smogowych. Badania naukowe bezsprzecznie wskazują na negatywny wpływ spalin samochodowych - proszę nie lekceważyć problemu. Poza tym smog jest wg. badań UJ tak samo szkodliwy jak palenie tytoniu, więc nie popadajmy w panikę, da się dożyć i 100 lat. Uważam, że większym problemem naszego miasta jest woda z Pilicy z toksynami, których nikt nie bada, bo nie przewidują tego rozporządzenia z normami dla wody pitnej. Jak wiadomo gorszym przeciwnikiem jest wróg, którego nie widać. Nie jest to temat modny bo nie da się na nim zarobić, a badania są drogie. Działanie toksyn sinicowych nie objawia się tu i teraz, jest ono odwlekane w latach. Może należałoby to połączyć z podobno podwyższoną zachorowalnością na raka w naszym mieście?
Napisz komentarz
Komentarze