Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 18:39
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Nocne harce na parkingu w środku miasta

"Polska to dziwna kraja" powiedziałby zapewne popularny prawie ćwierć wieku temu Zulu Gula. Jesteśmy chyba jedynym miejscem na świecie, gdzie chołubi się idiotów, a ludziom, protestującym przeciwko głupocie sugeruje się, że powinni zmienić miejsce zamieszkania. Polska to chyba też jedyny w "cywlizowanej" Europie kraj, gdzie pojęcie "miru domowego" jest pojęciem z gatunku tych... "obcych", a Policja udaje, że nie dostrzega łamania prawa o ruchu drogowym i trudno się jej dziwić, skoro panuje powszechna akceptacja dla patologii, uznawanych za mniej szkodliwe, choć będących często znacznie uciążliwymi. TIR-wiec regularnie rozjeżdżający osiedlowe uliczki i trawniki, to bohater. Ktoś, kto domaga się interwencji służb mundurowych, to postać u nas społecznie niepożądana. Takie podejście prowadzi do różnego rodzaju absurdów. Także tych drogowych. Poniżej przykład jednego z nich

Mało kto wie, że przy ulicy Farbiarskiej jest dosyć duży parking. Jest tam też ulica Zachodnia, która teoretycznie należy do miasta, tylez że, nie wiadomo czy to jest droga wewnętrzna czy  publiczna, bo przez kilka lat od jej powstania nie zdołano na żadnej sesji podjąć stosownej uchwały.

To, co w tym miejscu wyprawia się w godzinach wieczornych wiedzą nie tylko okoliczni mieszkańcy, bo hałas i pisk opon słychać aż na osiedlu przy ulicy Szerokiej. Mamy tu regularne wyścigi, "palenie gumy", słuchanie głośnej muzyki i libacje alkoholowe. Najlepiej to widać po śladach na kostce i śmieciach jakie tam są w olbrzymich ilościach produkowane.

 

IMG_20200816_085104.jpg

 

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek są bezradne. Jak tylko podjadą, to automatycznie okazuje się, że  na terenie parkingu panuje należyty spokój.

Jakiś czas temu wnioskowałem  do komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Staroście Tomaszowskim o to, by zamontować tu progi zwalniające, ale komisja uznała, że najlepszym sposobem będzie monitoring tego miejsca.  Jak widać zdanie komisji to tylko nie wiążąca nikogo opinia i ZDiUM zrobił swoje, czyli przymocował 3 progi zwalniające ale w takim miejscu gdzie nic one nie dają. Po prostu sobie leżą, niczym prawdziwi "śpiący policjanci". 

Osobną sprawą jest ich oznakowanie. W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w  sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków umieszczenia na drodze w załączniku nr.1 jest ściśle opisane jak powinien być usytuowany znak.

Tutaj jest on  przymocowany drutem do słupa oświetleniowego i nie jest kompletny, gdyż brakuje tabliczki z odległością od znaku do progu. Tylko jak ją tutaj to wskazać.? Oto jest pytanie. 

 

IMG_20200913_130851.jpg

 

Przypomnę, że postawienie znaków i progów zwalniających wymaga przyjęcia tzw. stałej organizacji ruchu, podpisanej przez kilku odpowiedzialnych ludzi w tym Policji. Wiem, że takiej organizacji ruchu nie ma. Zresztą to nie jedyna taka fuszerka w naszym mieście.

Takie zestawy znaków można by zlikwidować, a na wjeździe i wyjeździe z ulicy Zachodniej postawić znaki B-43 i B-44 czyli początek i koniec strefy ograniczonej prędkości do 20km/h i w takim przypadku nie trzeba oznaczać dodatkowo tych progów.

One same powinny być w innych miejscach i należałoby ich zamontować więcej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NC 21.09.2020 20:55
Tak się składa ze monitoring tam jest od dawna jeśli ktoś śmieci nie pod koszem albo coś odwalą to policja przyjeżdża

Tm 24.09.2020 01:25
Hahaha gdzie te kamery masz? Pokaz nie ma ich..

Kio 21.09.2020 16:20
Wprowadzić monitoring i problem się rozwiąże, w jeden weekend zwróci się z mandatów...a później cisza i spokój...

AC 20.09.2020 23:16
Autor tego artykułu to jakiś zwykły kondon społeczniak wnioskuje o zamontowanie progów zwalniających po czym pruje się o ich oznakowanie, twierdzi tez ze ludzie ściagają się na parkingu nie rozumiem tylko gdzie ponieważ nie ma tam na to w ogóle miejsca palenia gumy tez nigdy nie widziałem ponieważ pod tymi kamerami wszystko widać i jeśli ktoś coś odwali to policja i tak go znajdzie i ukara. Nie pozdrawiam społeczniakow jak twórca tego posta zajmij się lepiej swoim życiem a nie ingerowaniem w życie innych jeśli masz za dużo wolnego czasu poświęć go rodzinie, a nie lataj po urzędach i komisariatach bo widzisz ze ktoś zachowuje się bo wyglada niestandardowo.

??? 21.09.2020 22:03
Ty to ślepy jesteś na zdjęciu co widać ślady yeti czy palonej gumy ???i gdzie Ty widzisz kamery ??? tam nie ma żadnych kamer żadnego monitoringu ciekawe co byś powiedział jakby ktoś o 3 głośno wył silnikiem z przecinarki albo muzykę murzyńską słuchał.a kondonem widać jesteś Ty i to oplutym pedale jeden.

McMarek 10.10.2020 19:48
Kto opublikował tego chama.

Rysiek 20.09.2020 22:39
A co z idiotami którzy budują osiedla pod Tomaszowem gdzie od x lat funkcjonują prywatne hodowle zwierząt a potem wybuduje się 10 Januszy i im zapachy przeszkadzają i piszą petycje???

Wyluzowany 20.09.2020 20:56
A gdzie ta młodzież ma sie podziać i wyszaleć jak miasto nie robi dla nich żadnych atrakcji mamy w Automobilklub Tomaszowski wystarczy żeby miasto skierowało sie z prośba do automobilklubu żeby im zorganizował legalne kontrolowane palenie gumy ,wyścigi , pokaz muzyki kiedyś tez byliśmy młodzi wiec może przypomnijmy sobie jacy byliśmy Może pan redaktor w tą stronę pójdzie a nie tylko zakazy i zakazy

GonićIdiotów 20.09.2020 20:29
O czym piszecie w komentarzach ? Przecież oni nie robią tam żadnych wyścigów . Przyjeżdżają starymi autami z popsutymi wydechami i cały czas stoją . Słychać tylko wrzask , krzyki , tłuczone butelki i cały czas przegazowują na max te swoje złomy. Panienki wtedy bardzo cieszą się ze szczęścia . Wtedy niektórzy kolesie z ekstazy zaczynają palić gumy . Jest pełnia szczęścia i zadowolenia . Trwa to do 2-3 w nocy . Dlatego nie piszcie , że nie mają gdzie spotykać się i ścigać , bo z nich tacy sportowcy jak z koziej d ..y trąbka . Już podobno zbierane są adresy niektórych tych idiotów . Może ich sąsiedzi i pracodawcy wpłyną na nich jak usłyszą pod swoimi domami jak to wygląda w rzeczywistości . Jak zobaczą jeszcze jaki syf zostawiają po sobie to będzie wesoło im . Na Policję i Miasto , to chyba nie ma co liczyć , za słabi są .

TomMaz 27.09.2020 20:19
Jak był jeszcze stary Plac Kościuszki to młodzież spotykała się tam wieczorami . Siedzieli w samochodach i nikomu to nie przeszkadzało . Ale po modernizacji Placu i wybudowaniu parkingu przenieśli się w to nowe miejsce . Na początku było spokojnie . Ale zaczęli również tam przyjeżdżać idioci w starych złomach z wyciętymi wydechami i zaczęli się popisywać . A to kto głośniejszy ma wydech , kto więcej gumy spali i takie tam głupoty . Ciekawe jest , że zdominowali Ci właśnie idioci pozostałych , przecież nie wszyscy byli tam durniami a dali się wciągnąć w takie dno . Pognać tych złomiarzy a będzie tam znowu spokój i porządek . Te ich popisy z wyciętym tłumikiem to przecież też słychać w innych częściach miasta . Myślę , że tam mieszkańcom również przeszkadza . A teren jest piękny i zadbany , przychodzi tam dużo ludzi na spacer z dziećmi , pieskami . Szkoda , żeby 5 czy 6 idiotów tam rządziło . Jestem pewien ,że Policja da sobie z takimi radę . Pozdrawiam .

Ajdejano 20.09.2020 19:40
Ci wszyscy wpisowicze, to tak, prawdę mówiąc, nie wiadomo jak ich określić.....: debile, przygłupy, czy jakoś inaczej .... Ci debile, którzy jeżdżą autkami w nocy - widzę, że mają dosyć wielu wielbicieli ( też debili). W tej sytuacji, trzeba się poddać w tej wojnie.....

Do alejajo 21.09.2020 06:30
A ty do której grupy się zaliczasz ynteligencie

sda 20.09.2020 18:40
tak się składa że to dzieci iście nam panujących radnych...i urzędników...przykład idzie z góry..

Mam dokumenty że jestem pi@rdolnięty.Macier 20.09.2020 16:44
Problemem jest zestaw imbecyli żądzących tym miastem a nie młodzież chcąca się wyszaleć.Sronki,Biedronki,Lidle i srydle które nie placą podatków a Witko i jemu podobni niedojdy słuchają się bezjajowego prezesa który karmi swojego kotka sprowadzanych z poza kraju obecnie zwierząt trzymanych w klatkach bitych i głodzonych zwierząt.Odwalcie się od małolatów zgredy blokersowe.

Wk wiony mieszkaniec 20.09.2020 13:53
A gdzie maja sie bawic jak w tomaszowie nie ma ani jednej dyskoteki, w poblizu rowniez nie ma toru wyscigowego na ktorym mogliby sie wyszalec legalnie wiec nie rozumiem o co chodzi. Lamanie prawa to domena ludzi mlodych i trzeba sie z tym pogodzic "zakazany owoc smakuje najlepiej" zamiast isc w kierunku rozwoju i tworzyc nowe miejsca rozrywki lepiej wszustkiego zakazac, taka mentalnosc autora tekstu. Nikogo nie gwalca nie zabijaja ani nie strasza a na przeszkadajace piski opon polecam stopery. Smieci to inna sprawa gdyby kosze byly oprozniane czesciej nie byloby takiego efektu ale po co je oprozniac skoro mozna zgonic syf tomaszowski na "mloda patologie"

koniobijca 20.09.2020 16:40
nawet 1 atrakcyjnej panny nie ma za pieniądze :(

Albin 20.09.2020 18:47
Skoro kosz pełny to śmieci można że sobą zabrać!

E 90 (2,5 benz) 20.09.2020 13:35
Można urządzić ścigawkę na drodze do Grot. Punkt wyjściowy na parkingu przy szpitalu albo przy rondzie, (przed DPS), a z drugiej strony parking (pętla) przy Grotach. Super prosta ok. 3 km, później zakręt przed Grotami lewo/prawo (kto się nie wyrobi to prosto do lasu :-))

Zen 20.09.2020 11:17
Jaka stacja podbija przeglądy tych aut?!!!!! , gdzie jest policja i komisja bezpieczeństwa.

Tomasz Karolak 20.09.2020 13:13
Oj dobrze kolega mówi. Pozdrawiam cieplutko.

Gaźnik gazowy 20.09.2020 17:59
Też się pytam. Jak to możliwe, że takie wraki jeżdżą po ulicach??? Np. ostatnio widziany srebrny merc, sprężyny zawieszenia obcięte chyba kątówką do połowy, auto szoruje brzuchem po glebie, zamiast tłumika wspawane dwie rynny, 110 decybeli. No i czywiście "zimny łokieć". Inny gruz: czerwona beemka, trójka, rocznikiem starsza od dzieciątka za fajerą, światła zielono/niebieskie zenony, a zamiast tłumika chromowany syfon od pisuaru. Hałas ok. 120Db. Nie trzeba być diagnostą ani mechanikiem, z kilometra widać, że to truchło powinno być odholowane do huty.

110decybeli 21.09.2020 02:43
Podejdź do mnie i o tym porozmawiaj. Auto spełnia wszystkie normy techniczne i legalnie przechodzi przegląd, tak samo jak twój francuski odpowiednik komfortu. Przykre jest to, że twój "decybelomierz" nie mierzy wyżej, niż metraż twojego lokum. Nie pozdrawiam.

Ech 21.09.2020 14:57
Spełnia może twoje normy i twojego diagnosty

Sąsiad 20.09.2020 10:12
Nikt tu nie mówi ze nie mogą stać na parkingu ale skoro wieczorem uchylasz okno i wcale nie słyszysz oglądanego filmu to chyba jest coś nie tak. A hałas trwa od 18 do 2 nocy to chyba święty by nie wytrzymał. Tak samo pałowanie tych waszych gruzów, jeszcze jakbyście mieli się wg czym pochwalić a większość aut to jak ktoś tu wspomniał to auta od mamuni i tatusia? albo jakaś ch*jowa BMW z silnikiem max 1.8.

Dinozaur 20.09.2020 09:00
Czytam te komentarze i tak sobie myślę. Jakieś 15lat temu też jako jeszcze młody chłopak przyjeżdżałem i przesiadywałem całe wieczory na tzw PCKu. Ustawki na ćwiartkę jeden za drugim. Oczywiście zamontowano próg najpierw jeden później drugi. Przyjeżdżała policja bo wszystkim w blokach przeszkadzało i mieszkańcom nowego portu też. Później żeby się pościgach jeździliśmy na formaplan tam policja rozganiala towarzystwo. Teraz nic się nie zmieniło wymarłe miasto a garstka ludzi którzy lubią motoryzację niemaja gdzie się podziać. Nawet jak wybudują autodrom to i tak w nocy zawsze będzie to komuś przeszkadzać. Taka rasa. Nikogo nie chce bronić. Ale nie wszyscy będą od 22 siedzieć cicho w domu pod kocem i słuchać muzyki przez słuchawki żeby sąsiad nie zadzwonił czasem że za głośno. Każdy z nas był młody i ma swoje grzeszki za pazurami. To będzie narastający problem bo samochody są coraz tańsze i jest ich coraz więcej. Może miasto się obudzi i coś młodzieży ale i nie tylko bo i starym dinozaurom sprezentuje.

Do dinozaur i 20.09.2020 11:31
Kilkadziesiąt zgrzewk piwa.

kknp 20.09.2020 15:35
Niech jakiś prywaciarz zbuduje tor wyścigowy na zadupiu pod miastem, gdzie hałas w nocy nikomu nie będzie przeszkadzał, i kasuje pieniądze za wstęp, tak aby pokryć koszty utrzymania toru i wygenerować sobie jeszcze jakiś zysk. Problem z głowy.

Gc 20.09.2020 21:32
Masz. Racje wystarczy żeby miasto zgłosiło sie do AK-tomaszowskiego Dało im zielone światło i trochę pomocy w zorganizowaniu spotkań motoryzacyjnych było by po problemie legalnie by sie młodzież wyszalala a nie tylko pan redaktor ciśnie na młodzież niech zadziała w droga stronę

? 20.09.2020 05:47
Tak sobie jeszcze mysle, sprawe tego konkretnego parkingu mozna zalatwic jednym cieciem. On jest zbudowany pod kątem parku i targowiska, wiec na noc moze byc zwyczajnie zamykany. Jedna, dwie zapory. Nie sadzę by postac sobie samochodem, beda ci mlodzi ludzie dewastowac barierke. Tylko no jesli nie tutaj to beda sie spotykac gdzieindziej i komu innemu przeszladzac. Ten parking jest i tak przeciez dosc daleko od mieszkan. Jesli komus z Szerokiej przeszkadza drift przy Farbiarskiej... No ale moze. Na Brodnie w Warszawie tez nislo na wiele kilometrow gdy scigali sie na terenach dawnego FSO na Żeraniu a to jest juz inna dzielnica. Jeszcze takie moje spostrzezenie: wysylanie tych ludzi za miasto nie bedzie skuteczne. Ci ktorzy scigaja sie nawet polprofesjonalnie - w sensie biora udzial w jakichs zawodach, nawet amatorskich to nie sa ci driftowcy z ulic w miescie. Driftowcy to sa przecietni kolesie 17-30 lat. W zadnych legalnuch zwaodach brac udzialu nie beda. Dokumentowalem nielegalne wyscigi dla KomenduyStolecznej - jezdzilismy na ulice Wirazową wzdluz ogrodzenia lotsnika na Okęciu. To nie byli zadni rajdowcy. Zwykli kolesie nie nalezacy do zadnych stowarzyszen motoryzacyjnych. Łączylo ich ze soba jedynie tyle, ze wchodzili na jedno forum internetowe. Teraz pewnie jest to jakas grupa na FB. Ja mam teraz pod oknem w Tomaszowie milosnikow piatkowych imprez w samochodzie :) Wsiadaja do auta i 1-2 godziny dudnią sobie. Czasem jest tak, ze odjezdzaja i po 10-20 minutach wracaja i znowu godzina grania w samochodzie. To jest najczesciej od polnocy do 2-3 w nocy w piatek. Tez moglbym zadzwonic na Policje, ale z drugiej strony mysle sobie - jesli pozostalym sasiadom to nie przeszkadza, to ja musze sie dostosowac. Stopery w uszy i tyle. Kultura sie zmienia, troche to jest tez wieksza dostepnosc samochodow, dla mnie to byloby obciachem by piatkowy wieczor spedzac w aucie, ale staram sie to zrozumiec. Nie wiem ile oni spalaja podczas takich rozrywek samochodowych, ale moze to jest jednak tansze od posiedzenia w klubie (?)

Wawa 20.09.2020 12:11
Skąd ty masz takie informacje e na brodnie było coś słychać? Mieszkam tu 20 lat i nigdy nie słyszałem żeby z FSO jakieś dźwięki w nocy dochodziły... A wyscigi tam były i są ale legalne organizowane przez automobil klub, do tego na Bemowie na starym lotnisku też się odbywają wyścigi. Można legalnie? Można tylko jak w tej małej mieścinie nie ma takiego miejsca a legalne wyścigi to już pretensje do swojego lokalnego auto klubu za nieudolność... Aa Parking dość daleko od mieszkań? Tu tu kiedyś byłeś i widziałeś? Wszędzie mieszkania są przy tym parkingu 7

fff 20.09.2020 16:38
"Można legalnie? Można tylko jak w tej małej mieścinie nie ma takiego miejsca a legalne wyścigi to już pretensje do swojego lokalnego auto klubu za nieudolność" Wszędzie na świecie, może poza mieścinami w USA, gdzie w drugiej połowie XX wieku inwestował General Motors, a teraz płaczą, że ich porzucił (taka jest na przykład historia amerykańskiego miasteczka Flint koło Detroit w ktrórym przez lata produkowany był popularny w USA samochód – Buick), tam może owszem – duży zakład fundował większe obiekty dla robotników. Tak jak kiedyś dokładali się do budowy kościołów. Uspokaja to nastroje. Rozrywka, dajaca poczucie awansu rzyciowego jako opium dla mas. Stać Cię na samochód, możesz se jechać gdzie chcesz. Pod warunkiem, że masz na paliwo. Włąsnego mieszkania mieć i tak nie będziesz nigdy, o wykształceniu (prawdziwym wykształceniu nie w jakiejś stanówce za 300 dolarów za semestr), zapomnij. Natomiast teraz gdy pracowników potrzeba mniej, nikt nie będzie budował ?? jak to tam się nazywa ?? autodromu? By garstaka nocnych terrorystów mogła się pościgać. Nastroje antykapitalistyczne nie są silne, więc jakieś tam upomionanie się o standardy zwykłej pracy, można stłumić wpierd.ol.em na zapleczu, i w ciągu miesiaća zastąpieniem „oszołomów” Ukraińcami czy Nepalczykami. 2. Na Żeraniu też były te wyścigi wstyrzmywane. Jeśli nadal są prowadzone – no to po prostu ktoś był silniejszy w lobbingu. To jest też kwestia słabej organizacji mieszkańców. Jeśli zgłasza kilka tych samych osób no to piętnowani są w końcu jako oszołomy i sprawę się zamyka. 3. Mała mieścina? No jeśli ktoś rzeczywiście kocha ten sport, spala po 2-5 stów na szaleństwa podczas weekednu, to wstając wcześniej rano w niedziele, dojedzie i do większej. Są grzybiarze z Tomaszowa, którzy potrafią jeździć na grzyby ...do Borów Tucholskich. Mógłbym zakończyć tak byłeś widziałeś? Jak z tym parkingu przy Wolbórce hahahaha, ale już darujmy sobie.

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: 24.06.2026 16:49 Liczba komentarzy: 3 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku Upał zamiast akademii. Prezydent apeluje: zakończenia roku szkolnego tylko w niezbędnym minimum Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda 26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama