Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 02:01
Reklama
Reklama

Społeczno-środowiskowy zwrot przedsiębiorców

W obliczu narastających wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi oraz rosnącą świadomością społeczną, przedsiębiorcy znajdują się w epoce nowych wymogów, które nakładają unijne regulacje dotyczące społecznej i środowiskowej odpowiedzialności biznesu. Nowe standardy, rozpoczynające się od dużych przedsiębiorstw i obejmujące perspektywę czasu także małe i średnie spółki, zobowiązują do podejmowania działań wspierających cele społeczne i środowiskowe. Choć wiąże się to z dodatkowymi kosztami, otwiera jednocześnie drzwi do nowych możliwości i korzyści dla przedsiębiorców.

Duże korporacje już teraz muszą stawić czoło pierwszym wyzwaniom związanym z dostosowaniem się do nowych regulacji Corporate Sustainability Reporting Directive (Dyrektywa CSRD). Jednak rządzące organy sugerują, że również małe i średnie przedsiębiorstwa będą musiały sprostać podobnym wymaganiom w przyszłości. To nowe podejście do prowadzenia biznesu wymaga inwestycji w zrównoważone praktyki, które mogą być początkowo kosztowne, ale stwarzają długofalowe korzyści. Działania ESG (Environmental, Social, Governance) podejmowane przez przedsiębiorstwa, zarówno duże, jak i małe, muszą być raportowane i dostępne publicznie.
 
 Warto podkreślić, że te zmiany regulacyjne nie tylko nakładają obowiązki, lecz również otwierają przed przedsiębiorcami nowe perspektywy. Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju mogą przyczynić się do wzrostu zaufania klientów, poprawy wizerunku firmy oraz przyciągania inwestorów zainteresowanych społeczną i środowiskową odpowiedzialnością biznesu.
 
 Zrozumienie, że zwrot społeczno-środowiskowy nie ogranicza się jedynie do spełnienia wymogów regulacyjnych, staje się kluczowe. To także szansa na tworzenie innowacyjnych rozwiązań oraz prospołecznych projektów. Przedsiębiorcy, którzy widzą w tych wyzwaniach szansę na transformację, mogą odnieść sukces zarówno na płaszczyźnie społecznej, jak i ekonomicznej, tworząc nową perspektywę zysku w firmie.
 
 Fundacja Unsung Heroes, we współpracy z Polską Akcją Humanitarną i Polską Misją Medyczną, przeprowadziła akcelerację startupów, których technologie mogą być przydatne podczas projektów humanitarnych. To wydarzenie jest doskonałym przykładem działań wpisujących się w ramy ESG, łączących wsparcie społeczne, edukację przedsiębiorców oraz działania prośrodowiskowe. Działania Unsung Heroes pokazują, jak firmy mogą funkcjonować zrównoważenie, budując strategie i przewagi konkurencyjne w kontekście trzech zysków: finansowego, społecznego i środowiskowego.
 
 Według Prezesa Fundacji Unsung Heroes, Radosława Wierzbickiego, wdrożenie ESG staje się kluczowym elementem dzisiejszego biznesu. Choć czas transformacji na zrównoważony rozwój może zająć kilka lat, inicjatywy, takie jak akceleracja startupów humanitarnych, stanowią przykład działań, w których firma może zaangażować się nie tylko finansowo, ale też ekspercko, mentorsko i wizerunkowo, wpisując się w ramy ESG.
 
 – Podkreślamy, że ESG nie jest batem na przedsiębiorców, lecz motorem do działań nad budową nowej strategii firmy opartej na zrównoważonym rozwoju. Jest to konieczne zarówno dla zachowania bioróżnorodności, jak i dla zapewnienia warunków życia na ziemi dla przyszłych pokoleń. Wdrażanie ESG to nie tylko spełnienie wymogów, lecz także szansa na tworzenie innowacyjnych rozwiązań i osiągnięcie zysków finansowych, społecznych i środowiskowych – mówi Radosław Wierzbicki


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
Ekstraklasa piłkarska - Widzew - Lech 1:1Lechia zwycięska na wyjeździeZmarł ks. prałat Edward WieczorekLewica ogłosiła program do PE: prawa pracownicze, Karta Praw Kobiet, Europejski Fundusz MieszkaniowySondaż: 64,3 proc. badanych za budową umocnień na granicy z Rosją i Białorusią, 16,5 proc. przeciwOgórek trzecim wiceprzewodniczącymTragiczny pożar na ulicy KołłątajaZapraszamy na spotkanie z RzecznikiemHejt, cyberprzemoc i mowa nienawiściSynoptyk IMGW: niedziela przyniesie więcej opadów i burzW niedzielę w Kościele katolickim przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego„Inny punkt widzenia – Wiosenne przebudzenie”
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama