Dostaną dofinansowanie dla oddziałów przedszkolnych

  • 19.04.2015, 18:40
  • Mariusz Strzępek
Dostaną dofinansowanie dla oddziałów przedszkolnych
Dwie gminy powiatu tomaszowskiego otrzymały dofinansowanie w ramach wyrównywania szans edukacyjnych i zapewnienia wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Nabór wniosków w trybie zamkniętym dotyczył poddziałania "zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej" realizowanego jak część Programu Operacyjnego "Kapitał Ludzki" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Pieniądze otrzymają gminy: Czerniewice oraz Budziszewice - informuje jedyny w tej kadencji radny wojewódzki z Tomaszowa Mazowieckiego, Arkadiusz Gajewski. - W przypadku Czerniewic jest to kwota ponad 133 tysięcy złotych. 80 procent tej kwoty to pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej, będące w dyspozycji województwa. Pozostała część to dotacja ze Skarbu Państwa. Do Budziszewic trafi natomiast 65 tysięcy złotych. 

 

W obu gminach pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie oddziałów przedszkolnych, funkcjonujących przy szkołach oraz ich dostosowanie do potrzeb dzieci 3 i 4 letnich. W gminie Czerniewice wsparciem objęte zostaną dwa oddziały przedszkolne w dwóch szkołach podstawowych: w Podkonicach Dużych oraz w Lipiach.  

 

W sumie dofinansowane zostanie 14 gmin z terenu województwa łódzkiego. Suma, jaką na ten cel przeznaczono to ponad 2 miliiony złotych.

 

 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe