5 MIEJSCE NA TURNIEJU MOTORYZACYJNYM i AWANS DO FINAŁÓW.

  • 15.04.2018, 08:10
5 MIEJSCE NA TURNIEJU MOTORYZACYJNYM i AWANS DO FINAŁÓW.
13 kwietnia 2018 r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb. gościł uczestników Eliminacji Regionalnych XXII Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego .

Celem konkursu jest propagowanie bezpiecznej jazdy wśród najmłodszych kierowców. W finale regionalnym , obok reprezentacji naszej szkoły, rywalizowało 16 drużyn z powiatów : tomaszowkiego, bełchatowskieg, piotrkowskiego , radomszczańskiego oraz opoczyńskiego.. Ekipa ZSP nr 1, złożona z uczniów klasy III MTw : Hubert Łuczyński, Bartłomiej Szporak i Piotr Kieszek ( w drużynie rezerwowym był Mateusz Klimek ), musiała się popisać wszechstronną wiedzą .

 

Podczas części teoretycznej odpowiadali na pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji, a podczas sprawdzianu praktycznego liczyła się znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy, technika jazdy na skuterze i samochodem - w tym ostatnim przypadku z utrudnieniem, bo trzeba było tak sprawnie pokonać tor przeszkód, by z przymocowanego do maski talerza od telewizji satelitarnej nie spadła piłka od tenisa.

           

Przy bardzo wysokim poziomie konkursu, ostatecznie nasza ekipa zajęła wysokie 5 miejsce,( jako jedyni z powiatu tomaszowksiego ) jednocześnie dające awans do finału wojewódzkiego .Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbędzie się 30 maja 2018 r. w Sieradzu . Naszych młodych kierowców przygotowywał do Turnieju - Pan Jacek Matyszewski.
 

Zdjęcia : Mateusz Klimek

 

 

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe