Kredyty na wyciągnięcie ręki

  • 28.07.2014, 12:56
  • Mariusz Strzępek
Pożyczki gotówkowe swoją popularność zawdzięczają kilku czynnikom: dowolnością celu oraz temu, że uzyskać je można stosunkowo łatwo. Obecnie na rynku finansowym w Tomaszowie pojawia się wiele konkurencyjnych ofert i choć w banku trudniej otrzymać pożyczkę niż w innego rodzaju instytucjach zwanych roboczo „parabankami”, to jednak po pierwsze dla większości ludzi kredyt taki nie jest bynajmniej poza zasięgiem, po drugie – ostatecznie prawie zawsze bank opłaca się bardziej niż alternatywne źródła.

Po co brać kredyt gotówkowy? W przeciwieństwie do kredytu mieszkaniowego, nie kupimy za środki uzyskane w ten sposób np. mieszkania (limity są zbyt niskie, najczęściej do 100 tys. zł). Jeżeli jednak chodzi już o przedsięwzięcie typu zorganizowanie wesela, warto już o pożyczce pomyśleć.

 

W Tomaszowie Mazowieckim jest wiele możliwości lokalowych, ceny zaś wahają się od 100 do 200 zł za osobę. Niezależnie jednak od rangi przyjęcia, jego klimatu i wielkości, warto raz w życiu zdecydować się na wydatek, na który wiele osób bez kredytu po prostu nie stać. Świadomość, że oprocentowanie jest względnie niskie, powinna zachęcić do decyzji o zaciągnięciu pożyczki tych, którzy marzą o zorganizowaniu najważniejszej imprezy w życiu w taki sposób, w jaki sobie to wymarzyli.

 

Wiele banków, w tym Bank Pocztowy, Plus Bank, ING Bank Śląski czy Bank Pekao oferują zero-procentową prowizję za sam fakt udzielenia pożyczki (nie są to wyłącznie wymienione banki, pełną listę znaleźć można. Już na starcie eliminuje to pewne koszty.

 

Co więcej, mnogość ofert sprawia, że konkurencja jest otwarta. Skutkuje to pojawianiem się produktów kredytowych o obniżonej wysokości rzeczywistego rocznego oprocentowania (tzw. parametr RRSO). Obecnie (dane z drugiej połowy lipca 2014) najniższe raty za pożyczkę rzędu 10 tys. zł spłacać będziemy w Banku Pocztowym. Oferta ta jest jednak dla wybranych grup zawodowych, toteż dobrze zainteresować się również Plus Bankiem czy ING Bankiem Śląskim.

 

źródło: http://www.comperia.pl/ranking-kredytow-gotowkowych.html

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tomaszowianka
tomaszowianka 29.07.2014, 07:52
kto będzie brał te kredyty? jak tu już komornik nie ma co ściągać, jesteśmy już na ostatnim miejscu w Unii w rankingu biedy!
http://niewygodne.info.pl/arty…

Pozostałe