Wandal po tomaszowsku: wybił szybę po pijaku

  • 10.10.2013, 12:48
  • Mariusz Strzępek
9 października o godzinie 10:15, na ulicy Partyzantów doszło do uszkodzenia szyby w oplu vectra.

- Jak wynikało z ustaleń, ulicą przechodziło trzech mężczyzn, nagle jeden z nich ręką uderzył w przednią szybę zaparkowanego auta, uszkadzając ją - informuje komisarz Katarzyna Dutkiewicz - Pawlikowska. - Sprawcy uciekli.

 

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili rysopisy podejrzanych o uszkodzenia mienia i rozpoczęli poszukiwania.

 

Kilka ulic od miejsca zdarzenia napotkali mężczyzn o wyglądzie opisanym przez świadków. Legitymowani byli w wieku 19, 22 i 25-lat. Zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 19-latek - 2,8 promila, 22-latek - 2,2. Najstarszy osiągnął na alkoteście wynik 1,8.

 

Jak ustalili policjanci szybę o wartości 500 złotych uszkodził najmłodszy z nich. Towarzyszący mu mężczyźni zaczęli się zachowywać do interweniujących policjantów arogancko. Ochłonęli kiedy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 300 złotych. Natomiast sprawca uszkodzenia szyby został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Mężczyzna był już notowany. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa. 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 12.10.2013, 23:02
takim to tylko ręce łamać, niech sobie łbem w drzewo walnie a nie wyzywa się na cudzej własności. Najgorsze jest to że właśnie nic takiemu nie zrobią,nie pojdzie siedzieć. A chociaż kare pienieżną powinni mu taka zafundować żeby się zesr.... Ale właśnie takie jest osiedle zapiecek....pechowe do takich sytuacji. jestem jego mieszkancem, sam doświadczyłem takiego aktu wandalizmu. Z tym że mi porysowali auto dookoła, z resztą nie tylko mi bo na parkingu było ok 10 takich aut. Kilka miesięcy póżniej dwóch sąsiadów miało wybitą szybę,cegłą. Nastepnie była mania urywania lusterek,5 aut po kolei (w tym niestety znów moje). Wszystko oczywiście działo sie w nocy. Co na to policja?? a no nic, szczerze mi powiedzieli że jak "nie złape za reke i nie przyprowadzę" to niewiele mogą zrobić. W sumie to rozumiem,bo jak nie wiadomo kto,o której,jak wygladał to kogo mają szukac. A mnie nie stac na montowanie kamerki w aucie.Choć przyznali że coraz wiecej maja zgłoszen z naszego osiedla. Mieli zwiększyć patrole na osiedlu, ta... mhmmmm. Ani w dzień ich nie widać ani w nocy. A ja dzień w dzień rzeźbię gdzie postawić auto...
KIKI
KIKI 13.10.2013, 08:36
"nie złape za reke i nie przyprowadzę", to wtedy się zapytają <a czy ma Pan na 100 % pewność, że to właśnie ten?>
sierż. Walczak - kierowca niebieskiej Nysy
sierż. Walczak - kierowca niebieskiej Nysy 11.10.2013, 10:47
Policjanci powinni wyłamać w barku obie ręce "podczas próby czynnej napaści na interweniujący patrol policji" całej trójce. My jeszcze później wywoziliśmy Nysą 522 takie truchło do lasu za Inowłódz i zabieraliśmy byty.
10.10.2013, 18:04
...
zabka
zabka 10.10.2013, 17:33
Policja złapie, Sąd osądzi, a siedzieć i tak nie pójdzie, choć kolo notowany już był - powód - brak miejsc w "kiciu". Motywujące do dla polskiej Policji jak cholera - zabawa w "berka" :/
TM
TM 10.10.2013, 13:27
Wyrwać chwasty...

Pozostałe