Marcin Witko w pytaniach i wypowiedziach

  • 28.02.2018, 13:04
  • Joanna Sztymelska
Marcin Witko w pytaniach i wypowiedziach
W poniedziałek, 26 lutego 2018 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie mieszkańców naszego miasta z prezydentem - Marcinem Witko.

 

W spotkaniu udział wzięli: Zofia Szymańska i Tomasz Jurek - wiceprezydenci Tomaszowa Mazowieckiego,  Lucyna Pietrzyk - wiceprezes Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Socjalnego,  Błażej Spychalski - prezes Spółki ZGC, Szymon Michalak - dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Tomaszowie, Dariusz Żeleźny - Architekt Miasta, Adam Koziełek - naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta. Marcin Witko powitał: Krzysztofa Kuchtę  przewodniczącego Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, radnego Marcina Rybaka, który zorganizował spotkanie i Ewę Kaczmarek - Wiceprzewodniczącą Komisji Spraw Społecznych i Rodziny.

 

 


W pierwszej części spotkania prezydent przedstawił krótko to, co zostało zrobione przez ostatnie lata w Tomaszowie Mazowieckim. Mówił o bezpłatnej komunikacji, z której za darmo mogą korzystać posiadacze Karty Tomaszowianina. O nowym taborze autobusów hybrydowych, o wybudowanej Arenie Lodowej, pierwszym w Polsce takim obiekcie, w którym w najbliższy weekend odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów w Short Tracku. Była też mowa o płatnych strefach parkowania, które będą zlokalizowane tylko przy Urzędzie Miasta, siedzibie Starostwa Powiatowego i centrum miasta, o  planach na najbliższą przyszłość: budowie mieszkań TM Plus, o tym, że przystań zostanie zmodernizowana, o miejskim monitoringu i tym, że poprawił bezpieczeństwo.

 

 

 

W drugiej części spotkania mieszkańcy zadawali pytania. Była mowa o smogu, parkingach, Budżecie Obywatelskim, śmieciach. Każdy, kto nie mógł przyjść ma możliwość obejrzeć całą relację ze spotkania.


Joanna Sztymelska

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sb
Sb 6.03.2018, 08:58
Rozwiązać Związki Zawodowe w MOPS Tomaszów Mazowiecki!
...)
...) 3.03.2018, 12:03
a.propos TTBS ..wszyscy winni tylko nie tylko nie zarządzający..to pracownicy wspólnie ze służbami prawniczymi wymyślili sobie, że zaczną ścigać dłużników.. sami napisali wezwania do zapłaty i zanieśli do podpisu do prezesa... zasłonili tylko treść wezwania tak żeby prezes widział tylko miejsce do swojego podpisu ..i co?.... podpisał .. i... poszło do dłużników i co? ..kicha.. i kto winny?? oczywiście wredni pracownicy co tylko czyhali na taką nieodpowiedzialność swojego szefa żeby pokazać ,że to MY podejmujemy wszelkie decyzje związane z prowadzeniem firmy a prezes??? prezes raz jest ten raz inny ale nigdy nie ponosi odpowiedzialności za swoje podpisy.
Kowal zawinił a cygana powiesili.
Trochę honoru trochę odpowiedzialności za to co się robi a nie zganiać na pracowników wykonujących polecenia.
tomaszowiany od lat
tomaszowiany od lat 3.03.2018, 12:03
A może coś na temat pozyskania inwestorów dla miasta, a nie o drenowaniu obecnym i przyszłym kieszeni mieszkańców. Jakie są przychody od nowo powstałych zakładów pracy, ilu tomaszowian znalazło tam zatrudnienie. A ile nieruchomości zostało skontrolowanych przez urzędników tak sowicie opłacanych w celu ustalenia samowoli budowlanych za które nie są odprowadzane do kasy miasta podatki. Ilu przedsiębiorców zostało zwolnionych z podatków i ile mniej przez to wpłynie do kasy miasta. itd, itd, itd. Wydawać ponad stan każdy potrafi, ale zarabiać to już mało koto w szczególności jak to dotyczy pieniędzy podatników.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 3.03.2018, 10:09
Opowiadanie o samochodach ciezarowych głównie przyczyniajacych sie do smogu to oklamywanie siebie i innych. Wystarczy spojrzec na mape airly kiedy jest najwieksze sterzenie smogu - w godzinach nocnych. Czyli wtedy gdy ruch sam ciezarowy jest znikomy. Panie prezydencie glownym zrodlem tak drastcznego zanieczyszczenia powietrza jest komin domku jednorodzinnego wyrzucajacy w przestrzen trujacy dym.
Pan Samochodzik
Pan Samochodzik 2.03.2018, 22:13
Oj frekwencja słabiutka - brakuje chętnych na słuchanie tych wszystkich bajek. A i Pan Prezydent coraz dalej od PIS - wybory w tym roku będą bardzo, bardzo ciekawe.
Mmmm
Mmmm 28.02.2018, 23:03
Iga ogarnij się ukrainiec zasuwa a nie chodzi ma l4 jak wiekszosc miejscowych kogo zakład wybierze ?
fctm
fctm 1.03.2018, 07:45
wybierze banderowca ;-)
Palący
Palący 28.02.2018, 20:51
Najpierw trzeba skontrolować składy węgla a potem walczyć z tzw smogiem. Dziś był program Alarm! na TVP1 warto było obejrzeć właśnie było o jakości paliwa na składach tzw. węgla.
niebrowiak
niebrowiak 28.02.2018, 13:09
Robota w Tomaszowie by się przydała dla młodych. Przed laty sprzedano okazały teren przy Zawadzkiej i Millenijnej, miały tam powstać ogromne zakłady produkcyjne dla tysięcy tomaszowian. W tym temacie nadal cicho sza!!!
snarki
snarki 28.02.2018, 18:26
Młodym to w dzisjeszych czasach jest potrzebny nieograniczony dostęp do internetu i kont rodziców.Młodym nie chce się pracować.
multi99
multi99 28.02.2018, 13:53
mieszkam tam obok i nigdy nie miało tam być zakładów , a zaskocze ciebie ... tam miał stanąć wielkie centrum TESCO .... a czasy kiedy zatrudniano tysiące ludzi minęły w latach 80 ...... teraz potężny zakład to 200 osób ...
Mirek
Mirek 28.02.2018, 13:20
Podobno ten inwestor mieszka na bananowych wyspach. Tak samo jak inwestor od rozwalającego się komina powistomowskiego, są nieuchwytni nadal. A własność to rzecz święta.
niebrowiak
niebrowiak 28.02.2018, 14:09
ten komin podobno jest ubezpieczony na duzą kwotę i jak całkiem runie to inwestor zgarnie full odszkodowanie, zatem cierpliwości pieniądz pracuje
wistomiak
wistomiak 1.03.2018, 10:50
Panie; ten komin w lach 50 tych ub. wieku budowano w czynie społecznym. Miał być wyższy ale nagle Stalin zmarł i zakończono budowę na 174 metrach. To była solidna robota zbrojarzy i betoniarzy wistomowskich i tak szybko sam nie runie. A może by go odbudować aby zachować dla potomnych pamiątkę po świetności naszych Zakładów Chemicznych Wistom.
♥
3.03.2018, 08:02
Noo ... może jeszcze odbudować Gwiazdę na środku Pl.Kościuszki i sławetny "tramwaj" na ul.Warszawskiej.
Robert
Robert 1.03.2018, 13:10
A na co odbudowywać, żeby póżniej nazwać ten komin imieniem Lecha Kaczyńskiego?
mr
mr 1.03.2018, 09:23
podobno jest woda na Marsie. nie wierzę w to "full odszkodowanie", która firma przyjmie taką ruinę do ubezpieczenia
A CO ?
A CO ? 28.02.2018, 12:07
Pani Zosi tak do śmiechu?
Edek
Edek 28.02.2018, 10:24
pamiętamy i wytkniemy już niedługo, przyjdzie czas na rozliczenia
multi99
multi99 28.02.2018, 13:51
Panu się marzy KOD + PO + N i kolacyjki u SOWY ..... MY też Pamietamy ośmioletnie rządy PO +PSL wi ęcej ich nie chcemy ..
tom
tom 28.02.2018, 19:55
coś ci się z powodu ogromnej zajadłości porąbało. W Tomaszowie nie rządziło samo PO ani PSL. Zwróciłeś uwagę na bystrość i rezolutność sporej grupy obecnych radnych???
I co?
I co? 28.02.2018, 10:53
Na kogo zagłosujesz? Na PO i Zagozdona? Chcesz powtórki z rozrywki?
Iga
Iga 28.02.2018, 09:11
Pogaduszki pogaduszkami a ciągle to samo. Pani Prezes TBS przeniesiona ,,w nagrodę,, na stanowisko wice prezesa do zajezdni MZK. Miasto w smogu, bez zmian. Ulice rujnowane przez TIRy bez zmian. Zakładów pracy nie przybywa. Ukraińcy z uposażeniem, wynajem dla nich lokali, itp pracując w Tomaszowie /nie tylko/ mają lepiej niż nie jeden tomaszowianin. Karuzela się kręci dalej. Za rok spytamy o utrzymanie areny lodowej, ile spłacamy a ile z tego mamy. To samo ile spłacamy za remont zajezdni bo jak ta firma się utrzymuje jak daje przewozy ,, za darmo ,, , ano my wszyscy za to płacimy w podatkach. Płacimy na urzędników, prezesów spółek, itp. Oczekujemy efektów a nie tylko pięknych słów, echów, achów. W jakiej wy czasoprzestrzeni żyjecie włodarze ? Podejrzewam że odłączyliście realiami od społeczeństwa.
multi99
multi99 28.02.2018, 13:48
cytuje: Miasto w smogu, bez zmian. Ulice rujnowane przez TIRy bez zmian. Zakładów pracy nie przybywa.
Czy Pani uważa że to wina Prezydenta ???? Czyżby Prezydent miałby chodzić i kontrolowac osobiście czym kto pali ???? To samo się tyczy zakładów pracy ??? Jak Pani uważa , co Prezydent ma biegac i łapać z nagonki pracodawców aby u nas budowali zakłady ???
Kapusniak
Kapusniak 1.03.2018, 14:05
Zaklady to juz przeszlosc teraz to sa male i srednie Firmy tamte czasy juz nie wruca
Iga
Iga 1.03.2018, 10:24
cyt ,, multi99: cytuje: Miasto w smogu, bez zmian. Ulice rujnowane przez TIRy bez zmian. Zakładów pracy nie przybywa.
Czy Pani uważa że to wina Prezydenta ???? Czyżby Prezydent miałby chodzić i kontrolowac osobiście czym kto pali ???? To samo się tyczy zakładów pracy ??? Jak Pani uważa , co Prezydent ma biegac i łapać z nagonki pracodawców aby u nas budowali zakłady ??? ,,

Jeśli podjął walkę ze smogiem to niech chodzi i kontroluje a nie tylko opowiada na opowiadanych spotkaniach z opowiadajacymi o opowiadanej walce ze smogiem ... Drugie zakłady pracy. Prezydent rozmawia nie ja czy ty z przyszłymi inwestorami, grunty, podatki, inne. Ma wszelkie instrumenty i chyba głowę by o to zadbać. Trzecie czego nie napisałes multi99 to jak wspominałam kto zapłaci za te darmowe przejazdy komunikacją ? Powiem Tobie, to miasto czyli my, mieszkańcy. To samo za zaciagnięte kredyty 25 milionów jak pamietam na arenę, jej utrzymanie łacznie z posadką wybranej ,,losowo,, pani prezes /dobre nie ?/, za spłatę autobusów, budowę zajezdni, wszelkiej maści imprezy, bo lubimy się bawić. Interesuje mnie też kwestia zalezności starostwo, miasto i Toruń ks. Rydzyk. Idzie tam jakaś kasa do Torunia ? Szkolenia, szkoły ? I jak multi99, znasz odpowiedzi czy tylko tak jałowo lubisz pisać ?
Silv
Silv 2.03.2018, 07:51
Hm czyli według ciebie to najlepiej, żeby prezydent zwolnił firmę z podatku na 50 lat ??

Swego czasu mieliśmy duże firmy ale niestety urzędy je przegoniły co chwilę kontrole sprawdzenia itp... Przykład Star Foods w Tomaszowie zatrudniał ko 1000 osób miał swoje siedzibę aż pewnego razu miał dość i przeniósł się do wawy ...
♥
3.03.2018, 07:56
To nie tak do końca. Firma Star Foods przeniosła swoją siedzibę do Wa-wy po śmierci właściciela i ze względu na lepsze samolotowe połączenie Italia - Polska.
snarki
snarki 28.02.2018, 18:29
Nie , nie Prezydent ma to robić, tylko ma zatrudniac takie osoby które będą do tego się nadawać, a to chyba nie do końca jest tak jak być powinno.Przykład ze zmiana Prezesów TTBS itp
???
??? 28.02.2018, 11:08
jak to w jakiej??? W PISOWSKIEJ CZASOPRZESTRZENI... ale to do czasu . Zycie napisze im zasłużony ciąg dalszy...
Wybory się zbliżają, masz szansę.
Wybory się zbliżają, masz szansę. 28.02.2018, 10:55
Po co się oglądać na nieudacznikó z PiS czy PO? Sama wystartuj w wyborach, wygraj je i pokaż klasę. Wtedy ciebie też ocenimy...

Pozostałe