Mateusz Goździk po raz kolejny mistrzem Polski juniorów

  • 29.06.2021, 13:37 (aktualizacja 02.07.2021, 17:56)
  • redakcja
Mateusz Goździk po raz kolejny mistrzem Polski juniorów
W dniach 26-27.06.21. na kręgielni w Lesznie rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w kręglarstwie klasycznym.

Rewelacyjnie spisał się nasz czołowy zawodnik Mateusz Goździk, który po dwóch równych startach 626+626 został mistrzem Polski Juniorów wygrywając z zawodnikiem KS Polonia 1912 Leszno  Mateuszem Klechą tylko jednym kręglem. Emocjonująca walka pomiędzy zawodnikami toczyła się do ostatniego rzutu w którym Mateusz trafił 9 kręgli. Brązowy medal zdobył Jakub Cwojdziński KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne.

Mateusz Goździk wraz z Szymonem Koszem zostali wicemistrzami Polski w parach, a wspomożeni przez Filipa Skalskiego i juniora młodszego Michała Skalskiego wywalczyli brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Bardzo dobry start zaliczyła nasza jedyna juniorka, Julia Sidło, która po startach 559 i w finale 589 zajęła tak nie lubiane 4 miejsce. Julia wraz z juniorkami młodszymi: Kornelią Kujdą, Aleksandrą Skoneczną i Małgorzatą Kompą zajęły 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Należy tu przypomnieć że Mateusz 6 czerwca został mistrzem Polski w sprincie, a po 20 dniach dołożył mistrzostwo indywidualne.

Szkoda tylko że dla tak zdolnej młodzieży nie ma wsparcia finansowego. Sekcja boryka się z bardzo dużymi problemami, a zawodnicy przygotowują się przecież do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Słowenii pod koniec sierpnia. Poszukujemy osób chętnych aby nas wesprzeć w działaniach.

Dziękujemy za pomoc obecnym sponsorom: Zakład Optyczny B.W. Olejniczak, Mesgo Poland, Artom Budownictwo  Spółka z o.o.

Specjalne podziękowania należą się firmie przewozowej "Konrad" pana Dębca, która nam bardzo pomogła w zorganizowaniu wyjazdu.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe