Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 16:28
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

Półtora procent dla Mechanika

Półtora procent dla Mechanika

Szanowni Państwo, Dążąc do zdobycia dodatkowych środków finansowych na działalność statutową szkoły, Rada Rodziców przystąpiła do programu: Przekaż 1,5% podatku na działalność swojej szkoły. Program umożliwi pozyskiwanie przez Radę Rodziców - za pośrednictwem Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Organizacji Pożytku Publicznego nr KRS: 0000270261 18.03.2024 13:44    1    1
Czy można z tym zrobić porządek? - pytają czytelnicy

Czy można z tym zrobić porządek? - pytają czytelnicy

W wielu miejscach w Tomaszowie brakuje możliwości zaparkowania samochodu. Jednym z takich newralgicznych punktów jest parking przy rondzie im. Romana Dmowskiego. To nie tylko obszar, gdzie zlokalizowanych jest wiele punktów handlowo usługowych, ale też instytucji, jak chociażby ZUS. Mieszkańcy pobliskiego osiedla od dłuższego czasu skarżą się na auta pracowników i petentów, które zaparkowane bywają niemal wszędzie. Tymczasem, jak piszą nasi czytelnicy, plac przy pawilonie handlowym stał się darmowym miejscem reklamowym. Chcąc przyjechać do poradni Medica, czy w jakimkolwiek innym celu nie można znaleźć miejsca, by zatrzymać się samochodem, bo poustawiane są tu na stałe przyczepki z konstrukcjami, do których przymocowane są banery reklamowe. - Czy można z tym zrobić porządek - pytają czytelnicy portalu? Można przynajmniej spróbować. 10.03.2024 14:42    7    2
Mamy nadzieję, że pomroczność ta się wkrótce rozjaśni

Mamy nadzieję, że pomroczność ta się wkrótce rozjaśni

W ostatnim czasie wielu naszych czytelników przysyła do nas maile o panujących w mieście ciemnościach. O tej porze roku mrok zapada stosunkowo szybko. Na ulicach robi się niebezpiecznie 21.11.2023 19:56    2
W oku kościelnej kamery. Czy wandal naprawi wyrządzoną szkodę?

W oku kościelnej kamery. Czy wandal naprawi wyrządzoną szkodę?

Okazuje się, że wandale potrafią pojawić się wszędzie. Niszczą ławki parkach, obudowy grzejników w urzędach a nawet szyby w domach parafialnych. 16.11.2023 17:02
„Bogatszy – większy” może więcej?

„Bogatszy – większy” może więcej?

Piszę, bo sprawa nie jest łatwa. Sprawa dotyczy dzielnicy, w której znajduje się osiedle domków jednorodzinnych „Piaskowa” – od lat zaniedbanej i zapomnianej, która odzyskała uznanie dopiero od początku pierwszej kadencji Pana Marcina Witko jako prezydenta i jego radnych - czytamy w liście do naszej redakcji przesłanym przez radnego miejskiego, Krzysztofa Dziubałtowskiego 27.10.2023 11:16    9    5
Wieszają gdzie chcą

Wieszają gdzie chcą

- Do kogo zwrócić się o zapłatę za powieszenie baneru reklamującego kandydata na posła na moim ogrodzeniu, który zrobił to bez mojej wiedzy i zgody? - pyta jeden ze stałych czytelników naszego portalu? Odpowiedź na to jest prosta. Do samego kandydata lub komitetu wyborczego. Można też złożyć skargę do Komisarza Wyborczego. Może ona skutkować daleko idącymi konsekwencjami. Nawet "korekcie" dotacji wypłacanych partiom politycznym. Na fotografiach widoczne są kandydatki Prawa i Sprawiedliwości, ale podobne maile wysyłają do nas właściciele posesji, z których korzystają także inne komitety wyborcze. Nikt nie zadaje sobie trudu, by podpisać stosowną umowę. Banery wieszane są też na elementach zabezpieczających ustawionych wzdłuż dróg publicznych. Zgodnie z prawem osoby je wieszające powinny wnosić opłaty za tzw. "korzystania z pasa drogowego". Te opłaty wcale nie są niskie. Najczęściej nalicza się je od powierzchni reklamy i czasu na jaki została powieszona. Podobnie nie wolno wieszać reklam na przystankach i słupach energetycznych. Jeśli ktoś powiesił baner wyborczy na waszej posesji, bez waszej zgody, to piszcie do nas. Będziemy każdy przypadek nagłaśniać. 29.09.2023 16:05    15    1
Promocja wyborcza na gumce zawieszona

Promocja wyborcza na gumce zawieszona

Jak zwrócić na siebie uwagę w czasie trwającej kampanii wyborczej? Sposoby na to są przeróżne. Jedni wieszają setki banerów, które chyba tylko cudem będzie można rozliczyć w ramach limitów finansowania. Inni szukają metod mniej konwencjonalnych, chociaż nie zawsze nowatorskich. Ktoś rozdaje jabłka, ktoś inny... prezerwatywy. Młoda kandydatka lewicy z miejsca piątego na liście postanowiła podpromować się właśnie w ten sposób. Na opakowaniu dwóch chłopców trzymających się za ręce i podobnie prezentujące się dwie dziewczynki. Pary mieszanej nie dostrzegliśmy. Fotografię otrzymaliśmy od czytelniczki portalu z pytaniem: czy mamy do czynienia z jakąś formą heterofobii? Nie jesteśmy w stanie udzielić na nie odpowiedzi. Może ktoś z naszych czytelników w tym względzie pomoże 23.09.2023 09:18    8    1
Mieszkańcy się doczekali

Mieszkańcy się doczekali

20 lat...tyle czasu mieszkańcy uliczki Długiej  w Tomaszowie Mazowieckim czekali na jej modernizację. 01.09.2023 15:56    27
Nie tylko Demarczyk śpiewała o Tomaszowie. Może ktoś z naszych czytelników pomoże

Nie tylko Demarczyk śpiewała o Tomaszowie. Może ktoś z naszych czytelników pomoże

Dzień dobry, pokładam ogromną nadzieję w mocy internetów, a że temat dotyczy Tomaszowa, to może pomożecie. Jak byłam mała, to mama śpiewała mi piosenkę o Tomaszowie, z którego zresztą pochodzi. Niedawno, w archiwalnym wydaniu Przekroju znalazłam tekst tej piosenki i informację, że pochodzi on z listu jednej z czytelniczek tegoż pisma. Niestety nie ma żadnej więcej informacji, a bardzo mi zależy na dotarciu do źródła. Tekst idzie tak: 22.06.2023 10:00    10    5
Pomożemy Ksaweremu? Każda złotówka się liczy

Pomożemy Ksaweremu? Każda złotówka się liczy

Mam na imię Jowita i jestem mamą 6-letniego Ksawerego. Mój synek jest bardzo chory i potrzebuje Waszej pomocy! Jego życie od pierwszych dni jest niezwykle trudne... Jestem dumna z tego, jak dzielnie walczy, pomimo tylu przeciwności. 22.05.2023 15:32    2
Uszanujmy ludzką prywatność. Biedacy, to nie internetowi influencerzy

Uszanujmy ludzką prywatność. Biedacy, to nie internetowi influencerzy

Szanowna Redakcji. od lat w naszym mieście rodzina Dębców organizuje świąteczne spotkania dla potrzebujących. Idea piękna i szczytna, co do tego nie mam najmniejszej wątpliwości, ale ostatnio jedna rzecz mnie niepokoi. Zwróciłam uwagę na to, że nikt absolutnie nie szanuje prywatności ludzi, którzy tam przychodzą na przedświąteczny poczęstunek. Na Facebooku zamieszczane są zdjęcia, filmiki, a pracownicy tomaszowskich mediów robią tzw. "live" itd. Czy tak to powinno wyglądać? 13.04.2023 09:24    10    14
Nie tylko agresja i obelgi

Nie tylko agresja i obelgi

Przez ostatnie kilka dni wylano na naszą redakcję całe morze różnego rodzaju obrzydliwości w związku z tym, że zwróciliśmy uwagę na niewłaściwe zachowanie stowarzyszenia Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Dostawaliśmy dziesiątki obraźliwych i wulgarnych maili i pogróżek. Zapewne mało osób zrozumiało, że nasze artykuły nie dotyczą tylko warunków przetrzymywania zwierząt, ale bezprawnego i niehumanitarnego traktowania ludzi. Na szczęście nie wszystkie maile, jakie do nas dotarły stanowiły mało przyjemne epitety i groźby pozbawienia życia. Dzisiaj rano humor poprawił nam Róża 04.04.2023 16:41    12    7
Nie tylko narzekają, czyli list do redakcji w sprawie pielęgniarek

Nie tylko narzekają, czyli list do redakcji w sprawie pielęgniarek

Do naszej redakcji często piszą mieszkańcy z różnego rodzaju problemami. Tym razem na nasz redakcyjny adres dotarł jednak mail z podziękowaniem. Takie wiadomości również chętnie publikujemy. Przy okazji pojawiła się taka refleksja, że o wiele łatwiej na coś nam narzekać niż komuś za jego wysiłek i pracę podziękować. Może, gdybyśmy robili to częściej nasz świat wyglądałby inaczej? 27.12.2022 10:56    3    3
Ulica Chopina atrakcyjna nie tylko dla deweloperów

Ulica Chopina atrakcyjna nie tylko dla deweloperów

Okolice ulicy Chopina okazują się ulubionym miejscem nocnych spacerów dla sporej rodzinki dzików. Dziękujemy Arkowi za podesłanie filmu i ostrzegamy przed możliwością nocnego spotkania tej "wesołej ferajny" 25.12.2022 21:29    3    2
"Prują" Nagórzycką aż się kurzy

