Przebudują Polną jeszcze w tym roku

  • 14.07.2013, 21:45
  • Mariusz Strzępek
Przebudują Polną jeszcze w tym roku
Już wkrótce ruszy przebudowa ulicy Polnej w Tomaszowie Mazowieckim. Przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrała lokalna firma „Asdrog”, której oferta była najtańsza spośród 5, biorących udział którego w postępowaniu. Inwestycja będzie częścią większego przedsięwzięcia w skład którego wchodzą także remonty ulic” Szkolnej, Żwirki i Wigury oraz Bohaterów Getta Warszawskiego

 

 

Poza „Asdrogiem” w przetargu brały udział: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego; Zakład Budowy i Eksploatacji Dróg i Mostów (będący niegdyś własnością miasta); Przedsiębiorstwo Robót Drogowych  „PEUK” S. A. z Piotrkowa oraz spółka INŻTECH” Sp. z o.o. z Tomaszowa.

 

Asdrog zadeklarował, że prace budowlane wykona za kwotę 862 tysięcy. Najdroższa z ofert był wyższa o 353 tysiące. Miasto natomiast na ten cel zarezerwowało 1,3 miliona złotych.

 

W najbliższy wtorek zostanie podpisana umowa o wykonawstwo. Prace powinny być zakończone do końca listopada. W tym czasie musimy przygotować się na spore utrudnienia w ruchu kołowym.

 

Całość zamierzenia szacowano wstępnie na blisko 6,5 miliona złotych. Wszystkie trzy ulice obejmował wniosek o dofinansowanie, jaki złożyło miasto w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Niestety nie udało się zakwalifikować w konkursie ale władze Tomaszowa wciąż liczą na pieniądze pochodzące z tzw. oszczędności przetargowych.

 

Zakres inwestycji przewiduje zerwanie dotychczasowej nawierzchni na odcinku od Jerozolimskiej do Szkolnej, wykonanie jej na nowo ale już przystosowanej do ruchu ciężkich pojazdów. Ponadto pojawią się nowe chodniki. Miasto zbuduje też nową kanalizację deszczową. Możemy liczyć również na nowe oświetlenie uliczne. Równocześnie swoją inwestycję prowadzić będzie Zakład Gazowniczy, który przebuduje sieć gazowniczą, znajdującą się w ulicy Polnej

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ok
ok 20.07.2013, 13:38
zastanawjające,że ASDROG WYGRYWA wszystkie przetargi.ile da na wybory!!!!
Naiwni !!!
Naiwni !!! 16.07.2013, 20:33
Jak mi katus wyrośnie na dłoni to przebuduja. Przy takim wielomiliardowym deficycie???
yhm
yhm 15.07.2013, 21:38
muszą przebudować żeby mieć miejsce na strefy płatnego parkowania
15.07.2013, 10:11
Bardzo dobrze cieszę się z tej przebudowy, trzymam kciuki żeby zakończyła się w podanym terminie
14.07.2013, 23:10
I powinni ją zrobić jedno kierunkową gdyż auta parkujące na tym odcinku nie pozwalają na normalną bezpieczną jazdę.

Pozostałe