MPJ: Ząbecki z trzecim medalem dla Tomaszowian

  • 04.05.2014, 21:20
  • bartek28tm
MPJ: Ząbecki z trzecim medalem dla Tomaszowian
Trzeci dzień Mistrzostw Polski Juniorów w bilardzie przyniósł nam kolejny medal.

W sobotę najlepsi juniorzy walczyli w odmianie 8 – bil. Mikołaj Ząbecki w pojedynku otwierającym zmagania zmierzył się z przedstawicielem gospodarzy Maksymilianem Królem (Nosan II Kielce). Zawodnik UKS Joker pewnie wygrał swoją potyczkę 6:3..

 

Druga runda to prawdziwy popis Mikołaja. Tomaszowianin nie dał pograć bilardziści ULKS Dragon Srock Dominikowi Toma (6:1).

 

W fazie ćwierćfinałowej Ząbecki zmierzył się ze swoim „prześladowcą” z innych odmian tych mistrzostw - Dawidem Tonojanem. Trzy poprzednie pojedynki zakończyły się przegraną naszego bilardzisty, tym razem jednak górą okazał się nasz zawodnik. Wygrana 6:3 dała Mikołajowi przynajmniej medal brązowy i awans do najlepszej czwórki turnieju.

 

Niestety przykładu z kolegi nie wziął Storczyk, który w pierwszej rundzie turnieju uległ wysoko Cezaremu Jaroszowi (UKS Bila Zduny). Kacper przegrał 1: 6 i swojej szansy na półfinał bilardzista musiał szukać w repasażach.  

 

Pierwszym przeciwnikiem naszego gracz był Konrad Modrzejewski z Włocławka. Kacper niestety nie dał rady sprostać zadaniu i porażka 1:6 zakończyła udział naszego zawodnika w zawodach.

 

Pary półfinałowe tworzyli: Mikołaj Ząbecki z Bartoszem Migdałkiem (DSB Zagłębie Baribal II Lubin), oraz Piotr Kaczmarek (Bilard Studio Warszawa) z Dawidem Tonojanem (MOSiR Kętrzyn).

 

Pojedynek pary numer dwa był dość jednostronny. Tonojan przegrał z Kaczmarkiem 3:6. W pierwszej parze półfinałowej Zabęcki mimo kolejnego znakomitego pojedynku tym razem uległ rywalowi 5:6.

 

W finale Kaczmarek okazał się zdecydowanie lepszy od Migdałka wygrywając 1:6.

 

Trzeci medal w trzy dni to bardzo dobry występ naszych zawodników. Już jutro zapraszamy na relację z odmiany drużynowej, oraz w odmianie "10 bil".

 

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe