Republikanie już oficjalnie wspierają Jarosława Gowina

  • 27.11.2013, 12:51
  • Mariusz Strzępek
Republikanie już oficjalnie wspierają Jarosława Gowina
23 listopada 2013 r., uchwałą I Zjazdu Republikańskiego, przyjęto deklarację o współpracy między Stowarzyszeniem „Republikanie” a Jarosławem Gowinem. Tym samym budowane przez byłego ministra sprawiedliwości nowe ugrupowania, występujące obecnie pod nazwą "Godzina dla Polski" zasilone zostanie dużą grupą zwolenników swobód gospodarczych i konserwatywnych przekonań w sferze światopoglądowej. Zjazd Republikanów potwierdził więc wstępne deklaracje o współpracy programowej. Podobną współpracę zadeklarowała partia Pawła Kowala, Polska Jest Najważniejsza. W Tomaszowie funkcjonują wszystkie trzy grupy. Pełnomocnikiem "Godziny dla Polski" jest Małgorzata Nowak (do niedawna w PO), szefową PJN jest Małgorzata Kulbas, Koordynatorem Stowarzyszenia Republikanie jest Mariusz Strzępek

 

Deklaracja o współpracy między Stowarzyszeniem „Republikanie” a Jarosławem Gowinem

 

„Chcemy się na nowo zorganizować i budować wspólnotę, która rozumie swoje dobro i jest w stanie o nie walczyć. Od naszego codziennego zaangażowania zależy przyszłość nas wszystkich” – to słowa z deklaracji konstytuującej projekt „Godzina dla Polski”, które sprawiają, że Stowarzyszenie „Republikanie” z nadzieją obserwuje działania Jarosława Gowina mające na celu budowę nowej formacji politycznej.

 

Wartości łączące uczestników projektu „Godzina dla Polski”, takie jak: szacunek dla pracy i przedsiębiorczości, wsparcie ustawodawstwa przyjaznego rodzinie i wrażliwego na kwestie demograficzne, wiara w wolność i odpowiedzialność, duma z polskich tradycji i afirmacja solidarności jako postawy wobec współobywateli, są fundamentami polskiego republikanizmu.

 

Uważamy, że przeważająca większość Polaków nie identyfikuje się z żadną z istniejących partii politycznych i oczekuje na fundamentalne zmiany w naszej polityce. Polska potrzebuje głębokich zmian zarówno w zakresie programowym jak i w zakresie sposobu prowadzenia działalności publicznej. Mamy nadzieję, że te zmiany będą możliwe w ramach współpracy „Republikanów” z Jarosławem Gowinem.

 

Uwzględniając fakt, że Zarząd Stowarzyszenia „Republikanie” podpisał porozumienie o współpracy programowej, a także fakt, że wielu członków naszego stowarzyszenia lokalnie rozpoczęła współpracę z Jarosławem Gowinem w ramach „Godziny dla Polski”, będziemy wspierali działania „Republikanów”, którzy zaangażują się we współpracę z Jarosławem Gowinem również na płaszczyźnie politycznej. W szczególności, będziemy wspierali członków naszego stowarzyszenia w ewentualnym starcie z list współtworzonych z formacją Jarosława Gowina w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wyborca
wyborca 02.12.2013, 11:50
NIE przekroczycie 5 procent w wyborach szkoda waszej pracy
black power
black power 01.12.2013, 11:39
baaardzo potrzebujemy dziesiątej lub dwudziestej partyjki co ma 1-2% w sondażach, wszystko i wszystkich celnie skrytykuje i ma najsłuszniejsze hasła pod słońcem, na szczęście nasza potrzeba jest na godzinkę zaspokojona :)
dr Forester
dr Forester 29.11.2013, 09:23
Dzięki Gosiu. POzdrawiamy!
GoGo Mułka
GoGo Mułka 28.11.2013, 22:11
Jak było PZPR albo ZSMP, to murzynów do partii nie przyjmowali, a dzisiaj.... Kto wie, czy kosmitów tam nie ma. Jakieś wynaturzone Biedronki, Grockie babochłopy, Jacykonie, skośnookie murzyny ... Sodomia i Gomora panie.
Wiór dembowy
Wiór dembowy 28.11.2013, 15:10
Ciekawe, czy "wielki elektronik" znowu zdradzi i co zrobią przyboczne doktoro- stolarze katecheci?
MaKu
MaKu 28.11.2013, 13:24
Ważne aby przyłączyły się osoby, które chcą naprawdę działać i zmieniać na lepsze to co nas otacza i to nie tylko na szczeblu centralnym, ale i w naszym mieście. Osoby chętne do działania zapraszany na krajową konwencję - szczegóły na https://www.facebook.com/event…
ksia
ksia 28.11.2013, 11:20
ciekawe ile osób z Platformy Tomaszowskiej przejdzie do p J Gowina
ultras
ultras 27.11.2013, 22:34
Tak naprawdę wolałbym tego nie rozumieć.
nabi
nabi 27.11.2013, 21:45
No cóż kiedyś ucieczka z UW do PO, a teraz jak się grunt wali to zakładamy nową partię, śmiech mnie ogarnia.
121
121 27.11.2013, 14:56
Już miałem skomentować ale powodzenia a czas pokarze..Niby wolny kraj.
karol
karol 27.11.2013, 14:47
a w Tomaszowie są trzy partie które wspierają Gowina jak się pogodzicie w wyborach
LukMI
LukMI 27.11.2013, 13:56
Czy czy dobrze rozumiem że Pan Mariusz Strzępek Koordynator Stowarzyszenia Republikanie to ta sama osoba co Pan Redaktor Naczelny portalu NaszTomaszow.pl?
27.11.2013, 14:19
Na to wychodzi.
Ludwik
Ludwik 27.11.2013, 13:21
W cieniu „cofki” Ukrainy, w cieniu Schetyny, co już jest tylko szeregowym działaczem PO, w tym cieniu dzieją się różne rzeczy, na które nikt nie zwraca uwagi. Na przykład Świnoujście. Rok po roku staje się niemieckim miastem w Polsce. Winy za to nie ponosi ani prezydent miasta, ani jego mieszkańcy. Po prostu to się dzieje. Niemcy wchłaniają Świnoujście i nie będzie to ostatecznie jakieś zbrojne przejęcie. Świnoujście pozostanie w granicach Polski, ale kulturowo i gospodarczo przestanie być związane z Polską. Będzie związane z Niemcami. Co zafundowała nam Polska Tuska i Rostowskiego?, który razem z premierem kwalifikują się pod sąd powszechny. Niestety, i prawica i lewa strona, karmią nas bzdurami, co żona Tuska powiedziała. Że płacze, że bez sensu, jej mąż. A co to mnie obchodzi?

Pozostałe