Dezorganizacja uliczna

  • 19.06.2011, 18:29
  • Mariusz Strzępek
Dezorganizacja uliczna
- Panowie, jeśli macie chwilkę czasu, to przespacerujcie się kilka kroków ulicą Stolarską i zobaczcie, jakie znaki tam poustawiano. Tylko kompletny idiota mógł wymyślić coś takiego - stwierdził jeden z naszych czytelników telefonując do nas w piątkowe popołudnie. – Ciekaw jestem czy pomysłodawca tej organizacji ruchu jeździł kiedykolwiek samochodem i czy ma prawo jazdy.

 

Nasz spacer zaczęliśmy od ulicy Graniczne. Pierwsze, co rzuca się w oczy to znak ustawiony tuż przy wjeździe w ulicę Szkolną oznaczający „ślepą ulicę”. Poniżej tabliczka „Ul. Jana Pawła II zamknięta”. To miło że ktoś na jeden dzień ją przyczepił, bo przecież oficjalne otwarcie ulicy zaplanowano właśnie na piątek. Ulicy nie otworzono, więc tabliczka powisi jeszcze trzy dni dłużej, bo trudno uwierzyć, by w sposób ostateczny zakazano wyjazdu z ulicy Słonecznej w Jana Pawła II.

 

Sama Słoneczna również została oznakowana. Przy Stolarskiej ustawiono znak „nakaz skrętu w prawo”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby cały odcinek Stolarskiej był jednokierunkowy. Tymczasem jednokierunkowe jest jedynie (sic!) 20 metrów tej ulicy pomiędzy Żwirki i Wigury a właśnie Słoneczną. Dlaczego? Na to pytanie nie znajdujemy żadnego logicznego wyjaśnienia.

 

Nie znajduje go też członek Zarządu Powiatu Andrzej Wodziński, który twierdzi, ze domagał się aby ulica Stolarska była dwukierunkowa na całej swojej długości – To rozwiązanie sprawdziło się w okresie pierwszego etapu prowadzonej przez nas obecnie inwestycji. Tym bardziej powinno sprawdzać się, kiedy ruch będzie tutaj mniejszy. Niestety Komisja Bezpieczeństwa podjęła inną decyzję. Dlaczego? Tego nie wiem.

 

Odcinek Stolarskiej, którego jednokierunkowość dawałoby się uzasadnić chociażby zwiększeniem bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola jak również koniecznością stworzenia większej liczby miejsc parkingowych, uczyniono dwukierunkowym i zakazano w tym miejscu parkowania. Tym samym, rodzice przywożący do przedszkola dzieci, będą narażeni na zapłatę mandatu. Ponadto, klienci pobliskiej restauracji „Chata”, gdy zabraknie miejsca na firmowym parkingu stawać będą zapewne na parkingach przyblokowych, zajmując je mieszkającym w nich lokatorom.

 

 

 

Dwukierunkowym zrobiono też krótki odcinek ulicy Żwirki i Wigury. Kierowcy jadący od Stolarskiej, będą musieli skręcić w ulicę Bohaterów Getta Warszawskiego, ponieważ dalsza część ulicy pozostała jednokierunkowa.

                                                                   

Kierowcy, których zapytaliśmy o opinię na temat nowej organizacji ruchu na jej temat wypowiadają się w sposób jednoznaczny. – Albo ktoś nie ma wszystkich „klepek” w głowie albo w złośliwy sposób wymyśla, jak innym ludziom utrudniać życie. – mówi pan Piotr i jest jeden z nielicznych komentarzy, które nadają się do zacytowania na łamach mediów. 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

alki
alki 20.06.2011, 15:13
niech odbiorcyul.J.Pawla przejda do SLONECZNEJ i zobacza STAW czy tak ma zostac?
w tym
w tym 20.06.2011, 11:52
ze mieszkancy ulicy slonecznej przyzwyczaili sie do malego ruchu - jak droga byla bez wylotu i tak by dalej chcieli albo nawet wiecej
;p
;p 20.06.2011, 01:20
z tego co pamietam, to przed remontem ronda ta ulica była jednokierunkowa ... wiec nie rozumie w czym problem . .. ; o
ok
ok 20.06.2011, 00:03
dzisiejsza sytułacja... idac od carfura w strone bodzio meble widzę patrol policji... zatrzymują sie przed pachołkami ustawionymi nieodpodal wjazdu do szpitala ... nic w tym dziwnego tylko jak tam wjechali ?... od każdej strony jest ustawiony zakaz wjazdu... czy to ich nie dotyczy ?... panowie zatrzymali się i rozsuneli sobie pachołki, następnie następnie postawili pachołki na swoje mijsce i pojechali dalej... PAŃSTWO PRAWA
z
z 19.06.2011, 22:52
powinni troche pomyslec, ustawic znaki tak by pomagac a nie utrudniac
Racjonalista
Racjonalista 19.06.2011, 22:25
Cytując ostatni fragment tekstu uważam, że raczej ten tomaszowski pędrak pozbawiony jest klepek jak zresztą większość jemu podobnych. Nie sądzę by taki stworek robił coś po złości, bo takie coś rozumu niema. Przyzwyczaiłem się, że to miasto kretynów....
Eukariot
Eukariot 19.06.2011, 22:14
Nawet nie chce mi się czytać tego, bo po 1 akapicie mogę stwierdzić że są to IDIOTYZMY. Ludzie, opanujcie się, zmiany są potrzebne,m chcecie remontów bez utrudnień?? Stolarska będzie dwukierunkowa... inne ulice jednokierunkowe... to że 1 osoba sobie zadzwoni i pożali to od razu afera z tego?? Ja tam jestem zadowolony z tej inwestycji.... żal was słuchać...

Pozostałe