Zagubiły się na grzybobraniu

  • 31.10.2013, 16:20
  • Mariusz Strzępek
O tym, że zagubić się w lesie wcale nie jest trudno przekonały się w ostatnim czasie dwie kobiety. Jedna z nich wybrała się do lasu z 7 letnią wnuczką

 

24 października o godzinie 16:00, do dyżurnego tomaszowskiej policji zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że jest z 7 letnią wnuczką w lesie, straciła orientację i boi się, że razem z dzieckiem przy zbliżającej się nocy zaczną brnąć głębiej w las.

Policjanci z Czerniewic natychmiast udali się w okolice lasu w miejscowości Glina. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych naprowadzili zaginione do wyjścia z lasu. 66-letnia kobieta wraz z 7 letnią wnuczką zostały zauważone przez policjantów na dukcie leśnym.

 

O dużym szczęściu może również mówić zagina z Rawy. 26 października o 7:30, jeden z mieszkańców gminy Rzeczyca, zadzwonił do dyżurnego policji, że na polu, w okolicy jego domu widział starszą kobietę chodzącą bez butów.

 

Policjanci udali się we wskazane przez informującego miejsce. Zastali tam 70 letnią kobietę bez butów, której wygląd wskazywał, że noc spędziła w lesie.

 

Jak się okazało starsza pani była poszukiwana przez sąsiednią jednostkę policji w Rawie Mazowieckiej, jako zagina. Jak wynikało z informacji zaginiona 25 października w godzinach porannych wyszła na grzyby. Kobieta zgubiła się w lesie. Miała dużo szczęścia, że zauważył ją grzybiarz.  

 

W tych przypadkach zaginione osoby mogą mówić o ogromnym szczęściu. Po raz kolejny apelujemy aby w przed wyjściem na grzybobranie, pamiętać o zabraniu ze sobą naładowanego telefonu komórkowego. Ponadto starajmy się realnie ocenić swoje możliwości i czas, jaki zamierzamy spędzić na zbieraniu grzybów. Nie należy chodzić do lasu w pojedynkę - najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto zna teren. Należy również pamiętać aby nie wychodzić z domu o późnej porze, gdyż zmrok może spowodować utratę orientacji. W przypadku zagubienia, należy natychmiast zgłosić ten fakt policji.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 08.11.2013, 21:39
brawo policjanci z Czerniewic...na was zawsze można liczyć
...
... 02.11.2013, 15:23
A jak ktoś nie ma komórki tylko garaż, to co ma wziąć z sobą?
gen. Mażec nagrywa
gen. Mażec nagrywa 02.11.2013, 12:15
"Full respekt" dla systemu obiegu informacji w Policji. Dobrze, że nie dowiedzieli się od Fajbusiewicza z programu "997", że sąsiednia jednostka poszukuje zaginionej.

Pozostałe