Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 07:25

MAT wygrywa po emocjonującej grze. Kolejna setka Żubrów

Za nami 4 kolejka 17.edycji Miejskiej Ligi Koszykówki. Hitem sobotnich gier było spotkanie MAT z Supersonics.

Chłopcy z Supersonics w zeszłym tygodniu odpoczywali. Dwanaście dni miedzy 2, a 4 kolejką  to sporo czasu na regenerację sił, ale także sporo czasu na spadek  formy sportowej. Ciekaw byliśmy jak dwóch po dwóch wygranych spotkaniach z rzędu, koszykarze Supersonics zaprezentują nam się w pojedynku z silnym MAT.

Pierwszą kwartę pięcioma punktami wygrali faworyci tego meczu 13:8. W drugiej jednak obejrzeliśmy już remis po 11. Po 20 minutach wynik wciąż był otwarty (24:19). Niesamowite rzeczy działy się w trzeciej odsłonie dobra gra Bruderka pozwoliła ekipa Supersonics wygrać odsłonę 11:7, co oznaczało, iż do odrobienia strat pozostało zaledwie jedno "oczko" (31:30).

MAT nie dał sobie jednak wydrzeć zwycięstwa. Ostatnie 10 minut to już prawdziwy popis gry drużyny Michalskiego. Wygrana 26:14 przypieczętowała kolejne dwa punkty do tabeli. Do trzeciego zwycięstwa w tym sezonie MAT ponownie poprowadził Roguziński zdobywca 18 punktów w meczu. O cztery "oczka" mniej na swoim koncie zapisał Rafał Owczarski. Wśród przegranych 22 punkty rzucił Adrian Bruderek.

Mecz Austsajderów z Trzecim Piętrem miał być grą na przełamanie dla jednych i drugich. Obie ekipy w dotychczasowych spotkaniach nie wygrały ani razu. Po pierwszej kwarcie bliżej zwycięstwa koszykarze Austsajderów (9:6).

Po doskonałej drugiej odsłonie wydawało się, iż Austsajderzy nie będą mieli problemów z drużyną III piętra. Prowadzenie 27:18 po 20 minutach nie zapowiadało klęski drużyny Łukasza Bulinskiego.

Trzecia "ćwiartka" wygrana 12:5 przez Trzecie Piętro pozwoliła nam na kolejną dawkę sportowych emocji. Ostatnia, czwarta część gry to już prawdziwy popis gry Gwiadowicza. Dobra postawa asa "3 P" dała sukces w postaci wyniku 15:8 i niespodziewaną wygraną 45:40 drużynie, która skazywana była na  porażkę.

Ostatni spotkaniem sobotniego popołudnia był mecz Żubrów z Supersonics. Mecz ogólnie bez historii. Smolarek i spółka nie dali szans rywalom, uzyskując kolejne 100 punktów w tym sezonie. Końcowy wynik gry brzmiał 100:30. Najskuteczniejszym zawodnikiem pojedynku był Dawid Smolarek autor 29 "oczek". 25 punktów do swojego dorobku w sezonie dopisał Jakub Kruz. Żubry odnoszą 4 zwycięstwo z rzędu i stają się głównym kandydatem do zwycięstwa w całych rozgrywkach MLK.

Ostatni spotkaniem sobotniego popołudnia był mecz Żubrów z Supersonics. Mecz ogólnie bez historii. Smolarek i spółka nie dali szans rywalom, uzyskując kolejne 100 punktów w tym sezonie. Końcowy wynik gry brzmiał 100:30. Najskuteczniejszym zawodnikiem pojedynku był Dawid Smolarek autor 29 "oczek". 25 punktów do swojego dorobku w sezonie dopisał Jakub Kruz. Żubry odnoszą 4 zwycięstwo z rzędu i stają się głównym kanydatem do zwycięstwa w całych rozgrywkach MLK.