Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 23:35
Reklama
Reklama

M. Witko: żyję tym, co się dzieje w mieście

Minął kolejny rok prezydentury Marcina Witko. Porozmawialiśmy o tym co się udało zrobić w ostatnich 12 miesiącach a także o planach na przyszłość

[reklama2]

Jak ocenia Pan miniony rok z punktu widzenia Prezydenta miasta?

Powiedziałbym, że był to kolejny bardzo dobry rok. Poprzeczka została bardzo wysoko zawieszona.  Mam więc nadzieję, że obecny i kolejne nie będą gorsze. To był przede wszystkim rok, w którym za największy sukces uznaję to, że udało się zakorzenić wspólnotę mieszkańców. Najlepszym przykładem jest ostatni Sylwester na Placu Kościuszki. Nie nagłaśnialiśmy mocno imprezy  a okazało się, że tomaszowianie przyzwyczaili się już do spędzania tego wieczoru razem. To naprawdę cieszy, a ja osobiście cieszę się, że mogłem ten czas spędzić razem z mieszkańcami miasta.

 

Pierwszy Sylwester na Placu był zorganizowany trzy lata temu dosyć spontanicznie.

To prawda. Nie jest to jednak jedyny przykład. Tomaszowianie coraz chętniej spotykają się na różnych imprezach i razem spędzają wolny czas. Wiele osób odradzało mi np. organizację Love Polish Jazz Festiwalu. Okazało się, że obawy były bezpodstawne. Zainteresowanie koncertami jest ogromne. Tomaszowianie to dojrzali odbiorcy muzyki na wysokim poziomie.  Świetnie reagujący i wypełniający wszystkie  miejsca na sali. To są rzeczy, które cieszą najbardziej. To poczucie wspólnoty tworzy miasto,  nie budynki i ulice. Wiadomo, że i inwestycje oraz rozwój to również bardzo ważne aspekty życia miasta. Dzisiaj myślimy o  przyszłości, o tym, co chcemy dalej realizować.

 

Najważniejsza tegoroczna inwestycja to Arena Lodowa....

Inwestycji było bardzo dużo. Cieszymy się też z zakupu nowych autobusów. Cieszymy się z Areny Lodowej, wiele osób wróżyło, że nie będzie zainteresowania tym obiektem. Tymczasem są dni, kiedy z lodowiska korzysta ponad 1000 mieszkańców w ciągu jednego dnia. To pokazuje, że potrzebna jest ona nie tylko sportowcom wyczynowym ale również wszystkim tomaszowianom. Ale nie tylko, bo odwiedzają nas też miłośnicy łyżwiarstwa z innych miast. Mamy gości z Łodzi, Częstochowy, Warszawy. Przy obecnej zimie i panujących temperaturach mielibyśmy problem z mrożeniem starego toru.

 

Nie boicie się kosztów jej funkcjonowania?

Koszty prowadzenia tego typu obiektu są zawsze. Oczywiście, że musimy się z nimi liczyć. Chodzi o to, by były one jak najniższe. Wiem, że niektórzy oczekiwaliby, żeby korzystanie z obiektu było całkowicie za darmo. Tak się nie da. Ponosimy koszty, na które wszyscy musimy się złożyć. Rolą Zarząd spółki jest, aby prowadziła ona taką działalność, która generować będzie jak najwięcej przychodów i dzięki temu jak najmniej obciążała mieszkańców. Po pierwszych tygodniach wiemy już, że zimą działalność zepniemy finansowo, już teraz należy jednak organizować wykorzystanie obiektu w miesiącach letnich. Chodzi o imprezy typu targowego, konferencyjnego, czy rekreacyjnego. No i oczywiście imprezy kulturalne.

 

Czyli MZK i Tor to symbole minionego roku w Tomaszowie?

Nowe autobusy i budowa nowej zajezdni to prawdziwy skok cywilizacyjny w komunikacji miejskiej. Wielomilionowy projekt. Obejmuje też system informacji pasażerskiej. To chyba był ostatni moment, by pojawił się u nas nowy tabor. Poprzednie autobusy psują się hurtowo.

Są też oczywiście inne rzeczy. Obserwujemy ostatnio w Tomaszowie więcej urodzeń. To w jakiejś mierze zasługa programu 500+. Dobrą wiadomością jest też to, że mniej osób  korzysta ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Spadek jest znaczny bo obejmuje ok. 1000 osób.

 

Przyczyny mogą być różne. Na przykład emigracja.

Na ostateczne diagnozy jest za wcześnie. Możemy mówić tylko o konkretnych liczbach wynikających ze statystyk MOPS. Wzrosty zamożności i poziomu dochodów na pewno też ma związek ze spadkiem osób korzystających z pomocy socjalnej. Nie jest też dla nikogo tajemnicą, że w Tomaszowie brakuje rąk do pracy. Przykładem jest nasze MZK, gdzie wciąż poszukujemy kierowców płci obojga. Nowoczesna firma z bardzo dobrymi warunkami pracy.

W naszym mieście zarejestrowanych jest 5 tysięcy osób, które przyjechały pracować z Ukrainy. W ten sposób, powiem to pół żartem, dochodzimy do liczby mieszkańców, która była najwyższa w naszej historii.

 

Są takie osoby, które twierdzą, że w porannym autobusie, wiozącym pracowników Roldrobiu, jedyną osobą mówiącą po polsku jest kierowca.

To wszystko pokazuje, że zaczynamy osiągać pewien poziom komfortu życia. Sporo wydarzyło się w zakresie inwestycji w infrastrukturę drogową, gdzie dofinansowujemy także remonty dróg będących w gestii powiatu. Wiele zaczęło dziać się w zakresie wspomnianej już wcześniej kultury. Powstały tomaszowskie: big band oraz chór miejski. Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii dbałości o zdrowie mieszkańców. Walczymy o czyste powietrze...

 

Niewiele w tym zakresie się dzieje. Wystarczy popatrzeć na wskazania czujników.

Mamy program dotacji do wymiany pieców węglowych. Nie jest on pierwszy ani jedyny. Życzyłbym sobie jednak czegoś innego. Bardzo dużo do zrobienia jest bowiem na szczeblu legislacyjnym. na przykład dochodzi do tak kuriozalnych sytuacji, że  w ulicy jest sieć ciepłownicza i gazownicza, a starostwo nie może nie wydać pozwolenia na budowę budynku ogrzewanego węglem lub miałem. To nie pasuje w żaden sposób do deklaracji, że dbamy o czyste powietrze. Wystarczyłby zapis ustawowy.

Póki co robimy to, co możemy. Zainstalowaliśmy czujniki, które pokazują nam ogólny obraz zanieczyszczenia w mieście. Będziemy prowadzili inwentaryzację źródeł ciepła, obejmująca wszystkie domy w Tomaszowie.

 

A ile wpłynęło do Was wniosków o dotację na wymianę źródeł ciepła?

Wpłynęło ich kilkaset, czyli dosyć dużo. Ile z tego uzyska dotację, trudno powiedzieć. Jest niestety problemem elastyczności ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. To problem czysto urzędniczy. Nie może być tak, że dotacja na wymianę kotła uniemożliwia nam zbycie  przez kilka lat domu, pod rygorem konieczności zwrotu dotacji. Przecież celem jest efekt ekologiczny. Nowy właściciel też będzie z nowoczesnego kotła korzystał. Poza tym, jeśli poważnie podchodzimy do tematu, to nie może to być dofinansowanie na poziomie 40 procent. Jaka to zachęta? Tym bardziej, że często konieczne jest zaciągnięcie kredytu. Z programu wyłączeni są na przykład właściciele starych kamienic, gdzie często są właśnie piece starej generacji nie mogą z dopłat skorzystać. To w końcu zależy nam na rozwiązaniu problemu, czy nam na tym nie zależy.

 

A co Prezydent planuje na obecny rok? Będzie wyhamowanie?

Nie ma o tym mowy. Wręcz przeciwnie. Mam nadzieję, że będzie to rok wielu pozytywnych niespodzianek. Liczymy, że uda nam się wykonać próbny odwiert geotermalny. Dowiemy się, czy będzie można skorzystać z ciepła płynącego bezpośrednio z ziemi. Docelowo odwiert będzie sięgał 1,2 kilometra. Zbadamy nie tylko temperaturę ale i jakość wody. mamy szansę na samowystarczalność energetyczną.

Myślimy już też o wymianie za kilka lat obecnych hybrydowych autobusów na auta elektryczne.  Jako miasto  musimy mieć większy wpływ na szkolnictwo. Nie mam wątpliwości, że jakość i rodzaj szkolnictwa ma zasadniczy wpływ na przyszły rozwój miasta. Mamy sporo terenów inwestycyjnych. Zostały przez nas skatalogowane. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty w tym zakresie. Ale nie tereny są dzisiaj problemem w pozyskiwaniu inwestorów ale kadra i możliwość jej pozyskiwania.

Nowoczesne firmy potrzebują nowocześnie wykształconych specjalistów na każdym szczeblu. Obecnie mam wrażenie, że działająca u nas filia Uniwersytetu Łódzkiego nie wychodzi na przeciw potrzebom miasta. Leśnictwo jest ciekawym kierunkiem, ale niewiele od wnosi dla miasta. Podobnie jest z turystyką i administracją.

Jeśli chcemy, by nasze miasto się rozwijało musimy nadążać za nowoczesnymi trendami w szkolnictwie. To jedno z najważniejszych wyzwań.

 

 

Pytanie trochę inne gatunkowo. Ile godzin dziennie pracuje Prezydent?

Cały czas.

 

Wiele osób komentując pracę samorządowców, prezydenta, ale również radnych, posługuje się stereotypami. Często pojawia się wątek wynagrodzenia. Mało kto zastanawia się ile godzin dziennie pracują takie osoby.

To pytanie najlepiej byłoby zadać mojej żonie i moim córkom.

 

Do tego właśnie chciałem nawiązać. Do osobistych kosztów sprawowania takiej funkcji. Czy nie brakuje czasu dla rodziny? Na ile można czuć się obciążonym różnymi problemami innych ludzi. 

Oczywiście, że tego czasu brakuje. Na szczęście mam wyrozumiałą rodzinę. Tak to już jest, że czas bycia prezydentem, to czas poświęcony głównie miastu.

 

Brzmi patetycznie.

Ale tak właśnie jest. Tu nie ma Świąt, długich weekendów a nawet normalnego urlopu. Nie ma możliwości odłączyć telefonu. Tym bardziej, że ja też żyję tym, co się dzieje w mieście. Wiele osób zawraca mi uwagę na to, że może jestem zbyt emocjonalny. Taki już jestem i nic na to nie poradzę.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkaniec z Tomaszowa 27.01.2018 00:05
Panie Prezydencie. Śląska Straż Miejska otrzymała drony które będą stwierdzać bezpośrednio z kominów czym dany mieszkaniec pali w swoim piecu. Warto może i naszych strażników wyposarzyć w takie urządzenia? Miasto niedość że sporo zarobi na mandatach, to może to być dobra forma poprawy naszego fatalnego powietrza. :-)

Edek 27.01.2018 14:07
Do dronów trzeba odpowiednio wyszkolonych ludzi masę sprzętu kosztownego Wystarczy ruszyć 4 litery bez jakichkolwiek kosztów i zabrać się za prace , ale trzeba chcieć z samochodu nie da sie dostrzec i wyczuć czym palą wieczorami nie idzie przejść ,na wstępie proponuje przejść w rejon Zacisze Mireckiego Majowa

slawek 25.01.2018 12:42
"M. Witko: żyję tym, co się dzieje w mieście" i nie wie co robi podległa mu spółka TTBS. Spółka zarządzana przez osobę, którą sam sprowadził do Tomaszowa. Spółka, która zasypyuje swoich klientów pismami, w których żąda wpłaty należności nie wiadomo za co i nie wiadomo na jakiej podstawie. "żyję tym, co się dzieje w mieście" OJ CHYBA NIE.

Joasia. 23.01.2018 19:38
Co ze ścieżką rowerową do Grot,będzie remont i światło?

Zagranica 23.01.2018 14:36
Nie od razu Tomaszow zbudowano ale po latach kompletnego zapasci zaczyna cos brzmiec w trzcinie. Widze to ja, 3-4 razy odwiedzajac miasto. Cos sie dzieje, cos sie buduje i cos sie planuje. Mysle,ze najwazniejsze jest stwarzanie stabilnych miejsc pracy, zatrzymanie mlodych i sciagniecie do Tomaszowa ludzi chcacych tu pracowac i mieszkac. Dajcie szansy inwestorom/przedsiebiorcom, sciagnijcie ich zachecajac do otwierania zakladow pracy. Wtedy beda ludzie, beda podatki, beda pieniadze na spiewy, jarmarki i slizgawke. W sumie oceniam pana Witke bardzo pozytywne niech spiewa i dalej sie angazuje w sprawy miasta. Rodzina zrozumie :-).

Edek 23.01.2018 09:04
pytania do prezydenta ; kiedy ujrzymy koszty eksploatacyjne areny, ilu jest zatrudnionych do obsług,i kto za co jest odpowiedzialny. kiedy powstanie jakaś kawiarnia czy będzie przetarg czy wszystko odbędzie się po cichu , czy jest jakiś plan funkcjonowania tej areny, czy to wszystko ma funkcjonować z doskoku,kto w końcu wywiesi jakąś gablotę odnoście zajęć prowadzonych na torze i kto je prowadzi ???????

qwert! 23.01.2018 00:15
Za dużo Ukraińców!

Sebastian 22.01.2018 21:31
Pracy i chleba tego nam potrzeba! bo inaczej bida nas zje a żyć trzeba.

BS 22.01.2018 22:33
Z tego co można zaobserwować od ponad roku to pracodawcy szukają pracowników . Jeśli ktoś chce i ma chęci ten pracuje .....

J-23 22.01.2018 21:18
widze że drukujemy co wygodne w komentaezach ?????

BS 22.01.2018 19:57
Moim zdaniem przez ostanie 3 lata więcej dobrego się zadzialo w Naszym Mieście niż przez ostatnie 30 lat . Utrzymanie Areny .... ? Przynajmniej wiadomo na co ewentualnie będą szły podatki , bo na co szły podatki w poprzednich latach, bo do tej pory nie wiadomo, bo nic się nie działo , nic się nie budowało i na nic nie było dla mieszkancow. Porównać nawet Dni Tomaszowa .... Parę lat temu szkoda było czasu ,żeby się tam wybrać . Prezydent zaskoczony, że kultura cieszy się zainteresowaniem - , oczywiście, że się cieszy zainteresowaniem, zamiast jechać do kina Helios do Piotrkowa czy Łodzi idzie się do Galerii, na pl. Kościuszki tez często się coś dzieje , to samo z koncertami . Podsumuje : Niech się dzieje ! Oby częściej !

Jola 23.01.2018 08:17
Proszę, wymień te dobra ... Piszesz o kulturze. tak Jest więcej koncertów, koncercików ale czy to służy rozwojowi miasta ? Ludzie tyrają niejednokrotnie po 1,5 czy dwa etaty, nie mają czasu na zabawy. Wiążą koniec z końcem. Następne to Arena i nowe budynki zajezdni z autobusami. Chyba za darmo tego nie ma. Na arenę miasto wyłożyło połowę kwoty ? 25 milionów. Arenę i nowy tabor autobusów spłacamy my, mieszkańcy a nie duch święty ani wujek z ameryki. Pytanie do Pana Prezydenta. Na co prócz Areny, Zajezdni i koncertów wydało miasto pieniądze i za co jeszcze musimy spłacać ? Rozdawnictwo będzie trwało ? Co z mieszkaniami ,,+,, ? I jeszcze jedno, dlaczego Biała Góra ale nie tylko rozjeżdża tomaszowskie ulice, Św. Antoniego, B.Głowackiego, Nowowiejską, Szczęśliwą, Spalską, Mireckiego ? Ba, nawet już pod oknami Policji się nie krępują i W.Panfil /nie wiem dlaczego za życia nadana nazwa ulicy ??? / też widać tiry, na Zielonej, Bema ... Jakiś układ ? Św. Antoniego postawiony był zakaz, a teraz cięzkie samochody sobie ,,legalnie,, ? rozjeżdżają min. też most na Pilicy ? Potem będziemy WSPÓLNIE MIESZKAŃCY to wszystko remontować ? Prosze pokazać realne przykłady pomocy dla miasta, nie imprezy, nie obiekty sportowe na które nas nie stać, nie autobusy za które wszyscy zapłacimy. Realne działania na rzecz poprawy życia i pracy w tym mieście. Dziękuję.

Co za maruda! 23.01.2018 12:07
Wszystko na NIE! Czy auta załadowane piaskiem pojawiły się w Tomaszowie dopiero za prezydentury Witki? Przeszkadza ci nazwa ulicy z Wandą Panfil jako patronką? To co, nazwa Ligi Morskiej i Rzecznej jest lepsza? A tego idiotyzmu nie dopuściła się obecna władza i prezydent Witko! Koncerty nie służą rozwojowi miasta? A co służy? Tak tak, najlepiej niech nie będzie niczego. Jak w programie wyborczym niejakiego Kononowicza.

wyborca 22.01.2018 18:59
Prezydent faktycznie jest widoczny i co do jego pracy nie ma wątpliwości. Pojawia się ona przy okazji plebiscytów. Radny jest zgłaszany do plebiscytu za to że prowadzi działalność ( pewnie za uśmiech ) na rzecz firmy która poprzez organizację rożnych inicjatyw nie robi tego za darmo. I to ma być uzasadnienie i promocja czego ? Mariusz może Ty mi podpowiesz

22.01.2018 19:12
Nie wiem o co chodzi, ani o jakiego radnego. To rozmowa z Prezydentem, więc wpis chyba nie na temat.

wyborca 22.01.2018 19:21
Wiele osób komentując pracę samorządowców, prezydenta, ale również radnych, posługuje się stereotypami. Często pojawia się wątek wynagrodzenia. Mało kto zastanawia się ile godzin dziennie pracują takie osoby.

wyborca 22.01.2018 22:44
Mariusz , wywiad ok, chwała Ci za to , prowokujesz używając w pytaniu słowa stereotyp. A ja widzę to inaczej, bo uważam że Marcin Witko wyraźnie pozytywnie odstaje od wielu radnych i samorządowców. A stereotypem jest porównywanie Prezydenta do nich . Mylę się ? Kadencja się kończy poproś każdego z niech się ocenią

tomaszowianin 22.01.2018 17:44
Może w 2018 roku ujrzy wreszcie światło dzienne kompleksowy plan naprawy i utwardzenia zapomnianych ulic, zgodnie z obietnicą przedwyborczą : „Zajmiemy się budową i naprawą ulic, chodników i placów miejskich. Powstanie wieloletni plan realizacji tych inwestycji. W naszym mieście wiele ulic wciąż jest nieutwardzonych, ma podłoże gruntowe - to właśnie o te ulice zadbamy w pierwszej kolejności. - https://mamprawowiedziec.pl/st.../obietnice” i znajdzie się w niej plan naprawy ulicy Mickiewicza i okolicznych? Przejazd tamtędy, szybko sprowadza z obłoków na ziemię….. :(

xmen 22.01.2018 12:54
Pan Prezydent mówi nam że zepniemy finansowo i że utrzymywać Arenę Lodową maja wszyscy ... ??? ,,Ponosimy koszty, na które wszyscy musimy się złożyć.,, Czyli kiedy rosną podatki ? mniej pójdzie na inne potrzebne inwestycje bo trzeba utrzymać arenę i pensje dla zarządu ? Fajnie się wydaje nie swoje pieniądze. Takie zarządzanie jak jest teraz miastem to każdą firmę doprowadziło by do ruiny.

22.01.2018 23:47
Odwrotny model zarządzania miastem jaki prezentował poprzedni prezydent doprowadził Tumanów do ruiny.

ciekawa kwestia 22.01.2018 11:49
(...) Myślimy już też o wymianie za kilka lat obecnych hybrydowych autobusów na auta elektryczne (...)

Reklama
Polecane
Ekstraklasa piłkarska - Widzew - Lech 1:1Lechia zwycięska na wyjeździeZmarł ks. prałat Edward WieczorekLewica ogłosiła program do PE: prawa pracownicze, Karta Praw Kobiet, Europejski Fundusz MieszkaniowySondaż: 64,3 proc. badanych za budową umocnień na granicy z Rosją i Białorusią, 16,5 proc. przeciwOgórek trzecim wiceprzewodniczącymTragiczny pożar na ulicy KołłątajaZapraszamy na spotkanie z RzecznikiemHejt, cyberprzemoc i mowa nienawiściSynoptyk IMGW: niedziela przyniesie więcej opadów i burzW niedzielę w Kościele katolickim przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego„Inny punkt widzenia – Wiosenne przebudzenie”
Reklama
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533 Cena: Do negocjacjiZapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama