Tomaszowscy uczniowie nagrodzeni przez Łódzkiego Kuratora Oświaty

  • 30.06.2014, 08:49
  • Mariusz Strzępek
Tomaszowscy uczniowie nagrodzeni przez Łódzkiego Kuratora Oświaty
W środę 25 czerwca 2014 roku, młodzi historycy z Tomaszowa zostali nagrodzeni za swoje osiągnięcia przez Jana Kamińskiego, Łódzkiego Kuratora Oświaty. Na uroczystość zostali zaproszeni nauczyciele, przygotowujący uczniów do konkursów oraz dyrektorzy szkół.

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie tomaszowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli udział w eliminacjach ogólnopolskich konkursów historycznych „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej” oraz „Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914 - 1989”. W konkursach, w których startowało tysiące uczniów z całego kraju, czołowe miejsca w zawodach finałowych zajęli uczniowie z naszego miasta.

Konkursy te, są niezwykle trudne i wymagają wszechstronnej wiedzy, co podkreślał na spotkaniu Łódzki Kurator Oświaty. Dlatego tym chętniej gratulował uczniom sukcesów oraz dziękował nauczycielom i dyrektorom za stworzenie odpowiednich warunków i pomoc uczniom w ich ciężkiej pracy.


Następnie laureaci konkursów dzielili się swoimi wrażeniami z zawodów finałowych rozgrywanych w Warszawie i Krakowie na początku czerwca br. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe z rąk pani profesor Marii Nartonowicz-Kot (Uniwersytet Łódzki) i pana Jana Kmińskiego, Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Nagrodzeni laureaci konkursów:

Konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
Szkoła Podstawowa
1. Aleksandra Madej – uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim. Nauczyciel - Jolanta Wawrzeńczyk. Dyrektor - Anna Węgrzynowska
2. Antoni Węgliński – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Nauczyciel - Maciej Błaszczyk. Dyrektor - Stanisława Wąchała.

Gimnazjum
1. Rafał Pietruszczak - VIII miejsce w zawodach centralnych. Uczeń Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim. Nauczyciel - Agnieszka Sawicka. Dyrektor - Mirosław Zieliński
2. Kacper Szulc – uczeń Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim. Nauczyciel - Maria Śledzińska. Dyrektor - Marek Porada.

Konkurs „Losy Bliskich i losy Dalekich”
Gimnazjum
1. Agnieszka Wróbel – IV miejsce w zawodach ogólnopolskich. Uczennica Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim. Nauczyciel - Izabela Kowara. Dyrektor - Mirosława Tomczyk.


Nagrodzeni uczniowie zostali również zaproszeni przez Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na uroczystość, która odbyła się w Urzędzie Miasta 26 czerwca 2014 roku.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe