500 osób na starcie

  • 08.09.2014, 10:40
  • Agnieszka Marcjanik
500 osób na starcie
Kolejny, 33. Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego zapisał się na kartach sportowej historii naszego miasta!
 
Impreza odbyła się w niedzielę, 7 września 2014 roku, za sprawą Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim. 
 
Łącznie, swoje siły, wytrzymałość oraz szybkość miało możliwość sprawdzić 459 zawodników. 
 
Zdecydowaną większość stanowili sportowcy z naszego miasta i okolicznych miejscowości, ale w tych szeregach nie zabrakło również przyjezdnych z odleglejszych stron. Na trasie stawili się zawodnicy m.in. z Kielc, Poznania, Podkowy Leśnej, czy Częstochowy. 
 
Linię startu i końca  wyznaczono na stadionie OSiR na ul. Nowowiejskiej. 
 
Trasa biegu głównego-na 10 km-wiodła przez Park Miejski, dalej ulicami Warszawską, Konstytucji 3-go Maja, Nowowiejską, Nadrzeczną, Zgodną, Majową, Nowowiejską,by ponownie zahaczyć o stadion Klubu "Lechia", gdzie ustalono półmetek biegu i ruszyć dalej dokładnie tą samą trasą do upragnionego punktu-META. 
 
Oprócz klasyfikacji generalnej, prowadzonych było aż siedem dodatkowych, według kategorii wiekowych z podziałem na kobiety oraz mężczyzn.
Najmłodszych uczestników biegu głównego stanowiły dziewczęta oraz chłopcy w wieku od 16 roku życia, najstarsi reprezentowani byli przez grono 70 +.
 
 
Przy okazji tego wydarzenia można było wziąć również udział w biegach towarzyszących, których trasy były zdecydowanie krótsze. Do wyboru były dystanse 1,5 km oraz 3 km. 
Na linii startu biegu rekreacyjnego (1,5km) pojawili się najmłodsi sympatycy aktywnego spędzania czasu wolnego,co niewątpliwie stanowiło ogromną zachętę ( a zarazem i wyzwanie) dla  dopingujących na trybunach tłumów, by spróbować swych sił w przyszłym roku.
 
Dla wielu niezapomnianym będzie zapewne widok truchtających za rekę z małymi dziećmi rodziców, mam z dziećmi na rękach, czy dzielnej, młodej kobiety z wózkiem ( która zresztą wystartowała z nim  także na trasie 10 km!). 
 
Można...? Można !  
 
Ci, których tam nie było, niech żałują i poczynią niezbędne kroki, by pojawić się tam już za rok, nawet jeśli nie na trasie biegu, to przynajmniej na stadionowych trybunach!
Gorąco zachęcamy! Bylo wspaniale!
 
Warto również zwrócić uwagę na profesjonalene przygotowanie i organizację samego biegu ze strony organizatorów i współorganizatorów. By impreza mogła się odbyć swe siły połączyli m.in.Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Zarząd Główny TKKF w Warszawie,
 
Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim,Dzielnicowy Ośrodek Kultury,Stowarzyszenie Abstynenckie “AZYL”, Miejski Szkolny Związek Sportowy,Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim,Straż Miejska,Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Tomaszowie Maz.,Związek Strzelecki „STRZELEC”,Komenda Hufca ZHP,Miejski Zakład Komunikacyjny,Klub Sportowy „PILICA”.
 
Impreza odbyła się jako piąty bieg w ramach cyklu ośmiu biegów o Puchar Marszałka  Województwa Łódzkiego. Następne w kolejności imprezy biegowe będą mieć miejsce w Łowiczu (21,196km) w dniu 21 września, Uniejowie (10km) - 19 pażdziernika, Bełchatowie (15km) - 23 listopada. 
 
Zachęcamy dom udziału!
Agnieszka Marcjanik

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marian
marian 09.09.2014, 19:12
Dzięki za opinie. Czy możesz napisać co powinno być poprawione organizacyjnie? Być może są rzeczy, które dla nas nie są ważne a dla biegaczy tak. Robiąc bieg po raz nasty niektóre rzeczy umykają. Poproszę o konstruktywną wypowiedź.
Biegacz
Biegacz 08.09.2014, 23:25
Super impreza. Naprawdę dużo biegaczy. Można poprawić jeszcze parę rzeczy organizacyjnie, ale i tak organizatorom oraz społeczeństwu należy się 5. Myślę, że za rok będzie jeszcze więcej zawodników, bo mamy modę na bieganie. Co do propagowania polityki w sporcie amatorskim. No cóż... Ktoś boi się, że zostanie oderwany od koryta. Trochę mi przykro z tego powodu, że tak fajną imprezę wykorzystuje się do promocji własnych interesów politycznych.
08.09.2014, 18:13
Hmm Dlaczego na plakacie tutaj na portalu gościem specjalnym jest Andrzej Szarmach a na mieście na takich samych plakatach Gościem Specjalnym jest JAN TOMASZEWSKI ????? znów ktoś gdzieś zawalił ????

dla udokumentowania
proszę spojrzeć na plakat na słupie przy ul.Jerozolimskiej koło dawnych DELIKATESÓW .....
brytan
brytan 08.09.2014, 15:24
Widoczne były dziewczyny od Żegoty z flagami Wszystkich Razem do koryta. Wstrętne, tak wykorzystywać dzieci.
Piotr
Piotr 08.09.2014, 11:01
Zawsze mam najlepszy start :D

Pozostałe