"Prują" Nagórzycką aż się kurzy

Kierowcy ciężarówek nadal nic sobie nie robią z obowiązujących zakazów i nadal jeżdżą ulicą Nagórzycką i dalej przez tamę na Pilicy. Nie odstraszają ich nawet roboty drogowe i obowiązujący w tej chwili ruch wahadłowy. Auta na opoczyńskich numerach rejestracyjnych, wożące piasek z kopalni poruszają się "konwojami" po kilka sztuk równocześnie. Mieszkańcy dzielnicy pytają: czy Policja naprawdę jest bezsilna? Jeżeli tak, to może sensownym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie kamery miejskiego monitoringu? Będzie to zdecydowanie tańsze niż naprawa zniszczonych dróg 01.12.2022 21:47    22    1
Remont dawno zakończony a ciężarówki nadal na objazd?

Remont dawno zakończony a ciężarówki nadal na objazd?

Wracając wczoraj z trasy na bazę rzuciły mi się w oczy tablice informujące o objeździe do Opoczna dla pojazdów powyżej 3.5 dmc w związku z remontem mostu na Pilicy - napisał jeden z czytelników naszego portalu 27.11.2022 16:56    1
Cena nie bez znaczenia

Cena nie bez znaczenia

- Dzień dobry pisze do Państwa i prosiłabym o interwencje w sprawie cen które nie zgadzają się z cenami przy kasie. Jest wiele produktów na półkach które nie zgadzają się z rachunkiem przy kasie. Wczoraj byłam tylko po bułki cena 6.29 przy kasie 8.29. Piwo w lodówce 3.19 przy kasie 3.79 ect. Sklep Dino znajduje się na ul. Św. Antoniego. Rozmawiałam z infolinią żeby ten problem w jakiś sposób rozwiązać niestety do dzisiejszego dnia nic się nie zmieniło. Do tego dochodzi bardzo nie miła obsługa która jest wręcz bezczelna i arogancka. Bardzo proszę przyjrzeć się temu problemowi, może dzięki Państwa interwencji zajdą jakieś zmiany na korzyść mieszkańców naszego miasta - napisała do nas jedna z czytelniczek portalu 29.09.2022 13:21    10    18
Zanim stanie się nieszczęście

Zanim stanie się nieszczęście

Chciałabym w imieniu swoim i mieszkańców ul. Reja i Młodzieżowej prosić o pomoc w nagłośnieniu sprawy. Pies typu amstaf, który jest bardzo agresywny (atakuje ludzi i nasze zwierzęta), biega sobie po tych ulicach, bo właściciel ma w nosie czy zagraża on mieszkańcom. Kilkukrotnie była zgłaszana sytuacja policji, która twierdzi, że nic może zrobić. 18.09.2022 15:46    5    6
Co byście tutaj zmienili

Co byście tutaj zmienili

Na weekend mamy dla Was małą zabawę pobudzającą wyobraźnię. Proponujemy Wam ją wspólnie z APdron. Popatrzcie na zamieszczone poniżej zdjęcia i napiszcie co bycie w tych miejscach zmienili. 05.08.2022 12:14    7    3
Mały spacerek do Smardzewic. Na mszę, czy na zakupy?

Mały spacerek do Smardzewic. Na mszę, czy na zakupy?

Ta liczna rodzinka przywędrowała znad Zalewu z okolic Tresty aż do Smardzewic. Łabędzie spacerujące po ulicy Głównej to jednak niecodzienny widok. Mało kto jednak wie, że te piękne ptaki są bardzo niebezpieczne, kiedy poczują, że ich potomstwo może być zagrożone. Łabędź potrafi zaatakować człowieka a uderzenie dziobem może okazać się bolesne 27.07.2022 23:03    5
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 331

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 331 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk oraz wieszak ubraniowy z lustrem.PB 331 to najpopularniejszy model łóżka w ofercie Elbur. Domowy charakter, praktyczne funkcje i sprawdzone rozwiązanie powodują, że jest stosowane z powodzeniem w placówkach opieki długoterminowej oraz w środowisku domowym. Ze względu na możliwość dopasowania koloru harmonijnie wpisuje się w każde otoczenie.Więcej informacjiKolory standardowe:C1 bukC2 buk jasnyKolory niestandardowe*:C4 nabuccoC5 klonC6 akacjaC7 dąb jasnyC8 orzechC153 dąb sonomaDETALE PRODUKTU:1. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka4. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu2. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji5. Solidne koło z hamulcem3. Leże z regulacją twardości6. Szeroka gama kolorystycznaOPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 40 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:215 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 22 cmCiężar całkowity:99,8 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJE ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGO 
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Rys Treść komentarza: Nie ma się czym jarać,Walne odwołane! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:53 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Szczepan Treść komentarza: Wojewoda powinien rozgonić te tuzy, wyznaczyć Komisarza i ogłosić nowe wybory. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama